Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Dukla - 29. března 2024   18:00

Jihlava
Jihlava
14' Shudeiwa
1:2
(1:1)
Dukla
Dukla
9' J. Hora   • 64' J. Hora
Jihlava
Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Shudeiwa, Tureček (66. Šancl) – Křehlík (78. Ogiomade), Lacko (66. A. Pešek), Selnar (66. T. Franěk) – Araujo-Wilson.
Soukup – Chytrý, Sagna.
Radina – Pečenka, Šafránková
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1369 diváků
Dukla
Šťovíček – Ullman, D. Hašek, Peterka (C), Ludvíček – J. Hora, Kozma – Douděra (90+1. Helešic), Kozel (85. J. Jeřábek), Moulis (70. Zeronik) – Mešanović (90+1. Holiš).
Rada – Vondrášek, Buchvaldek.

Dukla Praha tak má po dvaceti odehraných zápasech 40 bodů. Vysočina zůstává na 26 bodech a uvidíme, zda zůstane i na deváté pozici.
20. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Hosté po hodině hry převzali iniciativu, čehož v 64. minutě využil střelou z hranice vápna Jakub Hora. Hosté měli i další šance na zvýšení náskoku, ale domácí držel ve hře gólman Mastný. V závěru zápasu se kapitán Vedral vysunul na hrot, ale ani to domácím ke kýženému vyrovnání nepomohlo. Pražané si tak domů odvezli tři body po výhře 2:1.
90+4'
90+4'
Justin Araujo-Wilson dostal míč na pravé straně, ale už svého spoluhráče najít nedokázal.
90+3'
Nepříjemná srážka uprostřed hřiště Helešice s Piškem. Oba budou potřeba ošetření.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).
90+2'
O akrobatické zakončení se pokusil Amadin Marvis Ogiomade, ale míč zamířil vysoko nad bránu.
90+1'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Roman Holiš,
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Matěj Helešic.
90'
Muris Mešanović dostal přihrávku na penaltu, ale domácí udržel ve hře parádním zákrokem Ondřej Mastný.
89'
Před dobíhajícím Amadin Marvis Ogiomadem měl k míči blíže Jan Šťovíček.
89'
Z pravé strany posílal centr do vápna Filip Šancl, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
86'
Domácí vhazovali na levé straně poblíž praporku, ale po chybě se dostali k míči hosté a šli do brejku, ten ale Jakub Zeronik zakončit nedokázal.
85'
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Jakub Jeřábek.
84'
Tomáš Svoboda vhodil na pravé straně dlouhý míč až do vápna, kde jej přizvedl Amadin Marvis Ogiomade, ale to bylo ze strany domácích vše.
83'
Jakub Zeronik se s míčem už dostal do autu. Od své brány tak rozehraje Ondřej Mastný.
82'
Dukla se drží na útočné polovině, na levé straně měla několik vhazování.
80'
Rohový kop rozehrál Tomáš Franěk, ale jeho centr ve vápně přeletěl vše a všechny.
80'
Vysočina vybojovala na levé straně rohový kop.
78'
Za míčem se po centru z vlastní poloviny hnal Justin Araujo-Wilson, ale k míči se dříve dostal Jan Šťovíček.
78'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
77'
Tentokráte z levé strany rozehrál rohový kop opět Jakub Hora. I nyní si obrana Vysočiny dala pozor.
76'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Hora, obrana domácích byla ale pozorná.
74'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Muris Mešanović).
73'
Tomáš Svoboda chtěl na pravé straně oslovit Miroslava Křehlíka, ale ten jeho pas zpracovat nedokázal.
72'
Z levé strany jej rozehrál Jakub Hora, ale obrana Vysočiny byla tentokráte pozorná.
71'
Hosté budou zahrávat rohový kop. Míč poslal do autu Tomáš Svoboda.
70'
Z pravé strany posílal míč do vápna Miroslav Křehlík, ale balón si sebral Jan Šťovíček.
70'
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jakub Zeronik.
69'
Domácí si na pravé straně nerozuměli a přihrávku pokazili.
66'
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Tomáš Franěk,
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Adam Pešek,
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Filip Šancl.
64'
Dukla právě vstřelila branku!
JAKUB HORA se dostal ke střele z hranice vápna a tentokráte už mířil přesně. Míč zapadl pod padajícím gólmanem do sítě.
62'
Jakub Hora z hranice vápna chtěl vystřelit na bránu, ale jeho pokus šel hodně mimo.
61'
Do další šance se mohl dostat Pavel Moulis, ale míč si nakonec sebral Ondřej Mastný.
Dnešní utkání sleduje 1369 diváků.
57'
Vysočina se snažila o odpověď na šance hostí, ale přihrávka Matúše Lacka do vápna nebyla přesná.
56'
Do velké šance se dostal Muris Mešanović, ale z brankové čáry odkopl míč Dominik Farka.
55'
Hosté dostali míč do brány, ale rozhodčí nakonec odpískal ofsajd. Hráči včetně trenéra ještě protestují, že přihrávka šla po teči hráče Jihlavy.
52'
Tomáš Svoboda vhodil na pravé straně dlouhý aut až do vápna, kde měli sice domácí menší závar, ale hosté se nakonec ubránili.
51'
Po levé straně se snažil proniknout Jakub Selnar, ale nepovedlo se. Domácí ale i tak zůstanou u míče neb budou vhazovat.
50'
Přihrávka na levé straně pro Farese Shudeiwu byla příliš rychlá.
48'
Z pravé strany posílal míč do vápna Tomáš Svoboda, ale našel jen náruč gólmana hostí.
46'
Druhý poločas zahájili hosté, kteří se záhy přesunuli na útočnou polovinu.
46'
Na hrišti jsou již všichni aktéři. Druhý poločas za malý okamžik začne.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Do vedení poslal hosty v 9. minutě Jakub Hora, který proměnil pokutový kop. vyrovnání se domácí dočkali ve 14. minutě, když přihrávku Jakuba Selnara využil Fares Shudeiwa.
45+1'
44'
Miroslav Tureček chtěl přihrát Matúši Lackovi, který očekával míč do nohy, ale přihrávající hráč poslal balón spíše do běhu.
43'
Jakub Selnar vhodil na levé straně dlouhý aut až do vápna, kde se po menším závaru nakonec hosté ubránili.
42'
Do zajímavé možnosti se dostával ve vápně Jakub Selnar, chyběla poslední klička a dostal by se tváří tvář gólmanovi.
40'
Míč poslal do vápna Miroslav Tureček, ale jeho centr byl nepřesný a skončil v autu.
40'
Vysočina bude z pravé strany zahrávat rohový kop.
39'
Jakub Hora chtěl na pravé straně oslovit Martina Douděru, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá.
38'
Hosté se na své útočné polovině provinili faulem, k míči se tak dostanou domácí.
37'
Centr do vápna na Justin Araujo-Wilsona, ale blíže měl k míči nakonec Jan Šťovíček.
35'
Domácí dobře pronikli po pravé straně do vápna, do zakončení se dostal Fares Shudeiwa, ale jeho střela šla nad břevno.
33'
Dominik Farka poslal ještě z vlastní poloviny míč do vápna, ale našel jen náruč gólmana.
32'
Hosté si na pravé straně u rohového praporku nerozumělo. U míče budou domácí.
31'
Domácí pokazili přihrávku na útočné polovině a hosté otáčejí hru.
28'
Milan Piško na polovině hřiště fauloval, hosté zůstanou u míče.
26'
Z větší vzdálenosti vystřelil Matúš Lacko, ale ani jeho pokus neměl gólové parametry.
25'
Zpoza velkého vápna se ke střeke odhodlal Pavel Moulis, ale jeho pokus šel mimo bránu.
24'
Z levé strany jej opět rozehrál Jakub Hora, na bližší tyči našel Murise Mešanoviće, který míč poslal do autu.
23'
Další roh pro hosty, do autu zahrál Tomáš Svoboda.
22'
Z pravé strany opět Jakub Hora, ve vápně si na hlavičku naběhl Muris Mešanović, ale gólmana Mastného nepřekonal.
21'
Ten z pravé strany rozehrál Jakub Hora, ale obrana Vysočiny míč odvrací na další roh.
21'
Na zadní tyč propadl míč pro Davida Kozla, jeho střelu na první tyč vyráží gólman Ondřej Mastný na roh.
19'
Hosté šli v brejku dva na jednoho, přihrávku Martina Douděry ale dokázal zblokovat Dominik Farka.
18'
Do vápna propadl míč pro Jakuba Selnara, který vystřelil, ale trefil jen prostředek brány, kde stál Jan Šťovíček.
17'
Z pravé strany poslal míč do vápna Tomáš Svoboda, Justin Araujo-Wilson se pokusil o zakončení, ale měl to již na dlouhou nohu.
16'
Martin Douděra poslal z pravé strany zajímavý centr do vápna, obrana domácích byla tentokráte pozorná.
15'
Míč pošle do hry od své brány Ondřej Mastný.
14'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina srovnává krok. Jakub Selnar si ve vápně zpracoval míč, poslal jej na penaltu, odkud se nemýlil FARES SHUDEIWA.
12'
Na polovině hřiště vhazoval Ondřej Ullman, hosté se s míčem dostali až na opačnou stranu k rohovému praporku.
11'
Hosté se snaží využít opařenosti domácích a nadále se tlačí do útoku.
9'
Z pokutového kopu posílá svůj tým do vedení JAKUB HORA, který poslal míč ze svého pohledu doleva, kdežto brnakář Mastný skákal na opačnou stranu.
7'
Hosté budou mít standardní situaci, poblíž velkého vápna jej rozehrál Pavel Moulis. Z tlaku ve vápně vytěžila Dukla pokutový kop, když byl faulován David Kozel.
6'
Fares Shudeiwa dostal přihrávku po levé straně, ale špatně si zpracoval míč a ten tak skončil v autu.
4'
Z pravé strany budou zahrávat rohový kop i hosté. Míč poslal do vápna Jakub Hora, k hlavičce se dostal Jan Peterka, ale obrana domácích míč na svého brankáře nepustila.
3'
Z pravé strany bude Vysočina zahrávat rohový kop. Centr poslal do vápna Miroslav Tureček, ale obránci hostí poslali míč do bezpečí.
2'
Miroslav Křehlík se snažil dostat míč z pravé strany do vápna, ale obrana hostí byla pozorná.
1'
Utkání rozehráli domácí, kteří nastupují ve žluto bílé kombinaci. Hosté v červeno oranžových dresech.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
15 minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin.
Na hrací ploše se již rozcvičují z Dukly i hráči do pole.
Duel začne za nějakých 40 minut a na hřišti se prozatím rozcvičují hráči Vysočiny a gólmani Dukly Praha.
Hlavní trenér David Oulehla poslal do hry stejnou jedenáctku jako v Táboře. Kouč Petr Rada poté oproti zápasu se Žižkovem učinil jednu změnu. Helešice nahradil Ludvíček.

FC Vysočina Jihlava: Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Shudeiwa, Tureček – Křehlík, Lacko, Selnar – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Chytrý, Šancl, Sagna, Ogiomade, T. Franěk, A. Pešek.
Trenér: David Oulehla

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, D. Hašek, Peterka (C), Ludvíček – J. Hora, Kozma – Douděra, Kozel, Moulis – Mešanović.
Náhradníci: Rada – Holiš, Helešic, Vondrášek, J. Jeřábek, Zeronik, Buchvaldek.
Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Radina – Pečenka, Šafránková.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Marek Radina. Asistovat mu na čarách budou Jiří Pečenka a Nikola Šafránková. Delegátem fotbalové asociace je Ivan Teuber a technickým delegátem Adam Stodůlka.
Je to o nás, o našem výkonu. Poslední duel v Táboře ukázal, že kluci jsou fyzicky i fotbalově připravení, aby mohli hrát s nejlepšími soupeři. Ale na utkání musí být ještě lépe nachystaní z hlediska mentality a přístupu, na čemž jsme se snažili zapracovat během pauzy, zdůraznil pro web fcvysocina.cz asistent kouče Davida Oulehly.
Do Jihlavy přijede komplexní silný tým s řadou zkušených a kvalitních fotbalistů. Prakticky u Dukly nevidím slabé stránky. Přesto věřím, že jde o soupeře, s nímž si to na trávníku můžeme o tři body rozdat s otevřeným hledím. A jsem přesvědčen, že je v našich silách Duklu porazit a nastartovat pozitivní výsledkovou sérii, uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.
Oba týmy se spolu v Jihlavě utkaly naposledy v neděli 23. dubna roku 2023. V 10. minutě poslal hosty do vedení Červenka. Do konce zápasu se ani jeden z celků prosadit již nedokázal.

FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 10. Červenka.
ŽK: 63. Selnar, 66. Tureček – 80. Matějka, 90+3. Rada.
Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Lakomý.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina (35. Křišťál) – Tureček, Piško (62. Záhradník), Lacko (C) – Křehlík (77. L. Fila), Tall (46. Araujo-Wilson), Selnar.
Náhradníci: Janota – Christodoulou, Miška.
Trenér: Michal Vávra-
FK Dukla Praha: Rada – Barac, Peterka (C), Krch, M. Zapletal – Kozel, Havelka (77. Hodek), Šebrle (77. Hrubeš) – Moulis (84. Buchvaldek), Červenka (56. Kozma), Matějka (84. Piroch).
Náhradníci: Šťovíček – Douděra.
Trenér: Petr Rada.
A jak si oba celky vedly v posledním kole?
Dukla v sobotu 16. března přivítala Žižkov. O vítězství domácích rozhodla 81. minuta, když se z pokutového kopu prosadil Hora.

FK Dukla Praha – FK Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 81. J. Hora (pen.).
ŽK: 31. Kozma, 52. Hašek – 34. Petrák, 80. Bajza.
Rozhodčí: Petřík – Šimáček, Vyhnanovský.
FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka (C), Helešic (76. Ludvíček) – J. Hora, Kozma – Douděra (76. Zeronik), Kozel (86. Hrubeš), Moulis (86. Holiš) – Mešanović (90+2. Buchvaldek).
Náhradníci: Rada – Barac.
FK Viktoria Žižkov: Bajza – Řezáč (84. Sxta), Broukal, Klusák, Richter – Prošek (65. Muleme), Jirásek (C), Petrák (84. Tregler), Rosa – Hönig (84. Toula) – Kovinić (65. Sodoma).
Náhradníci: Kotek – Batioja.
Trenér: Marek Nikl.

Vysočina cestovala v sobotu 16. března do Tábora. Ve 42. minutě poslal hosty do vedení Lacko. Domácí v 73. minutě srovnali krok zásluhou Zemana. O šest minut později již hráči z jihu Čech vedli, z pokutového kopu se trefil Dordić.

FC SILON Táborsko – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 73. Zeman, 79. Dordić (pen.) – 42. Lacko.
ŽK: 86. Kateřiňák, 90+1. Svatek – 36. Shudeiwa, 52. Piško, 56. Křehlík, 82. Svoboda.
Rozhodčí: Vokoun – Líkař, Cichra.
FC SILON Táborsko: Pastornický – Nsunzu (63. Kopáček), Novák (C), P. Plachý, Varačka – Kateřiňák, Bláha – Osmančík (63. Zeman), Sojka (46. Koné), Dordić (90+4. J. Matoušek I) – Šašinka (46. Svatek).
Náhradníci: Kerl – Šplíchal.
Trenér: Roman Nádvorník
FC Vysočina Jihlava: Mastný – Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka (86. Sagna) – Lacko (75. Pešek), Tureček (86. Šancl) – Křehlík (80. Peřina), Selnar (80. Franěk), Shudeiwa – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Chytrý.
Trenér: David Oulehla.
V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá devátá Vysočina první Duklu Praha. Pražané si za devatenáct odehraných kol připsali jedenáct výher a čtyři remízy. Doposud vstřelili třicet dva branek a dvacet jich inkasovali. Na svém kontě mají třicet sedm bodů.
Jihlavanům se na jaře příliš nedaří a propadli se až na devátou příčku, na čtvrtou Příbram ale ztrácí tři body. Za devatenáct odehraných kol se radovali se sedmi výher a pěti remíz. Doposud vstřelili dvacet devět branek a dvacet šest jich obdrželi. Na svém kontě mají dvacet šest bodů.