Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Líšeň - 21. listopadu 2021   10:30

Sparta B
Sparta B
3' Drchal  • 60' Vitík
2:1
(1:0)
Líšeň
Líšeň
65' Málek
Sparta B
Heča – Vydra, Vitík, Gelašvili – A. Gabriel, Pudhorocký, Jonáš, Holoubek (79. Večerka), Šilhart (87. Patrák) – Drchal (71. Schánělec), Sejk (C).
Tůma – Schánělec, Večerka, Vácha, Patrák, Kozák, Turyna.
Proske – Lakomý, Pochylý
Stadion Evžena Rošického, Praha
Líšeň
Veselý – Pašek (86. Chwaszcz), Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Bednář (78. Ulbrich), Málek, Matocha (78. Stáňa), Rolinek (86. Burda) – Silný.
Vítek, Marek – Zúbek, Stáňa, Chwaszcz, Ulbrich, Burda.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle!
Sparta se tak bodově dotáhla právě na Moravany a v posledním kole podzimu bude hájit druhé místo. Líšeň však nemusí zoufat, protože předvedla velmi dobrý výkon, který by v jiných zápasech na body stačil.
Rozhodčí Zbyněk Proske přidal ještě třicet vteřin, ale stav už se nemění! Sparta slaví ubojované vítězství 2:1, o němž rozhodl gól Martina Vitíka. Líšeň odpověděla jen snížením Jaroslava Málka, další branky nepřidala a může litovat zejména neproměněných šancí.
90+4'
90+3'
Role se rychle obrátily, Líšeň se natlačila k vápnu, z jehož hranice přiletěla rána, která však letí jen nad branku.
90+2'
Ulbrichova přihrávka na nabíhajícího Lutonského byla nepřesná, proto míří do autu.
90+2'
Rychlé přečíslení Sparty zastavuje útočný faul Gabriela na hranici velkého vápna. Domácí se snaží kouskovat hru všemi způsoby.
90+1'
Líšni rohový kop nevyšel, přesto se udržela na míči a povedený centr z pravé strany poslal Marian Burda těsně nad! Obrovská šance.
90'
Aktivní Málek zkoušel proniknout do vápna po pravé straně, ale Gelašvili odkopl míč do autu. Vzápětí si hosté vybojovali roh.
89'
Domácí vsadili na šetření času, což se jim nevyplatilo, protože Líšeň úspěšně napadá a získává míč do své moci.
88'
Žlutá karta pro Toma Ulbricha (LIS), který zatáhl za ruční brzdu a poslal k zemi unikajícího sparťana.
88'
Moravanům však standardní situace příliš nevyšla, načež se domácí dostali do útoku a Gabriel si vybojoval faul.
87'
Obrovský závar ve vápně Sparty! Míč skákal všelijak, a přestože se hosté dožadovali odpískání ruky a penalty, kopou jen rohový kop.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Filip Šilhart, přichází Vojtěch Patrák.
86'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Pašek, přichází Šimon Chwaszcz.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Marián Burda.
86'
Rolinkův centr z levé strany srazil na hranici vápna jeden z bránících hráčů. Před rohem se však bude střídat.
85'
Standardku z poloviny hřiště rozehrávala pro změnu Sparta, jejíž přenesení hry doleva a následný centr k úspěchu nevedly.
84'
Ševčíkovi hlavička po rohovém kopu nesedla a míří vysoko nad branku. Sparta bude rozehrávat.
84'
Výborně hrající Málek zakroutil parádní střelu k levé tyči, kam se o nic méně lépe natáhl brankář Heča! Pochvala pro oba borce.
83'
Ačkoliv se sparťané zlobí, bude se rozehrávat velmi zajímavý přímý kop Líšně! Uvidíme, zda hosté zahrozí.
82'
Martin Vitík (SPB) se vracel v souboji se Silným, kterého podle sudího udeřil loktem. No, asi jo, když to říká...
81'
Ofenzivní kombinaci Sparty přerušuje útočný faul na polovině Líšně. Už jsme v poslední desetiminutovce, hosté musí zabrat.
80'
Zkušený brankář Sparty si pohlídal skákavý centr, který ukryl do svých rukavic a může rozehrát.
79'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází David Holoubek, přichází Dalibor Večerka.
79'
Faul Adama Gabriela u postranní čáry přerušuje hru, načež se chystá střídání na domácí straně.
78'
Ulbrich se okamžitě zapojil do hry, načež jeho centr z levé strany dokázal Silný zasáhnout, ale tato hlavička nemohla Heču ohrozit.
78'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Bronislav Stáňa.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Michal Bednář, přichází Tom Ulbrich.
77'
Nic z něho nebylo, naopak po pravé straně utekl Silný a svou nebezpečnou prudkou střelu poslal jen vedle pravé tyče!
76'
Šilhart dobře zatáhl míč po levé straně a vyslal centr, který ještě zasáhl Ševčík. Vlastenec visel ve vzduchu, ale na štěstí pro hosty se bude kopat jen roh.
75'
Z levého rohu vápna se opřel do míče Rolinek, jehož ránu srazil bránící hráč. Sparta může jít do brejku!
74'
Ševčík ve středu hřiště vystoupil proti Vitíkovi, kterého fauloval a dává Spartě šanci rozehrát z půlící čáry.
72'
Následuje útočný faul, tudíž je na tahu znovu Sparta, která rozehrává ze své poloviny hrací plochy.
72'
Nebezpečný tlak Sparty do velkého vápna ovoce nepřinesl, Líšeň může rozehrávat od svého brankáře.
71'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Tomáš Schánělec.
70'
Tlak Líšně vyvrcholil parádní střelou Kučery, která se zakroutila těsně vedle pravé tyče!
69'
Mohlo být vyrovnáno! Centr z levé strany zakončoval na zadní tyči Málek, jehož lehké zakončení vyrazil Heča. Vzápětí Pašek pálí zpoza vápna těsně nad branku!
68'
Útočné tažení Gabriela přerušuje hvizd sudího kvůli nedovolenému zákroku domácího borce.
67'
Velmi pěkná individuální akce Drchala! Útočník Sparty se uvolnil po pravé straně, načež hledal prudkým stříleným centrem Šilharta, kterému chyběl na malém vápně kousek!
67'
Ačkoliv centry zatím nepřichází, sparťané se drží na útočné polovině a vhazují u střídačky.
66'
Na tahu je pro změnu Sparta, která kombinuje kolem velkého vápna soupeře.
65'
Líšeň právě vstřelila branku!
Máme sníženo! Přímočarou a pohlednou akci po levé straně zakončil centr Matochy, na který sice Silný nedosáhl, ale JAROSLAV MÁLEK už ho v pádu usměrnil do sítě.
64'
Vzápětí přiletěl centr z levé strany, ale Veselý byl tentokrát pohotový a suverénně vyboxoval míč ven ze šestnáctky.
63'
Na pravé straně se pokoušel prosadit Drchal, který však v souboji kopl Lutonského a šel k zemi – faul se pochopitelně nepíská.
63'
Sparta odolala, udržela hru ve středu hřiště a postupně přenesla míč na útočnou polovinu, kde vhazuje.
61'
Líšeň už to bude mít velmi těžké. Ačkoliv je většinu zápasu fotbalovějším a lepším celkem, prohrává už o dvě branky.
60'
Tým Sparta B právě vstřelil branku!
Sparta pokračuje v efektivním výkonu! Holoubek skvěle vymazal dva soupeře ve středu hřiště a poslal prudkou dělovku, kterou Veselý jen vyrazil před sebe. Osamocený a dorážející MARTIN VITÍK už měl snadný úkol.
60'
Jedovatý centr na malé vápno hledal Gelašvili, ale před prázdnou brankou míč nezasáhl.
59'
Sparta se dostala do přečíslení tři na dva, které však nedokázal Sejk využít, protože nevystřelil a jeho přihrávka do středu skončila na kopačce bránícího hráče.
58'
Na pravé straně se zpoza vápna opřel do míče Málek, který donutil Heču zasáhnout! Povedená akce.
57'
Silný se na pravé straně protlačil k centru, a přestože neprošel, skončil rohovým kopem. Ten však Heča dokázal vyboxovat pryč.
56'
Líšeň už znovu kombinuje na polovině Sparty a snaží se otevřít její defenzivní postavení.
55'
Nebezpečná kombinace Líšně gólem nekončí! Nejprve poslal Silný prudký centr do malého vápna, načež se po centru z druhé strany dostal k hlavičce Málek ale mířil jen mimo.
54'
Spartě chybí lehkost z předchozích zápasů. Dneska předvádí spoustu nepřesností, kterými si komplikuje útočnou kombinaci a ulehčuje soupeři práci kolem vápna.
53'
Standardka domácím nevyšla, vzápětí Líšeň vyvezla míč k polovině hřiště, kde si vybojovala faul.
52'
Z přímého kopu sparťané nezahrozili, ale dostanou příležitost z dalšího rohového kopu.
51'
Pudhorocký nevzdal souboj o míč, načež se vedle vápna dostal před Ševčíka a šikovně si došel pro faul.
50'
Vzápětí si hosté vybojovali rohový kop, po němž vzešel závar před brankou, ale domácí dvě střely zablokovali. Proske následně píská útočný faul.
49'
A série nepřesností z obou stran končí útočným faulem Kučery, po němž sparťané předvedli špatný nákop na Sejka. Veselý rozehrává.
48'
Centr do vápna sparťané úspěšně odvrací, přesto ofenzivní snaha hostů nadále pokračuje.
47'
Tomáš Jonáš (SPB) vlétl u postranní čáry do souboje, ve kterém poslal k zemi rovnou dva hráče! Navíc může být rád jen za žlutou.
46'
Sparta zaútočila středem hřiště, kde převzal zodpovědnost Vitík, jehož průnik však končí útočným faulem na hranici vápna.
46'
Jediná nastavená minuta končí, první poločas máme za sebou. Bitvě o druhé místo dnešní utkání rozhodně neodpovídá, možná mu trošku uškodil brzký gól Václava Drchala, po němž byla Líšeň opticky jasně lepším týmem a spálila řadu zajímavých příležitostí.
45+1'
45+1'
Útočnou akci Sparty zastavuje útočný faul Pudhorockého.
45'
Lutonský se po levé straně neprotlačil přes Gabriela, který líšeňského soupeře dobře zastavil – rozehrávka od branky.
45'
Líšeň se v závěru poločasu žene do útoku, leč zatím bez výraznějšího zakončení nebo centru.
44'
Přetažený centr hostů letí až za brankovou čáru, takže rozehrává pro změnu brankář Sparty.
43'
Heča si sjednal pořádek na malém vápně a prudký zakroucený míč vyboxoval daleko z vápna.
42'
Defenziva Sparty znovu propadla, čehož mohli hosté využít, ale další hlavička na zadní tyči přináší jen roh.
41'
Aktivita Sparty po pravé straně byla neúspěšná, tudíž může rozehrávat Veselý, jenž vykopne míč zpět do hřiště.
40'
Sparta se snaží hrozit z brejků, což se jí zatím nedaří přetavit v další nebezpečné šance.
39'
Drchal dobře zabojoval o nakopnutý míč, a přestože se s ním nedostal do vápna, vybojoval alespoň aut.
38'
Když už se Líšeň dostane do šancí, pálí jednu za druhou! Na zadní tyči se dostal k letícímu centru Ševčík, jehož povedená hlavička letí těsně vedle!
37'
Standardka domácím nevyšla, proto se bude rozehrávat od branky Líšně. Od Sparty zatím velmi nepovedený výkon, ale vede, což je pro ni aktuálně nejdůležitější.
37'
Na druhé straně utíkal do brejku Drchal, jenže Veselý dobře vyběhl a nedovolil mu ve vápně zakončit – roh.
36'
Líšeň je nadále aktivnější, více se drží na míči, ale nebezpečné šance Moravanům stále chybí.
35'
Moravané už z rohového kopu nezahrozili, načež se do brejku dostala Sparta, ale Šilhart si příliš předkopl míč a nedokázal ho udržet ve hřišti.
34'
Hezký signál Líšně zakončoval Kučera, který dostal prudkou přihrávku za zeď, ale možná o vteřinku prováhal ideální čas na zakončení.
33'
Filip Šilhart (SPB) si nadvakrát zpracovával skákavý míč, načež při druhém pokusu zasáhl soupeře do obličeje.
33'
Zakroucený míč na malé vápno si našel Gabriel, jehož hlavička nebyla rozhodně špatná, ale pozorného Veselého zaskočit nemohla.
32'
Vzápětí je u postranní čáry odpískán faul na unikajícího Drchala, tudíž mají sparťané výhodu přímého kopu.
32'
Přetažený pas zkoušel vrátit do šestnáctky Vitík, což se mu podařilo, jenže míč dopadl jen do míst, kde nikdo nestál.
31'
Drchal s Gabrielem se pokoušeli prosadit po pravé straně hřiště, a i když se nedostali do vápna, vybojovali alespoň roh.
30'
Málkův prudký centr na přední tyč dokázal Heča pokrýt a ukryl ho do svých rukavic.
30'
Gabriel byl u pravé postranní čáry obklíčen přesilou tří soupeřů, a přestože dokázal vybojovat míč, pomohl si faulem.
29'
Plynulosti hry nepomáhají fauly na obou stranách, které sudí Proske zachytává a píská.
28'
Paškův zakroucený míč z pravé strany plachtí jen do Hečových rukavic, přesto následuje rychlá ztráta Sparty.
28'
Sparta sice zvládá defenzivní úkoly bez úhony, jenže směrem dopředu je to velmi špatné. Pokud se Moravané zlepší v koncovce, může být pro domácí zle.
27'
Už se pokračuje ve hře i se Sejkem na hrací ploše, která nadále patří Líšni. Ta znovu vhazuje na útočné polovině.
26'
Zdá se, že domácí kapitán bude v pořádku. Důležité je, že není nic zlomeného, protože dopad to byl vážně nepěkný!
25'
Centr na Silného dokázal Vitík odvrátit, načež šli sparťané do brejku, ale Drchal se k zakončení nedostal. Vzápětí přišel centr z pravé strany, a přestože se faul na Sejka nepíská, sparťanský hráč dopadl hodně nepříjemně!
24'
Silný si u levé postranní čáry neporozuměl se svým spoluhráčem, kterému chtěl hlavičkou sklepnout míč do běhu, ale usměrnil ho jen do autu.
23'
Obrázek hry se příliš nemění. Líšeň je více na míče, kombinuje kolem vápna Sparty, ale zatím dobývá branku marně.
22'
Centr Silného z pravé strany neprošel, načež Matochův rohový kop byl velmi vysoký a prudký, proto proletěl jen nad hlavami bránících hráčů.
21'
Sparta se snaží dostat do hry, ale zatím bez úspěchu. Líšeň ji dobře napadá a nutí ji ke snadným ztrátám.
20'
Líšeň vybojovala míč a natlačila se na polovinu Sparty, jenže její nepřesný centr do strany končí v autu a vrací míč domácím.
19'
Na zadní tyči zůstal zcela nehlídaný Jeřábek, ale hlavička mu na štěstí pro sparťany nesedla podle představ!
19'
Na branku Sparty padal nepříjemný centr z levé strany, který Heča raději vyškrábl nad břevno – roh.
18'
Líšeň pokračuje ve své aktivitě a drží se s míčem převážně na útočné polovině, leč zatím bez střeleckého efektu.
17'
Brejk mohla využít pro změnu Sparta, jenže utíkající Sejk vystřelil naprosto příšerně jen do středu branky, kde stál Veselý.
17'
Rychlý protiútok Líšně přinesl Paškův přízemní centr z pravé strany, který Vitík odvrací ven ze šestnáctky.
16'
Útočnou kombinaci Líšně sparťané zachytávají, jenže sami mají s přechodem půlící čáry potíže.
15'
Obrovská šance Líšně! Centr z levé strany si našel Málek, jenž usměrnil míč pouze těsně vedle zadní tyče.
14'
Líšeň znovu rozehrála rohový kop, který však defenziva Sparty bez výraznějších potíží uhlídala. Následuje domácí aut.
13'
Sparta na útočné polovině lehce ztrácí míče, čímž dává soupeři prostor zaútočit a vytvářet si šance.
13'
Na přední tyči propadl nedůrazný Sejk, který Silnému dovolil jednoduše hlavičkovat, ale prudký pokus míří mimo!
12'
Rohový kop dokázal Heča vyboxovat ven z vápna, leč nátlak Líšně pokračuje a přichází další roh.
11'
Líšeň se dobře natlačila na vápno Sparty, načež na malém obdélníku hlavičkoval Silný, jehož hlavičku tečoval obránce mimo.
10'
Brzký gól utkání trošku uškodil, protože sledujeme spoustu nepřesností na obou stranách, přičemž se ani jednomu z týmů nedaří přiblížit velkému vápnu soupeře.
8'
Na druhé straně se sparťané hnali po pravé straně, jenže jejich ofenzivní akci zastavuje útočný faul jednoho z domácích.
7'
Hra se přelévá ze strany na stranu za pomoci dlouhých nepřesných centrů. Ofenzivní snaha Líšně navíc končí útočným faulem u vápna Sparty.
5'
Následuje ztráta míče, po které chtěl pelášit Pudhorocký, ale byl zastaven nedovoleným zákrokem Matochy.
5'
Moravané pokračují v aktivitě, jen se s míčem přesunuli k pravé postranní čáře – aut hostů.
4'
Líšeň se po levé straně protlačila k vápnu, leč se jí zatím nedaří vyslat úspěšný centr – Sparta dobře brání.
3'
Z rohu sparťané nezahrozili, ale udrželi se na míči a po sérii zablokovaných střel spadl míč na malém vápně k VÁCLAVU DRCHALOVI, který ho usměrnil do sítě!
2'
Zajímavá možnost Sparty! Ve vápně se dostal k míči Sejk, který si dobře zpracovat míč a vypálil, jenže jeho jedovatou střelu Veselý vytáhl.
2'
Holoubkovu přihrávku za obranu zachytil obránce hostů, načež přišel dlouhý nákop na Silného, ale míč byl příliš prudký.
1'
Sparta se okamžitě vydala do útoku, ale její dvojitá snaha po pravé straně byla zastavena obranou Líšně.
1'

AC Sparta Praha B: Heča – Vydra, Vitík, Gelašvili – A. Gabriel, Pudhorocký, Jonáš, Holoubek, Šilhart – Drchal, Sejk (C).
Náhradníci: Tůma – Schánělec, Večerka, Vácha, Patrák, Kozák, Turyna.

SK Líšeň 2019: Veselý – Silný, Bednář, Jeřábek, Matocha, Kučera, Málek, O. Ševčík (C), Pašek, Rolinek, Lutonský.
Náhradníci: Vítek, Marek – Zúbek, Stáňa, Chwaszcz, Ulbrich, Burda.

Rozhodčí: Proske – Lakomý, Pochylý.
Sparta zažívá povedenou sezonu a dařilo se jí také před reprezentační přestávkou. Ačkoliv v posledním duelu prohrála o dva góly v Opavě, v předešlých zápasech přejela Duklu, remizovala v Jihlavě a zdolala Třinec. I díky tomu se drží na třetím místě se ztrátou tří bodů na Moravany.

Líšni tak stačí remíza na udržení druhého místa, ale Brňané také chtějí prohánět svého městského rivala ze Zbrojovky, na něhož ztrácí čtyři body. Spartu však nečeká nic lehkého, protože Líšeň neprohrála už šest soutěžních duelů za sebou!
Zdravím všechny fanoušky druhé ligy! Od 10:30 je na programu šlágr kola mezi rezervou Sparty a Líšní, ve kterém půjde o druhé místo.