Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Karviná - 16. dubna 2023   10:30

Sparta B
Sparta B
13' D. Krčík(vl.)  • 58' Cissé
2:2
(1:1)
Karviná
Karviná
15' Rezek   • 90+4' Memić
Sparta B
Vorel – Váňa, Vydra, Kukučka, Kamenović – Okeke, Kaštánek /K/ (46. Cissé) – Daněk, Goljan (85. Večerka), Karabec (79. Horák) – Schánělec.
Nalezinek – Hodouš, Jonáš, Mokrovics.
Volek – Žurovec, Pospíšil
Viktoria Žižkov, Praha 3
414 diváků
Karviná
Neuman – Soukeník, Krčík, Bederka, Žídek /K/ – Boháč (67. Bartl), Budínský – Mikuš (67. Žák), Málek (79. Papadopulos), Rezek (67. Memić) – Boateng (74. Akinyemi).
Ciupa – Antovski.

V napínavém duelu na Žižkově se karvinská jarní neporazitelnost otřásala, ale nakonec měl zápas z pohledu Sparty opačné vyústění než včerejší velké derby.
Skóre otevřel sice po jeho vzoru hostující Krčík vlastním gólem ve 13. minutě, ale vzápětí vyrovnal hlavičkou po Málkově centru Rezek. Zatímco zbytek poločasu patřil hostům a domácí dvakrát podržel skvělými zákroky Vorel, po přestávce převzali taktovku Pražané. Střídající Cissé je poslal do vedení po Karabcově přízemní přihrávce, dalších několik tutovek však domácí zahodili a v závěru nastavení byli potrestáni. Místo rozehrávky nadějného přímého kopu se rozhodli zdržovat, ztratili míč a z brejku je potrestal Memić. Karviná mohla dokonce zápas v závěru rozhodnout, ovšem remíza 2:2 je vzhledem k celému průběhu spravedlivější.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:15.
90+6'
90+6'
Karviná ještě stupňovala nápor, ale míč končí v zámezí.
90+5'
Rozhodčí ještě nechává pokračovat ve hře, hosté vhodili dlouhý aut a Akinyemi měl na kopačce senzační obrat. Úplně sám před brankářem však nastřelil jen Vorla, který mohl pouze roztáhnout ruce a čekat, zda ho střelec trefí.
90+4'
Karviná právě vstřelila branku!
Zbabělé a alibistické počínání při vlastním přímém kopu se domácím krutě vymstilo. Přes půl hřiště unikl AMAR MEMIĆ, jako vichr se přehnal kolem nestíhajících beků a tváří v tvář propálil Vorla.
90+4'
Pražané zadrbali rozehrávku a ve snaze zdržovat zaběhli s míčem do autu.
90+3'
Žlutá karta pro MFK Karviná. Hostující kotel sice vyzývá „hoši, bojovat!“, ale po faulu Jiřího Bederky budou muset Slezané tento boj svádět v obraně. Navíc se čeká na další ošetření a vteřiny ubíhají.
90+1'
Na rohový kop naskočil na přední tyči Akinyemi a hlavičkuje obloučkem na horní síť.
90'
Budínského nákop odhlavičkoval Vydra, ke karvinskému záložníkovi se ale míč po závaru vrátil na pravou stranu a jeho tečovaná střela končí nad břevnem.
89'
Horák zaháčkoval Bartla a Karviná bude zahrávat trestný kop od pravé lajny.
86'
Rozhodčí Stanislav Volek povolává tentokrát karvinské zdravotníky na hřiště k faulovanému Žákovi.
85'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Adam Goljan, přichází Dalibor Večerka.
85'
Kryštof Daněk pěkně prodribloval středem hřiště a z plného běhu zpoza šestnáctky vyslal utěšenou střelu těsně vedle.
83'
Cissé zajel ostře do Bederky a i když je už po velikonocích, výrazně si teď koledoval o červenou kartu.
82'
Žlutá karta pro MFK Karviná (Lukáš Budínský).
81'
Daniel Bartl unikl po levém křídle, jeho centr však přeletěl nabíhající spoluhráče.
80'
Vydra šikovně vytloukl bloky o rozběhnutého Memiće a kope se od sparťanské brány.
79'
Současně střídala také Sparta B:
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Daniel Horák.
79'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Michal Papadopulos.
77'
Obrovskou šanci spálil Schánělec, kterého krásným obloučkem za obranu našel Goljan. Domácí útočník měl spoustu času i prostoru a vypálil prudce těsně vedle levé tyče.
76'
Krátká přesilovka Slezanů končí, Váňa se hlásí zpět do hry.
75'
Váňa byl po faulu ošetřován na trávníku a zdravotníci budou ještě pokračovat v práci za pomezní čarou. Domácí zatím hrají v deseti.
74'
ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Adeleke Akinyemi.
74'
Premiérová žlutá karta pro MFK Karviná. Za faul na Váňu ji dostal Dominik Žák.
73'
Dnešní utkání sleduje 414 diváků. Z toho 29 fanoušků z karvinského sektoru, jak jsem právě spočítal, ale možná je ještě nějaký další zrovna na pivu.
72'
Memić hledal šajtlí do uličky Boatenga příliš prudce, karvinský hrot si jen zklamaně poskočil a míč snadno sbírá gólman Vorel.
71'
Tak vystřídaným hráčem bude zřejmě Mikuš, kterého nevidím na hřišti.
70'
Vojtěch Vorel se na velkém vápně předvedl jako dobrý hlavičkář a odvrací míč do bezpečí.
70'
Hlasatel sice oznámil střídání Budínského, ale ten je na hřišti a získal sraženou průnikovou přihrávkou roh pro Karvinou.
69'
Kryštof Daněk sklepl míč hlavou Karabcovi, u kterého těžko říct, zda zamýšlel střílet z úhlu nebo centrovat, v každém případě překopl celou šíři hřiště a vhazuje Karviná.
67'
Hned trojité střídání v mužstvu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází Daniel Bartl,
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Amar Memić,
ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Dominik Žák.
66'
Karabcův centr Neuman podběhl a jen míč lehce vytáhl před Schánělce, který se k zakonční nedostal a dobíhající Cissé již střílel příliš slabě a brankář Karviné neměl potíže.
66'
Hned po vhozeném autu vybojoval Lukáš Váňa roh pro béčko Sparty.
66'
Rezek po sprinterském souboji ukopl míč Váňovi na prázdnou vedlejší tribunu.
64'
Na Váňův centr naskakoval pomocí nedovolených prostředků Schánělec.
63'
Osou hřiště pronikajícího Schánělce odzbrojil čistě Krčík.
61'
Zcela volný Cissé měl na kopačce další zásah, tentokrát ho krásnou uličkou našel Okeke, který vystihl karvinskou rozehrávku. Na 1:1 však ve vzájemných soubojích vyrovnal Vladimír Neuman, který tentokrát Senegalcovo zakončení po zemi reflexivně vystihl.
58'
Sparta B právě vstřelila branku!
Domácí krátce obléhali šestnáctku a Adam Karabec konečně narýsoval přihrávku, jaké se od něj čekají. Na malém vápně neváhal AMATH CISSÉ a zlehka jeko kolmici posunul po zemi podél bezmocného Vladimíra Neumana do sítě.
58'
Hosté dlouhým nákopem jen odevzdávají míč Vorlovi.
57'
Čtvrtou žlutou kartu pro AC Sparta Praha B obdržel za faul na půlce hřiště Dimitrije Kamenović.
55'
Lukáš Budínský rozehrál přímý kop metr od pravého kraje šetnáctky pod sebe na Jaroslava Málka, jehož vysokou a asi takto nezamýšlenou svíci před bránou tečoval kolenem Jiří Bederka z metru do těla vyskakujícího Vojtěcha Vorla.
55'
Žlutá karta pro AC Sparta Praha B. Další faul metr od kratší strany velkého vápna zavinil Amath Cissé.
54'
Hosté útočili v několika vlnách a nakonec centroval do vápna Budínský, míč zakopává až na tribunu Kukučka.
51'
Kukučka namazal pomalou rozehrávkou do brejku Boatengovi, sám však ghanského útočníka uhlídal a když se k míči dostal Rezek, vypomohl si útočným faulem.
50'
Závar po rohu vyřešili Karvinští odkopem míče mezi střídačky.
49'
Tomáš Schánělec se poprvé výrazněji připomněl, z půlící čáry se nadechl k sólu, které zastavil zezadu odvážným a čistě provedeným vypíchnutím míče na roh Jiří Bederka.
48'
Hra se teď přelévá o vápna k vápnu, oba celky se vzájemně dobře hlídají.
46'
Hned po 10 vteřinách se domácí dostali do zakončení. Čerstvý Cissé sice nepřešel přes Soukeníka, ale odražený míč uzmul Karabec a z 20 metrů vyzkoušel Neumana nepříliš prudkou střelou po zemi.
46'
O přestávce vystřídala Sparta B:
místo lehce zraněného Daniela Kaštánka přichází Pape Amath Cissé.
46'
Poločasové skóre na Žižkově určilo úzké rozpětí dvou minut, v němž si nejdříve dal vlastní gól po Váňově centru hostující Krčík, ale Karviná okamžitě vyrovnala zásluhou Rezka, který hlavičkoval brankářem podběhnutý centr.
Rozjetí hosté byli nebezpečnější a béčko Sparty v závěru výrazně podržel dvěma skvělými zákroky brankář Vorel.
Statistiky první půle:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 2:3, střely mimo 2:1, rohy 1:3, fauly 6:9, ofsajdy 0:4.
45+2'
45+2'
Z klasického rohu se již Karviná neprosadila.
45+2'
Ze závaru v šestnáctce po krátkém rohu si našel míč nejlepší karvinský střelec Jaroslav Málek a střelou k tyči nechal opět vyniknout Vojtěcha Vorla, který prokázal skvělý postřeh.
45+1'
Druhá žlutá karta pro AC Sparta Praha B. Jen sotva krok od kratší strany velkého vápna srazil Daniel Kaštánek unikajícího Kelvina Boatenga.
44'
Po rohu zakroutil míč z penaltové značky šajtlí z voleje Jaroslav Málek, míč se nečitelně snášel k zadní tyči, kde se do něj opřel Sebastian Boháč a jen těsně minul vzdálenější šibenici.
44'
Kamenović namazal do brejku Boatengovi, svou chybu pak částečně napravil zblokováním Mikušovy střely. Po nebezpečí ale ještě není, odražený míč zachytil Boháč a vybojoval roh.
43'
Přínos sparťanských posil z áčka je zatím poněkud sporný, Daňkovi teď utíká lehký míč po Váňově přihrávce za čáru.
41'
Trenér Lubomír Luhový se na lavičce vzteká po dalším odmávaném ofsajdu, Krčíkův křížný pas v něm přebíral Rezek.
39'
Po rohu končí odražený míč v zámezí a rozehrává se od domácí brány.
38'
Nádherný fotbalový okamžik z obou stran! Lukáš Budínský umístil trestný kop z 25 metrů přes zeď k pravé tyči, Vojtěch Vorel však vyškrabuje robinzonádou na roh.
38'
Kryštof Daněk podrazil Jakuba Rezka a je to trestný kop z přibližně 25 metrů pro hosty.
37'
Karvinský Žídek přešel v souboji přes Váňu, zato velice nepovedený centr doprovodil snůškou neslušných slov.
35'
Karabec zbytečně sóloval proti přesile, znovu ztrácí míč a protiútok přerušil taktickým faulem Okeke.
35'
Zahuštěným prostorem ve vápně se snažil prostrčit míč pod sebe Daněk, dostal se k němu až za obsazeným Karabcem Kaštánek, ale hradbu těl nepropálil.
33'
Karabcův trestný kop karvinským blokem neprošel, stejně tak dopadla i Daňkova dorážka.
32'
Žídek se marně hádá s pomezním, který poradil hlavnímu rozhodčímu odpískat jeho zákrok na Váňu jako faul.
30'
Do střelecké pozice si seběhl Dimitrije Kamenović, Goljanův centr si zpracoval zády k bráně na prsou a pak vyslal pěknou střelu přes hlavu, jenže přímo do Neumanovy náruče.
29'
Po ošetření hra pokračuje, domácí otáčejí hru na pravé křídlo a Váňův prudký centr usměrnil hlavičkou vedle pravé tyče Adam Karabec.
27'
Před vhozením autu bude ošetřen domácí kapitán Kaštánek, na hřiště běží z lavičky lékař a masér.
27'
Karabec se pokusil o nákop za obranu šajtlí, jeho úmysl vystihl Krčík.
26'
Adam Karabec centruje od rohového praporku přímo do rukavic Vladimíra Neumana.
25'
Nepříjemně skákavý Daňkův centr odhlavičkoval raději na roh Jakub Rezek.
24'
Žlutá karta pro AC Sparta Praha B. Za šlapák na Jaroslava Málka je napomínán Nelson Okeke.
23'
V pokutovém území se dostal ke střele Boateng, trefil jen dobře postaveného Kamenoviće.
23'
Daniel Kaštánek vystihl Málkovu přihrávku a vyslal dopředu Schánělce, jehož výpad zarazil výběhem mimo velké vápno brankář Vladimír Neuman.
21'
Ghanskému útočníkovi nic není, vstává na nohy a hosté vracejí sportovně míč. Totéž pak předvádějí nechtěně i sparťané.
21'
Na hřišti zůstal ležet Boateng a domácí Vydra zakopává míč do zámezí.
20'
Lukáš Váňa vyvezl míč po křídle, natáhl na sebe dva hráče a předal pod sebe Karabcovi, který vzápětí o balon přichází.
17'
Když to prošlo na jedné straně, proč by zákeřný zákrok nepředvedl také Rajmund Mikuš. Skluzem zezadu zajel do Dimitrije Kamenoviće a rovněž vyvázl bez karty.
16'
Patrik Vydra si vyslechl jen ústní varování za ostrý faul na Jaroslava Málka na půlící čáře.
15'
Aby to hostům nebylo líto, předvedl vzápětí minelu také domácí brankář Vojtěch Vorel, když podběhl centr Jaroslava Málka zprava a JAKUB REZEK hlavičkou před zívající bránou nezaváhal.
13'
Karvinský DÁVID KRČÍK se inspiroval při sledování včerejšího derby a Váňův přízemní centr z pravé strany uklízí nekompromisně do vlastní sítě.
12'
V dalším ofsajdu, a to několikametrovém, byl přistižen karvinský Rajmund Mikuš.
11'
Znovu v akci Budínský: před pokutovým obloukem si záložník s jedním reprezentačním startem zasekl míč na tvrdou střelu, kterou zablokovala domácí obrana.
10'
Vojtěch Vorel reflexivně doslova vyhrabával míč, který na jeho bránu srazili vlastní spoluhráči z pár kroků po prudké zpětné přihrávce Lukáše Budínského od koncové čáry.
9'
Daněk si nerozuměl s Váňou, aut zdarma pro hosty.
8'
První střelecký pokus zápasu obstaral z obléhání karvinské šestnáctky Adam Goljan. Míč mu přistrčil v zahuštěném prostoru Karabec, křížná střela po zemi slovenského záložníka míří vedle.
6'
Na půlící čáře byl faulován Daněk. Po rozehrávce křížem Karabec ztrácí míč, hosté ho ale jen odevzdávají nákopem na sparťanskou polovinu.
4'
Následný rychlý brejk Slezanů končí opět ofsajdem Kelvina Boatenga.
4'
Goljanův centr od levé postranní čáry našel nabíhajícího Daňka, jeho hlavička však mířila do vzduchu a brankář Neuman si na míč počkal se vzpaženýma rukama.
3'
Boatengovi byl odmáván ofsajd.
2'
Vydra vystihl rozehrávku karvinského kapitána Žídka po čáře, sám ale neodcentroval po vyvezení míče přesně.
1'
Hrát se bude za chladnějšího, ale celkem příjemného počasí. Sparta B v rudých dresech a bílých trenýrkách, hosté mají bílé dresy a černé trenýrky.
Stadiónem Viktorie Žižkov dozněla sparťanská hymna, slušná návštěva sleduje příchod obou mužstev na trávník. Ze vzdálené Karviné přijela podpořit hosty přibližně třicítka fanoušků, která o sobě dává při nástupu hlasitě vědět.

AC Sparta Praha B: Vorel – Váňa, Vydra, Kukučka, Kamenović – Okeke, Kaštánek (C) – Daněk, Goljan, Karabec – Schánělec.
Náhradníci: Nalezinek – Hodouš, Večerka, Jonáš, Horák, Mokrovics, Cissé.
Trenér: Janoušek.

MFK Karviná: Neuman – Soukeník, Krčík, Bederka, Žídek (C) – Boháč, Budínský – Mikuš, Málek, Rezek – Boateng.
Náhradníci: Ciupa – Antovski, Bartl, Žák, Memić, Akinyemi, Papadopulos.
Trenér: Luhový.

Rozhodčí: Volek – Žurovec, Pospíšil.
Béčko Sparty nemá na Karvinou dobré vzpomínky, z posledních osmi zápasů proti ní vybojovalo jediný bod, i když šlo o časově hodně roztažené období. Oba celky se potkaly letos po desetileté pauze a v Karviné zvítězili opět domácí 2:0 (17. Boháč, 66. Durosinmi).
MFK Karviná
Slezané na jaře válí, z pěti utkání ztratili body pouze remízou v Jihlavě a případnou další výhrou se mohou vyšvihnout do čela neúplné tabulky před rovněž exligovou Příbram, jejíž zápas byl odložen pro nezpůsobilý terén. I přes obměnu téměř celého kádru po sestupu se tak rozhodně Karviná zapojuje do boje o okamžitý návrat mezi elitu.

Střelci: 7 – Málek, Durosinmi*, 4 – Mikuš, Boháč, Budínský.

* – v klubu již nepůsobí.
AC Sparta Praha B
Obratem na 2:1 ve druhém poločase proti Táboru se rezerva vedoucího celku nejvyšší soutěže i bez prvoligové hráčské injekce dostala ze sestupového pásma, ovšem s dvoubodovým náskokem na patnáctý Třinec dál naplno bojuje o záchranu. Sparta B vystřídala v letošní sezóně již 44 hráčů, uvidíme, zda ji proti silné Karviné pomůže někdo z hráčů, kteří se včera nedostali z lavičky v pražském derby.

Střelci: 5 – Pudhorocký*, 2 – Schánělec, Holoubek, Daněk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.