Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Dukla - 21. dubna 2024   17:00

Kroměříž
Kroměříž
0:2
(0:1)
Dukla
Dukla
37' Helešic   • 90+4' Moulis
Kroměříž
J. Dostál – Zavadil, Houser, T. Matoušek (C) (26. Kudela) – Wala (80. Tiahlo), Cupák, Machalík, Jeleček (26. Oulehla) – Vincour, Chwaszcz (63. Dočkal) – Martinek (46. Hrdlička).
Gergela – M. Jaroň.
Kvítek – Hádek, Malimánek
878 diváků
Dukla
Šťovíček – Vondrášek, Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma (78. Moulis) – Douděra (78. Ullman), J. Hora (88. Holiš), J. Jeřábek, Helešic (78. Barac) – Mešanović (67. Matějka).
Rada – Špatenka.

Skončil nám zápas 24. kola FNL mezi Kroměříží a Duklou. Vedoucí Dukla potvrdila roli favorita a vyhrála 2:0. Je ale potřeba dodat, že především ve druhém poločase se hosté dostali několikrát pod tlak a mohli děkovat jen tomu, že domácí neměli dostatečnou kvalitu ve finální fázi hry.
90+4'
90+4'
Dukla právě vstřelila branku!
Hra vabank se domácímu celku nakonec nevyplatila. V poslední minutě hry se do otevřené obrany dostal PAVEL MOULIS, který zvyšuje na 2:0 pro Duklu!
90+2'
Domácí hrají již zcela vabank, už moc času na srovnání nemají.
90'
Hráči Dukly se snaží šetřit vteřinky a bojují u rohového praporku. Tam by nejraději zápas dohráli, ale ještě je dost času do konce.
89'
Hosté se dostali k rychlému protiútoku, ten přinesl nakonec jen rohový kop, což pochopitelně hráčům Dukly bude maximálně vyhovovat.
88'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Roman Holiš.
87'
Tlak domácích pokračuje a především trenér Petr Rada se tam hlasitě dohaduje s hráči soupeře i fanoušky.
86'
Hosté nemají zápas rozhodně pod kontrolou a musí se bránit před nájezdy aktivních domácích hráčů.
85'
Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (Orest Tiahlo).

Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jan Peterka).
84'
Do brány mířící centr defenziva Dukly pokryla a následně také odehrála mimo.
84'
Po autovém vhazování bude následovat ještě rohový kop.
83'
Domácí teď chtěli pokutový kop, faul se ale nepíská a nakonec z toho bude jen autové vhazování pro Kroměříž.
82'
Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (Adam Houser).
82'
Hosté již nic nevymýšlejí a odkopávají balony co nejdále od vlastní brány.
80'
Střídání v týmu SK Hanácká Slavia Kroměříž:
ze hřiště odchází Vojtěch Wala, přichází Orest Tiahlo.
79'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Tomáš Vondrášek).
79'
Jan Šťovíček nyní vyběhl hodně mimo vápno, aby odehrál balon před nabíhajícím protihráčem.
78'
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Ondřej Ullman,
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Jakub Barac,
ze hřiště odchází Daniel Kozma, přichází Pavel Moulis.
77'
Velký favorit dnešního zápasu vede v Kroměříži 1:0, přesto rozhodně nemá otěže zápasu pevně ve svých rukou a teď se musí bránit.
75'
Když už to vypadalo, že se domácí dostanou do gólové šance, zasáhl na brankové čáře Šťovíček a navíc byl odmávaný a odpískaný ofsajd.
73'
Dnešní utkání sleduje 878 diváků.
72'
Daniel Kozma vybojoval v tvrdém souboji na vlastní polovině balon, hosté o něj ale záhy zase přišli a teď se budou muset bránit.
70'
Ve vápně Kroměříže došlo k velkému závaru, avšak nikdo nedokázal balon dopravit do brány.
70'
Teď tady bude také roh na druhé straně hřiště.
69'
Po centru do vápna to jen zahučelo v ochozech. Míč totiž prolétl vápnem, aniž by ho kdokoliv usměrnil do brány.
68'
Teď budou mít ale šanci domácí fotbalisté, kteří budou zahrávat rohový kop.
67'
ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Lukáš Matějka.
66'
Hosté velmi zkušeně kouskují hru a opět čekají na příležitost, kdy se jim otevře šance ohrozit bránu soupeře.
64'
Hosté byli blízko ke gólu na 0:2! Zpoza vápna vypálil parádně Tomáš Vondrášek, který ale trefil jen tyč domácí brány!
63'
ze hřiště odchází Šimon Chwaszcz, přichází Jakub Dočkal.
60'
Máme za sebou téměř hodinu hry a skóre se nám zatím nezměnilo. Hosté měli po změně stran dvě slušné šance, domácí zatím Šťovíčka neohrozili.
58'
Hosté teď vyšachovali domácí defenzivu a další ostrý zákrok si připsal gólman Dostál. Dobře udržel střelu přibližně z penaltového puntíku.
56'
Po rohu se domácí dostali k rychlému protiútoku a centr Hrdličky byl zblokovaný na roh.
56'
Teď musel zasahovat domácí gólman Dostál, který vyrazil balon na rohový kop.
55'
Po útočném faulu domácích bude skoro až z vlastního vápna rozehrávat brankář Šťovíček.
53'
Hosté teď budou očividně spoléhat na rychlé přechody do útoku. Domácí jsou dost na balonu, ale po ztrátě se musí rychle bránit.
51'
Lukáš Hrdlička nebezpečně centroval do vápna Dukly, hosté se ale dokázali ubránit.
50'
Přímý kop Dukly teď zahrával Jakub Hora, jeho centr do vápna domácí odvrátili a následně byl hostům odpískaný útočný faul.
47'
Hosté se ani v úvodu druhé půle nikam moc neženou a čekají, s čím přijdou domácí.
46'
ze hřiště odchází Nicolas Martinek, přichází Lukáš Hrdlička.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Skončil nám první poločas zápasu mezi Kroměříží a Duklou Praha. Vysoce favorizovaní hosté nemají nijak drtivou převahu, přesto ale vedou 1:0, když jedinou branku dosavadního průběhu zápasu vstřelil z dorážky Matěj Helešic. Domácí si ale za celý poločas nevytvořili žádnou šanci a pokud budou chtít pomýšlet na body, budou muset hodně přidat.
45'
45'
Hodně přetažený pas z levé strany skončil ale v zámezí, a to je to poslední, co se v prvním poločase stalo.
45'
Již běží poslední minuta prvního poločasu, teď tu bude rohový kop pro domácí celek.
44'
První poločas spěje rychle ke svému konci. Domácí fotbalisté se nemohou dostat k ohrožení brány soupeře, hraje se ve středu pole.
42'
U postranní čáry fauloval Tomáš Vondrášek a rozehrávat budou domácí fotbalisté.
39'
Domácí se snaží odpovědět, zatím se jim ale nedaří a u balonu jsou znovu hosté.
37'
Hosté se po velkém tlaku uvnitř vápna Kroměříže dostávají do vedení. Několikrát odražený balon dvakrát zakončoval Kozma, avšak míč se dostal až k MATĚJI HELEŠICOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
35'
Hosté jsou stále více na balonu, nedá se ale říct, že by měli nějaký trvalejší nápor.
33'
Do hostujícího vápna mířící centr z pravé strany opustil hrací plochu a po signalizaci pomezního asistenta bude Šťovíček odkopávat od brány.
31'
Domácí teď svého soupeře zatlačili, ani oni ale vystřelit nedokázali.
29'
Hosté hrají hodně po pravé straně, avšak žádnou z akcí do gólové šance nedotáhli.
28'
Z hranice vápna zkusil štěstí levačkou Michal Cupák, míč ale poslal jen nad bránu a Šťovíček znovu nemusel zasahovat.
27'
Ze strany domácích se jednalo o dvojnásobné vynucené střídání. Oba odcházející hráči měli v posledních minutách zdravotní problémy.
26'
ze hřiště odchází Tomáš Jeleček, přichází Jiří Oulehla,
ze hřiště odchází Tomáš Matoušek, přichází Martin Kudela.
25'
Stříleny centr Hory nikoho ze spoluhráčů ve vápně nenašel. Gólman Dostál mohl být v klidu i po nepovedené střele Jeřábka.
24'
Balon se dostal znovu až k domácímu gólmanovi Dostálovi. Ten si počkal na pohyb svých spoluhráčů, kterým následně poslal balon.
23'
Jakub Jeřábek fauloval ve středu pole. Zastavil slibně se rozvíjející akci domácích a dostává žlutou kartu.
22'
Střílený centr do vápna v pohodě zastavil hostující brankář Šťovíček.
20'
Balon teď doputoval k domácímu brankáři Dostálovi, který v pohodě stál míč do rukavic a rozehrál na své obránce.
18'
Hráči Dukly mají opticky více ze hry, do gólové šance se ale zatím nedostali.
16'
Hosté hrají zatím spíše opatrně a nikam se moc neženou. Čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
14'
Z pravé strany centroval do vápna Vondrášek, domácí se ale ubránili a míč odehráli mimo vápno.
12'
Hosté ale o balon přišli, aniž by ohrozili bránu Kroměříže. Teď jsou tedy u míče domácí, kteří se tlačí do útoku.
10'
Hosté jsou opět u balonu a postupným útokem se blíží k vápnu soupeře.
9'
Vojtěch Wala dostal od rozhodčího Kvítka žlutou kartu, když se snažil faulem zastavit předchozí protiútok hostů.
8'
Hosté se dostali k rychlému protiútoku, avšak k Horovi se balon nedostal a následně přišel faul a je pískáno.
8'
Po centru do vápna došlo před Šťovíčkem k závaru, nikdo z domácích ale balon do brány nedotlačil.
7'
Na druhé straně domácí fotbalisté vybojovali rohový kop.
6'
Po centru z levé strany se netradičně k hlavičce ve vápně dostal Jakub Hora, míč ale poslal hodně mimo.
5'
Hosté byli krátce nastěhovaní na polovině Kroměříže, až do zakončení se ale nedostali a teď kombinují na vlastní polovině.
2'
Poprvé si na balon sáhl brankář Jan Šťovíček, ten ale v pohodě lapil míč do rukavic po nákopu z hloubi pole.
1'
S míčem na kopačkách začali domácí fotbalisté. Zatím se ale k bráně soupeře nedostávají.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku a zápas 24. kola FNL za pár chvil začne.

SK Hanácká Slavia Kroměříž: J. Dostál – Zavadil, Houser, T. Matoušek (C) – Wala, Cupák, Machalík, Jeleček – Vincour, Chwaszcz – Martinek.
Náhradníci: Gergela – Dočkal, Hrdlička, M. Jaroň, Kudela, Oulehla, Tiahlo.
Trenér: Martin Onda

FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – J. Hora, Douděra, J. Jeřábek, Helešic – Mešanović.
Náhradníci: Rada – Barac, Holiš, Matějka, Moulis, Špatenka, Ullman.
Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Kvítek – Hádek, Malimánek.
Dukla Praha prožila velmi povedený vstup do jarní části sezony. Velmi rychle předskočila na podzim velmi úspěšný Vyškov a začala si budovat náskok na čele tabulky. Ten je před dnešním zápasem jednobodový, ale zároveň je potřeba konstatovat, že Vyškov má již zápas 24. kola za sebou. Pokud by tedy dnes Dukla v Kroměříži uspěla, měla by na druhý Vyškov náskok čtyř bodů. Ve středu Dukla vyhrála doma nad Opavou 2:0 a podobný výsledek by brala určitě i dnes.
Kroměříž bude mít velké starosti v boji o záchranu. Klub ze Zlínského kraje v posledních týdnech padl na poslední místo tabulky, když má velmi špatnou formu. Z posledních pěti zápasů uhrál pouhé dva body a horší bilanci má v soutěži aktuálně pouze Jihlava, která z posledních pěti kol uhrála jediný bod. Kroměříž v posledním kole prohrála s béčkem Sigmy Olomouc 2:4, před tím nestačila na Žižkov, kterému podlehla 2:3.
Hezké nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování zápasu 24. kola FNL. V rámci této reportáže budeme sledovat souboj dvou týmů z opačných konců tabulky. Poslední Kroměříž na svém stadionu přivítá první Duklu Praha!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.