Slezané se v dalším kole představí už ve čtvrtek v Plzni, Liberečtí přivítají v tentýž den Jablonec, čeká je tedy prestižní severočeské derby. V Třinci je pro dnešní den dobojováno. Děkuji za vám za pozornost a loučím se s vámi. U juniorského fotbalu zase brzy na počtenou!
Novotný měl na noze poslední šanci utkání, nedal, ale mrzet ho to nemusí, protože Liberec si přesto odveze tři body za vítězství o dvě branky. Druhé půle byl o něco živější než první, ale oslavou fotbalu rovněž nebyla. První obrovská šance přišla v 71. minutě, kdy Frimmelovu střelu přizvedl na břevno domácí obránce Bulawa. O dvě minuty později měl jedinou třineckou příležitost na srovnání Christu, ale přestřelil po chybě Koláře a Beníška odkrytou branku. Pojistku na liberecký triumf přidal v 87. minutě nádhernou střelou přes zeď do horního rohu Bouška. Slovan byl dnes lepším týmem, Slezany téměř nepustil do šance a zaslouženě bere tři body.
90
Po levé straně potáhl míč Frimmel, poslal milimetrově přesný centr na nabíhajícího Novotného, jenž svou střelou nechal vyniknout gólmana Rohela!
89
Čtvrtou změnu udělal i domácí kouč Papuga, jenž nahradil Dina Trajkovského Radimem Szkutou.
89
Dnešní utkání sleduje 72 diváků.
88
Severočeši dnes střídají naposled, Reného Ambrože zastoupí na poslední minuty v útoku Tomáš Egert.
87
Liberec právě vstřelil branku!
LUKÁŠ BOUŠKA svou chybu z předešlé akce dokonale napravil a navýšil liberecké vedení! Ujal se totiž exekuce přímého kopu zpoza šestnáctky a nádhernou střelou přes zeď se trefil přesně do horního rohu – 0:2!
87
Poprvé ve druhé půli sáhl pro žlutou kartu sudí Plesar a potrestal Jakuba Kalfase (TRI) za faul na Ambrože.
86
Severočeši postupovali do slibného přečíslení, ale Bouška celou akci pokazil nepřesným centrem na Ambrože.
85
Po dalším libereckém faulu si míč na hranici dvaceti metrů postavil Matoušek, ale přestřelil kromě zdi i branku Koláře.
84
Liberecký Slovan posílá na trávník během zápasu již čtvrtého fotbalistu. Adam Ondráček vystřídal Daniela Dydowicze.
83
Kyselému se rozehrávka standardní situace z dálky povedla a našel před brankou Koláře Matouška, jenomže toho zastavil praporek pomezního rozhodčího.
82
Slezané střídají v dnešním utkání již potřetí. Místo Marka Švábíka zaujme na hřišti Dawid Martynek.
81
Rozehrával sám faulovaný Dydowicz, k hlavičce se vyšplhal Vojtěšek a branku těsně přestřelil.
80
Dydowicz už Matouškem faulován byl a Liberečtí se chystají rozehrát přímý kop zpoza šestnáctky.
79
Matoušek zastavil v pokutovém území Boušku, ten upadl, ale rozhodčí ho výmluvnými gesty vyzýval zpět na nohy.
78
Slezané mají na případné vyrovnání ještě nějakou čtvrthodinku, sami si však ve druhé půli ještě žádnou větší šanci nevypracovali.
77
Bouškův přímý kop nejprve zastavil hlavou Bulawa, sám Bouška pak míč před branku vracel hlavou, ale našel pouze Rohelovy rukavice.
76
Rohelovi se teď rozehrávka od branky příliš nepovedla a míč skončil v zámezí poblíž liberecké lavičky. Vhazuje Novotný.
75
Dydowicz střílel zpoza pokutového území těsně vedle. Hra se teď více otevřela a hráči lítají nahoru dolů.
74
Se střídáními se v posledních minutách roztrhl pytel. Libereckou střídačku opouští Lukáš Bouška, jenž nahradí Daniela Souna Soungoleho.
73
Kolářovi vypadl míč po jednom z centrů, ale nedokázal se dohodnout s Beníškem, k míči se dostal Švábík, přihrál pod sebe Christovi, jenomže ten vyrovnání odmítl a odkrytou branku přestřelil!
72
Po rohu Dydowicze zakončoval hlavou Pokorný, ale byl tísněn několika třineckými obránci a zamířil pouze o několik metrů vedle.
71
Podruhé v utkání střídá i domácí mužstvo. Ze hřiště odchází Marek Machala, na hřiště přišel jeden z nejlepších střelců Slezanů Dennis Christu.
71
Ambrož zatáhl balon po levé straně, zasekl třineckým obráncům a přichystal pozici na střelu pro nového muže Frimmela! Frimmelova střela byla tečovaná Bulawou na horní tyč! Následuje rohový kop.
70
Právě pro Martina Krejčího utkání skončilo. Trenér Vavruška ho vystřídal za Denise Frimmela.
69
Krejčí si v souboji s Trajkovským pomohl faulem, když svého soupeře lehce přidržel. Beníšek tak ve hře pokračovat nemohl.
68
Machala po dlouhé době vytáhl napadání svého mužstva, zatopil Novotnému při rozehrávce a povedlo se mu přerušit hru. Bude se vhazovat.
67
Krejčí si posunul balon mezi Kalfasem a Trajkovským, ale viděl, že si míč předkopl příliš a pokoušel si alespoň vykoledovat faul. Neúspěšně.
66
Iniciativu hry bere do svých rukou znovu hostující Liberec a chystá se dorazit svého soupeře druhou brankou. Třinec se momentálně soustředí pouze na defenzivu.
65
Dydowicz mohl využít podklouznutí Kyselého na hranici šestnáctky ke střele, ale místo toho přihrál Soungolemu, jemuž balon uskočil.
64
Rozehrával Dydowicz, jeho centr přelétl celé pokutové území včetně posledního libereckého hráče Novotného a míč skončil až za postranní čarou.
64
Beníškův centr ze strany poslal na rohový kop domácí Bulawa, jenž mimo to řešil souboj s Krejčím.
63
Voves si pustil míč do běhu, překvapil tím Pokorného a najednou se mu otevřela možnost přečíslení s Kyselým a Trajkovským. Voves se rozhodl vypálit, ale přestřelil Kolářovu svatyni.
62
Krejčí si to mezi dvojicí Trajkovski – Kalfas namířil rovnou na branku. Za šestnáctkou napřáhl ke střele, ale trefil jen prostor, ve kterém operoval gólman Rohel.
61
Dydowicz chtěl v pokutovém území přihrávat pod sebe na Kávu, ale nahrávku přečetl Matoušek a přihrál spoluhráči Kalfasovi.
60
Celá akce skončila po Kalfasově autu centrem Vovese, pro který si v pohodě došel Kolář. Rychlý protiútok Slovanu Třinecké neohrozil.
59
Pronikajícího Vovese zastavil liberecký stoper Pokorný, Kalfas bude vhazovat ze zajímavé vzdálenosti.
59
Trajkovski načasování centru nezvládl a udělal o jednu kličku více. Díky tomu ho dostoupil Beníšek a donutil ho k nepřesnému centru do autu.
58
Velner přistrčil na půli hrací plochy Novotného a rozhodčí Plesar hru pro faul přerušil. Rozehrávat bude nákopem dopředu Vojtěšek.
57
Hned z protiútoku se do zakončení řítil hostující Káva, ale byl zastaven dvojicí třineckých stoperů. Poslední a rozhodující slovo měl Bulawa.
56
Přímý kop domácích z pořádně dálky dostal na starosti Kyselý. Centroval do šestnáctky, ale nejdříve byl u míče znovu Kolář.
55
Kalfas měl po přihrávce Trajkovského dost času na přesný centr. Ve vápně hledal Švábíka, ale u balonu byl včas Kolář a vyboxoval jej.
54
Kyselý poslal svou prudkou ránu jen do zdi, míč se po zpětném centru Vovese dostal ke Kantorovi, jenž trefil pouze spoluhráče Matouška.
53
Bong fauloval zhruba na pětadvaceti metrech od vlastní brány Machalu a Slezané mají možnost standardní situace.
52
Káva je v pořádku, Třinečtí samozřejmě míč, jak velí nepsaná sportovní pravidla, vrátili a hrají liberečtí Pokorný a Vojtěšek.
51
Na trávníku zůstává ležet střelec dosud jediné branky Káva. Slovan zastavil hru a zahrál do autu.
50
Trajkovski rozjel po pravé straně třineckou útočnou akci a žádal si míč zpět od Kantora. Nový muž na hřišti ale přihrávku příliš přetáhl.
49
Rozkoukávajícího se Kantora obral na polovině hřiště o míč Soungole a Slovan zůstává v nebezpečné vzdálenosti od Rohela.
48
Dydowicz se na druhé straně pokoušel zaskočit brankáře Rohela, ale jeho pokus na bránu nezamířil.
47
Slezané vstoupili do druhého poločasu plni elánu a zatlačili načas Liberec. Kyselého ránu však zablokoval Bong.
46
Střídal také liberecký Slovan. Ze hry byl stažen Tomáš Bělíček, na trávník přišel Tomáš Beníšek.
46
Třinečtí reagují na vývoj zápasu změnou. Daniela Kufu nahradil na hrací ploše David Kantor.
46
Utkání mezi Třincem a Libercem začalo poněkud ospale a bez šancí. Z šedivého průměru vybočila pouze třinecká příležitost v 7. minutě, kdy střílel po přihrávce Vovese Matoušek těsně mimo. Slovan byl pak aktivnějším mužstvem, ale dlouho se proti pevné defenzivě Slezanů nemohl prosadit. Ve 26. minutě orazítkoval hostující Káva z bezprostřední blízkosti tyč Rohelovy branky. Káva si vše vynahradil o šest minut později, kdy prošel v šestnáctce mezi beky a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Liberec měl dobrou šanci ještě po hlavičce Pokorného, ale tu dokázal Rohel ve spolupráci s Matouškem zneškodnit. Pokud chce Třinec bodovat, musí ve druhé půli podstatně přidat.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+1
45
Třineckým se nezdařila rozehrávka přímého kopu, protiútok Liberce zastavil nedovoleně Tomáš Bulawa (TRI) a uviděl za svůj zákrok kartu žluté barvy.
44
Po delší době se svěřenci kouče Papugy dostali na útočnou polovinu. Bělíček volil proti Trajkovskému odkop do autu.
43
Obraz hry se stále nemění. Liberec dotírá na třineckou rozehrávku a Slezané se kvůli nepřesnostem ke Kolářově brance vůbec nedostávají.
42
Krejčí se cpal do pokutového území přes Kalfase, který ho nakonec srazil k zemi, ale o faul se podle sudího nejednalo.
41
Krejčí přibrzdil třinecký rozjezd faulem na Kalfase. Slezané mají novou šanci začít útok znovu.
40
Káva se opět octl na levém křídle, odcentroval na Novotného, jeho hlavička vypadala gólově, ale nakonec se ukázala jako příliš pomalá a Rohel zasáhl.
39
Třinec se v rozehrávce potýká se spoustou nepřesností, a tak hraje do útoku prakticky pouze hostující Slovan.
38
Káva ukončil kombinaci s Bělíčkem centrem před branku, balon si však ve vzduchu našel třinecký Velner a odvrátil liberecké nebezpečí.
37
Matoušek nakopl na Švábíka, ale ten měl proti sobě dvojnásobnou přesilu v podobě Bělíčka a Pokorného.
36
Matouška s Bulawou při rozehrávce potrápil aktivní Káva a míč se odrazem dostal až ke gólmanovi Rohelovi, jenž rozjede akci znovu.
35
Třinec zůstává pod tlakem Liberce, který touží o navýšení svého jednobrankového vedení. Obrana Slezanů je v neustále permanenci.
34
Liberec mohl po rohovém kopu své vedení navýšit! Centr nejprve propadl až na zadní tyč, před branku míč vrátil Vojtěšek a Pokorný vyslal na Rohela velmi nebezpečnou střelu hlavou! Rohel míč vyrazil jen k Matouškovi a ten z brankové čáry odkopl!
33
Třinečtí se snaží o rychlou odpověď a nastěhovali se na útočnou polovinu. Průnik Vovese zastavil pozorný Vojtěšek.
32
Je tady první branka zápasu! MATĚJ KÁVA se k balonu dostal na hranici šestnáctky, kličkou vyzrál na Kalfase s Bulawou, jeho střelu na zadní tyč ještě jemně přizvedl domácí Matoušek a gólman Rohel byl bezmocný – 0:1!
31
Matoušek si v pokutovém území našel nepovedený centr Krejčího a odkopává až na libereckého Bonga.
30
Trajkovski se protáhl po pravé straně, odcentroval přesně na spoluhráče Kufu, ale ten byl v hodně těžké pozici a jeho hlavička neměla šanci na úspěch.
29
Kufovi se na půlící čáře zapletl míč mezi nohama a dopředu mohl Soungole. Jeho oblouček na útočníky však skončil jen na hlavě Matouška.
28
Bulawa nehlavičkoval před vlastní šestnáctkou nejpřesvědčivěji, ale naštěstí pro něj Krejčímu balon při zpracování utekl za postranní čáru.
27
Slezané se ke dvěma příležitostem dostali z protiútoku, ale Švábíkovi nejprve míč utekl, Kufa o chvilku později nastřelil jen Bonga.
26
Přetažený centr Dydowicze vracel Ambrož do ohně před Rohela, k hlavičce se nakonec vyšplhal Káva, ale míč skončil jen tyči! Dosti ošemetná situace gólem neskončila.
26
Kalfas zaváhal při obranném odkopu, byl naháněn Krejčím, který pro Liberec vybojoval alespoň rohový kop.
25
V poslední akci měl útočník Ambrož k míči daleko, byl stínován Bulawou a balon se nakonec dokutálel až k brankáři Rohelovi.
24
Ambrože ubránil Matoušek jen za cenu autového vhazování, které v následujících sekundách provede Bong.
23
Krejčí prošel po straně přes domácího Kalfase, podařilo se mu i odcentrovat, ale Kávu k zakončení nepustili třinečtí stopeři.
22
Třinečtí si s mírnými problémy poradili s centry Krejčího i Novotného. Další nadějnou akci Liberce úplně pokazil prvotní přihrávkou Dydowicz.
21
Tomáš Voves (TRI) zastavil nedovoleně rychlý protiútok libereckého Slovanu a je po zásluze potrestán žlutou kartou.
20
Po pěkném průniku Švábíka se k hlavičce cpal Machala, ale byl pečlivě strážen a ustrážen Bongem.
19
Novotný centroval pouze do zad třineckého Velnera, Ambrože následně po přihrávce Bonga zastavil čistým zákrokem Matoušek.
18
Míč teď přechází z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů se nemůže dostat k žádnému zakončení.
17
Ambrož zkoušel proniknout pro změnu po levé straně, na hranici pokutového území ho však o míč připravil výborným obranným skluzem Matoušek.
16
A znovu to byl Soungole, kdo fauloval Kyselého na půlce hrací plochy. Nešlo však o žádnou zákeřnost. U míče setrvávají domácí.
15
Kufa nabil Švábíkovi, tomu však střela vůbec nesedla. K míči se následně dostal Machala, ale s jeho sraženým centrem neměl Kolář větší problémy.
14
Třinečtí zůstávají na útočné polovině. Po dalším Soungoleho prohřešku bude rozehrávat Machala.
13
Máme tady první žlutou kartu zápasu. Obdržel ji Daniel Soune Soungole (LIB), protože bránil v rozehrávce přímého kopu Kyselému.
13
Káva si to po dlouhém úniku zamířil až do šestnáctky, ale nevyzrál na Kalfase a vzápětí třineckého obránce v přemíře útočné snahy fauloval.
12
Trajkovski trefil jen obranný val hostí, rychlý protiútok Liberce hasil nedovoleným zákrokem na Ambrože na polovině hřiště Bulawa.
11
Kyselý byl před vápnem zezadu faulován Soungolem a Trajkovski bude rozehrávat nebezpečný přímý kop.
10
Oběma mužstvům chybí přesnost ve finálních fázích akcí. Hra se v posledních minutách vyrovnala a Slovan už tak jasně nedominuje. Ke slovu se dostává i Třinec.
9
Kalfas ideálně nepochopil záměr Trajkovského a míče se na postranní čáře zmocnili Liberečtí. Nyní pokračuje série jejich autových vhazování.
8
Slezané si poradili se standardní situací v podání Bonga. Na druhé straně zase Vovesův nákop odvracel hlavou Pokorný.
7
Úvodní gólovou příležitost však měli na kopačkách Třinečtí! Voves našel mezi libereckými stopery mezeru a přihrál přesně na Matouška. Ten zkoušel střílet z prvního doteku a jen těsně minul Kolářovu branku!
6
Bulawa měl plné ruce i nohy práce s rozběhnutým Ambrožem a nakonec ho s vypětím všech sil ubránil a Kalfas mohl odpálit balon dopředu.
5
Liberec je na začátku utkání aktivnějším týmem, ale proti pevné defenzivě Slezané se zatím nemůže prosadit.
4
Přihrávku Novotného na Bonga přibrzdil Machala a Matoušek pak volil bezpečný odkop daleko do zámezí.
3
Slovan kombinuje vzadu, míč si vyměnili Pokorný, Vojtěšek a zahrál si i brankář Kolář.
3
Švábík si nezpracoval vhazování z rukou Kalfase, a tak bude potřetí v zápase házet liberecký Bělíček.
2
Hostující Ambrož prchl domácí obraně po levé straně a odcentroval na Dydowicze. Ten už si chystal míč na střelu, ale zastavil ho třinecký Bulawa.
1
Třinečtí začali s prvním nákopem, ale přetáhli jej. Liberecký Bělíček následně dvakrát vhazoval. Hra se drží u postranní čáry.
1
Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše. Domácí hráči oděli červené dresy a bílé trenýrky, Liberečtí jsou kompletně v modré barvě. Čeká se pouze na příchod rozhodčích.
V třinecké sestavě schází oproti minulému zápasu v Táborsku Patrik Jarabica, Jaroslav Málek, René Dedič, Martin Motyčka, David Králíček a náhradní brankář Ondřej Bocek. Novými muži v kádru jsou pak Michal Velner, Dennis Christu, Radim Szkuta, David Kantor a gólman na střídačce Jiří Orawski.

Se Slovanem dnes nepřicestoval brankář Martin Zoul, Djika Douglas a Lukáš Kaiser. Tomáš Beníšek, Adam Ondráček a náhradní gólman Jiří Kubát ve Varnsdorfu nebyli, do zápasu s Třincem však zasáhnou.

FK Fotbal Třinec: Rohel – Kalfas, Bulawa, Matoušek, Velner – Trajkovski, Voves (C), Kyselý, Machala – Švábík, Kufa. Trenér: Kamil Papuga.
Náhradníci: Orawski – Szkuta, Kantor, Martynek, Christu.

FC Slovan Liberec: Kolář – Bong, Vojtěšek, Pokorný, Bělíček – Krejčí, Dydowicz, Soungole, Novotný (C) – Ambrož, Káva. Trenér: David Vavruška.
Náhradníci: Kubát – Egert, Beníšek, Ondráček, Bouška, Frimmel.

Rozhodčí: Milan Plesar – Petr Vysloužil, Roman Tacina.
Vzájemné utkání na podzim:

Vzájemný zápas Třince a Liberce na podzim byl plný devítek. Jednalo se o 9. kolo Juniorské ligy a hrálo se 9. září. Devět branek ovšem bohužel nepadlo. Úvodní příležitost měl na noze hostující Christu, ale k zakončení se nakonec neprotlačil. Na druhé straně zahrozil Polák Adamek, jenž po zápase přestoupil právě do Třince, střelou do břevna. Adamek měl ještě dvě další šance, nejprve přestřelil, podruhé zaskakovali za gólmana Brycha na brankové čáře obránci. Druhý poločas začali Třinečtí s novým mužem Vlachovičem, ten vybojoval pokutový kop, míč si postavil Christu a Slezané od 53. minuty vedli. Už po dvou minutách si na roh Frimmela naběhl Adamek a zaslouženě vyrovnal. V 63. minutě chyboval domácí brankář Zoul při rozehrávce a byl tvrdě potrestán třineckým Vlachovičem, který vrátil svěřencům kouče Papugy vedení. V 76. minutě si pro přihrávku Hadaščoka došel Adamek a svým druhým gólem vyrovnal. V poslední čtvrthodince už branka nepadla. Liberec – Třinec 2:2.
Zajímavosti:

Nejlepším střelcem Slezanů zůstává stále polský útočník Adamek, i když už v týmu zpod Beskyd nefiguruje. Adamek nastřílel pět branek, ale ne všechny v dresu Třince, na podzim totiž působil nejdříve právě v Liberci. Po čtyřech gólech nastříleli Dino Trajkovski, Dennis Christu a Vlachovič, avšak poslední jmenovaný již za třineckou juniorku rovněž nekope. Kapitán Třince Tomáš Voves je autorem tří branek.

Na podzim hájil branku Třineckých ve většině zápasů Brych a připsal si čtyři zápasy bez obdrženého gólu. V zimě však Brych třineckou kabinu opustil a jedničkou je nyní Pavel Rohel. Ve statistikách gólmanů Juniorské ligy má Rohel u svého jména tři čistá konta. Na podzim zasáhl do bojů i brankář Buba a pomohl týmu jednou nulou, ani Bubu už ale v bráně Třince neuvidíme.

Nejostřeji z Libereckých zatím v Juniorské lize pálí hned trio fotbalistů. Čtyři branky nastříleli Martin Janošík, Denis Frimmel, jenž má na svědomí také jednu branku z poslední přestřelky ve Varnsdorfu, a Kamerunec Djika Douglas, který na jaře klepe na dveře libereckého A mužstva. Třikrát se do černého trefili Matěj Káva, Lukáš Bouška a Filip Kmoníček. Všech těchto šest střelců dres Slovanu stále obléká.

Liberecký brankář Ondřej Kolář s osmi nulami vévodí brankářským statistikám, ale posledně ve Varnsdorfu nechytal. Hodně nahoře v tabulce brankářů je také Slovák Lukáš Hroššo, jenž se však stal stabilním členem kabiny libereckých mužů. Martin Zoul ve Varnsdorfu čtyřikrát inkasoval, na kontě má také jednu nulu.

Oběma týmům se v poslední době příliš nevede. Třinec na jaře ještě nezvítězil a momentálně drží sérii čtyř porážek v řadě za sebou. Liberec zase nebodoval v posledních dvou utkáních. Jednomu z týmů dnes černá šňůra skončí.
FC Slovan Liberec:

Liberecký Slovan stihl v dosavadním průběhu Juniorské ligy odehrát o jeden zápas méně než jeho dnešní soupeř z Třince. Severočechům se však daří o poznání lépe. V posledních dvou zápasech sice nezískali ani bod, ale zase dokázali zvítězit v prvních dvou jarních střetnutích. V pořadí mužstev je tým zpod Ještědu na skvělém 5. místě se ziskem sedmačtyřiceti bodů. Na vedoucí Zbrojovku Brno ztrácí Liberec devět bodů, od čtvrtého rivala z Jablonce jej však dělí pouhý bod. Našlapaná je však situace také za Slovanem, o bod dole je Příbram, tři body za Libercem se nacházejí výběry sedmé Sparty Praha a osmé Plzně.

Na konci února zahajovali Liberečtí jarní část na hřišti Pardubic a se suverénně posledním týmem soutěže museli zvítězit, což se také povedlo. V dalším kole šokoval Slovan v Brně, kde si poradil s vedoucí Zbrojovkou 0:1. Na cenný skalp úřadujícího mistra však Slovan zareagovat nedokázal a v prvním jarním utkání doma podlehl ostravskému Baníku 1:3. Před dvěma týdny hrál Liberec své dosud poslední utkání ve Varnsdorfu. Po poločase držel vedení 0:1, ale nakonec v souboji s dvacátým mužstvem neobstál a prohrál 4:2.

Zápas ve Varnsdorfu začali hosté z Liberce velmi aktivně, Douglas postupoval sám na bránu, ale vůbec ji netrefil. Iniciativu hry pak převzali domácí, ale z úvodního gólu se radovali hosté po zásahu Frimmela ze 17. minuty. Liberecký gólman Zoul držel své mužstvo vynikajícími zákroky proti příležitostem domácích hráčů Čurgaliho, Volfa a Ruszá. Po změně stran asi nikdo nečekal nějakou přestřelku, druhý gól také dlouho nepřicházel, až v 74. minutě se ve vápně prosadil domácí Čurgali. Hosté odpověděli bleskurychle, o minutu později jim vedení vrátil Kaiser. V 80. minutě však po krásné akci opět srovnal Ruszó, o tři minuty později otočil ve prospěch Varnsdorfu Prieložný a ještě v téže minutě pohřbil liberecké naděje na body svou druhou trefou Čurgali. Liberec ztratil na hřišti předposledního Varnsdorfu slibný náskok a utkání prohrál poměrem 4:2.
FK Fotbal Třinec:

Slezané přezimovali v tabulce na 18. příčce a trenér Papuga byl spokojený především se závěrem podzimu, kdy se jeho svěřencům pravidelně dařilo sbírat body z domácích zápasů. V jarní polovině však Třinečtí v takovýchto výkonech nepokračují a z pěti zápasů uhráli pouhý bod za remízu ve Znojmě. V tabulce se přesto nacházejí stále na 18. místě s přídělem čtyřiadvaceti bodů. Stejný počet bodů má i devatenácté Táborsko, dvacátý Varnsdorf se drží o tři body zpět. Třinec má na dosah ještě sedmnácté Teplice, na něž počítá dvoubodovou ztrátu.

Po remíze ve Znojmě a domácí ztrátě s pražskou Slavií hráli Třinečtí na půdě Slovácka. Fotbalisté z Uherského Hradiště zápasu dominovali a zaslouženě slavili výhru 3:0, když dokázali hubené vedení ve druhé půli ještě ztrojnásobit. Smolné utkání odehráli Slezané v dalším kole doma proti Dukle Praha. V 79. minutě se domácím podařilo vyrovnat na 2:2, jenomže už za tři minuty rozhodli o svém vítězství 2:3 Pražané. Naposled absolvovali třinečtí fotbalisté dlouhou cestu na jih Čech, kde se střetli s tabulkovým sousedem, Táborskem. Jihočeský MAS vedl o poločase už o dvě branky a týmu okolo kapitána Vovese se povedlo už pouze upravit na konečných 2:1.

Utkání na hřišti Táborska začalo mohutným tlakem domácí družiny. Jihočeši zužitkovali svou převahu již v 6. minutě, kdy se prosadil Civič. Následně se však hra převrátila a Třinec najednou svého soupeře přehrával. Síť ale nerozvlnil ani Dedič, ani Málek, jenž postupoval sám na gólmana Wintera. Slezané šance neproměnili a museli se opět bránit, Rohel předvedl na brankové čáře zázračný zákrok, ale ve 31. minutě byl na lob domácího Cihláře příliš krátký. Po přestávce přežili hosté úprk Civiče, ale sami nedokázali dopravit míč do branky, přestože hlavně Dedič měl několik slušných šancí. Právě Dedič nakonec v 86. minutě snížil a Třinec v nastavení sahal po bodu. Ve vápně soupeře se octl i brankář Rohel, ale kýžený gól nepadl. Táborsko porazilo Třinec 2:1 a bodově se na něj v tabulce dotáhlo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky při sledování textového online přenosu z Juniorské ligy. Soutěž hráčů do 21 let má dnes na programu již své 29. kolo a nabídne znovu spoustu zajímavých soubojů a konfrontací. V našem přenosu se budeme podrobně věnovat utkání mezi týmy FK Fotbal Třinec a FC Slovan Liberec. Třinecká jednadvacítka zatím na jarní formu čeká, po jedné remíze přidala čtyři porážky v řadě. Slovan má na jaře na svém kontě dvě výhry a stejný počet porážek. V zápase v Třinci bude favoritem mužstvo zpod Ještědu, ale Juniorská liga je velmi nevyzpytatelná soutěž. Nenechte si ujít napínavý duel, jenž začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.