International Champions Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Benfica - 26. července 2018   02:05

Dortmund
Dortmund
20' Philipp  • 22' Philipp
2:2
(2:0)

3:4 (PEN)

Benfica
Benfica
51' Almeida   • 69' Semedo
Dortmund
Hitz – Toljan (61. Hakimi), Diallo (62. Dieckmann), Toprak (62. Peiper), Schmelzer (46. Zagadou) – Sahin (62. Burnic), Pulisic (46. Wolf), M.Götze (62. Rode), Dahoud (62. S. Gómez), Bruun Larsen (62. Sancho) – Philipp (62. Isak)
Saghafi – Morgante, Richardson (vš. USA)
Heinz Field, Pittsburgh
Benfica
Svilar – Almeida (84. Ebuehi), Dias (66. Conti), Jardel (84. Lema), Grimaldo (66. Ribeiro) – Pizzi (66. Samaris), Fejsa (66. Semedo), G. Fernandes (66. Jonas) – Silva (46. Cervi), Castillo (46. Ferreyra), Živković (46. Salvio)

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, vítězství slaví po úspěšných pokutových kopech fotbalisté Benfiky. Nebo slaví... ono to ani na hřišti nijak vidět není, že by to nějak zvlášť prožívali... I to je letní turnaj International Champions Cup...
V první půli, v silných sestavách, byla Benfika sice aktivnější a celkově živější, ale narážela na skálopevnou defenzivu soupeře. Ten navíc, díky dvěma gólům Philippa, zasadil tvrdou ránu do vazu... Z té se Benfika vzpamatovala v poločase druhém, kdy oba týmy prostřídaly své sestavy a díky dvěma gólům dokázal portugalský klub dotáhnout zápas až k penaltám, které pak ovládl.
Argentinec Salvio proměňuje pokutový kop a rozhoduje o vítězství Benfiky!
Vytáhlý Švéd Alexander Isak trochu zaváhal, každopádně Svilar jeho střelu vyráží!
Andreas Samaris přestřeluje branku!
Jadon Sancho proměňuje pokutový kop střelou do stejného místa, jako před chvílí Ferreyra.
Ferreyra naprosto s přehledem, střela do růžku, Hitz bez šance.
Burnic prostřelil Svilara, který vystihl směr, Borussia žije...
Brazilec Jonas dává a Benfica jde do vedení.
Reus prvním neúspěšným, jeho pokus končí na tyči!
Ani Lema se nemýlí, byť měl štěstí, míč se odrážel od tyče za záda Hitze.
Wolf se nemýlí, Borussia vede 1:0.
Střílení penalt začíná.
Je to jasné, 90 minut o vítězi nerozhodlo, čekají nás atraktivní pokutové kopy!
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Žlutou kartu dostává Amos Pieper (Borussia Dortmund).
90+1'
Nastavují se dvě minuty, autové vhazování Ebuehio, z pravé strany, na vlastní polovině.
90'
Poslední minuta řádné hrací doby, pokud nepadne v nastaveném čase gól, budou následovat pokutové kopy.
89'
Parádní pas Hakimiho na levou stranu, kam si nabíhá Sancho, ten se dostává do vápna, udělal kličku obránci Benfiky, vypálil, ale branku netrefil.
88'
A tak se fotbalisté portugalského klubu vrací s míčem na svou polovinu a budou to zkoušet znovu.
87'
Benfica s míčem u půlící čáry, následuje přihrávka na levé křídlo, kde se ale Jonas nedokázal prosadit.
86'
Marwin Hitz (Dortmund) musel ze své brány, aby stihl odehrát míč alespoň do autu.
85'
Po jednom takovém rozehrávala Benfica volný kop z pravé strany, Alfa Semedo dokázal míč ve vápně tečovat, ale pouze vedle branky Borussie.
84'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází André Almeida, přichází Tyrone Ebuehi.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jardel, přichází Cristian Lema.
84'
V této fázi zápasu je hra poměrně často přerušována kvůli množství faulů.
83'
Je to Sebastian Rode, který je na hřišti zhruba dvacet minut a nyní odkulhal za postranní čáru, tak uvidíme, jestli bude moci pokračovat v zápase.
82'
Jeden z hráčů Borussie musí být nyní ošetřován přímo na trávníku, po jednom ze soubojů.
80'
Je tu osmdesátá minuta, Borussia nyní častěji drží míč, ale je to spíše u půlící čáry, fotbal po hromadném střídání na obou stranách ztratil tempo.
78'
Pokračuje se po přestávce, autové vhazování Wolfa, míč ale končí u brankáře soupeře.
76'
Rozhodčí přerušuje hru a čtvrt hodiny před koncem dává oběma mužstvům krátkou přestávku.
76'
Borussia se nyní snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale ve značně obměněné sestavě, spíše „béčkové“, se to zatím tolik nevede.
74'
Benfika je ale nyní při rozehrávce pod tlakem.
73'
Dlouhý pas k brance Benfiky, v podání Borussie, neúspěšný, míč končí v náruči Svilara.
71'
Benfice se podařilo vyrovnat, dočkáme se ještě nějakého gólu, při značně obměněných sestavách obou mužstev?
69'
Benfica právě vstřelila branku!
ALFA SEMEDO dostal přihrávku před vápno, vystřelil z voleje, ale trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Nicméně míč se k němu opět odrazil, tak se nerozpakoval, naběhl do vápna a vypálil nechytatelně z pravé strany ke vzdálenější tyči, je vyrovnáno!
68'
Nyní se ale Benfika opět dostává k míči, zatím je však na vlastní polovině.
67'
Útočný faul Borussie, Benfica rozehrává, je to nákop na polovinu soupeře, nepřesný.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rubén Dias, přichází German Conti.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gedson Fernandes, přichází Jonas.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Álex Grimaldo, přichází Yuri Ribeiro.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Alfa Semedo.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Andreas Samaris.
64'
Žlutou kartu dostává Achraf Hakimi (Borussia Dortmund).
62'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Soren Dieckmann.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Jadon Sancho.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Alexander Isak.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Sergio Gómez.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Sebastian Rode.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nuri Sahin, přichází Dzenis Burnic.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Amos Pieper.
62'
Hra přerušena a na řadu přichází hromadné střídání v sestavě Dortmundu.
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Achraf Hakimi.
61'
Abdou Diallo znovu u míče, centruje z levé strany, hodně nepřesně, míč končí na opačné straně v autu.
60'
Abdou Diallo (Dortmund) faulován u půlící čáry, Borussia tak bude moci pokračovat v postupné kombinaci.
59'
Grimaldo nyní rozehrává akci Benfiky, ale špatnou přihrávkou sám vše vzápětí hatí, hraje soupeř.
57'
Maximilan Philipp (Dortmund) se nyní prodíral do vápna, nabízel se mu i Dahoud, ten se ale nedočkal přihrávky, Philipp pak o míč přišel.
56'
Salvio nepustil soupeře na pravé strany dopředu, míč odkopl do autu.
55'
Autové vhazování Schmelzera, na polovině Benfiky.
53'
Borussia s míčem u půlící čáry, ale fotbalisté německého týmu se nikam moc neženou.
51'
První gól Benfiky! Pizzi našel krásným pasem ANDRÉ ALMEIDU, který měl před Hitzem již poměrně snadnou úlohu a dokázal dostat míč do branky.
49'
Nyní bude Abdou Diallo (Dortmund) vhazovat z levé strany, na své polovině.
48'
Benfica opět branku Marwina Hitze neohrozila, ale zůstává u míče.
47'
Také v úvodu druhého poločasu vybojovala Benfica roh, který rozehraje z pravé strany Pizzi.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Franco Cervi.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Eduardo Salvio.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Nicolas Castillo, přichází Facundo Ferreyra.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marcel Schmelzer, přichází Dan Zagadou.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Marius Wolf.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 03:10.
První poločas končí vítězstvím Borussie, která se až do prvního gólu ve 20. minutě jen bránila. Benfica měla skvělý vstup do zápasu, byla výrazně aktivnější a stále se hnala do útočení, jenže defenziva Borussie pracovala a pracuje naprosto famózně. Německému klubu vlastně stačily jen dvě povedené útočné akce a je to rázem 2:0, Benfice to v zakončení zatím tak úplně nevychází.
45+3'
45+2'
Christian Pulisic pronikl po pravém křídle a dokázal poslat míč do vápna, tam ale Philipp nedosáhl, odkop od branky Benfiky.
45+1'
Tři minuty navíc nastavil sudí Saghafi, mezitím sledujeme autové vhazování Schmelzera na polovině Benfiky, která vzápětí získává míč.
45'
A máme tu poslední minutu řádné hrací doby první půle, samozřejmě, že se bude nastavovat, zejména kvůli udělené přestávce po půl hodině hry.
44'
Rafa Silva (Benfica) je dalším, kdo si vylámal zuby na výtečně hrajícím Toprakovi, který zastavil jeho průnik po levé křídle.
43'
Ömer Toprak (Dortmund) odkopává míč před dotírajícím Živkovićem, následně je pískán útočný faul Castillovi (Benfica).
42'
Gedson Fernandes (Benfica) nepřesně odcentroval z levé strany, defenziva Borussie tak může zůstat v klidu.
41'
Na druhé straně Pulisic těsně nedoskočil na pas z pravé strany, štěstí na straně portugalského týmu!
40'
Poslední pětiminutovka první půle začíná odpískaným ofsajdem Borussie, hrát tak může Benfica, která se málem dostala do šance, při nesouhře obránce s Hitzem.
39'
Útočná snaha Benfiky končí odpískaným faulem Pizziho, míč pro Borussii.
38'
Benfica se s míčem dostává až zpět na svou polovinu, malá domů na Svilara, který poté rozehrává na pravou stranu.
37'
Pizzi (Benfica) zkoušel projít mezi dvojicí bránících hráčů, ale Toprak dnes odvádí velmi dobrou práci v defenzivě Borussie a ani tentokrát nepustil soupeře do zakončení.
35'
Borussia vybojovala míč ve středu hřiště, Bruun Larsen ale nepřešel na levé straně přes Silvu.
33'
Již se hraje, Benfica s míčem na vlastní polovině.
31'
Rozhodčí přerušuje hru a dává oběma týmům krátkou pauzu.
29'
Hlavičkovaná na polovině Borussie, nakonec jsou úspěšnější hráči německého klubu, který dostávají míč na polovinu soupeře.
28'
Žlutou kartu dostává Álex Grimaldo (Benfica Lisabon).
27'
Nyní je pískán útočný faul Götzemu, následně zase Sahinovi, ale i to dokresluje větší aktivitu Borussie při napadání rozehrávky soupeře.
26'
Abdou Diallo (Dortmund) fauluje, po útočném faulu tak získává míč Benfica.
24'
No vida, tak po dvou gólech Borussie bude zajímavé sledovat Benfiku, která se zřejmě i nadále bude pouštět do útočení.
22'
Dortmund právě vstřelil branku!
MAXIMILIAN PHILIPP dává druhý gól! Mario Götze ho našel krásným lobem našel za obranu, Philipp byl sice na hranici ofsajdu, ale sudí hru pustil a střelec prvního gólu zápasu nic nevymýšlel a z první sklepl míč na branku, Svilar nestihl zareagovat.
20'
Byť úvod zápasu patřil jednoznačně Benfice, první gól zápasu dávají fotbalisté Borussie! Jacob Bruun Larsen si narazil s Götzem, pronikl z levé strany do vápna, odkud přihrál na střed. Tam podstoupil souboj MAXIMILIAN PHILIPP, který dokázal ve skluzu dopravit míč do branky.
19'
Borussia rozehrála, byl to pokus přímo na branku, ale přesně do míst, kde stál gólman Svilar, který tak v pohodě chytá.
18'
A také Borussia dostává zajímavou standardku u vápna soupeře, bude z toho první gól?
17'
Žlutou kartu dostává Andrija Živković (Benfica Lisabon).
17'
Marwin Hitz musel zasahovat po hlavičce Živkoviće, která ale mnoho starostí švýcarskému gólmanovi nenadělala.
16'
Byl to ale ojedinělý útok Borussie, která je od úvodního hvizdu stále pod tlakem!
15'
První střelu Borussie si připisuje Philipp, ale jeho pokus nemíří mezi tři tyče, odkop od branky Benfiky.
14'
A k Svilarovi putuje nyní míč při rozehrávce Benfiky, portugalský tým se znovu žene do útočení.
13'
Gedson Fernandes (Benfica) se s míčem u nohy dostal do vápna Borussie, pak přihrál na střed vápna, kde ale nikdo v bíločerném nebyl.
12'
I tento rohový kop soupeře dokázala Borussia ubránit, ale znovu je pod tlakem při rozehrávce.
12'
A tak je tu další roh Benfiky, který z levé strany rozehrává Pizzi.
11'
Fejsa (Benfica) poslal zajímavý pas na Castilla, před nímž ale dokázal míč odkopnout na roh bránící Diallo.
9'
DIallo (Dortmund) vybojoval míč u vlastního vápna, zkusil založit rychlý protitútok, což se ale nepovedlo.
7'
Další standardka pro Benfiku, centr do vápna Borussie, kde však dobře zasahuje Marwin Hitz, který vyboxovává míč do autu.
6'
Úvod zápasu patří jednoznačně Benfice, která se znovu dostává do útoku, ten ale končí špatnou přihrávkou Živkoviće.
5'
Rozehrával Pizzi, který to zkusil přímo na branku, tu ale z levé strany minul.
4'
Útočnou akci portugalského týmu končí odpískaným ofsajdem. Následně se ale Borussia opět musí bránit a pozor, je odpískán faul a Benfica má velmi dobrou standardku u vápna soupeře.
3'
Pizzi (Benfica) rozehrál z levé strany na krátko, G. Fernandes odcentroval, ale nepřesně. Přesto Benfica zůstává u míče, má autové vhazování z pravé strany.
2'
Po zásahu Toljana (Dortmund) má Benfica výhodu rohového kopu z levé strany.
1'
Oba týmy nastupují na trávník.

Borussia Dortmund: Hitz – Toljan, Diallo, Toprak, Schmelzer – Sahin, Pulisic, M.Götze, Dahoud, Bruun Larsen – Philipp
Náhradníci: Zagadou, Hakimi, Sancho, Reus, Isak, S. Gómez, Rode, Pisczek, Wolf, Burnic, Bockhorn, Oelschlägel, Pieper, Dieckmann, Sechelmann

Benfica Lisabon: Svilar – Almeida, Dias, Jardel, Grimaldo – Pizzi, Fejsa, G. Fernandes – Silva, Castillo, Živković
Náhradníci: Conti, Jonas, Cervi, Ribeiro, Semedo, Salvio, Ferreyra, Samaris, Ebuehl, Lema, Vlachodimos

Rozhodčí: Saghafi – Morgante, Richardson (vš. USA).
BENFICA LISABON
Po skončení minulé sezóny se v Benfice řešila i otázka legendárního obránce Luisãa. Sedmatřicetiletý Brazilec přišel do Benficy v srpnu 2003 a aktuálně má na svém kontě 537 utkání v dresu klubu! V tomto ohledu je lepší již pouze Nené, který odehrál za Benficu 578 utkání. Luisão se nakonec rozhodl, že konec kariéry oddálí minimálně o rok a podepsal roční smlouvu.
Pro portugalský klub bude utkání s Borussií premiérovým na letním International Champions Cupu. Před startem turnaje ale sehrála tři kvalitní přípravné duely a ani jednou neprohrála! Srbský Napredak Kruševac porazila jasně 3:0, s Vitórií Setúbal remizovala 1:1 a nejlepší výsledek uhrála v poslední přípravě, kdy dokázala porazit španělskou Sevillu 1:0!
BORUSSIA DORTMUND
Borussia se před nedávnem pochlubila zajímavým nákupem – z Realu Madrid získala devatenáctiletého marockého reprezentanta Achrafa Hakimího z Realu Madrid. Zároveň se Borussia rozloučila s Ukrajincem Jarmolenkem, který si od nové sezóny zahraje Premier League s West Hamem.
Na probíhajícím turnaji má Borussia skvělou bilanci, byť se utkání hrají převážně s mladíky v sestavách, i tak jsou výsledky německého klubu velmi cenné. V prvním duelu ICC dokázala Borussia vyhrát, po velmi dobrém výkonu, nad Manchesterem City 1:0, když anglický velkoklub k ničemu nepustila. Borussia nezaváhala ani ve druhém duelu turnaje a zároveň ve druhém duelu turnaje s anglickým klubem – tentokrát s Liverpoolem, který dokázala porazit jasně 3:1!
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání tradičního letního turnaje International Champions Cupu, v němž se německá BORUSSIA DORTMUND utká v americkém Pittsburghu, na stadionu Heinz Field, s portugalskou BENFICOU LISABON.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:05.