Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Táborsko - 5. listopadu 2023   14:00

Dukla
Šťovíček – Vondrášek, Peterka (C), Holiš, Ludvíček – Moulis (67. Šebrle), J. Jeřábek, Barac (79. M. Červenka), Kozel, Douděra (85. Buchvaldek) – Matějka (67. Špatenka).
Rada – Ullman, Zeronik.
Opočenský – Váňa, Kotalík
Na Julisce, Praha-Dejvice
1094 diváků
Táborsko
Pastornický – P. Plachý, Koné, Skopec, Tusjak – Bláha, Kateřiňák (C) – Varačka, Sojka, Dordić (90+3. Kalousek) – J. Matoušek I (89. Zeman).
Kerl – Šašinka, Šplíchal, Schindler, Al. Sylla.

Druhý poločas zápasu mezi Duklou a Táborskem mnoho fotbalu nepřinesl. Sledovali jsme hlavně boj bez šancí. Není tak překvapením, že zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0.
90+4'
90+3'
Domácí trenér Petr Rada dostal za neustálé pokřikování na rozhodčího žlutou kartu.
90+3'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Marek Kalousek.
90+2'
Velký závar ve vápně Táborska. Domácí se snažili míč dotlačit všemožně do brány, nakonec se jim to ale nepovedlo a balon končí v rukavicích Pastornického.
90'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby, u balonu jsou domácí.
89'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Vladimír Zeman.
89'
Centr Buchvaldka schoval v pohodě do rukavic gólman Pastornický.
88'
Domácí mají nyní možnost v podobě rohového kopu.
87'
Domácí vrhají všechny síly do ofenzivy, avšak stále je to málo platné.
85'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Lukáš Buchvaldek.
84'
Z velké dálky vypálil Kateřiňák, jeho rána byla ale hodně nepřesná a míč prolétl vysoko nad bránou.
84'
Z levé strany centroval Tusjak, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
82'
Tomáš Vondrášek si po pádu na polovině hřiště podržel Dordiče a za zastavení rodícího se protiútoku Táborska dostává žlutou kartu.
81'
Matoušek zbořil ve snaze získat balon protihráče. Míč pro domácí.
80'
Do vápna Táborska vnikl Špatenka. Jeho střílený centr odvrátil Koné.
79'
ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Marek Červenka.
77'
Teď budou moci hosté zahrozit ze standardní situace.
74'
Máme za sebou již značnou část druhého poločasu a na první šanci druhé půle stále čekáme.
71'
Centr z levé strany vrátil do ohně Douděra a zakončit se snažil Kozel. Trefil ale jen hráče před sebou a Pastornický zasahovat znovu nemusel.
69'
Střelu Vondráška zblokoval Koné, skóre se nemění.
67'
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Štěpán Šebrle,
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Filip Špatenka.
65'
Další akci Táborska táhl po levé straně Dordič. Jeho střílený centr do vápna v pohodě pokryl Pastornický.
63'
Kateřiňákovi se ale střílený centr z levé strany totálně nepovedl. Míč prolétl úplně mimo jakoukoliv zónu nebezpečí.
62'
Po faulu na Dordiče tady bude přímý kop pro hosty.
61'
Po přízemní přihrávce si Matoušek dával přednost se spoluhráčem a nakonec nikdo z nich nezakončil. K míči se dostal Tusjak, který ale zamířil vysoko nad.
60'
Fotbalisté Táborsky nyní hodně roztáhli hru a donutili domácí běhat bez míče. Vše ale skončilo velmi nepovedeným centrem z pravé strany v podání Varačky.
57'
Zatím sledujeme velmi podobný fotbal jako v první půli. Domácí by sice moc chtěli, ale nedaří se jim dostat do nebezpečných pozic.
55'
Žlutou kartu za faul na půlící čáře dostal Tusjak.
54'
Zpoza vápna zkusil štěstí Kateřiňák, gólman Šťovíček byl ale na svém místě.
53'
Hosté ale zkušeně kouskují hru a nedovolují domácím, aby se dostali do nějakého velkého tlaku.
51'
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí fotbalisté. Defenziva Táborska je ale zatím velmi pozorná.
49'
Za faul ve středu hřiště dostal žlutou kartu hostující kapitán Jiří Kateřiňák.
48'
Ke střele se dostal Moulis, míč ale poslal jen doprostřed brány, kde byl připravený Pastornický.
46'
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Duklou a Táborskem. Oba týmy si uvědomují důležitost utkání a tomu odpovídá dění na hrací ploše. Sledujeme boj o každý metr hřiště a šance téměř nepřicházejí. Tu největší měl David Kozel, který ale svou střelu z levé strany poslal jen do boční sítě.
45+1'
45'
Přímý kop v podání Moulise mířil na malé vápno, kde zaúřadovala hostující defenziva.
44'
Mamadou Koné udělal chybu, když jako poslední hráč na levé straně hřiště podklouzl. Musel tedy stáhnout protihráče a za faul dostává žlutou kartu.
43'
Taktický boj připomínající šachovou partii pokračuje. Ani jedno z mužstev nechce očividně udělat chybu a tomu odpovídá dění na hřišti.
41'
Poločas pomalu spěje ke svému konci. Domácí jsou opět více u míče, Pastornický ale zatím může být v klidu.
39'
Za faul ve středu pole dostal žlutou kartu Jakub Barac.
38'
Matějka teď ve snaze zakončit tvrdou ranou napálil spoluhráče, který se jen těžko zvedá z hrací plochy.
36'
Přímý kop Táborska kopal Sojka, jenže jeho pokus o centr byl totálně nepovedený a míč skončil u rohového praporku. Dokonce je z toho vhazování pro domácí.
35'
Domácí se teď už už dostávali do otevřené obrany Jihočechů, jenže Douděra nezvládl na hranici vápna rozhodující kličku proti obránci a z celé akce nakonec nic nebylo.
32'
Roh Dukly teď pro změnu vybojoval Pavel Moulis.
31'
Hosté nakonec kopali rohy dva. Po tom druhém se snažil ze složité pozice hlavičkovat Bláha, míč ale poslal mimo.
30'
Hostující Sojka teď vybojoval rohový kop.
29'
Kateřiňák dlouhým pasem našel rozběhnutého Dordiče, ten vnikl do vápna a vrátil míč na hranici vápna na Sojku, který ale zamířil vysoko nad.
27'
Teď jsou to pro změnu hosté, kteří se na delší dobu nastěhovali na polovinu Dukly. Také jim ale chybí zakončení.
25'
Větší aktivita je vidět na kopačkách domácího celku. Kromě jedné nebezpečné střely Kozla jsme toho ale moc neviděli.
23'
Opět se dá pouze konstatovat, že se hraje spíše ve středu pole.
21'
Ke střele z velkého úhlu se dostal Matějka, gólman Pastornický v pohodě zakročil.
19'
První zajímavá šance hostů. Z pravé strany poslal do vápna nebezpečný pas Plachý, avšak Matoušek hlavou míč pouze líznul a bránu neohrozil.
16'
Další pokus domácího celku o nákop za obranu skončil ofsajdem. Rozehrávat bude Táborsko.
14'
První velkou šanci zápasu měl nyní domácí David Kozel. Ten se dobře otočil ve vápně a nebezpečně vystřelil k tyči. Naneštěstí pro domácí ale zamířil těsně mimo a míč se otřel jen o boční síť.
13'
Teď ale mohli udeřit hosté. Pastornický dlouhým nákopem našel rozběhnutého Matouška, proti kterému hodně mimo vápno vyběhl domácí gólman Šťovíček. Brankář Dukly měl velké štěstí, že ho Matoušek při akrobatickém zakončení trefil.
12'
Zatím se hraje ve velmi poklidném tempu, hosté se rozhodně nikam neženou.
11'
Další pád ve vápně Táborska a domácí se teď hodně zlobí. Po souboji na malém vápně se na zemi ocitl Matějka, penalta se ale nepíská.
10'
Na centr z pravé strany si ve vápně naběhl Moulis, svou ránu bez přípravy ale poslal mimo.
9'
Koneho nákop mířil na Matouška, zároveň ale také do ofsajdu.
7'
Po rychlé rozehrávce nakrátko to z dálky zkusil Jeřábek, míč ale poslal mimo.
7'
Po faulu hostujícího Bláhy tady bude standardka pro domácí.
6'
Úvod zápasu je zatím velmi opatrný. Více na balonu jsou domácí, ale k bráně Táborska se zatím nedostávají.
4'
Kateřiňák zkoušel dlouhým nákopem hledat Varačku, ten byl ale dobře pokrytý.
2'
Ve vápně Táborska se k zemi poroučel David Kozel, na penaltu to bylo ale málo.
1'
Vše připraveno k výkopu, zápas může začít.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu. Šlágr 15. kola za chvilku začne.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, Peterka (C), Holiš, Ludvíček – Moulis, J. Jeřábek, Barac, Kozel, Douděra – Matějka.
Náhradníci: Rada – M. Červenka, Šebrle, Ullman, Špatenka, Zeronik, Buchvaldek.
Trenér: Petr Rada

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Koné, Skopec, Tusjak – Bláha, Kateřiňák (C) – Varačka, Sojka, Dordić – J. Matoušek I.
Náhradníci: Kerl – Šašinka, Zeman, Šplíchal, Kalousek, Schindler, Al. Sylla.
Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Opočenský – Váňa, Kotalík.
Hezké nedělní odpoledne z pražské Julisky, kde se dnes od 14 hodin odehraje utkání jeden ze šlágrů 15 kola FNL mezi domácí Duklou a hostujícím Táborskem. Čeká nás souboj dvou předních celků druhé nejvyšší soutěže – domácí jsou aktuálně na druhém místě, hosté jsou čtvrtí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.