Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Třinec - 20. května 2023   17:00

Líšeň
Líšeň
69' Černín
1:0
(0:0)
Třinec
Třinec
Líšeň
Vajner – M. Jeřábek, Sokol (89. Laczkó), Matocha, Šumbera (77. Otrísal), Polášek (65. Vandas), Machalík (89. Weber), Pašek, A. Čermák, Lutonský, Černín.
Marek – Bednář, Zikl.
Všetečka – Hrabovský, Ratajová
621 diváků
Třinec
Adamuška – Tandara (61. Kania), Holík (76. Turyna), Jursa, Juřena (76. Gembický), Foltyn, Habusta, Machuča, Omasta, Hrdlička, Slaninka.
Hasalík – Hýbl, Szewieczek.

Ode mne je to z Líšně vše. Užijte si zbytek pěkného víkendu a třeba opět na počtenou.
Utkání končí. Třinec předvedl na trávníku Líšně sympatický výkon, na bodový zisk mu to však nestačilo. Nad slezským klubem se tak čím dál více stahují sestupová mračna. O jedinou trefu zápasu se postaral v 69. minutě úspěšnou hlavičkou po rohovém kopu Jakub Černín, Líšeň se tak po čtyřech nezdarech konečně dočkala výhry a i nadále bojuje o baráž.
90+5'
90+4'
Vzápětí navíc přichází nedovolený zákrok hostů na své polovině.
90+4'
Ofsajd kazí jeden z posledních možných útoku hostujícího celku.
90+3'
Míč si našel brankář Vajner, který při tom byl navíc faulovaný.
90+2'
Dobrá práce domácí obrany při zastavení míče z levé strany. Přichází rohový kop.
90+1'
Čekají náš čtyři minuty nad rámec základního hracího času druhého poločasu.
90'
Hostující gólman bude rozehrávat od své brány, to všechno k době, kdy pomalu přecházíme do nastavení druhého poločasu.
89'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Adam Laczkó,
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Tomáš Weber.
87'
Nyní ovšem přišel útočný faul. Domácí tým tak díky tomu bude moct ušetřit další sekundy až desítky sekund.
86'
Líšeň tak před chvíli přežila klinickou smrt a Třinci čas ubíhá a ubíhá. Bez šance na vyrovnání skóre však rozhodně není.
85'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Pavel Sokol).
85'
Velký chaos kolem domácí brány po rohovém kopu! Vajner proti prvnímu zakončení zasáhl, i poté se však míč motal na malém vápna a je až skoro malý zázrak, že se nedostal až do sítě!
84'
Hodně nepovedená přihrávka jednoho z domácích stoperů naštěstí pro Líšeň nedospěla k žádnému zakončení soupeře.
83'
Teď už sice musel být domácí brankář na pozoru, centrovaný míč byl ovšem usměrněn celkem daleko od tyče.
82'
Nebo mu pomůže obrana, jako třeba v tomto případě, kdy k centru z levého třineckého křídla ani nedošlo.
81'
Další jednoduchá práce pro domácího gólmana. V posledních minutách mu stačí pouze sbírat jednoduché míče.
80'
Standardka Líšně měla daleko od ideálu. Centrovaný míč totiž byl příliš dlouhý a skončil mimo hrací plochu.
79'
Ani rohový kop nepřinesl žádní nebezpečí. Míč totiž mířil přesně do rukavic brankáře Vajnera.
78'
Líšeň se však zatím bez větších komplikací od své vstřelené branky brání.
77'
ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Erik Otrísal.
77'
Čeká nás zhruba posledních patnáct minut. Třinec nehraje zle, pokud však neskóruje, žádný bod si z dnešního zápasu neodnese.
76'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Daniel Turyna,
ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází Dominik Gembický.
75'
V tomto případě už domácí rohový kop gólově nedopadl a Třinec se tentokrát ubránil.
74'
Druhý gól domácích měl na kopačce Pavel Sokol, brankář Adamuška však jeho přízemní střelu skvěle vykopl na roh!
73'
Ten však nebyl tak úspěšný jako před chvíli ten líšeňský. Následný centr si pak našel Vajner.
72'
Matocha srazil přihrávku Hrdličky do zámezí, přijde tak rohový kop Třince.
71'
Zajímavě vypadala nyní i akce Třince, míč ovšem trefil pouze jednoho z bránících hráčů. I když se někteří hosté domáhali ruky, rozhodčí zůstal klidný.
70'
Přesně tohle tak domácí tým potřeboval, jeho výkon ve druhé půli byl totiž doposavad dosti vlažný.
69'
Líšeň právě vstřelila branku!
A přesně jedna taková přišla po rohovém kopu. Marek Matocha odcentroval na bližší tyč, tam si míč našel JAKUB ČERNÍN, který jej odrazem o horní tyč usměrnil do sítě třinecké brány.
68'
V posledních minutách se toho příliš zajímavého neděje a hlavně Líšeň se zatím nedostává do žádných brankových příležitostí ve druhé polovině.
66'
Dnešní utkání sleduje 621 diváků.
65'
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Pavel Vandas.
64'
Po dalším rohovém kopu přišel pouze ofsajd Třince. I nadále však hosté pokračují v sympatickém výkonu.
63'
V průměru zatím není druhý poločas ze strany třineckých fotbalistů tak pasivní jako ten první. Na první branku obou týmů ovšem i nadále čekáme.
62'
Poměrně hezky po rohovém kopu kombinovali fotbalisté Třince, ke střele se ovšem nakonec nedostali.
61'
Standardní situaci tentokrát zahrávali fotbalisté Třince, Centrovaný míč z pravé strany byl odvrácen na rohový kop.
61'
ze hřiště odchází Marián Tandara, přichází Lukáš Kania.
59'
Nepříjemná situace pro hostující tým. Již čtyři jeho hráči obdrželi žlutou kartu, což jistě není tak nejpozitivnější věc, která se vám může stát.
58'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Václav Juřena).
56'
Adamuška se v posledních chvílích úplně nenudí. Nyní si našel centrovaný míč z pravé strany. Nic těžkého to pro něho ale nebylo.
56'
Rohový kop byl zakončen hlavičkou, ta ovšem míč usměrnila až příliš vysoko.
55'
Další střelecký pokus byl už o něco zajímavější, Adamuška jej nedokázal udržet a jeden z jeho spoluhráčů míč odehrál na rohový kop.
54'
Nyní navíc po nedovoleném zákroku Holíka následovala standardní situace z pravé strany na úrovni pokutového území. Přišla přímá střela na bránu, ta ovšem Adamušku nijak nepřekvapila.
54'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Lukáš Holík).
52'
Na druhé straně přišel pokus o dva centry z pravého křídla, ani jeden z nich ovšem nebyl povedený. Líšeň i tak bude pokračovat na míči.
51'
A je také pravda, že stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém hrají na začátku více s míčem právě hráči Třince.
49'
Takováto šance samozřejmě může hostujícímu celku do dalšího průběhu zápasu jen pomoct.
47'
Jedna z největších možností Třince přichází hned v úvodu druhého poločasu. Střela již mířila do brány, jeden z obránců ale byl na správném místě a míč odrazil!
46'
První poločas utkání končí. Více šancí měla podle očekávání domácí Líšeň, ani jednu z nich však nedokázala využít a skóre je tak po 45 odehraných minutách zatím bezbrankové.
45+1'
45'
Líšeňský protiútok byl zastaven ještě už zárodku a s míčem tak i nadále může hrát Třinec.
44'
Nevypadá to, že bychom se do konce poločasu měli dočkat úvodní trefy zápasu. Nyní se po delší době na míči drží hráči Třince.
42'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Marián Tandara).
40'
Nedovolený zákrok na útočné polovině Líšně, k míči se tak dostanou hostující fotbalisté.
39'
Nyní přišel centrovaný míč z levé strany, ten si ovšem našel jen jeden z bránících hráčů Třince.
38'
V posledních minutách je hra už opět klidnější, je to ovšem nadále domácí tým, který převážně hraje s míčem.
36'
Líšeň tak může mrzet, že ani jednu z těchto příležitostí nedokázala využít. Stále tedy čekáme na první gól utkání.
34'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Marek Polášek).
34'
A další zajímavá situace u hostující brány. Adamuška srazil míč jen někam pod sebe, ani tentokrát však domácí nedokázali rozvlnit síť.
33'
Tutovou šanci měl po přihrávce na pravou stranu pokutového území Šimon Šumbera, jeho střela ovšem nebyla povedená a zamířila vedle levé tyče brány soupeře.
31'
A ohrožení přišlo, ovšem míč byl usměrněn poměrně vedle levé tyči brány.
30'
Nedovolený zákrok nedaleko rohového praporku, domácí tak mají další šanci ohrozit bránu.
28'
Na druhou stranu je jasné, že Třinec musí v Líšni bojovat jako o život, aby měl ještě šanci se udržet ve druhé nejvyšší soutěži.
27'
Stále čekáme na první branku zápasu. Příliš vzrušení zatím nenabízí a domácí fanoušci by bezpochyby rádi proti outsiderovi viděli víc.
25'
Stejný osud pak čekal i centrovaný míč z levého křídla na opačné straně hrací plochy.
24'
Těžká třinecká hlavička z pravé strany byla rychle zablokována bránícím hráčem, další centr si pak už našel brankář Vajner.
23'
Nyní se Sokol nedohodl se spoluhráčem a poslal mu přihrávku do běhu, na kterou ovšem nepřišla žádná reakce. Bude se tedy odkopávat od brány.
21'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Tomáš Omasta).
20'
Brankář Vajner musel být na pozoru, přihrávka na něj totiž byla dost pomalá a nechybělo moc, aby ji zachytil jeden z hostů.
19'
Pavel Sokol nyní hlavičkoval po centru z pravého křídla. Míč ovšem usměrnil jen mimo levou tyč. Škoda pro Líšeň, nebyla to špatná pozice.
18'
Skóre ovšem i nadále zůstává bezbrankové. Uvidíme, zda se Líšni povede otevřít brankovou listinu. Samozřejmě to stejné může dokázat i Třinec, v poslední době se však prakticky vůbec nedostává za polovinu hřiště.
17'
Teď už to bylo zajímavější. Na bránu Třince letěla střela z pravé strany pokutového území a poměrně nečekaně se snesla tak, že se míč dokonce otřel o břevno.
16'
Mnoho zajímavého se toho ovšem v zápase zatím neděje. Hlavně domácí sice měli pár náznaků šancí, ovšem nebylo to nic, co by diváky nějak zvedlo ze sedaček.
14'
Nyní už je to podle očekávání domácí tým, kdo má otěže zápasu ve svých rukách. Nyní zahrávala standardní situaci, která ovšem skončila pouze v rukavicích brankáře.
11'
Rohový kop domácího celku končí pouze útočným faulem. Rozehrávat tak bude hostující gólman.
9'
Nepřehledná situace před hostující brankou, hráči Líšně ovšem dobře vypadající situaci zakončili pouze nepřesnými finálními přihrávkami.
8'
V úvodních minutách zápasu jsou aktivnější fotbalisté Třince, kteří více hrají na míči. Ke střele se ovšem dostávají jen marně, to Líšeň už byla v tomto ohledu o něco nebezpečnější.
7'
O chvíli později to naopak hráči hostujícího celku chtěli vzít po levé straně, ovšem přišel útočný faul.
5'
Nyní to Třinec zkusil z pravého křídla, situace ale končí pouze vhazováním domácího celku.
4'
Po něm nakonec přišla střela z levé strany vápna z half-voleje, úspěšná ovšem nebyla, protože mířila přesně na brankáře Adamušku.
3'
Více se to ale daří spíš Líšni, která vybojovala první rohový kop.
2'
Nyní už jsou to hráči Třince, kteří se snaží najít cestu do útoku. Zatím však kombinují pouze na své polovině.
1'
Utkání bylo odstartováno výkopem hostujícího celku. jako první se však na útočnou polovinu dostali domácí, jejichž střela zpoza vápna byla zblokována.
1'

SK Líšeň 2019: Vajner – M. Jeřábek, Sokol, Matocha, Šumbera, Polášek, Machalík, Pašek, A. Čermák, Lutonský, Černín.
Náhradníci: Marek – Bednář, Otrísal, Vandas, Weber, Zikl, Laczkó.

FK Třinec: Adamuška – Tandara, Holík, Jursa, Juřena, Foltyn, Habusta, Machuča, Omasta, Hrdlička, Slaninka.
Náhradníci: Hasalík – Hýbl, Gembický, Kania, Szewieczek, Turyna.

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Ratajová.
FK Třinec

Nepříliš pěkné vyhlídky před sebou mají fotbalisté ze Slezska. Pouhá tři kola před koncem se totiž nacházejí na posledním místě tabulky. Nyní je navíc čeká čtvrtá Líšeň a v závěrečném kole pak vedoucí celek z Karviné. Jediná výhra Třince z posledních devíti zápasů byla poměrně šokující, když dokázal porazit tehdy první Příbram, která v současné době není v nejlepší pohodě. Něco podobného by určitě hostující fotbalisté uvítali i na trávníku brněnské Líšně, která už čtyři kola čeká na vítězství.
SK Líšeň 2019

Marvani se opět nacházejí v nejvyšších patrech tabulky druhé nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže. Poslední čtyři kola si však domácí fotbalisté nedají a momentálně se tak nacházejí na čtvrtém místě. Získali v nich totiž pouze dva body z možných dvanácti za dvě remízy a dvě porážky. Kromě vedoucí Karviné se navíc jednalo o týmu ze středy či spíše až z druhé poloviny tabulky. Proti Třinci si tak Líšeň určitě bude chtít před domácími fanoušky spravit chuť a zabojovat o umístění alespoň v baráži o nejvyšší soutěž, na které v současných chvílích ztrácí pouze jediný bod.
Zdravím vás u 28. kola FNL, společně se zaměříme na zápas týmů SK Líšeň 2019 a FK Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.