Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Líšeň - 24. září 2023   10:15

Olomouc B
Olomouc B
0:1
(0:0)
Líšeň
Líšeň
74' Vlasák
Olomouc B
Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (C) (61. Matys), Sláma – J. Spáčil, Langer – Přichystal (61. Moses) – Šíp (61. F. Uriča), Fiala (71. Muritala), Mikulenka (83. Fabiánek).
Koutný – Coufal.
Cieslar – Bureš, Mojžíš.
Andrův stadion, Olomouc
268. diváků
Líšeň
Veselý – Otrísal, Joković, Pašek (C), Lutonský – Sokol (90. Mionić) – Polášek (63. Vlasák), Čermák, Aldin (46. Matocha), Machalík – Vandas (76. Tauš).
Vajner – Mezera, Raab.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:5. Rohy: 12:3.
Hosté z Líšně po ubráněném prvním poločase nakonec zvrátili osud utkání na svoji stranu ve druhé půli zásluhou střídajícího Adama Vlasáka, který zakončil jednu z ojedinělých útočných akcí hostí v celém utkání.

Sigmu může mrzet zejména neproměněná penalta Langera, po které se mohl osud utkání vyvíjet úplně jinak, takhle se domácí musí smířit s domácí ztrátou všech bodů.
90+3'
90+3'
Faul Mosese u rohového praporku pravděpodobně ukončuje naděje domácích na bodový zisk z tohoto utkání.
90+2'
Sláma kroutil míč směrem do brány, obrana soupeře ale odvrací bez větších potíží na rohový kop.
90+1'
Mionič se uvedl na trávníků nepříjemným dohráním Langera, které přináší Sigmě dobrou standardní situaci pár metrů před vápnem.
90'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Antonio Mionić.
89'
Líšeň nyní natáhla dobrou minutu jen při autovém vhazování.
88'
Muritala se ve vápně tlačil k hlavičce i proti přesile dvou obránců, vytáhlý útočník ale nedokázal v záklonu zakončit vůbec přesně.
Dnešní utkání sleduje 268 diváků.
87'
Tentokrát byl Sokolův centr přesnější, ovšem ani nyní nenašle adresáta v bílém dresu.
86'
Centr Sokola pouze prolétl vápnem Olomouce, domácí se následně zmocnili míče, nedaří se jim ale vymanit ze své poloviny.
85'
Ten ale sbírá do své moci brankář Trefil, který bleskově rozehrál. Jeho míč ale končí až na druhé straně u jeho kolegy Veselého.
84'
Čermák se z rychlého kontru a doplnění ze druhé vlny dostal ke střele ze skvělého prostoru před vápnem, svou ranou z první ale napálil pouze obránce domácího týmu, roh pro Líšeň.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Jakub Fabiánek.
82'
Muritala se protáhl z levé strany do vápna a pálil důrazným pozemním pokusem, leč pouze do středu brány, kde stál připravený Veselý.
81'
Veselý odkopává dalek od své brány, Líšeň se navíc tlačí i nadále do zakončení. Aktivní přístup hostí nedovoluje Sigmě začít si vytvářet závěrečný tlak.
79'
Hanáci kombinují na pravé straně hřiště Moses ale o balón po tlakem dvou protihráčů přichází.
78'
Zmatky v obraně Sigmy nakonec hasí domácí odkopem až na polovinu soupeře, Veselý posílá míč znovu na polovinu soupeře.
77'
Sigmě se obdržené brance čas na zisk bodů krátí, pochopitelně už vrhá všechny síly do útoku. Rohový kop Langera na bližší tyč ale nenachází žádného adresáta v modrém dresu.
76'
ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Martin Tauš.
74'
Líšeň právě vstřelila branku!
Hosté skvělou a rychlou akci zakončují vedoucí brankou v utkání! ADAM VLASÁK si skvěle naběhl na zadní tyč, kde také obdržel levé strany rychlý pozemní míč, který obrana Olomouce nedokázala odvrátit, a Vlasák jej nekompromisně uklidil za záda Trefila.
73'
Faul u postranní čáry přisuzuje míč k rozehrávce pro hosty.
72'
Nepřesná kombinace Olomouce přisuzuje míč Líšni, která se rychle přesouvá na útočnou polovinu.
71'
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Yunusa Muritala.
70'
Trefil měl drobné obtíže se zpracováním míče, nakonec jej ale dokázal dostat do své moci v drobných zmatcích, po faulu navíc bude rozehrávat.
69'
Hosté se po delší odmlce dostávají na útočnou polovinu, dokonce si vykoledovali nedovolený zákrok soupeře.
68'
Langer skvěle zabojoval ve středu útočné poloviny a skluzem udržel balón na kopačkách svého týmu. Olomouci se ale nedaří najít recept na zformovanou obranu Líšně.
67'
Následný rohový kop odvrací Líšeň do bezpečí, Sigma ale zůstává v na míči.
66'
Langer ale neproměňuje! Brankář Veselý skvělým zákrokem vytáhl jeho pokus do pravé horní strany branky.
65'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Erik Otrísal).
64'
Naprosto špatná rozehrávka Líšně vyslala do samostatného úniku Fialu, který byl faulován v pokutovém území po samostatném úniku, penalta pro Olomouc!
63'
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Adam Vlasák.
61'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Amasi Emmanuel Moses,
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča,
ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází František Matys.
60'
Z něj ale Přichystal nedokázal vytěžit gólové zakončení, Veselý jej skvělým výběhem dostal do ostrého úhlu, ze kterého už domácí hráč vyslal na bránu pouze zkušební pokus bez razance.
59'
Líšeň si neporadila vůbec dobře na své obranné polovině nabízí Olomouci protiútok...
58'
Odkop obránceh hostí poslal míč až na střechu Androva stadionu. Pravděpodobně tak půjde o úlovek momentálně procházejícího za branami stadionu.
57'
Trefilův nákop končí pouze v moci Veselého, který hledá prostor pro rozehrávku na své spoluhráče.
56'
Líšeň si chystá útočnou akci po pravé straně hřiště, obrana Sigmy ale funguje pod vedením zkušeného Vepřeka velmi dobře a nepouští hosty do nebezpečné příležitosti.
55'
Hanáci se oproti první půli potýkají s nepřesnou rozehrávkou, prozatím se jim nedaří obnovit útočný tlak, kterým drtili Líšeň v úvodním poločase.
54'
Několik nepřesností na obou stranách drží hru ve středu pole, na míči se drží domácí Sigma.
53'
Matocha byl nepříjemně dohrán ve středu pole, Líšeň bude rozehrávat.
51'
Sigma po pár minutách znovu přebírá tempo hry a začíná Líšeň tlačit na její obranné polovině.
50'
Hanáci otočili hru na druhou stranu hřiště, budou rozehrávat rohový kop.
49'
Hosté si pomalu chystají další útočnou akci, obrana Olomouce je v pozoru.
48'
Líšeň se z ničeho nic dostala do gólové příležitosti! Trefil ale na brankové čáře vytáhl míč na rohový kop.
47'
Olomouc i do druhé půle vstoupila aktivně, kombinuje na útočné polovině.
46'
ze hřiště odchází Ibrahim Aldin, přichází Marek Matocha.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
První půle na Andrově stadionu přinesla dominanci domácího olomouckého béčka, které však i přes pár velmi dobrých šanci nedokázalo přetavit svůj tlak v úvodní gól utkání.

Největší příležitost měl v 15. minutě Šíp, který mohl zakončovat do úplně prázdné brány, byl ale na poslední chvíli zblokován posledním obráncem.
45+1'
45+1'
Sigmáci se ještě v nastavení dostávají k poslednímu pokusu ohrozit bránu soupeře z autového vhazování.
45'
Hosté v závěru půle drží míč ve své moci a ještě kombinují u postranní čáry.
44'
Přichystal využil chabé přihrávky soupeře ve středu pole a v kontru měl velmi dobrou myšlenku k nalezení volného spoluhráče, jeho úmysly byly ale přečteny a obranou Líšně překaženy.
43'
Fiala naprosto zbytečně pokazil dobře se rozvíjející akci domácích, Líšeň bude vhazovat.
42'
Olomoucké ale zastavuje pozorné oko čárového sudího, které spatřilo v rychlé kombinaci těsný ofsajd.
41'
Sigma drží míč na své polovině, další útok přijde nepochybně co nevidět.
40'
Šípův zblokovaný centr odvrací obrana Líšně po zbytečných zmatcích jen na rohový kop.
39'
Fiala se otočil s míčem na hranici vápna a vyslal na Veselého pozemní pokus, střela útočníka domácích ale postrádala potřebnou razanci.
38'
Líšeň možná poprvé v zápase drží balón delší časový úsek na svých kopačkách, vysoké napadání domácích ale funguje velmi dobře, Veselého nákop nakonec znamenal další zbytečnou ztrátu hostů.
37'
A následně se brankář Líšně musel vytáhnout pohotovým zákrokem na brankové čáře! Míč už směřoval za jeho záda, ale Veselý dokázal konečky prstů vytáhnout pokus soupeře na rohový kop.
36'
Kroucený balón Langera ale našel pouze rukavice Veselého, který bez větších obtíží našel pro kulatý nesmysl místo ve svých rukou.
35'
Dopísknutý faul na Šípa nenechal klidným Aldina, který si důrazným tónem posteskl nad výrokem Cieslara. Nic to ovšem nemění na tom, že Sigma bude mít k dispozici standardní situaci.
34'
Útok z levé strany Hanáků zastavuje hlavní sudí, který ve spolupráci s čárovým spatřil míč při rychlém přechodu za autovou čárou.
33'
Fiala se dokázal protlačit do vápna a na poslední chvíli i ve skluzu poslal balón do ohně, z tlaku následně střílel Šíp z voleje, bohužel pro domácí nepřesně.
32'
Slámovi vůbec nesedl centr z levé strany, který končí vysoko nad bránou soupeře.
31'
Rohový kop Sigmy kroucený ven z vápna odvrací Líšeň ven z pokutového území, následný návrat domácích do vápna zastavuje ofsajdové postavení.
30'
Následný balón z rohového kopu jen prolétl malým vápnem nikým nezasažen. Veselý může rozehrávat.
29'
Přichystal se z ničeho nic ocitl v rychlé akci v pokutovém území ve skvělé střelecké příležitosti, svůj pokus ale i kvůli teči obránce nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
28'
Tentokráte vyzkoušeli domácí své štěstí po pravé straně hřiště, ani tady se ale proti obrannému valu soupeře nesetkali s úspěchem, Veselý bude vykopávat od své brány.
26'
Sláma zakombinoval s Šípem na levé straně hřiště a dvojice Hanáků chystala rychlou akci pro své spoluhráče, leč se domácí nakonec o dobrou šanci připravili sami nepřesností v přihrávce.
25'
Faul krátce před polovinou hřiště přisuzuje rozehrávku domácím, kteří nadále diktují tempo hry. Líšeň se ani po 25 minutách stále nedokázala praktiky vymanit ze své obranné poloviny.
24'
Olomoučtí docílili první branky v utkání! Bohužel pro všechny domácí fanoušky je odvolána pro ofsajdové postavení.
23'
Langer zakroutil nízký míč do ohně malého vápna, kde jej zvládl sebrat Veselý do své moci. Pravděpodobně byl ale při zákroku zasažen do míst, kde to muže skutečně bolí a z trávníků se mu pár chvil nechtělo.
22'
A vybojovali velmi slibnou standardku téměř u hranice pokutového území, leč z téměř nulového úhlu.
21'
Hanáci drží míč na svých kopačkách an své polovině a chystají si pomalu další útok proti obraně soupeře.
20'
Líšeň se jednoduše zbavila míče na polovinu domácích, rozehrávka Olomouce začíná od brankáře Trefila.
19'
Olomouc se znovu tlačila do útoku po levé straně hřiště, bleskové vhazování na Fialu si ale útočník domácích ale zpracoval pouze do zámezí.
18'
Ze standardní situace po faulu blízko pokutového území Sigma příliš nevytěžila, přesto zůstává v držení balónu.
17'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Adrián Čermák).
16'
Hanáci stupňují svůj tlak, poslední nákop ze středu pole ale končí v zámezí a Veselý bude vykopávat.
15'
Kroucený míč nenašel žádného z adresátů v bílém dresu, z následného kontru se Sigma ocitla ve výborné příležitosti skórovat! Fiala se skvěle uvolnil ve vápně a vyběhnuvšího Veselého obelstil přihrávkou pod sebe, Šípa v zakončení do prázdné brány ale zvládl zastavit poslední obránce Líšně.
14'
Hosté se po delší odmlce dostávají na polovinu soupeře navíc s nedovoleným zákrokem soupeře, nakonec z toho bude i rohový kop.
13'
Vepřek si dobře přikryl míč a donutil zkušeně soupeře faulovat ve středu pole. Olomouc drží poslední minuty míč na svých kopačkách.
12'
A byla z toho nebezpečná hlavička na bližší tyč! Veselý ale dokázal míč vytáhnout na brankové čáře na další roh.
11'
Polášek byl nepříjemně, leč čistě dohrán ve středu pole a Sigma se dostala po Spáčilově dobré práci do dobré šance, střelba z ostrého úhlu ale neměla příliš nadějí na úspěch, domácí budou zahrávat alespoň rohový kop.
10'
Ne, úvod utkání ani jeden z týmů nezastihl s přílišnou přesností v rozehrávce, další míč Líšně končí zbytečně v zámezí.
9'
Langer se snažil využít nepřesnosti soupeře a ihned vyslat na zteč Fialu, ani on si ale nepotykal s přesností na své kopačce.
8'
Centrovaný balón ale odvrátila Líšeň bez potíží, Aldin ale následně poněkud zbrkle odkopl míč až na polovinu soupeře aniž by byl napadán někým z olomouckých.
7'
Sigma se ale o pár chvil později dostala k prvnímu výraznějšímu ohrožení brány soupeře, hlavní sudí ještě dopískává nedovolený zákrok u postranní čáry.
6'
Aktivní napadání Mikulenky nadělalo Líšní drobné starosti s rozehrávkou, žádné velké nebezpečí ale pro bránu hostí z celé situace nevyplynulo.
5'
Jovovič se omlouvá spoluhráči za nepřesnou přihrávkou po levé lajně, po které končí míč v zámezí.
4'
Veselý si dával poměrně na čas s rozehrávkou, následně ale vyslal do dobré akce na křídle Vandase, který vybojoval první rohový kop utkání.
3'
Nákop z obranných řad sbírá do své moci Trefil, Sigma se zmocňuje balónu.
2'
Líšeň v úvodu utkání drží míč na svých kopačkách, prozatím ovšem pouze kombinuje na obranné polovině.
1'

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Sláma – Langer, J. Spáčil – Přichystal – Šíp, Fiala, Mikulenka.

Náhradníci: Koutný – Coufal, F. Uriča, Moses, Fabiánek, Matys, Muritala.

Trenér: Tomáš Janotka.

SK Líšeň 2019: Veselý – Otrísal, Joković, Pašek (C), Lutonský – Sokol – Polášek, Čermák, Aldin, Machalík – Vandas.

Náhradníci: Vajner – Mezera, Matocha, Vlasák, Tauš, Raab, Mionić.

Trenér: Petr Maléř.

Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Mojžíš.
SK Sigma Olomouc B

Druhá sezóna B-týmu Olomouce započala pod vedením nového trenéra Janotky rozpačitě, nyní se ovšem Hanáci již ustálili v klidných vodách středu tabulky.

Zejména poslední tři vítězství dodala Sigmě potřebný klid na kopačky, se kterým odehráli zejména podzimní část loňské sezóny. Janotkova stopa je na hře Hanáků již velmi dobře znát, olomoucké béčko se i letos zařadilo mezi mužstva s atraktivním herním stylem, utkání s Líšní tak slibuje zajímavou podívanou.
SK Líšeň 2019

Líšeň se poslední sezóny zařadila tradičně k celkům bojující o vyšší pozice FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, letošní ročník ovšem Jihomoravanům nevychází prozatím ideálně. Městská část Brna drží s 12 body klidný střed tabulky, Líšenští ale nepochybně míří výš.

Tým z jihu Moravy se může pochlubit poněkud kuriózní statistikou, v odehraných devíti duelech nasbíral po třech výhrách, remízách i porážkách, nyní jednu z těchto statistik navýší na půdě béčka Olomouce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.