Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Vlašim - 21. dubna 2024   18:00

Opava
Opava
31' Ondráček  • 39' Málek
2:2
(2:1)
Vlašim
Vlašim
17' Vachoušek   • 63' Breda
Opava
A. Richter – Kopečný, Helebrand, Srubek, Hýbl – Janoščín (C) – Rataj (65. Přichystal), Málek (88. Haitl), Ondráček, Kadlec (65. Rezek) – Marzuq (82. Vaněček).
Číž – Pejša, Whiffen.
Rouček – Nádvorník, Pochylý
Stadion v Městských sadech, Opava
950 diváků
Vlašim
Vágner – Kareem, Breda, Kulhánek (C), Heppner – Pikul (46. Osuagwu), Planka, Nogha, Musil (90+3. Biegon), Beran (78. Li. Pernica) – Vachoušek (78. Kneifel).
M. Kolář – Kurka, Onije.

Děkujeme vám za pozornost a přejeme příjemný nedělní večer.
Zajímavé utkání ve Slezsku skončilo zřejmě zaslouženou remízou. Poté, co domácí fotbalisté v první půli otočili nepříznivé skóre, začali ve druhé půli aktivněji hosté a ze svého náporu vytěžili vyrovnávací branku Petra Bredy na 2:2. Poté opět přitlačili Opavští, ale třetí gól přidat nedokázali. Svou šanci neproměnili ani Středočeši, a tak se v Opavě body dělily. Slezané čekají na výhru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE dva zápasy, Vlašim ještě o dvě kola déle. Oba celky si tak z anglického týdne odnášejí bod.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4.
Střely mimo: 7:3.
Rohy: 8:3.
90+5'
90+5'
Osuagwu fauloval Helebranda, zřejmě poslední šance pro domácí.
90+4'
Do zakončení se po rohu dostal Haitl, jeho dělovku hosté ovšem zblokovali.
90+4'
Roh pro Opavu, rozehraje ho Ondráček.
90+4'
Přichystal přihrávkou od levé lajny hledal Ondráčka, před ním míč uklidil do zámezí Nogha.
90+3'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Erik Biegon.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Jonáš Kneifel).
90+3'
Ondráček cpal balon na zadní tyč, ale žádný z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.
90+2'
Petr Breda fauloval Vaněčka. Standardka pro Opavu ze zhruba pětatřiceti metrů.
90+2'
Victor Osuagwu se hnal za míčem, ale ten si před ním dobře pokryl Jaromír Srubek a dovedl ho až do zámezí. Odkop od opavské brány.
90+1'
Žlutou kartu si nyní vysloužil také trenér brankářů Opavy Martin Vaniak.
90'
Hosté získali aut, ale dlouho otálejí s uvedením míče do hry.
90'
Ale zpět na trávník. Vaněček získal na vlastní polovině míč a v tísni ho udržel. Opavští mohou dopředu.
89'
Dramatické utkání míří do svého konce a domácí příznivci rozhodně nejsou s výkonem svých oblíbenců spokojeni. Z tribun se už poněkolikáté během zápasu ozývají pokřiky: "Bojujte za Slezský!"
88'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Patrik Haitl.
88'
Opavští se ovšem na útočné polovině dlouho neohřáli, vlastní nepřesností se připravili o míč.
87'
Série hlaviček na opavské polovině hřiště končí odpískaným útočným faulem jednoho z hostujících borců.
85'
Tvrdý souboj ve středovém kruhu mezi Ondráčkem a Noghou. Domácí záložník si za něj vysloužil žlutou kartu.
85'
Dnešní utkání sleduje 950 diváků.
84'
Z něj ovšem Opavští nevytěžili nic.
83'
Po centru Málka nebezpečně hlavičkoval Srubek, jehož pokus byl sražen na roh.
82'
ze hřiště odchází Yahaya Mohammed Marzuq, přichází David Vaněček.
80'
David Planka zakroutil míč na zadní tyč, kam si naběhl Raymond Nogha, zblízka se dostal k zakončení, jenže z ostrého úhlu trefil pouze boční síť brány!
79'
Po dlouhých okamžicích bránění se na útočnou polovinu dostali hosté. Nyní mají k dispozici přímý kop z levé strany hřiště.
78'
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Jonáš Kneifel.
78'
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Libor Pernica.
77'
Málek cpal před bránu střílený pas po zemi, Přichystal ovšem zblízka minul pravou tyč hostující svatyně!
76'
Z něj sice nezapršelo, ale Opavští nyní tlačí vlašimský celek.
75'
Domácí kotel se dožadoval penalty po ruce jednoho z hostujících hráčů, sudí Rouček nechává pokračovat ve hře. Roh pro Slezany.
74'
Žlutou kartu si nyní za protesty vysloužil hostující kouč Martin Hyský.
73'
Střídající Rezek vysunul Hýbla, ten cpal centr na zadní tyč, kde Ondráčkovu hlavičku hosté zblokovali na roh.
71'
Janoščín ve středu pole ostře zajel do Musila a sudí Rouček ho za to "odměnil" žlutou kartou.
70'
Nyní opět v útočné aktivitě hosté, jejich ofenzivní snahy ukončil střelou bez přípravy Petr Breda, ten ovšem napálil míč mimo tyče.
68'
Janoščín se dostal k hlavičce ale ta byla zblokována na další roh.
67'
Obrovská příležitost Opavy! Ondráček hlavou sklepl míč pro Přichystala, který se dostal do vápna, předložil balon pro Marzuqa Yahayu, který zblízka nedokázal propálit klubko hráčů před sebou! Roh pro Opavu.
66'
Kopečný dostal prostor u pravé lajny a svůj centr cpal na zadní tyč, jenže balon přetáhl. Následovat bude odkop od hostující brány.
65'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Jakub Přichystal.
65'
ze hřiště odchází Jan Kadlec, přichází Jakub Rezek.
63'
Vlašim právě vstřelila branku! Hosté se po hodině hry dočkali vyrovnávací branky! Slezané při dalším rohu Vlašimi nechali spoustu prostoru PETRU BREDOVI, který se na malém vápně vyšrouboval pro balon a prudkou hlavičkou k pravé tyči vyrovnává na 2:2!
62'
Střídající Osuagwu se hnal dopředu, ale loktem trefil domácího Ondráčka a směr hry se obrací.
61'
Po rohu Opavy zpoza vápna osmělil Hýbl, ale svou dělovkou poslal balon vysoko nad vlašimskou bránu.
60'
Na opačné straně Marzuq Yahaya sklepl míč pro Rataje, který nakonec ve spolupráci se spoluhráči vytěžil roh pro domácí.
59'
Domácí fanoušci sice reklamovali ofsajd, ale pomezní byl opačného názoru a Lukáš Musil se po rychlé kombinaci ocitl sám před Richterem, který ho vychytal!
58'
Janoščín skluzem na chvíli získal míč, ale doklouzal až za autovou čáru.
57'
Středočeši opět pokračují v obléhání domácí brány, nyní vybojovali roh.
54'
Hosté teď centry ze stran zatopili domácím, vše ale končí hlavičkou Petra Heppnera mimo tyče.
52'
Osuagwu fauloval Srubka a vidí žlutou kartou.
51'
Velká šance Vlašimi na srovnání skóre! Petr Breda natáhl zpoza šestnáctky, jeho dělovku opavský gólman Richter vyrazil přímo do míst, kde číhal Petr Heppner, ale z ostrého úhlu zakončil vedle opavské brány!
50'
Střídající Victor Osuagwu dostal balon do běhu, ale Srubek ho nepustil dál.
48'
Hostující Kulhánek má problémy, jeho zdravotní stav kontroluje sudí Rouček, ale zdá se, že kapitán Vlašimi bude moci pokračovat ve hře.
46'
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Victor Osuagwu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První půle v Městských sadech je za námi a přinesla hned tři branky! Po čtvrthodině hry šli do vedení hosté poté, co pohotovou střelou z vápna otevřel skóre Tadeáš Vachoušek.

Slezané ovšem dvěma slepenými góly průběžný výsledek otočili. Ve 31. minutě proměnil penaltu nařízenou po faulu na Janoščína Adam Ondráček a osm minut nato se povedenou střelou z voleje prosadil Jaroslav Málek.

Duel zůstává otevřený. Dovedou opavští fotbalisté zápas do vítězného konce, nebo Vlašim ve Slezsku urve body? Uvidíme po změně stran.
45+1'
44'
Hosté chvíli kombinovali na polovině Opavy, ale pak se svou nepřesností připravili o balon.
43'
Středočeši šli dopředu, ale jejich útočné snahy ve středu pole přibrzdil Srubek, jenž fauloval Vachouška.
42'
Exekuci přímého kopu si vzal na svá bedra Janoščín, ale napálil míč vysoko nad břevno hostující brány. Vágner mohl zůstat v klidu.
40'
Kopečný upadl po souboji s Beranem před hostující šestnáctkou, je z toho standardka pro Opavu z nebezpečné pozice.
39'
Opava právě vstřelila branku! Slezané otáčejí skóre a vedou! Miloš Kopečný obešel protihráče, po jeho centru odražený míč sebral Tomáš Rataj, prsy ho sklepl pro JAROSLAVA MÁLKA, který si nechal balon spadnout a utaženou střelou z voleje k tyči propálil hostujícího brankáře Matyáše Vágnera!
38'
K hlavičce se už už hnal hostující Kulhánek, ale Richter byl připraven a schoval míč ve svých rukavicích.
37'
Jeho centr směřoval do prostoru, který vyčistil Janoščín, následnou dorážku Pikula zblokoval Srubek do zámezí. Roh pro hosty.
35'
Standardka pro hosty, míč už si chystá Planka.
34'
Opavští po vyrovnávací brance ožili a nyní hostující mužstvo tlačí.
31'
Opava právě vstřelila branku! Míč si na penaltový puntík připravil ADAM ONDRÁČEK, nic velkého nevymýšlel, vsadil na razanci a byl úspěšný! Hostující brankář Matyáš Vágner nestačil reagovat a ve Slezsku je skóre srovnáno na 1:1!
30'
Penalta pro Slezany! Málek sice nepropálil klubko těl před sebou, k odraženému míči se ovšem dostal Janoščín, který už se napřahoval ke střele, ale byl sražen k zemi a sudí Rouček odpískal pokutový kop!
28'
Po rohu hosté faulovali nedaleko vápna. Zajímavá standardka pro Opavu. K míči už se stavějí Málek a Ondráček. Přispěchal k nim i Kadlec.
27'
Opavští teď získali balon na soupeřově polovině a hned se vydali směr hostující brána. Rataj vysunul Kopečného, jehož dělovku tečoval Kulhánek a Vágner měl co dělat, aby vytěsnil míč na roh!
26'
Slezané teď hosty přitlačili, do vápna se prodral Hýbl, ale jeho střela z ostrého úhlu skončila vedle vlašimské brány.
25'
Domácí Helebrand hodil dlouhý aut na hlavu Marzuqa, ale ten míč nasměroval vedle brány. Vágner uvede balon do hry odkopem od své svatyně.
24'
Nyní už se ale opět hraje před vápnem Vlašimi.
22'
Kareem si všiml, že Richter stojí dál od své brány a poslal mu přísnou navštívenku. Ta ale naštěstí pro domácí zamířila mimo tyče.
19'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Tadeáš Vachoušek).
17'
Vlašim právě vstřelila branku! Pozor a krátce po první střele na bránu tady máme i první gól. Hosté udeřili po centru Petera Kareema z pravé strany, kdy balon ve vápně propadl k číhajícímu TADEÁŠI VACHOUŠKOVI, který pohotovou střelou k levé tyči posílá hostující mužstvo do vedení!
15'
Rychlý brejk Opavy. Balon vyvezl podél pravé lajny Kopečný, ale centr mu nevyšel ideálně a balon sbírá ve svých rukavicích Vágner.
13'
Máme tady první střelu na bránu. Beran z levé strany odcentroval na roh šestnáctky, z jejíž hranice vypustil dělovku Kareem, Richter ale jeho ránu vytěsnil mimo tyče.
12'
Na opačné straně propadl nákop v šestnáctce až k Málkovi, který hlavou těsně minul balon a ten proskákal vedle pravé tyče hostující brány.
10'
Hosté nyní ukázali solidní kombinace. Musil prošel středem hřiště, předal míč doleva na Heppnera, jenž centrem na zadní tyči našel Pikula, ten svým akrobatickým zakončením ovšem minul opavskou bránu.
8'
Kopečný teď málem vyrobil hrubku, kdy při pokusu o odkop netrefil ideálně míč a Beran už už vycítil příležitost. Opavský borec ale své předchozí zaváhání včas napravil.
7'
Míč po Richtrově dlouém výkopu mířil až do vápna, ale Rataj na něj nedosáhl. Směr hry se obrací.
6'
Dlouhý nákop jednoho z hostujících beků směřoval na rozběhnutého Vachouška, ale před ním míč v klidu pohlídal domácí Srubek.
5'
Málek přímý kop rozehrál, poslal před bránu prudký balon, ale žádný z jeho spoluhráčů se nedostal k balonu. Odražený míč se po sérii odrazů dostal k Janoščínovi, jenž pálil do nebes.
4'
Na levé straně hřiště byl faulován Málek, standardka pro Opavu.
2'
Opavští jsou na míči před šestnáctkou Vlašimi.
1'

Slezský FC Opava: A. Richter – Hýbl, Srubek, Helebrand, Kadlec – Kopečný, Janoščín (C) – Málek, Rataj, Ondráček – Marzuq.
Náhradníci: Číž – Pejša, Přichystal, Vaněček, Haitl, Rezek, Whiffen.
Trenér: Miloslav Brožek.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Kareem, Breda, Kulhánek (C), Heppner – Pikul, Planka, Nogha, Musil, Beran – Vachoušek.
Náhradníci: M. Kolář – Osuagwu, Kneifel, Kurka, Onije, Biegon, Li. Pernica.
Trenér: Martin Hyský.

Rozhodčí: Rouček – Nádvorník, Pochylý.
Delegace rozhodčích
Nedělní utkání mezi Slezským FC Opava a FC Sellier & Bellot Vlašim bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Rouček, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Ivo Nádvorník (AR1) a Stanislav Pochylý (AR2). Technickým delegátem utkání je Josef Bajer a delegátem FAČR je Josef Bábíček.
Slezský FC Opava

Opavští byli před startem 24. kola v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na 11. pozici s dvoubodovou ztrátou na svého nedělního soupeře z Vlašimi. Ani Slezanům se po velmi slušném vstupu do jara, kdy ve čtvrtfinále MOL Cupu vyřadili pražskou Duklu a následně ve F:NL porazili Příbram, nevyhnul výsledkový propad.

Opava doma remizovala se Žižkovem a Kroměříží 1:1, mezitím prohrála v Líšni 0:3. Následně nestačila na rezervu Sigmy, pak sice doma v důležitém utkání zdolala béčko Sparty 3:2, jenže ve středu kapitulovala na půdě Dukly Praha 0:2.

Slezský FC potřebuje nutně zabrat, protože se výrazně přiblížil sestupovému pásmu, od kterého ho aktuálně dělí pouze pět bodů. Povede se mu v domácím prostředí v duelu s Vlašimí uspět?

„Vlašim má mladý tým, je složený z hráčů, kteří prošli mládeží Slavie. Jsou silní ve hře jeden na jednoho, mají dobrou ofenzivu, na druhou stranu jsou zranitelní v defenzivě. Pokud zápas zvládneme, máme šanci se posunout v tabulce nahoru. Musíme si pomoci standardními situacemi,“ velí opavský obránce Matěj Hýbl.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Hosté z Vlašimi se v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY před rozehraným 24. kolem soutěže nacházeli na deváté příčce se ziskem 31 bodů. Středočeši vstoupili do jarní části sezony velmi dobře, v úvodních čtyřech zápasech nepoznali porážku, v poslední době ovšem šly jejich výkony dolů.

Vlašimští, které vede kouč Martin Hyský, čekají na plný bodový zisk už tři kola. Doma podlehli Žižkovu 0:1, odvezli si bod z Jihlavy po remíze 1:1 a ve středu v nevídané devítibrankové přestřelce na svém trávníku prohráli s Líšní v poměru 4:5.

„Dostat doma pět branek je moc a určitě musíme práci v defenzivě v dalším utkání razantně změnit,“ uvedl po divokém výsledku asistent trenéra Hyského Dušan Binder pro oficiální web Vlašimi.

Podzimní vzájemný duel s Opavou skončil na stadionu v Kollárově ulici remízou 1:1. Kdo se bude radovat v jarní odvetě?
Fotbalisté Slezského FC Opava změří v nedělní podvečer síly s FC Sellier & Bellot Vlašim. Pojďme si krátce představit oba celky.