Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Olomouc B - 20. dubna 2024   17:00

Líšeň
Líšeň
14' Sokol
1:2
(1:0)
Olomouc B
Olomouc B
75' Hadaš   • 81' Fortelný
Líšeň
Šulla – Aldin (86. Hapal), Čermák, Dziuba (86. Rimovičs), M. Jeřábek (C), Joković, Lutonský, Mionić, Polášek, Sokol (75. Rolinek), Tauš (59. Raab).
Vajner – Gerža, Hochman.
Batík – Hájek, Pfeifer
Líšeň
408 diváků
Olomouc B
Koutný – Cahel, Dohnálek, Elbel, Fiala, Fortelný (88. Fabiánek), Langer (73. Hadaš), Mikulenka, Muritala, Singhateh (73. Amasi), Slavíček.
Trefil – Jaja, A. Uriča, Stryk.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:7.
Je konec. Rezerva Olomouce si odváží z Líšně všechny tři body za vítězství 2:1. V první půli byla o něco lepším týmem Líšeň, která také vsítila branku, o kterou se postaral Pavel Sokol. V 62. minutě ovšem obdržel druhou žlutou kartu Marek Polášek a domácí šli do deseti. V 75. minutě srovnal na 1:1 Matěj Hadaš. Obrat dokonal v 81. minutě Jan Fortelný. Vyloučení domácího hráče jednoznačně změnilo obraz hry a výrazně přispělo k výhře Sigmy.
90+5'
90+4'
Líšeň si ke konci nastavení vytvořila tlak, ale slabý pokus skončil v rukou gólmana Koutného.
90+3'
Michal Jeřábek se dostal ke střele uvnitř vápna, ovšem jeho pokus zblokoval olomoucký hráč. Podráždění domácí příznivci chtěli penaltu za možnou ruku, ale sudí ukázal, že se pokračuje ve hře.
90+2'
Nyní došlo ke konfrontaci u laviček, kde sudí udělil žlutou kartu jednomu z vystřídaných domácích hráčů.
90+1'
Líšni se nedaří vymyslet cokoliv smysluplného směrem dopředu a sám brankář Michal Šulla nyní musel zariskovat při rozehrávce, když si zasekl balón před dotírajícím se útočníkem.
90'
Yunusa Muritala se sice dostal k zakončení, ale nacházel se také v ofsajdu.
89'
Jan Fiala se snažil obtočit uvnitř vápna, což se mu povedlo, ale jeho pokus zblokovala domácí defenzíva.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Jakub Fabiánek.
87'
Domácí by velmi chtěli, ale početní nevýhoda je velmi znát.
86'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Ibrahim Aldin, přichází Ondřej Hapal,
ze hřiště odchází Denis Dziuba, přichází Renards Rimovičs.
85'
Domácí mužstvo nyní vybojovalo rohový kop z levé strany, ale ten letěl pouze na přední tyč.
83'
Následný centr byl prodloužen na zadní tyč, ale tam střela líšeňského hráče zamířila nad bránu.
82'
Adam Dohnálek odkopl přízemní centr z levé strany a následuje rohový kop.
81'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí vývoj tohoto zápasu! Centr z levé strany domácí nedokázali odkopnout a do odraženého míče se opřel JAN FORTELNÝ, který zakončil přesně k pravé tyči.
80'
Domácí se snažili podruhé v utkání překvapit střelou z poloviny hřiště gólmana Koutného, ale míč skončil vedle.
79'
Olomouc si vytvořila další možnost pro střelu, ale ta Mikulenkovi vůbec nesedla.
77'
Znovu to na trávníku pořádně jiskří, tentokrát se faulu dopustili hosté.
76'
Yunusa Muritala dohrál domácího obránce a uviděl žlutou kartu.
75'
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Martin Rolinek.
75'
Máme srovnáno na 1:1! Zlaté ruce trenéra Tomáše Janotky! Po kombinaci hostů na polovině soupeře si totiž vzal míč MATĚJ HADAŠ a levačkou vypálil famózní ránu do levé šibenice!
74'
Po rohovém kopu sice přišla střela olomouckého hráče, ale ta nemohla Šullu překvapit.
73'
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Moses Emmanuel Amasi,
ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Matěj Hadaš.
72'
Líšeň nyní takticky vyčkává na hru Olomouc, která poslala centr do vápna, ovšem ten vyrazil mimo bránu Šulla.
70'
Denis Dziuba vystihl přihrávku soupeře a posléze vybojoval také autové vhazování.
69'
Michal Šulla šel z brány až k hranici svého vápna pro dlouhý nákop soupeře. Hra se ovšem nyní velmi často přerušuje.
68'
Jan Fiala přerušil brejk soupeře a uviděl kartu žluté barvy.
67'
Sigma se vydala dopředu opět po levé straně. Olomoucký hráč došel až do vápna, ale jeho přihrávka skončila u brankáře Šully.
66'
Na trávníku se po vyloučení přiostřilo a další žlutou kartu vidí Ibrahim Aldin.
63'
Olomouc to okamžitě zkoušela centrem do vápna, ale balón skončil v moci brankáře.
62'
Marek Polášek šel skluzem do souboje s Cahelem, který mu přišlápl nohu, ale jako první fauloval právě domácí hráč. Následně uviděl od sudího žlutou kartu a jelikož to byla jeho druhá tak je vyloučen. Líšeň jde do deseti.
61'
Jan Fortelný poslal nebezpečný centr za obranu, ale tam si jej Jan Fiala nedokázal zpracovat, natož zakončit.
60'
Hodina hry je za námi. Líšeň stále vede nad rezervou Sigmy Olomouc 1:0.
59'
ze hřiště odchází Martin Tauš, přichází Lukáš Raab.
58'
Znovu byl uprostřed dění Ebrima Singhateh, ale jeho centr skončil jen v rukou Šully.
56'
Hosté to znovu zkoušejí přes Singhateha po levé straně, ale nakonec je z toho jen autové vhazování pro Líšeň.
55'
Centr Sigmy nebyl špatný, ale s dravostí po míči to hosté přehnali a dopustili se faulu na brankáře Šullu.
54'
Kartu žluté barvy nyní uviděl také Marek Polášek a Olomouc má k dispozici volný kop z levé strany.
Dnešní utkání sleduje 408 diváků.
53'
Adrián Čermák se snažil prodrat do vápna, ale tam jej skvěle odstavil Matěj Mikulenka.
52'
Hostující kapitán Štěpán Langer uviděl žlutou kartu za svůj faul ve středu hrací plochy.
51'
Sigma je na začátku druhé půle daleko aktivnější než v té první, ovšem nechává otevřená zadní vrátka. K vidění tak je opravdu velmi atraktivní střetnutí.
50'
Ebrima Singhateh si postrčil míč okolo obránce na pravou nohu, ale následně balón netrefil úplně ideálně.
49'
Obrovská šance Líšně nekončí gólem! Marek Polášek poslal skákající centr do vápna, kde na míč těsně nedosáhl Adrián Čermák, ale k zakončení se dostal Milan Lutonský, ovšem Jan Koutný se pořádně natáhl a předvedl naprosto exkluzivní zákrok, který by rozhodně byl ve výběrech "borec na konec".
48'
Standardní situace hostů ale nepřinesla nic vážnějšího a Michal Šulla tak bude mít k dispozici jen další odkop od své brány.
47'
Ebrima Singhateh se prodral do vápna, ale tam šel do skluzu Marek Polášek. Sigma tak bude mít k dispozici rohový kop.
46'
Líšeň musela hrát velmi opatrně, jelikož neměl míč plně pod kontrolou a navíc hrála uvnitř vlastního vápna.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První půle je za námi. Líšeň vede nad rezervou Olomouce 1:0 a pravděpodobně i zaslouženě. Šancí si totiž vytvořila víc. Hosté ovšem také měli pár zajímavých pokusů, ale Michal Šulla předvedl minimálně dva skvělé zákroky. Diváci tak s děním na trávníku mohou být spokojení, neboť se hraje atraktivní fotbal nahoru dolů. Do listiny střelců se zatím jako jediný zapsal Pavel Sokol.
45+1'
45'
Znovu Ebrima Singhateh ztratil míč na levém křídle, ale tentokrát to Líšeň nepotrestala ani náznakem šance.
44'
Domácí ukradli míč ve středu hrací plochy, ale následný pokus zamířil nad svatyni Olomouce.
43'
Hned tři domácí hráči si nyní překáželi při možnosti střelby ze střední vzdálenosti. Posléze Líšeň dostala míč do vápna centrem, ale vše skončilo v rukou připraveného Koutného.
42'
Fantastický zákrok Michala Šully! Filip Slavíček si připravil míč na levačku a na domácí bránu vyslal dělovku, kterou ale líšeňský brankář vyrazil. Posléze se Olomouc hnala k dorážce, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek.
41'
Nedovolený zákrok nyní předvedl jeden z Olomoučanů a Líšeň tak rozehrávala ze středu hřiště. Domácí hráč si všiml, že se brankář Koutný nachází trochu dál od brány a vypálil tak dalekonosnou ránu, která ale skončila vedle.
39'
Štěpán Langer si vzal exekuci přímého kopu na starost a zkusil to okolo zdi na vzdálenější tyč. Tam byl ale připraven Michal Šulla, který jeho pokus vyboxoval do zámezí.
38'
Antonio Mionić centroval z levé strany, ale přesně do rukou Jana Koutného. Ten okamžitě vyhodil míč z rukou a Sigma se dostala do rychlého brejku, který byl přerušen faulem líšeňského hráče. Olomouc má k dispozici přímý kop z velmi nadějné pozice.
37'
A také třetí roh přinesl závar před bránou, který chtěl gólovou střelou ukončit Matěj Mikulenka, ale jeho volej šla metr nad břevno Michala Šully. Nebyl to vůbec špatný pokus.
36'
Druhý roh byl velice nepříjemný, jelikož se stáčel do brány a Michal Šulla to neměl vůbec snadné, protože musel míč poslat nad břevno.
35'
První centr z rohu a z kopačky Jakuba Elbela byl sražen do zámezí. Následuje další standardní situace.
34'
Nyní je k vidění spíše překopávaná než nějaké smysluplné akce. Mezitím se ale Olomouc snažila o centr z pravé strany, který trefil domácího hráče nepříjemně do žeber a hra byla na malou chvíli přerušena.
32'
Filip Slavíček připravil míč pro Ebrima Singhateha. Ten to zkusil z první zpoza šestnáctky, ale ze záklonu přestřelil svatyni Šully.
31'
Tentokrát Michal Jeřábek poslal k zemi protihráče a znovu se tak ozvala píšťalka sudího.
30'
Milan Lutonský dloubáčkem prostrčil míč do vápna na Čermáka, ale ten jej nedokázal odcentrovat před bránu, kde čekali jeho spoluhráči.
29'
Filip Slavíček složil k zemi Pavla Sokola. Rozhodčí Batík vše viděl a odpískal hostujícímu hráči faul.
27'
Standardní situace se ovšem Sigmě příliš nepodařila, neboť znamenala jen rychlý výpad Líšně. Ten ale neskončil příliš dobře, neboť pokus domácího hráče letěl vysoce nad.
26'
Ebrima Singhateh se fantasticky prodral okolo obránců a následně zpoza levé části vápna vypálil nebezpečnou ránu, kterou pravděpodobně někdo tečoval, jelikož rozhodčí ukázal na rohový kop!
25'
Antonio Mionić měl před sebou prostor a z nějakých třiadvaceti metrů to zkusil, ovšem jeho pokus mířil metr nad svatyni Olomouce.
24'
Líšeň zatím předvádí jednoznačně lepší pojetí hry, než hosté. Daleko častěji se dostává blíž k šestnáctce soupeře.
22'
Denis Dziuba skvěle prošel po levé části, když se vymanil ze spárů dvou obránců, ale následně jeho pokračování přerušil obránce Sigmy.
21'
Jan Fortelný přihrával Fialovi, ovšem tomu se míč odrazil od nohy a ten tak skončil znovu za bránou.
20'
Olomouc chtěla vysunout po levé straně Ebrima Singhateha, ale míč skončil pouze za bránou Michala Šully.
18'
Líšeň to tentokrát zkoušela přes levou část hřiště, ale tam nebyl dostatek místa.
17'
Jan Fiala se tentokrát ocitl v ofsajdovém postavení a útočná akce Sigmy je u konce.
16'
Nyní byla Olomouc blízko nebezpečnému zakončení, ovšem obránce Líšně dokázal zblokovat míč na hranici malého vápna.
14'
Líšeň právě vstřelila branku!
Domácí mužstvo využilo svůj tlak a ujímá se vedení! Po přihrávce z pravé strany vápna nejprve pálil Denis Dziuba, kterého ještě Jan Koutný vychytal, ale následná tvrdá dorážka PAVLA SOKOLA už skončila v síti.
13'
Domácí mužstvo nyní zaměstnává defenzívu soupeře, která má plné nohy práce.
12'
Pavel Sokol poslal přízemní míč do vápna kde střílel Antonio Mionić, ale jeho rána byla zblokována. Líšeň ovšem pokračuje v nátlaku.
11'
Hosté vystihli nepřesnou přihrávku a vydali se do rychlého brejku. Vše ale zhatil Ebrima Singhateh, který nepřihrál včas a když už, tak velmi nepřesně.
10'
Michal Šulla musel vyběhnout ze svého malého vápna proti přihrávce soupeře. U míče byl první a pro Líšeň tak dopadlo vše v pořádku.
9'
O první střelecký pokus utkání se postaral olomoucký Filip Slavíček, který měl před sebou trochu místa a tak to zkusil. Jeho rána ale zamířila několik metrů vedle pravé tyče.
8'
Ani tentokrát si ale domácí nevypracovali ani náznak nějaké větší příležitosti a míč tak drží v obranné formaci rezerva Sigmy.
7'
Sigma nejprve poslala centr na přední tyč, který byl odvrácen. Následně přišel ještě jeden míč, ale ani ten nepřekvapil obranu Líšně. Posléze se Martin Tauš vydal do rychlého brejku, který byl přerušen nedovoleným zákrokem.
6'
Také hosté se poprvé v utkání dostali trochu blíže k šestnáctce soupeře a získali rohový kop z levé strany.
5'
Po chvíli to zkoušel po levém křídle Pavel Sokol, ovšem defenzíva Olomouce je zatím skálopevná. Tlak domácích je ale v první půli jednoznačný.
4'
Adrián Čermák se snažil přenést hru na pravou stranu, ovšem jeho spoluhráče zradilo zpracování.
3'
Centr směřoval na přední tyč, ale tam jej Sigma kontrolovala a odkopla do zámezí. Líšeň tak pokračuje autovým vhazováním.
2'
Martin Tauš se snažil procpat do vápna na centr z pravé strany a díky nepřesnému odkopu olomouckého hráče má Líšeň k dispozici rohový kop.
1'
Líšeň získala míč na své polovině, ale brankář Michal Šulla si musel dát naspěch při odkopu balónu, neboť k němu směřoval útočník Olomouce.
1'

SK Líšeň 2019: Šulla – Aldin, Čermák, Dziuba, M. Jeřábek (C), Joković, Lutonský, Mionić, Polášek, Sokol, Tauš.
Náhradníci: Vajner – Gerža, Hapal, Hochman, Raab, Rimovičs, Rolinek.
Trenér: Petr Maléř

SK Sigma Olomouc B: Koutný – Cahel, Dohnálek, Elbel, Fiala, Fortelný, Langer, Mikulenka, Muritala, Singhateh, Slavíček.
Náhradníci: Trefil – Amasi, Fabiánek, Jaja, Hadaš, A. Uriča, Stryk.
Trenér: Tomáš Janotka

Rozhodčí: Batík – Hájek, Pfeifer.
Líšeň po třech remízách v řadě, kdy obrala o body například vedoucí Duklu, sehrála nevídané utkání ve Vlašimi. Gólová exploze, kdy diváci mohli vidět celkem devět branek nakonec dopadla ve prospěch Líšně. Ta se v tomto utkání dostalo do vedení pouze jednou a to v 84. minutě díky brance Poláška. A byla to vítězná branka, která přisoudila tři body a hokejové vítězství 5:4.

Sigma Olomouc B chtěla navázat na vítěznou vlnu po výhrách 1:0 nad Opavou a Příbrami, doma proti Kroměříži. Také tady diváci viděli větší počet gólů, než je ve fotbale zdrávo. První půle domácím vyšla, jelikož se dostali do dvoubrankového vedení. Toto manko ale bylo smazáno po hodině hry. Olomouc ale také ve druhé části zápasu vstřelila dvě branky a zvítězila 4:2.
Ve 24. kole se Líšeň představí na domácí půdě proti rezervě Sigmy Olomouc. Vzájemné utkání na podzim skončilo vítězství Líšně 1:0 a to díky brance Vlasáka v 74. minutě. Domácí Langer navíc neproměnil pokutový kop. Momentálně se Líšeň nachází na 6. místě se 33 body, zatímco béčko Sigmy na 4. pozici se 36 body. Výkop utkání je v 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.