Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia B : Prostějov - 31. července 2022   10:15

Slavia B
Slavia B
0:1
(0:0)
Prostějov
Prostějov
45+2' Omale
Slavia B
Dvořák – Labík (63. Kopáček), Behenský, Švec (55. Ezekiel), D. Jurásek – Zachoval (63. A. Bárta), Nikl (C), Valenta – Šubert (78. Kneifel), Šmiga, Pudil (55. Osuagwu).
Kolodziej – Beran.
Kotala – Bureš, Žurovec
SC Xaverov, Horní Počernice
589 diváků
Prostějov
Krynskyj – Bolf, Gáč, Bialek, Elbel (78. Píchal) – Bartolomeu (63. Zapletal), Omale, M. Mach (63. Kulig), Kušej – Koudelka (C) (78. Vlachovský), Pinc (86. Ali-Abubakar).
M. Bárta – Blahuta.

To je z mé strany pro dnešek vše, loučím se s vámi a doufám, že se někdy setkáme u dalších přenosů. Tak zatím na počtenou!
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:9. Rohy: 7:7.
Zápas je u konce, Prostějov si ze stověžaté Prahy odváží všechny tři body díky pokutovému kopu, který v samém závěru prvního poločasu nekompromisně proměnil Solomon Omale . Ve druhé půli měl velkou šanci na srovnání skóre nejprve Victor Osuagwu, jenže ztroskotal na skvěle chytajícím Krynskému, podobně jako později Šmiga. Na druhé straně vychytal Kušeje Dvořák. Slávisté pak dokázali rozvlnit síť v 90. minutě, když Šmigův pas usměrnil mezi tři tyče David Jurásek, jenže zdvižený praporek pomezního odsoudil domácí k porážce.
90+5'
90+5'
Juráskův nebezpečný rohlík měl dobré parametry, ale jen proskákal za autovou čáru.
90+5'
Bialek přidržel soupeře a je tu volný kop pro domácí z levé strany. Vsadil bych jmění na to, že přijde centr.
90+4'
Torfiq se pral s Behenským až přílš vehementně a je mu pískán faul. Domácí mají možná poslední možnost udeřit.
90+4'
Křižný pas Nikla neodhadl dobře Jurásek a poněkud zvláštně zahrál patou na kop od branky. Domácím se již opravdu krátí čas.
90+3'
Centr Juráska zleva sráží na aut Bolf.
90+3'
Jenže hostům se zatím daří hru kouskovat, domácí se teprve teď dostali na útočnou polovinu.
90+2'
Torfiq Ali-Abubakar ve vzdušném souboji fauloval Behenského. Slavia se pokusí o závěrečný tlak.
90+2'
Šmiga pronikl po pravé straně a svoji střelou vyprášil rukavice Krynskému.
90+1'
Volodymyr Krynskyj také dostal žlutou, jelikož si s rozehrávkou dával opravdu na čas.
90'
A evidentně nastartovaný Jurásek se hodně zlobí, za což byl oceněn žlutou kartou.
90'
Bárta si na pravé straně poradil se Zapletalem a oslovil Šmigu, jehož střílenou přihrávku usměrnil do sítě Jurásek – gólovou radost ale překazil praporek pomezního sudího.
89'
Hosté si ale balonu moc neužili a útočit bude opět domácí mužstvo.
89'
Slavia ale po rozehrávce z půlky nic nevymyslela a merunu svírá Krynskyj.
88'
Hra se nám pořádně přiostřuje, za tvrdý zákrok na Kopáčka obdržel žlutou Bolf.
87'
Hosté obléhali branku soupeře, ale Píchalovi vypíchl míč Bárta. To si první jmenovaný nenechal líbit a svého soka sestřelil, za což si zblízka prohlédne žlutý kartónek.
86'
Zapletal pořádně prohnal Kušeje, ten skluzem alespoň zamezil kopu od branky a zahrál na autové vhazování.
86'
Pince nahradí host z Jablonce Torfiq Ali-Abubakar. Žádný z trenérů tak již nemůže střídat.
85'
Bárta naskočil nebezpečně do souboje s protihráčem a je mu pískán faul, hosté budou rozehrávat standardku z levé strany.
84'
Lehce frustrovaný Jurásek teď přímo před mýma očima odstrčil Pince, který se pokoušel zdržet aut domácích. Zápas začíná dostávat pořádné grády, závěr bude mít jistě co nabídnout.
83'
Bárta si narazil s Valentou a hledal obloučkem Kopáčka, celé snažení ale končí kopem od branky.
83'
Omale skvělým skluzem přibrzdil útok domácích, následně odvrátil Bolf na roh centr Bárty z pravé strany.
82'
Slavia se opět snaží vybudovat útok až od stoperů.
81'
Špatné zpracování Osuagwa dalo Píchalovi možnost mu merunu ukopnout, ta končí u hostujícího brankáře.
81'
Kopáčkův pas na Kneifela, který si sbíhal do vápna, kryje Krynskyj.
80'
Kušejův centr vrátil hlavou na vápno Pinc a do míče se z voleje opřel Vlachovský, jenže zamířil těsně nad břevno!
80'
Po levé straně pronikl Píchal a proti přesile vybojoval rohový kop.
79'
Pinc přehlavičkoval Nikla a hosté tak míří směrem k brance sešívaných.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Jonáš Kneifel.

Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Martin Vlachovský.
ze hřiště odchází Jakub Elbel, přichází David Píchal.
77'
K odraženému míči se dostal Šmiga a uvolnil se ke střele, fantastickou robinzonádou mu ale plány překazil Volodymyr Krynskyj.
77'
Centr Valenty z pravé strany zblokoval skluzem Elbel. Slavia teď obléhá branku Prostějova.
76'
Šubertův zakroucený rohlík levačkou odvrátil na roh Bialek.
75'
Kopáček si poradil s dotírajícím Koudelkou a efektně nasadil jesle Bolfovi. Ten jej poslal nedovoleně k zemi a domácí mohou zahrozit standardkou z levé strany.
75'
Šmiga vyvezl míč středem a vyzval k centru Juráska, jeho pobídka Valentovi byla více než sympatická. Domácímu záložníkovi k zakončení chyběl půlkrok.
74'
Ani rychlonohý Victor Osuagwu neměl šanci dostihnout Behenského kolmici. Hra je teď velmi rozkouskovaná.
73'
Behenský vypíchl balon Kušejovi, který se pokoušel o rychlý protiútok.
73'
Po souboji Šmigy s Bialikem vhazují domácí z levé strany.
72'
Koudelka našel pasem do křídla Kušeje, který si zpracoval balon na střed a kolmicí se snažil oslovit Pince. Míč ale končí v rukavicích Dvořáka.
71'
Bárta hledal vysokým pasem nabíhajícího Šuberta, ten ve snaze dostihnout míč fauloval Gáče.
70'
Po akci hráčů A-týmu Slavie – centru Juráska a hlavičce Valenty nad – se výkopu od branky ujme Volodymyr Krynskyj.
70'
Za Kopáčkovým dlouhým pasem se hnal Šmiga, Bialek odvrací na aut.
70'
Daniel Šmiga pálil z pravé strany po přihrávce Bárty, jenže si nedokázal seřídit mířidla a poslal merunu mimo tři tyče.
69'
Bolf si na křídle obhodil Kopáčka, kulatý nesmysl mu ale při jeho snažení utekl za postranní čáru.
68'
Koudelka si na pravé straně poradil se Šubertem, Ezekiel pro něj byl ale příliš velké sousto.
67'
Bolf se pokoušel narýsovat kolmici na Kušeje, ten byl ale v ofsajdu. I kdyby si ale své postavení pohlídal, tak měl k míči dále než Dvořák.
67'
Merunu ale ze vzdchu bez potíží stáhl Volodymyr Krynskyj.
67'
Centr z pravé strany odvrací Gáč, po následném souboji u lajny bude Slavia zahrávat roh.
Dnešní utkání sleduje 589 diváků. Velice slušná návštěva.
66'
Pinc do dobré pozice nabil Koudelkovi, jeho rána míří vysoko nad.
65'
Omale oloupil o balon Valentu ale následně přihrál Kušejovi na paty. Hosté ale i tak mohou vybudovat útok.
64'
Elbel tísněný protihráčem odcentroval jen do prostoru, který kontroloval Nikl.
63'
ze hřiště odchází Matěj Zachoval, přichází Alexandr Bárta.
ze hřiště odchází Albert Labík, přichází Jakub Kopáček.

ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Michal Zapletal.
ze hřiště odchází Marek Mach, přichází Samuel Kulig.
63'
Labík si s Kušejem poradil díky čistému skluzu, hosté budou vhazovat z levé strany.
62'
Fantastický Volodymyr Krynskyj uchránil čisté konto! Osuagwu se individuálně prosadil přes Bolfa a snažil se Krynského lobovat, ten ale nadvakrát jeho elegantní pokus o zakončení zlikvidoval!
62'
Koudelka kroutil volný kop do vápna, odvrátil jej ale Valenta.
61'
Isaiah Babaide Ezekiel se dopustil faulu, jeho obětí byl vytáhlý útočník Dušan Pinc.
60'
Bolfův oblouček na Bartolomeua odrazil za postranní čáru Jurásek. Následně hledal Koudelka kolmicí opět Bartolomeua, jenže dal své přihrávce příliš mnoho razance.
59'
Na levé straně se po pasu Valenty elegantní zasekávačkou za nohou uvolnil Jurásek, ten si ale poté balon příliš předkopl a fauloval.
59'
Niklův pas do vápna se jen prokutálel za brankovou čáru, Volodymyr Krynskyj rozehraje dlouhým výkopem.
58'
Koudelka už je na nohou, hra pokračuje míčem rozhodčího pro domácí z levé strany.
57'
Šubertův prudký přímý kop zřejmě trefil Koudelku do spánku a ač se tomu někteří z řad domácích příznivců diví, sudí raději přerušuje hru, což je ale za dané situace správné rozhodnutí.
56'
Victor Osuagwu byl krátce po nástupu na hřiště faulován, Slavia bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice k ohrožení branky.
55'
A máme tu hned dvojnásobné nigerijské komando, Osuagwu nahradil Adama Pudila.
55'
Švec opravdu nebude moci pokračovat, na jeho místo tak nastupuje Nigerijec Isaiah Babaide Ezekiel.
55'
A hostující záložník se tentokráte již žluté kartě vyhnout nedokázal.
55'
Omale se dopustil dalšího nedovoleného zákroku, domácí budou rozehrávat přímý kop z levé strany.
54'
Švec odkulhává z trávníku a bojím se, že to s ním nevypadá nejlépe. Navíc kulhá na nohu se zatejpovaným kolenem.
53'
Zkušený Michal Švec stále zůstává ležet na trávníku.
52'
Pinc vyhrál hlavičku a následně se po souboji s Bartolomeuem skácel Švec. Celá akce končí skluzem Omaleho, který si počínal nebezpečně, ačkoliv zasáhl míč a je tak pískáno.
52'
Zachovalův centr z hloubi pole zamířil do rukavic Krynského.
51'
Pinc odehrál hlavou vysoký míč ale nedovoleně u toho dohrál Zachovala. Ten se drží za poraněný kotník, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
50'
Kušej se vřítil do vápna z levé strany a zakončoval na zadní tyč, zvýšení rozdílu ve skóre ale rezolutně odmítl reflexivním zákrokem nohou Dvořák.
50'
Behenského vysoký pas podél levé lajny míří mimo hřiště, vhazovat se chystají hosté.
49'
Hosté ze zisku balonu ale nic nevytěžili, domácí mužstvo rozehrává odzadu.
48'
Zachoval už je v pořádku ale rozehrál nepřesně, jelikož byl tísněn Kušejem.
47'
Na trávníku zůstal ležet domácí Zachoval musel podstoupit obstřik kotníku.
46'
Prvních pětačtyřicet minut je za námi, prostějovští odcházejí do šaten spokojenější díky pokutovému kopu, který v samém závěru první půle proměnil Solomon Omale. Mladíci sešívaných měli ale většinu času míč na svých kopačkách a i přes několik chyb v rozehrávce si vytvořili pěkné příliežitosti. V těch největších se ocitli Daniel Šmiga a Adam Pudil – první jmenovaný ale ztroskotal na skvěle chytajícím Krynském a druhý své zakončení nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. Hosté pak hrozili nejvíce po akcích z levé strany díky aktivní dvojici Vasil KušejJakub Elbel.

Druhý poločas, který začne přibližně v 11:20, tak slibuje pořádné drama.
45+3'
45+2'
SOLOMON OMALE poslal svoji penaltu nechytatelně k levé tyči – ačkoliv Adam Dvořák dělal co mohl a dokonce i vystihl směr, proti takto zahranému pokutovému kopu neměl nárok. Stav utkání je tedy 0:1!
45+1'
K exekuci pokutového kopu se staví Solomon Omale.
45+1'
Ve vápně zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a sudí má jasno, bude se kopat penalta!
45+1'
Za viníka byl označen Adam Pudil, kterého sudí ocenil žlutou kartou.
45'
Ambiciózní pokus Elbela mířil o několik metrů vedle, Švec jej ale hlavou protečoval k rohovému praporku.
45'
Domácí brankář je ale v pořádku. Hrát bude Prostějov z levé strany.
44'
Po něm zůstal ve vápně ležet Dvořák a sudí raději přerušil hru.
44'
Roh proskákal až na malé vápno odkud zakončoval Omale, jeho tečovaná střela z nebezpečné pozice ale míří nad. Další roh pro hosty.
43'
Domácí ale o balon rychle přišli a po zblokovaném centru Elbela tu máme další roh Prostějova.
43'
Elbelův oblouček byl příliš dlouhý i na rychlíka Kušeje, Nikl dokázal pokrýt na odkop od branky.
42'
Koudelka napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho střela nártem ale zamířila vedle Dvořákovy svatyně.
41'
Šmiga se pokoušel šajtlí najít jednoho ze spoluhráčů ve vápně, Gáč jeho centr srazil do rukavic Krynského.
40'
Hosté rozehráli na krátko, centr Elbela z hloubi pole pak ze vzduchu stáhl Dvořák.
39'
Kušej kombinoval s Elbelem na levé straně, střela druhého jmenovaného slabší pravačkou byla sražena na roh.
39'
Na druhé straně se před Dvořákem ocitl Mach, domácí brankář ale netradičně nohou vykopl merunu z pod jeho nohou do autu.
38'
Další spálená šance domácího celku! Na Labíkovu nádhernou kolmici si naběhl Adam Pudil a z bezprostřední blízkosti mířil na zadní tyč, jenže přízemní střelou minul prostor mezi třemi tyčemi.
38'
Pudil šajtlí hledal rozeběhnutého Jiráska, Bialek byl ale u jeho přihrávky dříve a zahrál hlavou do rukavic gólmana.
37'
Zachoval našel pěknou kolmicí Šmigu, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
36'
Dlouhý nákop Bartolomeua ale skončil jen v rukavicích Adama Dvořáka.
36'
Z něj ale domácí nezahrozili, naopak si teď mohou užít míče, jelikož Švec na půlce zfauloval Pince.
35'
Šmiga se ve vápně snažil vyzrát na Gáče, ten mu vypíchl míč a hrát se bude od pravého rohového praporku.
34'
Dlouhý pas Nikla hledal rozeběhnutého Pudila, jenže pro balon si došel Krynskyj.
33'
Kušej si šlápl na balon, i tak ale vyzval k centru Elbela. Připravený Behenský ale nenechal merunu projít k žádnému z nabíhajících hráčů ve žlutém.
32'
Šmigova přízemní rána z dálky proskákala okolo levý tyče Krynského, který bude kopat od branky.
31'
Šubert se přešlapovačkou uvolnil okolo Elbela, ten jej fauloval. Budeme tedy svědky přímého kopu z pravého křídla.
31'
Zajímavý signál! Zachoval našel střílenou přihrávku Šuberta na vápně, ten ale pálil z první vysoko nad.
30'
Po přihrávce z levé strany do vápna zakončoval Valenta, jeho zblokovaná střela znamená rohový kop pro domácí celek.
30'
Po rohu nakrátko a špatné přihrávce Koudelky se hnal vpřed Pudil, ale ztroskotal na hostující defenzivě.
29'
Roh pro hosty po zblokovaném pasu Bartolomeua do vápna bude zahrávat sám křídelník Prostějova.
29'
Jakub Elbel je skutečně při chuti. Na levé straně si poradil se Šubertem a zastavil ho až faul.
28'
Koudelkův průnik na pravé straně překazil dobrý obranný zákrok Juráska. Vhazování pro hosty.
27'
Křižnou přihrávku Elbela na pravé křídlo odehrál hlavou Zachoval.
27'
Kušejův vysoký pas do vápna by Bolf nezachytil ani na štaflích, kop od branky si střihne Adam Dvořák.
26'
Sešívaným se nedaří prokombinovat směrem vpřed, aut z levé strany si vezme na paškál Elbel.
25'
Slávisté se opět dopustili minely v rozehrávce, ale nebezpečí z toho nakonec nevzniklo. Zpoza mých zad se ozvalo :„Ti to hrajou jako Sparta“ z úst jedné fanynky domácích.
25'
Elbel opět vymotal jednoho z protihráčů a prudce centroval na Bolfa, jenže ten neměl šanci ostrý míč dobře zpracovat.
23'
NIkl chyboval v rozehrávce a jen odevzdal balon Kušejovi. Následně Šubertovi nasadil jesle Elbel a předal opět Kušejovi, jenže ani on, ani jeho spoluhráči následně nebyli schopni ohrozit Dvořáka.
22'
Šmiga se ocitl úplně sám před svatyní Prostějova a v tísiciprocentní tutovce jej vychytal Volodymyr Krynskyj, který kryl i následnou pumelici Šuberta zpoza vápna. Zatím asi největší šance zápasu.
21'
Elbel neměl komu hrát a v těžké pozici zády k brance tak jen odkopl na aut.
20'
Omale vyzval křižným pasem doleva do akce Kušeje, ten zahrál do tandemu na Elbela, jenže po jeho centru nakonec žádné nebezpečí před sešívanou svatyní nenastalo.
19'
Do odraženého balonu se za vápnem opřel Valenta, ale nepropálil blok prostějovských těl. Následně fauloval Bartolomeua Jurásek.
18'
Po sérii nepřesností na obou stranách se nalevo přes Bolfa uvolnil Jurásek, svého spoluhráče ale dobře zastoupil Omale.
18'
Aktivní Šubert hledal přihrávkou Valentu, ten ji ale v těžké pozici nedokázal zpracovat.
17'
Slávisté se nakrátko rozehraným rohem vyhnali až skoro na půlící čáru.
16'
Zachoval se snažil uvolnit k centru přes Elbela, ten skluzem sráží merunu na rohový kop.
16'
I tuto hlavičko po rohu Volodymyr Krynskyj vykryl a rozehrál dlouhým nákopem, s ním si ale poradil až za vápno vyběhnuvší Dvořák.
16'
Šubert hezky kroutil míč levačkou pod břevno, Volodymyr Krynskyj jeho střelu vyráží nad břevno.
15'
Omale se dopustil faulu na Šubertovi v dostřelové vzdálenosti od branky, šanci zahrozit tak mají sešívaní.
14'
Po přihrávce Koudelky se ocitl ve velké příležitosti Bartolomeu, placírou ale poslal svoji střelu těsně velde Dvořákovy branky.
14'
Dvořák vyběhl daleko z branky a před dotírajícím Bartolomeuem zakopl míč pryč z areálu SC Xaverov.
13'
Jurásek se pokoušel rychlostí dostat k centru z levé strany, zastavil jej dobře bránící Mach.
12'
Jurásek našel přihrávkou do vápna Šuberta, jeho zřejmě nahrávku šajtlí před branku ale kryje Volodymyr Krynskyj.
11'
Zachoval nepřenesl hru ideálně a zahnal Labíka, ten ale balon ještě stihl na hrací ploše.
11'
Šmigu na půlící čáře stáhl Bialek a za překažení nadějné útočné akce vidí žlutou kartu.
10'
Zakroucený centr záložníka Prostějova ale hlavou odehrál do bezpečí Jurásek.
10'
Tak to nakonec nebude Koudelka, ale Bartolomeu.
9'
Šubert ukopl míč Elbelovi a je z toho rohový kop, první v utkání. Zahrávat jej jde kapitán hostí Koudelka.
9'
Další špatné zpracování Davida Juráska znamená vhazování pro hosty.
8'
Pudil se pokoušel na levé straně prosadit přes Gáče, ten ale jeho pas do vápna zblokoval pěkným skluzem.
7'
I další souboj Labík – Kušej vyzněl ve prospěch hostujícího křídelníka, za něj ale problémy uhasil Behenský.
7'
Slavia hezky kombinovala na útočné polovině, Bolf ale využil ne úplně ideálního zpracování Juráska a získal pro svůj mančaft kop od branky.
6'
Chyba v rozehrávce tentokráte na druhé straně pak přiřkla míč Prostějovu, Pinc po centru z levé strany hlavičkoval vedle branky Dvořáka.
5'
Po následné nepřesnosti v rozehrávce hostí ale bude vhazovat Slavia.
5'
Kušej si ukázkově splnil defenzivní povinnosti a odstavil od balonu Labíka.
5'
Elbel po přihrávce Koudelky centroval zleva, do meruny dal ale příliš mnoho razance a netrefil žádného spoluhráče.
4'
Kušej se uvolnil okolo Labíka a vypálil z dálky, trefil ale jen prostor, který kryl připravený Dvořák.
3'
Pěknou zasekávačkou za patou na středu hřiště se prezentoval Zapletal a byl u ní faulován.
3'
Tvrdý souboj Labíka s Machem končí opět autem Prostějova, tentokráte ale z druhé strany.
2'
Machův oblouček do vápna na nabíhajícího spoluhráče překazil jeden z bránících hráčů.
1'
Bolf po sérii soubojů vybojoval balon na pravé straně hřiště, hosté vhazují.
1'
Elbel vyřešil pas za obranu hlavičkou do náruče Krynského.
1'
Domácí v tradičních sešívaných dresech rozehráli dlouhým nákopem, hosté nastupují ve svítivě žluté a černé.
1'
Výkopu se ujmou červenobílí, k půlící čáře již kluše Šmiga.
Oba mančafty již nastupují na hrací plochu, domácí brankář Dvořák s vizáží Zorra a maskou na obličeji – pravděpodobně kvůli zranění nosu.
Sestavy obou týmů jsou již známy, sešívané béčko nastoupí do své druholigové premiéry se dvěma posilami z A-týmu – levým bekem Davidem Juráskem a středním záložníkem Matějem Valentou.

SK Slavia Praha B: Dvořák – Labík, Behenský, Švec, Jurásek – Zachoval, Nikl (C), Valenta – Šubert, Šmiga, Pudil.
Náhradníci: Kolodziej – A. Bárta, Beran, Kneifel, Kopáček, Osuagwu, Ezekiel.
Trenér: Marek Jarolím

1. SK Prostějov: Krynskyj – Bolf, Omale, Bialek, Elbel – Bartolomeu, Gáč, M. Mach, Kušej – Koudelka (C), Pinc.
Náhradníci: M. Bárta – Kulig, Zapletal, Ali-Abubakar, Vlachovský, Píchal, Blahuta.
Trenér: Pavel Šustr

Rozhodčí: Kotala – Bureš, Žurovec.
1. SK Prostějov

Hosté se vloni i přes jarní výpadek formy umístili daleko od sestupových vod, skončili jedenáctí se ziskem 37 bodů a skóre 32:50. Sebevědomí do žil jim ale zajisté vlila více než povedená příprava – kromě prohry s Rosicemi se Prostějov může chlubit skvělými výsledky, jako například remízou s 0:0 Olomoucí, hrající nejvyšší soutěž, či skalpem taktéž prvoligového Zlína v generálce (2:1).

Ofenziva Prostějova bude spoléhat na Vasila Kušeje. Někdejšímu supertalentovi české kopané a bývalému mládežnickému reprezentantovi se věštila zářná budoucnost, když před pár lety zářil v dorostu Dynama Drážďany. Přechod do dospělého fotbalu ale Kušeje trochu zabrzdil a ten se po nepříliš povedeném hostování v rakouském Innsbrucku vrátil do Čech. V minulé sezóně se z pozice křídla prosadil pětkrát a v úspěšné generálce na tu novou popravil dvěma góly Zlín. Může to znamenat předzvěst průlomové sezóny pro 22letého rychlíka?
SK Slavia Praha B

Sešívaní mladíci triumfovali v loňské skupině A ČFL, přičemž v posledním kole možná trochu zchladili stále ještě čerstvé rány A-týmu, když porazili béčko Viktorie Plzeň 3:1. Následnou baráž se Zápy pak Slavia zvládla a po vítězstvích 2:1 a 3:2 tak odemkla pomyslné druholigové brány.

Nebezpečnou zbraní slávistů by mohl být 18letý hrotový útočník Daniel Šmiga. Tento odchovanec Baníku Ostrava přišel do Edenu v zimě a 11 brankami ve 12 jarních utkáních nasměroval béčko sešívaných do baráže. V dubnovém mači s Pardubicemi si také připsal první ligové minuty za áčko Slavie.
Letní čekání je u konce a s tímto víkendem tak konečně opět vykopávají dvě nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže. Ve dnešním utkání v rámci Fotbalové Národní Ligy přivítá na Xaverově druholigový nováček, SK Slavia Praha B svého soka z východu republiky, 1. SK Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.