Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Brno - 20. dubna 2024   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
71' Fomba
1:1
(0:0)
Brno
Brno
78' Alijagić
MFK Vyškov
Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane – Mafwenta, Eneme (85. Bayo), Lahodný (72. Delferriere) – A. Svoboda (72. Schön), Krollis, Fomba (90+5. Diallo).
Derka – Krška, Němeček.
Hocek – Žurovec, Bureš
1 518 diváků
Brno
Sváček – Koželuh, Gyamfi (77. Juritka), Lu. Pernica, Granečný – Hamza, Smejkal (58. Fousek), Štepanovský (58. Dav. Jambor, 86. Nový), Alijagić – Potočný (86. Mara), Jak. Řezníček (C).
Berkovec.

Moravské derby mezi Vyškovem a brněnskou Zbrojovkou vítěze nepoznalo, střetnutí skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Góly padaly až ve druhém poločase. Domácí mužstvo poslal do vedení Issa Fomba, jenž těžil z velké chyby Gyamfiho. Hosté ovšem dokázali přispěchat s rychlou odpovědí, o sedm minut později dotlačil míč za brankovou čáru Denis Alijagić po perfektním stříleném pasu od Granečného a stanovil tak konečnou podobu utkání.

Fotbalisté MFK se z druhého místa přiblížili vedoucí pražské Dukle na rozdíl jediného bodu, lídr ale má zápas k dobru. Zbrojovka figuruje na devátém místě s mankem sedmi bodů na barážové umístění.
90+8'
90+7'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Allan Delferriere).
90+7'
Blíží se závěrečný hvizd rozhodčího. Vyškovští se ještě jednou nastěhovali do vápna, po dlouhém nákopu gólmana Borka však k ohrožení brněnské brány nedošlo.
90+6'
Raimonds Krollis prodlužoval za sebe, kde očekával Fahada Baya, před něj nicméně dokázal natlačit tělo houževnatý Jiří Hamza.
90+5'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Issa Fomba, přichází Amidou Diallo.
90+4'
Z řad fanoušků Zbrojovky se po malé domů Pernici ozývá hlasitý pískot. Tohle určitě není fotbal, na který příznivci mířili svou cestu do Drnovic.
90+3'
Po nepovedeném obranném zákroku soupeře se otevřela slibná příležitost pro Fahada Baya, dezorientovaný Uganďan střílel směrem k rohovému praporku.
90+2'
Zbrojovka jako kdyby byla spokojená s bodem. Hru zatáhla a nechává kombinovat soupeře, který marně hledá cestu do vápna.
90+1'
Tohle se nepovedlo. Patrik Schön chtěl na Josefu Koželuhovi vybojovat rohový kop, leč soupeře netrefil, bude se kopat od brány.
89'
Peter Juritka dostal nahrávku od Fouska a obloučkem do vápna htěl oslovit Jakuba Řezníčka, toho přehlavičkoval Bart Straalman.
88'
Allan Delferriere vyslal zajímavý centr do malého pokutového území. Dobře byl postaven Adam Fousek, hrací předmět usměrnil pryč z šestnáctky.
87'
Dlouhé autové vhazování Raimonds Krollis prodloužil po pravé lajně na Patrika Schöna, jehož centr Kamso Mara nejistě odvracel na roh.
86'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází David Jambor, přichází Martin Nový.
86'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Kamso Mara.
85'
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Fahad Bayo.
84'
Příliš okatě se snažil penaltu vymodlit Pavol Ilko. Arbitr Hocek jeho teatrálnímu pádu neuvěřil a nařídil odkop od brněnské brány.
83'
Adam Fousek volil centr na zadní tyčku. K zakončení nedošlo, Bart Straalman nepustil hrací předmět k číhajícímu Pernicovi.
82'
Při hlavičkovém souboji s Jakubem Řezníčkem se faulu dopustil Bart Straalman, nejlepšího střelce soutěže bolestivě trefil loktem.
81'
Issa Fomba posílal centr do prostoru, kde se pohyboval Raimonds Krollis, ale i on v ofsajdu, nicméně Lotyš na míč vůbec nedosáhl.
80'
A nechybělo moc, aby se brněnský celek radoval podruhé, po centru zleva nicméně Jakub Řezníček hlavičkoval těsně nad břevno, navíc z ofsajdu.
78'
Brno právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Levou stranou se až do vnitra pokutového území protlačil Denis Granečný, který následně poslal perfektní střílený balón před bránu, odkud jej důrazný DENIS ALIJAGIĆ dotlačil za brankovou čáru.
77'
ze hřiště odchází Foster Gyamfi, přichází Peter Juritka.
76'
Prostor k centru se otevřel před Denisem Granečným, polovysoký míč kontroloval Abdallah Aberkane před sprintujícím Řezníčkem.
75'
Na trávníku si chvíli poleželi aktéři souboje Raimonds Krollis a Foster Gyamfi, oba ale budou schopni v utkání pokračovat.
74'
Je jasné, že Vyškov se teď bude více soustředit na defenzivu. Chvilku na útočné polovině kombinovala Zbrojovka, v závěru Řezníček přihrál mimo dosah Potočného.
73'
S rychlou odpovědí přispěchal Denis Alijagić, jenže sám proti třem neměl moc šancí na úspěch a o balón přišel na úkor Straalmana.
72'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Allan Delferriere.
72'
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Patrik Schön.
71'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Bezbrankové skóre prolomeno! Obrovskou chybu udělal v pozici posledního Gyamfi, který se nechal obrat ISSOU FOMBOU a vyškovský křídelník se už nenechal chybujícím konkurentem předskočit, Sváčka posléze prostřelil přízemním pokusem k levé tyči..
70'
Volný přímý kop pro Zbrojovku. Proti pravidlům hrál Pavol Ilko, když viditelně podrazil po levé lajně sprintujícího Alijagiće.
69'
Brněnský brejk zakončoval ukvapenou střelou Adam Fousek, balón napálil do prvního stojícího konkurenta, jímž byl Issa Fomba.
68'
Zničehonic šance pro MFK! Roh nevyšel, avšak následně přetažený balón získal Raimonds Krollis a z velkého úhlu mířil zajímavě na zadní tyčku, Dominik Sváček se musel pořádně natáhnout, aby střelu vyrazil.
67'
Lukáš Lahodný vytěžil to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Nastřelil Hamzu a pro Vyškov vybojoval standardku v podobě rohového kopu.
66'
Sám proti třem Golden Mafwenta neměl moc šancí na úspěch. Bojoval srdnatě, aby nakonec nedovoleným způsobem potáhl Pernicu.
65'
Zdálo se, že Golden Mafwenta uspěje proti Davidu Jamborovi, ale ztratil kontrolu nad míčem, takže hrál hráč Brna.
64'
Denis Alijagić dostal nahrávku do středu, našel Jambora a spěchal za obranu, kam mířila zpětná nahrávka, tu zastavil Ramanthan Musa.
63'
Zmatků v pokutovém území soupeře fotbalisté brněnské Zbrojovky nevyužili, Bart Straalman zvládl odkopnout těsně před Romanem Potočným.
62'
Abdallah Aberkane postupoval po levé lajně, ale v jeden moment ztratil kontrolu nad míčem, který celým objemem přešel postranní čáru.
61'
Při presinku to přehnal Josef Koželuh, jenž nekontrolovaně naletěl do Aberkaneho, žlutá karta je v tomto případě rozhodně na místě.
60'
Nově příchozího Adama Fouska přivítal ostrým způsobem Lukáš Lahodný, nedovoleně protihráče trefil zezadu na kotník.
59'
Příležitost k protiútoku ucítil Denis Granečný a dočkal se nahrávky, jenže následně mu vůbec nevyšel centr, balón poslal vysoko nad břevno.
58'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Adam Fousek.
58'
ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází David Jambor.
57'
Pavol Ilko centroval z přímého kopu na značku penalty, kde Luděk Pernica bez větších problémů přehlavičkoval Raimondse Krollise.
56'
Těžko říct, kam dvojice obránců ustupovala před Fombou. Domácího křídelníka jako kdyby tato situace vyskočila a ve velké příležitosti míč netrefil vůbec dobře.
55'
Opět domácí po zisku míče spěchali rychle dopředu. Krollisovi nevyšla ideálně nahrávka na Mafwentu, ale Lotyš nemusel smutnit, protože je fauloval Hamza.
54'
Fotbalisté v bílých dresech mají více ze hry. K vedoucí trefě chtěl této skutečnosti využít Issa Fomba, jenže nevyšlo mu zdánlivě snadné zpracování.
53'
Klidnější pasáž přerušil hvizd arbitra Hocka, který odpískal Issu Fombovi nedovolený zákrok na Denise Alijagiće.
52'
Rozběhnutého Krollise se chytil Foster Gyamfi a při přihrávce na jeho osobu čistě provedeným skluzem píchl míč ke Granečnému.
51'
Dopředu vyrazil Pavol Ilko a domácí kapitán zkusil vysoký centr, na nějž Raimonds Krollis nedoskočil, hrál proto bránící Josef Koželuh.
51'
Protiútok Vyškova se faulem pokusil zastavit Foster Gyamfi. Neuspěl a v pokračující akci Krollis pálil nad břevno. Následně se Hocek vrátil k zákroku stopera z Ghany a potrestal ho žlutou kartou.
50'
Situaci pod tlakem musel řešit Santiago Eneme a nenechal se rozhodit blížícím se Řezníčkem, pomohl si nahrávkou gólmanovi.
49'
Opět zkusila Zbrojovka štěstí zleva. Denis Granečný však vyslal hodně nepovedený centr, míč doputoval do Borkových rukavic.
48'
Po levé lajně se rýsovala zajímavá příležitost pro Denise Alijagiće, který však nedokázal pláchnout Pavolu Ilkovi.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:19.
První poločas zápasu mezi Vyškovem a brněnskou Zbrojovkou regulérní gól nenabídl. Více ze hry mají domácí, kteří si vytvořili i řadu šancí, ale žádnou nevyužili. Raimonds Krollis tedy jednou síť rozvlnil, ale jen z ofsajdu, aby Lotyš v závěru poločasu následně skvěle předložil míč do tutovky Enememu, který pro změnu minul bránu.
45+2'
45+1'
Nákop za obranu vyzkoušel Jiří Hamza, leč přecenil rychlostní schopnosti Romana Potočného, který se ani nezkusil míč dohnat.
44'
Obrovskou příležitostí pohrdl Santiago Eneme! Po chybě soupeře v rozehrávce vyrazil na zteč společně s Krollisem, pro nějž vytvořil dobrou palebnou pozici, ale Lotyš se do míče lehce zamotal, aby ale potom skvěle vrátil míč k Nigerijci, proti němuž už nebyl gólman, ale jen dva bránící hráči, přesto střelu namířil vedle pravé tyče.
43'
Jakub Řezníček se protlačil k míči, nicméně odkop prodlužoval jen naslepo za sebe do prostoru, kde neměl žádného spoluhráče.
42'
Není to poprvé, co dostal malou domů Jiří Borek a volil nákop k levé lajně, kde však Josef Koželuh přetlačil pasivního Fombu.
41'
Luděk Pernica pomalejší nahrávkou dostal pod tlak zkušeného Petera Štepanovského, jenž s problémy, ale přece zvládl zpětný pas na stopera.
40'
Proti centru od pravé lajny vyrazil dopředu Dominik Sváček a míč zachytil v polední chvíli před Fombou, který už se chystal na střelu hlavou.
39'
S těžkou malou domů si Jiří Borek poradil, když zvládl zpracování a ukázal nervy ze železa, když blížícímu se Potočnému udělal povedenou kličku.
38'
Stoper z Ghany odkulhal za postranní čáru a zdá se, že bude schopen v zápase pokračovat. Střetnutí pokračuje autem Zbrojovky.
37'
Vypadá to, že si Foster Gyamfi při obranném zákroku ublížil. Poprvé v zápase míří na trávník zdravotníci jednoho z týmů.
36'
Na druhou stranu upaloval Abdallah Aberkane, jehož na hranici faulu atakoval Foster Gyamfi, arbitr Hocek faul neodpískal.
35'
Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Jakub Řezníček. Chtěl se prodrat až do pokutového území, v čemž mu zamezil Bart Straalman.
34'
Po chybě brněnského hráče získal míč Lukáš Lahodný a do tutovky poslal Raimondse Krollise, který zakončil po zemi nechytatelně k pravé tyči, jenže radost byla předčasná, protože si Lotyš nepohlídal ofsajdové postavení.
33'
Denis Granečný viděl rozbíhajícího se Jakuba Řezníčka, který však byl nejspíše v ofsajdu, navíc podklouzl, takže ve finále vůbec nehrál.
32'
Za velkým vápnem si připravil míč kdo jiný, než Issa Fomba, tvrdou střelu nártem poslal o pár čísel nad břevno brněnské svatyně.
31'
Poslední minuty patří Issu Fombovi, ten nyní vymyslel parádní oblouček na Enemeho, který potřeboval lepší první dotek, přes Gyamfiho se potom ke střele neprocpal.
30'
Zase si řekl o míč Issa Fomba. Vysoký centr od počátku hlídal Luděk Pernica a míč přizvedl mimo Krollisův dosah.
29'
Znovu v akci Issa Fomba, který pro změnu po zemi nahrával Lukáši Lahodnému, jehož zradil první dotek, tedy zpracování.
28'
Přes Koželuha zvládl odcentrovat křídelník Issa Fomba, ale Dominik Sváček dobře vyběhl a nedovolil Krollisovi zakončovat.
27'
K centru od levé lajny se přes tři soupeře protlačil Josef Koželuh, hrací předmět v těžké pozici jen prodloužil za sebe do země nikoho.
26'
Protože neměl komu nahrát, tak se Denis Granečný rozhodl vypálit z velké dálky. Jiří Borek očima kontroloval míč směřující vysoko nad břevno.
25'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Zajímavý souboj svedli Bart Straalman s Fosterem Gyamfim, uspěl domácí stoper.
25'
První žlutá karta zápasu putuje do domácích řad, pěkně zblízka si ji za šlapák na Gyamfiho blízko poloviny hřiště prohlédl křídelník Lukáš Lahodný.
24'
Hráči Zbrojovky nikam nespěchají a zkouší štěstí kombinačně. Domácí to s presinkem nepřehánějí a čekají, co soupeř vymyslí.
23'
Ukázkově zabral dozadu Antonín Svoboda a použil tělo, aby odzbrojil Denise Granečného, fanoušci se marně dožadovali odpískání faulu.
22'
Útok domácího mužstva ještě pokračoval. Centr zleva hledal Krollise, ještě o něco výše se ale vyšplhal stoper z Ghany Foster Gyamfi.
21'
Vyškov měl k dispozici slibnou standardku v podobě volného přímého kopu. Obstaral ji levák Lukáš Lahodný, přičemž mířil jenom do zdi.
20'
Nákop za obranu vyzkoušel Ramanthan Musa a rozběhnutý Santiago Eneme čekal na míč marně, protože se před něj zase výborně dostal Luděk Pernica.
19'
S vypětím všech sil Lukáš Lahodný udržel míč ve hře, nicméně centr mu nevyšel, mířil do brány, kde měl situaci pod kontrolou Dominik Sváček.
18'
Domácí kapitán Pavol Ilko se často zapojuje do ofenzivy. Nyní vysokým centrem hledal Raimondse Krollise, Luděk Pernica se před Lotyše natlačil a hlavičkoval mimo vápno.
17'
Následoval další rohový kop Vyškova, s nímž si Zbrojovka poradila. Do odraženého balónu se z voleje opřel Santiago Eneme, k brankáři míč nepustil Denis Granečný.
16'
Pavol Ilko vyslal centr od praporku do prostoru, kde se pohyboval Lukáš Lahodný, při zakončení z úhlu ovšem zasáhl jen protiháče.
15'
Na levé křídlo se vytáhl Abdallah Aberkane a místo centru překvapivě přihrával po zemi na Krollise, střelu bez přípravy zblokoval na roh Foster Gyamfi.
14'
Borkův výkop si pohlídal Jiří Hamza, ale hlavička mu nevyšla podle představ, hrací předmět poslal mimo dosah střelce Řezníčka.
13'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Issa Fomba, když natlačil tělo před Josefa Koželuha, načež jej šikovně nastřelil a vybojoval aut.
12'
Za odvahu byl odměněn Antonín Svoboda, který dostal pod tlak Jiřího Hamzu, jenž odehrál balón pouze do zámezí.
11'
Na pravé lajně chtěl těžit z volného prostoru Pavol Ilko, avšak domácímu kapitánovi centr vůbec nevyšel, našel rukavice Sváčka.
10'
Přenesení hry doprava na Josefa Koželuha vyšlo perfektně, následoval polovysoký balón na Romana Potočného, jenž si ho zpracoval za sebe a střílel do obránce.
9'
Jakub Řezníček vysunul presink a dostal pod velký tlak Barta Straalmana, ten se nakonec rozhodl neriskovat a poslal malou domů.
8'
Velkou příležitost spálil Raimonds Krollis! Lotyšský útočník dostal perfektní střílený pas do nohy, jenže placírkou nedokázal míč poslat těsně k levé tyči, proto Dominik Sváček zvládl zasáhnout, balón udržel v rukavicích.
7'
Z ostrého úhlu si troufl na střelu nejlepší střelec ligy Jakub Řezníček, Jiří Borek se nenechal zaskočit a v poklidu zakročil.
6'
Po rozehrávce Sváčka na krátkou vzdálenost byla k vidění chyba v rozehrávce, které nevyužil Raimonds Krollis, pas na Svobodu neprotlačil přes Gyamfiho.
5'
Za velkým vápnem si hledal a našel střeleckou pozici Golden Mafwenta, levačkou namířil hrací předmět výrazně nad břevno.
4'
K pravé lajně se pokusil míč stáhnout Jakub Řezníček, jenže dal si ho daleko od nohy, takže uvidíme autové vhazování Vyškova.
3'
První příležitost se rýsovala pro Romana Potočného, jemuž ale střelou nohou bez větších problémů zablokoval Bart Straalman.
2'
Fotbalisté Vyškova pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé. Brněnská Zbrojovka pro dnešní na sebe navlékla dresy barvy červené.
1'

MFK Vyškov: Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane – Mafwenta, Eneme, Lahodný – A. Svoboda, Krollis, Fomba.
Náhradníci: Derka – Bayo, Delferriere, Diallo, Krška, Němeček, Schön.
Trenér: Jan Kameník

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Koželuh, Gyamfi, Lu. Pernica, Granečný – Hamza, Smejkal, Štepanovský, Alijagić – Potočný, Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Berkovec – Fousek, Dav. Jambor, Juritka, Mara, Nový.
Trenér: Lukáš Kříž

Rozhodčí: Hocek – Žurovec, Bureš.
FC Zbrojovka Brno

Brněnská Zbrojovka určitě pomýšlela na okamžitý návrat do první ligy, jenže prožívá mizerné jaro a místo postupových bojů najednou aby se spíše bála o udržení se v lize druhé. Až na šestý pokus se Brno na jaře dočkalo tříbodového zisku, pod vedením nového kouče Kříže porazili těsně 1:0 jihlavskou Vysočinu. Nejlepším střelcem mužstva je Jakub Řezníček s dvanácti trefami.
MFK Vyškov

Vyškovští fotbalisté udržují naděje na přímý postup do nejvyšší české soutěže. Z důvodu nepovedeného vstupu do jarní fáze přenechali první příčku pražské Dukle, avšak té se drží na dostřel dvou bodů, a to i zásluhou dvou vítězství v řadě, hubeným výsledkem 1:0 zdolali shodně Chrudim i Prostějov. Střelecké produktivitě mužstva vévodí pětigólový Fahad Bayo a Amidou Diallo.
Všem fanynkám a fanouškům 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, u zápasu mezi Vyškovem a brněnskou Zbrojovkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.