Fotbalová národní liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia B : Líšeň - 24. května 2023   17:00

Slavia B
Slavia B
6' Kričfaluši  • 79' Beran
2:1
(1:1)
Líšeň
Líšeň
15' Sokol
Slavia B
Stejskal – Bořil (64. Šmiga), Kričfaluši, Švec, Konečný, Labík, Pech, Beran, Kopáček (C) (46. Hronek), Šubert (73. Nikl), Olayinka.
Dvořák – Hošek, Planka, D. Hájek.
M. Kvítek – J. Kříž, M. Leška
SC Xaverov, Horní Počernice.
437 diváků
Líšeň
Vajner – M. Jeřábek (C), Sokol, Matocha, Otrísal (71. Laczkó), Machalík (80. Zikl), Pašek, A. Čermák, Lutonský, Černín, Vandas (80. Weber).
Marek – Bednář, Džupenjuk.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 10:7.
Slavia těsný náskok uhájila a udělala hodně důležitý krok u držení v druhé nejvyšší fotbalové lize. Ve druhé půli byla aktivnějším týmem, hosté dlouho nedokázali směrem dopředu nic vymyslet, trochu víc začali hrát až po inkasovaném gólu, ovšem podruhé vyrovnat se jim už nepovedlo.
Prvním jistým sestupujícím je Třinec, o druhém se rozhodne v příštím kolem mezi Jihlavou, Opavou, Slavií a Prostějovem, právě dva posledně jmenované celky nastoupí proti sobě, což poslednímu kolu dává na hodně velké dramatičnosti.
90+3'
90+3'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Jan Stejskal). Brankář domácího klubu inkasuje trest za zdržování.
90+2'
Líšeň byla velmi blízko vyrovnání, ve skrumáži ve vápně se do zakončení dostal Tomáš Weber, avšak trestuhodně střílel nad břevno.
90+2'
Rohový kop rozehraje hostující tým, možná jedna z jeho posledních šancí.
90'
Slavisté drží hru na útočné polovině, za chvíli už začne nastavený čas.
89'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Adrián Čermák).
88'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Albert Labík).
88'
Faul domácího celku přináší možné nebezpečí, hosté budou rozehrávat dalekým nákopem.
86'
Stejska pohlídal míč v cestě do zámezí a s rozehrávkou jistě pospíchat nebude.
85'
Adrián Čermák zavedl míč po levé straně do vápna, kde vznikla nepřehledná situace, dvakrát to hosté zkoušeli, ovšem obě střely byly zblokovány obranou sešívaných.
84'
Hráči Líšně naložili s nabídnutou možností prachbídně, naopak dopředu vyrazili domácí, kteří budou rozehrávat ze středové čáry.
82'
Hosté mohou zahrozit, po faulu budou rozehrávat standardku na útočné polovině.
80'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Martin Zikl.
80'
ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Tomáš Weber.
79'
Slavia B právě vstřelila branku!
Nyní už se hráči pražského mančaftu radují a nutno říct, že zaslouženě. ŠTĚPÁN BERAN po přízemní přihrávce Petera Olayinky zůstal na levé straně osamocen a střelou ke vzdálenější tyči strhl vedení zpět na stranu svého týmu.
78'
To domácí jsou hodně aktivní a snaží se o druhý gól, ten však stále nepřichází, zato časomíra pomalu ukrajuje čas, který zbývá do konce utkání.
76'
Hosté mohli vyrazit do rychlého brejku, avšak byli příliš pomalí a sešívaní se stačili v obraně zformovat.
75'
Líšeň se ve druhé půli ještě nedostala do pořádné šance a nic na tom nezmění ani následný útok, který končí faulem a ztrátou míče.
74'
Pražský tým se vehementně dožadoval rohu, zdálo se, že to bude odkop od brány, ovšem nakonec opravdu rohový kop.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Matouš Nikl.
72'
Tomáš Vajner vyběhl na pravé křídlo, aby volný míč odehrál do autu. Slavia ale vhazovat nebude, neboť se vzápětí provinila faulem.
71'
ze hřiště odchází Erik Otrísal, přichází Adam Laczkó.
68'
Slavia velmi hezky zakombinovala, vedla hru středem, následovala křižná přihrávka vpravo, jež byla zblokována na roh.
67'
Hodně nepřesná rána hostů končí daleko vedle vzdálenější tyče. Ojedinělý střelecký pokus Líšně ve druhém dějství.
65'
Nebezpečí v pokutovém území domácích, kteří však stačili balón odehrát do bezpečí.
64'
ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Daniel Šmiga.
64'
Líšeň rozehrála standardku z levé strany, do žádné šance se ovšem nedostala a rozehrávat bude Stejskal.
62'
Slavia sice dokázala vstřelit druhý gól, když soupeř neodkopl míč do bezpečí a následná střela domácího hráče doputovala do vzdálenějšího dolního rohu brány, hlavní arbitr však, zřejmě vinou ofsajdu, gól neuznává.
59'
Slavii byl odpískán útočný faul, hra se tak otáčí.
58'
Stejný hráč o chvíli později střílel z dálky, ovšem zblokovaná rána Vajnerovi moc problémů nenadělala, resp. žádné.
58'
Peter Olayinka sice o míč přišel, ale vzápětí jej dokázal velice dobře získat zpět a založit útočnou akci svého celku.
56'
První možnost druhého dějství, brankář hostů zaváhal při vyběhnutí a jeden z hráčů Slavie se dostal k hlavičce, ovšem zakončoval nepřesně vedle bližší tyče.
55'
Nepřesný centr sešívaných využívají hosté k odkopnutí míče do bezpečné vzdálenosti.
54'
Slavia drží dlouho míč na útočné polovině, ovšem Tomáš Vajner nemusel ve druhé půli ještě řešit žádnou těžkou situaci.
52'
Pavel Vandas se vydal s míčem do útoku, před hranicí vápna padl k zemi, hlavní arbitr stál ovšem blízko a ukázal, že faul pískat nebude.
51'
Podobná situace, obrana Líšně zareagovala včas a odpálila míč do bezpečí před dotírajícími protihráči.
49'
Málem tu byla šance domácích, kteří zakombinovali až před bránu, ale v rozhodujícím momentu o míč přišli.
46'
ze hřiště odchází Jakub Kopáček, přichází Petr Hronek.
46'
První poločas je za námi, viděli jsme celkem slušný fotbal z obou stran, domácí se ujali vedení, už v 6. minutě, avšak příliš dlouho se z něj neradovali, hosté po krásné střele manko dotáhli. I přes další šance na obou stranách se už skóre neměnilo, Slavia byla velmi blízko na konci poločasu, avšak trefila pouze tyč.
45+2'
45'
Slavii na druhé straně zastavuje ofsajd.
44'
A byla z toho slušná možnost, kdy střela jednoho z fotbalistů Líšně z bezprostřední blízkosti skončil pouze nad bránou pražského celku. Lépe zamířit a obrat byl dokonán.
44'
V závěru první půle drží hosté míč daleko od své brány, zahrávat budou roh.
43'
Hosté pokračují autovým vhazováním u pokutového území protivníka.
41'
Střílený centr z pravé strany chytá Tomáš Vajner do rukavic a rychle rozehrává.
41'
Domácí rozehráli roh, centr šel na bližší tyč, ovšem byl odvrácen do bezpečí.
39'
Parádní střela z dálky z kopačky Davida Pecha přišla na druhé straně, avšak skončila pouze na vzdálenější tyči brány Líšně. Nechybělo moc a Slavia se radovala podruhé.
39'
Jeden z hostujících fotbalistů sice dokázal prostřelit zeď, avšak Jan Stejskal se zaskvěl výborným zákrokem a míč vyrazil, následná dorážka hostů skončila daleko v zámezí.
37'
Slavisté si počínali nedovoleně a budou čelit volnému přímému kopu, docela slušná možnost pro soupeře.
37'
Rohový kop rozehraje hostující tým.
36'
Málem tu byla šance pražského týmu, Tomáš Vajner byl ale rychlejší a u míče byl jako první.
35'
Ani Líšni kombinace v útoku příliš nevyšla, o rozehrávku se tedy postará Stejskal.
34'
Nepřesný vzdušný pas domácích doputoval k brankáři Líšně, jenž vyběhl z brány, balón ale do rukou brát nemusel, neboť žádný z protihráčů poblíž nestál.
32'
Štěpán Beran střílel dobře levačkou ze střední vzdálenosti, Tomáš Vajner však včas padl k zemi a balón rukama zastavil.
31'
Nepřesné kombinace na obou stranách, nakonec bude po faulu rozehrávat Slavia od středové lajny.
29'
Do šance se málem dostala Líšeň, ovšem po špatné přihrávce se soupeři povedlo odkopnout míč do bezpečí.
27'
Útočný faul domácích znamená ztrátu míče a otočení hry.
26'
Pěkná kombinace domácího celku, kdy se jeden z hráčů ocitl osamocen před Vajnerem, míč ale zasáhl příliš slabě a hostující gólman tak neměl s míčem žádné potíže.
25'
A nyní přišel dokonce pád v pokutovém území, ovšem ani v tomto případě to faul není, naopak je pískán zřejmě ofsajd mančaftu z hlavního města.
24'
Faulu se u levé hranice vápna hráči Slavie nedovolali, hra pokračuje.
23'
Domácí si nyní ve snaze o rychlý útok špatně přihráli, míče se tak zmocnil tým Líšně.
22'
Míč byl tečován jedním ze slavistů mimo hrací plochu.
21'
A málem tu byla další možnost, zblokovaná přihrávka z levé strany přináší Slavii rohový kop.
21'
Brankář pražského celku pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
19'
Domácí mohli jít zpátky do vedení, avšak Peter Olayinka defacto tváří v tvář brankáři zamířil trestuhodně vysoko nad bránu. Tohle měl být gól.
18'
Líšeň rozehrála rohový kop, míč se stáčel na bránu, ale Jan Stejskal jej dokázal vyboxovat. Příjemná situace to však rozhodně nebyla pro sešívané.
17'
David Pašek poslal centr z pravé strany před bránu, kde žádného ze spoluhráčů nenašel.
15'
Líšeň právě vstřelila branku!
Tak tohle byl krásný gól. PAVEL SOKOL střelou z dálky poslal míč přesně do vzdálenějšího horního rohu brány a v tomto případě nemohl Jan Stejskal vůbec nic dělat. Parádně trefené.
13'
Albert Labík dobře zastavil rozehrávku protivníka u středové lajny, ovšem vzápětí o míč stejně přišel.
12'
Peter Olayinka byl odstaven čistým způsobem od balónu, hostující gólman tak nemusel nic řešit.
11'
Tomáš Vajner na druhé straně lapil volný míč do rukou a rychle rozehrál.
10'
Obrovská šance hostů na vyrovnání, střílený centr z levé strany vyrazil Jan Stejskal před sebe, k dorážce se však nedostal nepohlídaný Erik Otrísal, jenž si mohl vybrat, kam míč pošle, nakonec to bylo přízemní ranou zhruba na střed brány, avšak domácí gólman předvedl excelentní zásah a balón chytil. Hráč Líšně se už k druhé dorážce poté nedostal.
8'
Hosté málem vzápětí odpověděli, avšak jejich kombinace byla zastavena včas.
6'
Na první gól se dlouho čekat nemuselo. Po rohovém kopu a několika odrazech se k balónu dostal v malém vápně ONDŘEJ KRIČFALUŠI a přesnou ranou rozvlnil síť za Vajnerovými zády.
5'
Hosté se dožadovali faulu před vápnem Slavie, hlavní arbitr však zůstává v klidu.
4'
Hosté drží míč na útočné straně, nyní budou rozehrávat rohový kop.
1'

SK Slavia Praha B: Stejskal – Bořil, Kričfaluši, Švec, Konečný, Labík, Pech, Beran, Kopáček (C), Šubert, Olayinka.
Náhradníci: Dvořák – Nikl, Hronek, Hošek, Planka, Šmiga, D. Hájek.
Trenér: M. Jarolím.

SK Líšeň 2019: Vajner – M. Jeřábek (C), Sokol, Matocha, Otrísal, Machalík, Pašek, A. Čermák, Lutonský, Černín, Vandas.
Náhradníci: Marek – Bednář, Laczkó, Džupenjuk, Weber, Zikl.
Trenér: P. Maléř.

Rozhodčí: M. Kvítek – J. Kříž, M. Leška.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu zatím utkali jen jednou, a sice v prvním souboji tohoto ročníku na podzim loňského roku. Tehdy skončil duel bezgólovou remízou.
Líšeň

Hosté drží místo čtvrté díky 46 bodům, na třetí Příbram ztrácí bod, na druhý Vyškov má dvoubodovou ztrátu. Mimo svůj trávník se jim daří, ze čtrnácti duelů si přivezli čtyřiadvacet bodů díky sedmi výhrám a třem remízám a v tomto ohledu jsou společně s Příbramí nejlepší z celé ligy. K tomu přidali sedmnáct gólů vstřelených a třináct inkasovaných. V poslední venkovním zápase však nestačili na Prostějov, kterému podlehli těsně 1:2.
Se sedmi góly vede tabulku střelců mužstva slovenský fotbalista Adrián Čermák.
Slavia Praha B

Domácí tým drží první nesestupové místo, na kontě mají 29 bodů, ovšem před předposlední Opavou náskok pouhého bodu a před posledním Třincem bodů dvou. Na svém hřišti si pražský tým ze čtrnácti utkání odnesl jednadvacet bodů za šest výher a tři remízy, vstřelil devětadvacet gólů a o čtyři méně inkasoval. Naposledy před svými fanoušky deklasoval poměrem 7:2 Jihlavu.
Nejlepším střelcem je teprve devatenáctiletý Štěpán Beran, jenž má na kontě deset gólů.
Dobrý den, dvě poslední kola má na programu naše druhá nejvyšší fotbalová liga. O postupujícím do Fortuna ligy je jasno, o postupujících do baráže však nikoliv a stejně tak ani o sestupujících. I výsledek tohoto zápasu mezi Slavií Praha B a Líšní může na obě otázky dost odpovědět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.