Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Dukla - 25. srpna 2023   18:00

Příbram
Melichar – Dudl, Čejka (85. Nkwinga), Jahić, Fišl – Brabec (70. Jandera), Švestka, Vott, Hušbauer (C) – Nečas, Anih (78. Vokřínek).
Babka – Antwi, Dav. Krch, Nsunzu.
Dukla
Šťovíček – Hašek, Ludvíček, Barac, Kozel – Peterka, Moulis (73. Douděra), Matějka (73. Špatenka) – Šebrle (90+2. J. Jeřábek), Zeronik (86. M. Červenka) – Ullman.
Rada – Hrubeš, Hudec.

V sedmém kole FORTRUNA:NÁRODNÍ LIGY se na branku čekalo marně, ačkoliv šance na obou stranách byly. Jak Dukla, tak Příbram ale všechny rizikové okamžiky ustály, na druhé straně však skončily bez vstřelené branky a tak si oba celky připisují poprvé v sezoně remízu. Jeden bod bude cennější rozhodně pro domácí tým.
90+4'
90+4'
V poslední minutě musel vytáhnout zákrok i Melichar.
90+3'
Nkwinga po přihrávce Hušbauera mohl rozhodnout, na poslední chvíli mu ale zablokovala pokus hostující defenziva.
90+2'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Jakub Jeřábek.
90+1'
Jahić z mteru napálil míč do Dudla, který se těžce zvedá.
89'
Hušbauer zamířil nadějně. Jeho pokus ale skončil těsně vedle brankové konstrukce.
88'
Peterka stáhl k zemi Nečase a teď bude Příbram zahrávat přímý kop. Hušbauer bude mít na kopačce potenciální rozhodnutí zápasu.
87'
Roh hostů mířil dobře, ale byl přetažený, nicméně Šebrle vytěžil hned další.
86'
ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Marek Červenka.
85'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Felix Čejka, přichází Vinny Loic Nkwinga.
84'
Barac se postavil k míči a kop se mu vůbec nepodařil. Zamířil vysoko nad a Melichar mohl být úplně v klidu.
83'
Zeronik byl faulován na hranici šestnáctky. Dukla bude zahrávat hodně zajímavou standardní situaci.
81'
Špatenka na hranici šestnáctky chtěl moc a vynutit si faul, avšak marně. Příbram se na chvilku zmocnila míče.
80'
Hušbauer hledal centrem z přímého kopu Votta, který však hlavou zamířil úplně jinam než do brány.
78'
ze hřiště odchází Emmanuel Anih, přichází Jan Vokřínek.
77'
Na opačné straně Nečas přestřelil bránu,
76'
Krásná kombinace hostů, kteří možná chtěli až moc do prázdné brány. Fišl na poslední chvíli odkopl míč.
75'
Douděra v akci po příchodu na trávník, jeho první centr skončil na domácí obraně. Hušbauer následně předvedl obranný odkop.
73'
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Martin Douděra,
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Filip Špatenka.
72'
Žlutá karta pro tým FK Příbram (Dominik Vott).
71'
Ani jeden z centrů za obranu nenašel správného adresáta.
70'
Hašek se dostal k hlavičce po centru Moulise. Nicméně jeho pokus zamířil hodně mimo.
70'
Brabec schytal další zranění, které pro něj bylo už konečnou. Místo něj jde na hřiště Jandera.
68'
Další zranění utrpěl tentokrát Zeronik, který byl dle všeho faulován. Po ošetření bude hra pokračovat přímým kopem hostů.
66'
Dukla nadále tlačí na Příbram. Domácí obrana zatím stále odolává.
65'
Zeronik si na brankové čáře počkal na náběh ze druhé vlny v podání Ludvíčka, který si ale musel míč zpracovat a toho zbrzdilo. Jeho pokus skončil na prvním bránícím hráči.
63'
Peterka se dostal do zakončení po rohovém kopu. Nejvíc starostí ale měl Brabec, který schytal opět pár šrámů
63'
Ullman se pokoušel na poslední chvíli o centr, Brabec ho zablokoval Dukla bude pokračovat rohovým kopem.
61'
Dukla je v posledních minutách aktivnější a před Melicharem se hraje čím dál tím více.
59'
Na opačné straně mohl otevřít skóre Šebrle, který zakončil akci Ullmana. Rychlé zakončení zkoušel na zadní tyč. Melichara ale zasahovat nemusel.
57'
Příbram musela začít až od Hušbauera. Domácí se dostali až k centru před vápno, kde ale jejich akce skončila
56'
Anih na druhé straně zaměstnal Ludvíčka a vybojoval na něm alespoň rohový kop.
55'
Domácí hráč se nakonec s pomocí dostal za čáru a vše nasvědčuje tomu, že se bude střídat.
54'
Brabec se z ničeho nic svalil k zemi. Zřejmě utrpěl zranění při obranném skluzu. Vše nasvědčuje na natažený sval.
52'
Příbramští se probudili. Hušbauer hledal centrem Jahiće, kterého s ale pohlídala obrana Dukly.
49'
Nyní musel ale Šťovíček k tyči, protože Hušbauer vyslal zajímavý obstřel a gólman Dukly zkrotil míč až u tyče.
48'
Dukla je zkraje druhé půle aktivnější a od začátku poločasu se hraje před Melicharem.
47'
Hašek po přestávce prověřil Melichara, který ale bez problémů zachytil míč a ihned rozehrál míč.
46'
45+1'
První poločas skončil. Úvodní dějství je za námi. Téměř celou půli jsme viděli pár náznaků příležitostí, po kterých se předvedli oba gólmani. Martin Melichar v úplném závěru vytasil parádní zákrok proti Moulisovi a tak je stav 0:0.
45+1'
V nastaveném čase vyzval Zeronik Moulise, který se ocitl tváří v tvář Melicharovi. Domácí gólman vytasil fantastický zákrok a tak se jde do šaten za bezbrankového stavu.
45'
Zeronik v poslední minutě zkoušel obstřel, ten se mu ale vůbec nepodařil. Melichar bude pokračovat odkopem.
43'
V podobném prostoru tentokrát fauloval Nečas, který poslal k zemi Haška Dukla si teď může odpočinout.
42'
Dudl hledal na zadní tyči Votta, jenomže poslal až moc přetažený centr a šance prakticky sama zanikla.
41'
V závěru úvodního dějství si Příbram vynutila další faul okolo vápna.
39'
Zatím nejméně zajímavá část zápasu, kdy jsou oba týmy bez myšlenky, jak překvapit soupeře.
37'
Zeronik dostal zajímavou skákavou přihrávku a v úhlu pálil z první. Jeho pokus ale skončil na boční síti.
35'
Hned vzápětí se do slibné příležitosti dostával Vott, před kterým jen tak tak zasáhl gólman Dukly.
34'
Barac propadl a Anih už se řítil sám na Šťovíčka, na poslední chvíli ho čistě zastavil Ullman.
32'
Skvělá práce Aniha, který vybojoval míč pro Hušbauera, nicméně když se k němu dostala meruna nazpět, tak fauloval sám sebe.
30'
Moulisův centr i následný roh domácí obrana v klidu odvrátila, následně se marně dožadoval faul na Anihovi.
29'
Další faul pražského celku. Tentokrát si ve středu hřiště počínal nedovolené Tomášek v souboji s Nečasem.
27'
Šebrle se snažil probojovat u lajny přes Čejku a málem se mu podařilo přes něj dostat, nicméně si pomohl rukami a byl mu odpískán útočný faul.
26'
Dukla se snaží dostat před Melichara, nicméně má velké problémy s tím, aby se dostala přes pozornou defenzivu Příbrami.
24'
Nečas centrem našel hlavičku Aniha, jeho pokus zamířil zamířil nad branku. Ošem Dukla musela být opět v pozoru.
23'
Moulisův roh Příbram odvrátila, následný pokus číslo dvě se zařadil mezi hodně nepovedené a Příbram zdarma dostala aut.
22'
Kozel z úhlu vyslal míč přímo do brány, nicméně Melichar na brankové čáře byl připraven a vyboxoval míč do vzduchu. Druhý pokus odchovance pražského klubu skončil sražený na roh.
20'
Hušbauer vyslal přímou trefu na bránu, se kterou si hosté poradili. Na druhé straně Zeronik zaměstnal natolik Čejku, až si na něm vynutil faul.
19'
Anih byl faulován Ullmanem. Příbram bude mít k dispozici další přímý kop, u kterého jsou Hušbauer s Dudlem.
17'
Brabec si poslal balón podél autové čáry, kde už na míč číhal ještě na jaře příbramský Jakub Zeronik.
15'
Čtvrt hodiny je pryč a Příbram je aktivnější. Domácí kopali už tři rohy, zatímco hosté žádný. Navíc se poměrně dost hraje před brankou Šťovíčka.
14'
Malou domů v podání host málem vystihl Vott, nicméně obrana Dukly dokázala dostat míč alespoň na roh. Hušbauer od praporku hledal centrem Jahiće, před norským stoperem ale Pražané dokázali nadzvednout míč.
12'
Kozel po souboji se Švestkou leží na zemi a rozhodčí přerušuje hru. Nic vážného se ale nestalo a oba aktéři už si plácli rukou na znamení, že je vše v pořádku.
10'
Hušbauer se postavil k přímému kopu a pořádně protáhl Štovíčka, který musel k tyči, aby míč vytěsnil alespoň na roh. Tlak Příbrami pokračoval i nadále. Pokus Nečase ale skončil vedle.
9'
Hosté fauloval ve střední vzdálenosti a přichází první zajímavá situace zápasu.
8'
Anih skvěle podržel míč pro Josefa Hušbauera, který v tísni vybojoval aut pro Příbram na půlící čáře.
6'
Na druhé straně si obranné povinnosti splnil Jahić, pokus Moulise vzápětí skončil vedle.
5'
Další centr domácího celku v podání Fišla byl až příliš přetažený a míč skončil až za brankovou čárou.
4'
Rohový kop ale hosté bez problémů ubránili a stejně tak i následný útok domácích. Šťovíček bude odkopávat od branky.
3'
Čejka se dostal až před šestnáctku. Nakonec posunul doprava na Nečase, jehož centr skončil zablokován. Následovat bude roh.
2'
Dukla obstarala výkop zápasů. Zatím se hraje převážně ve středu hřiště.
1'
V letní přestávce došlo mezi oběma týmy na zajímavé přesuny. Z Příbrami se ještě coby hráč Slavie posunul na Duklu Jakub Zeronik, který na jaře válel v zelenočerném a Příbram o něj měla zájem, ale on se rozhodl pro nabídku armádního klubu.

Opačným směrem zamířil obránce Filip Matoušek, který ještě působil v Dukle, na podzim už je však v Příbrami.
Dukla půjde do souboje s Příbramí ve zcela opačném rozpoložení. Vyhrála čtyři tkání v řadě a navíc se díky poslednímu vítězství posunula do čela tabulky. U řeky Litavky ho bude chtít rozhodně upevnit.
Tři porážky v řadě, mizerný výkon směrem dozadu v posledním utkání ve Vlašimi a navíc před sebou souboj s lídrem tabulky. S takovými vyhlídkami půjdou Příbramští do souboje s Duklou.

Hodně rozzlobený byl po Vlašimi i příbramský hlavní kouč Karel Krejčí, kterého hodně štvalo, jaké problémy v obraně měli jeho svěřenci. Teď měl téměř týden na to, aby hráče připravil na souboj s lídrem druhé nejvyšší soutěže.

„Viděl jsem asi dva zápasy Dukly, že si tam tým sedl. Přivedli hráče do jejich způsobu hry. Zapadlo jim to do sebe a jsou nyní na vítězné vlně. Tvrdím, že druhá liga je vyrovnaná soutěž a že budeme mít motivaci dvojnásobnou. Má letos vysoké ambice, tak věřím, že s ní odehrajeme dobrý zápas, který nám snad přinese body,“ řekl Krejčí.
Příjemný páteční podvečer od řeky Litavky. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA nabídne už sedmé pokračování v letošní sezoně a tentokrát se odehraje jeden z hitů podzimu. Loňský účastník baráže z Příbrami totiž doma vyzve aktuálního lídra tabulky pražskou Duklu.