Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Jihlava - 19. dubna 2023   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
25' Schön  • 44' Osmančík  • 60' Osmančík  • 65' Schön  • 67' Tanko  • 71' Tanko  • 74' Kubista
7:2
(2:1)
Jihlava
Jihlava
35' Selnar   • 78' Araujo-Wilson
Varnsdorf
Vaňák – Richter, Kubista, Zbrožek, Kurka – Bláha (C) (77. Penc), Samko – Schön (71. Ludvíček), Ondráček (66. Rudnytskyy), Osmančík (66. Dufek) – Tanko (71. Švanda).
Sirotník.
Krejsa – Vodrážka, Hádek
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
380 diváků
Jihlava
Jágrik – Svoboda (75. Piško), Vedral, Gabriel, Křišťál – Tureček, Lacko (C) (75. Christodoulou) – Křehlík, Selnar, Fila (59. Ogiomade) – Záhradník (68. Araujo-Wilson).
Janota – Tall, Miška.

90+2'
90'
Varnsdorf obléhá velké vápno hostů.
89'
Sudí bude nastavovat dvě minuty.
88'
Jeden z domacích hráčů zahrál rukou.
88'
Tentýž hráč na druhé straně vybojoval roh.
87'
Ladislav Dufek se dopustil faulu.
86'
Varnsdorf si drží pohodlný náskok.
85'
Hraje se převážně na polovině hřiště.
83'
Ludvíček pokryl míč, který doputoval až do zámezí.
82'
Vysočina teď tvrdou střelou rozvlnila boční síť.
81'
Jihlava ještě prohání domácí obranu. Aut u rohového praporku.
79'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Václav Penc).
78'
Jihlava právě vstřelila branku!
Autorem branky je JUSTIN ARAUJO-WILSON. Z nenápadné akce dávají hosté gól. Vysoký míč doskákal až do malého vápna a Araujo doklepl míč do sítě.
77'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Ondřej Bláha, přichází Václav Penc.
76'
Varnsdorf nepolevuje, Jihlava ale statečně vzdoruje.
75'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Milan Piško,
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Irodotos Christodoulou.
74'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Autorem branky je MATĚJ KUBISTA.
71'
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Josef Švanda,
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází David Ludvíček.
71'
Autorem branky je ABDULLAHI TANKO.
69'
Faul na hranici vápna hostů. Hraje Vysočina.
68'
Tak to byly divoké minuty, vážení čtenáři. Varnsdorf už hraje ve větší pohodě. Během několika minut si vytvořil slibný náskok.
68'
ze hřiště odchází Michal Záhradník, přichází Justin Araujo-Wilson.
67'
Autorem branky je ABDULLAHI TANKO. Tak to bylo střídání! Rudnytskyy si převzal míč, přešel po lajně a přihrávkou do vápna našel osamoceného Tanka, který neměl problém zakončit.
66'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Ladislav Dufek,
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Pavlo Rudnytskyy.
65'
Autorem branky je PATRIK SCHÖN.
64'
Jihlava to nevzdává a zkouší s výsledkem něco udělat.
63'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Adam Ondráček).
62'
Domácí teď založili další akci, kterou chtěl zakončit Schön. Střelu na přední tyč vyrazil Jágrik na roh.
60'
Autorem branky je PAVEL OSMANČÍK. Varnsdorf udeřil z první větší útočné akce v druhé půli. Schön skvěle centrem volného Osmančíka, který hlavou zvyšuje na 3:1.
59'
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
58'
Tanko se na druhé straně neprosadil a bude z toho odkop od brány.
57'
Varnsdorf zažil krušné minuty, zatím se ale ubránil
56'
Hosté teď ždímou Varnsdorf. Tři rohy po sobě
55'
Jihlava vybojovala pro sebe vybojovala další roh.
54'
Dnešní utkání sleduje 380 diváků.
53'
Samko je po souboji na zemi. Nic vážného to ale nebude.
52'
Schön roztáhl hru do lajny, Tanko byl ale lapen v ofsajdu.
51'
Vysočina teď lépe kombinuje a ohrožuje soupeře centry. Vaňák jeden takový lapí do rukavic.
49'
Richter skvěle zasáhl skluzem, navíc tam byla teč. Vhazuje Varnsdorf.
48'
Jeden z hostujících hráčů zůstává na zemi. Hra je přerušena.
47'
Zahradník na druhé straně zahodil vyloženou pozici, když míří vysoko nad.
46'
Samko hned zkusil vystřelit šajtlí, Jágrik chytá.
46'
45+1'
45+1'
Faul na Tanka.
45'
Sudí nastavuje jednu minutu.
44'
Autorem branky je PAVEL OSMANČÍK. Schön si navedl míč na střed hřiště a přihrávkou vybídl Osmančíka, který přízemní střelou zpoza vápna vrací domácím vedení.
43'
Ani centr Richtera se neujal. Hraje Jihlava.
42'
Ondráček teď prostrčil míč obránci mezi nohy a dostal se do vápna. Zpětná přihrávka ale nebyla přesná.
40'
Varnsdorfu se nyní nedaří to, co mu předtím vycházelo. Rychlý přechod za obranu. Jihlava si to nyní hlídá.
38'
Další faul hostů. Tentokrát Zbrožek hlavičkuje pouze do rukavic Jágrika.
37'
Varnsdorf zahrával standardní situaci za hranicí vápna. Míč na Zbrožka ale neprošel.
35'
Autorem branky je JAKUB SELNAR. Vysočina z ničeho nic udeřila! Selnar se dostal k odraženému míči a přízemní střelou, do které vložilo nohu několik hráčů, propálil vše, co mu stálo v cestě.
33'
Oba týmy trápí přesnost. Dost to ovlivňuje i mokrý terén.
32'
Další centr likviduje připravený Vaňák.
31'
Varnsdorf nechal rozběhnout Křišťála, jeho centr ale domácí odvrací.
30'
Kurka dobře presuje, ale i tak vhazují hosté z Jihlavy.
29'
Hosté kombinují vzadu.
28'
Jihlavští mají problém s přechodem přes střední pásmo.
26'
A Schön mohl vzápětí přidat další trefu! Po kombinaci s Tankem se ocitl před malým vápnem, střela mu ale nesedla.
25'
Autorem branky je PATRIK SCHÖN. Tak to byla parádní trefa! Schön si všiml, že je Jágrik mimo bránu a z autové čáry, zhruba z třiceti metrů, zkusil vystřelit. Jeho pokus nakonec zapadl do šibenice!
25'
Jihlava se dostala po delší době ke střele, Vaňák zasahuje.
23'
Nakonec jen lehké ošetření a hraje se dál.
22'
Hra je přerušena. Samko leží na zemi.
21'
Varnsdorf je stále aktivnější. Další střelecký pokus Schöna končí v rukavicích Jágrika.
20'
Samko byl zastaven nedovoleně.
19'
Další pokus přejít přes jihlavskou obranu končí ofsajdem. Provinil se Tanko.
18'
Mezitím nad Kotlinou hustě prší.
17'
Vysočina má problém dostat se ze své poloviny. Naštěstí pro ní Samko přetáhl centr a bude z toho odkop od brány.
17'
Další vysoký centr končí u Jágrika.
16'
Varnsdorf je při chuti! Vezl do vápna hostů další míč, který se poté snažil uklidit Zbrožek, mířil ale vedle.
15'
Sudí píská, dva hráči se střetli hlavami.
14'
Domácí jsou ale i nadále u míče a tlačí soupeře. Roh.
13'
Autor posledního pokusu špatně rozehrál a Varnsdorf se musí vracet.
12'
Domácí Varnsdorf tlačí hosty z Jihlavy vysokým presinkem.
11'
Střelecký pokus Osmančíka končí mimo zařízení.
10'
Varnsdorf teď měl delší dobu míč na svých kopačkách a vysílal do vápna jeden centr za druhým. Žádný z nich ale Jágrika neohrozil.
8'
Po rozehrávce následoval nepovedený centr do zamezí. Hraje Vaňák.
7'
Hraje se ve vysokém tempu, Jihlava nyní neuspěla s centrem, do kterého vložil nohu Kurka. Aut.
6'
Bláha fauluje, hraje se na polovině domácího týmu.
5'
Ondráček zkusil míč točit na zadní tyč, Jágrik připraven.
4'
Domácí zahrávali standardní situaci, kterou rychle rozehrál Ondráček centrem za obranu na Samka. Ten však proti brankáři neuspěl. Roh.
3'
Varnsdorf se sice ubránil, ale špatně založil útok a dává hostům k dispozici autové vhazování.
2'
FC Vysočina Jihlava bude zahrávat rohový kop.
2'
Hosté jsou aktivní na míči a točí míč za strany na stranu.
1'
Vysočina hned spustila prudký útok, Varnsdorf odvrací na aut.
1'
Úvodní výkop má Jihlava, dnes hrající v modrém.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Zbrožek, Kurka – Bláha (C), Samko – Schön, Ondráček, Osmančík – Tanko.
Náhradníci: Sirotník – Dufek, Penc, Ludvíček, Rudnytskyy, Švanda.
Trenér: Miroslav Holeňák

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Tureček, Lacko (C) – Křehlík, Selnar, L. Fila – Záhradník.
Náhradníci: Janota – Christodoulou, Ogiomade, Piško, Araujo-Wilson, Tall, Miška.
Trenér: Ondřej Smetana

Rozhodčí: Krejsa – Vodrážka, Hádek.
Dobré středeční odpoledne z Varnsdorfu, ve kterém se aktuální teplota pohybuje kolem pěti stupňů a hustě prší.
Nejlepší střelci

Nejlepším střelcem Varnsdorfu je s osmi zásahy nigerijský útočník Abdullahi Tanko.

U Jihlavy to je Jakub Selnar, který má na svém kontě branek pět.
FC Vysočina Jihlava

Vysočina zažila snový vstup do jarní části sezóny, když hned pětkrát po sobě bodovala. Z toho čtyřikrát remizovala (0:0 s Chrudimí, 2:2 s Karvinou, 1:1 s Táborskem, 1:1 s Opavou), jednou zvítězila (2:1 se Spartou B) a až v posledním kole proti Líšni prohrála nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Jihlavě budou z důvodu zranění chybět Zoubele, Soukup, Vlk či Křivánek. Naopak se do sestavy vrací Lacek a Selnar, kteří pykali za čtyři žluté karty.

Jak vidí varnsdorfské mužstvo jihlavský Michal Vávra, asistent trenéra? „Varnsdorf vychází ze zkušené, stabilní a urostlé obrany do kontrů, v nichž vyniká zejména Schön. Má opravdu velmi rychlou a nebezpečnou přechodovou fázi, navíc nepanikaří, dokáže si gólové situace připravit a může se nahoře opřít o rychlého a silného útočníka Tanka. Čeká nás opravdu těžký soupeř, proti němuž se oproti domácímu duelu s Líšní musíme zlepšit v řadě aspektů. Zejména mám na mysli finální fázi a efektivitu v poslední třetině hřiště,“ řekl pro klubový web.
FK Varnsdorf

Varnsdorf je po šesti jarních kolech stále na dostřel barážovým pozicím. V posledních dvou kolech družina Miroslava Holeňáka zaznamenala čtyři body. Nejprve doma přetlačila rezervu pražské Slavie 1:0, kdy o osudu utkání rozhodl hlavičkou v závěru první půle Osmančík, naposledy v neděli remízovala s béčkem Olomouce. Na Andrově stadionu přitom Severočeši ztráceli, vyrovnat se jim podařilo až deset minut před koncem hrací doby, kdy se prosadil Tanko.

V tabulce tak Varnsdorfu patří páté místo s pětatřiceti body. Do Kotliny přijíždí devátá Jihlava. „Ve druhé lize je každý zapas těžký. Jinak tomu nebude ani v případě Jihlavy,“ uvědomuje si stoper Matěj Kubista. „Kombinační tým snažící se hrát přímočaře dopředu. Věřím, že jsme na jejich hru dobře připraveni. Na videu jsme si ukázali prvky, kterými se Jihlava prezentuje,“ dodal pro klubový web.

Miroslav Holeňák se v zápasu bude muset obejít bez vytáhlého stopera Martina Kouřila, který má jednozápasový trest za čtyři žluté karty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.