Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Basilej - 16. března 2023   18:45

Bratislava
Bratislava
10' Abubakari (Kucka) • 17' Kucka
2:2
(2:0)

1:4 (PEN)

Basilej
Basilej
53' Calafiori  (Lang) • 90+3' Amdouni  (Diouf)
Bratislava
Chovan (120+1. Trnovský) – J. Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat – Kankava – Čavrić (97. Barseghjan), Kucka, Čakvetadze (72. Lichý), Weiss (C) (90+1. Jarjué) – Abubakari (90+2. Sharani).
Hrdina – Agbo, Križan, Green, Zmrhal, Pauschek, Marcelli.
Kehlet – Hummelgaard, Skytte (DEN)
Národný futbalový štadión, Bratislava (SVK)
21 675 diváků
Basilej
Hitz – Lang, Pelmard, Calafiori, Kade (66. López) – Ndoye (101. Burger), Diouf, Xhaka (C) (82. Fink), Amdouni – Zeqiri, Augustin (66. Males).
Salvi, De Mol – Millar, Adams, Essiam, Vogel.

Slovan Bratislava vypadává z Evropské konferenční ligy poté, co proti Basileji promarnil dvoubrankové vedení, stejně jako v základní skupině, kdy dokonce vedl ještě o jeden gól více. O osudu Belasích rozhodly penalty, ve kterých domácí neproměnili dvě penalty v řadě. Škoda. Konečný výsledek. Slovan Bratislava 2 (1) Basilej 2 (4).
Darian Males zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči a posílá Basilej do čtvrtfinále Konferenční ligy!
Lucas Lovat si bral obrovský rozběh a prudkou přízemní střelou kolem pravé nohy brankáře zamířil k levé tyči!
Riccardo Calafiori zamířil po zemi přesně k levé tyči brány a Slovan už je na pokraji smrti. Velká škoda.
Tigran Barseghjan zahodil penaltu, protože střelu k pravé tyči kopl hodně laxně a Marwin Hitz má druhý zákrok!
Mohamed Zeki Amdouni se s tím nepáral a míč napálil doprostřed brány pod břevno. Slovan je pod tlakem.
Juraj Kucka chtěl zamířit k levé tyči, jenže Marwin Hitz skvěle vystihl směr jeho střely a míč vyrazil!
Andy Diouf zahájil penalty a levačkou zamířil po zemi přesně k pravé tyči. Brankář zvolil opačnou stranu.
Střílení penalt začíná.
Martin Trnovský se v letošní sezóně poprvé představuje na evropské scéně a těsně před penaltami vystřídal Adriána Chovana, aby slovenskému týmu pomohl postoupit do čtvrtfinále. Skóre po prodloužení tohoto odvetného osmifinále. Slovan Bratislava 2 Basilej 2.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Adrián Chovan, přichází Martin Trnovský.
119'
Dnešní utkání sleduje 21 675 diváků.
116'
Lucas Lovat se ocitl na levé straně šestnáctky ve slibné šanci, jenže jeho pohotová střela minula přední levý horní roh brány! Belasí a velká šance!
116'
Do konce prodloužení zbývá odehrát necelých pět minut a Basilej mohla před pár okamžiky udeřit, hlavička po přetaženém centru z pravé strany ale byla hodně slabá.
114'
Jediné, co se po přestávce v prodloužení událo, byl centr hostujícího celku, který Adrián Chovan stáhl.
113'
Ze druhé poloviny prodloužení ubíhá jedna minuta za druhou hodně rychle a zatím marně čekáme na nějakou šanci. Oběma týmům už samozřejmě dochází síly.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První polovina prodloužení je za námi a Slovan měl dvě slibné brankové příležitosti, jenže střídající Zuberu Sharani pálil v obou případech nad břevno Basileje.
105'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Nad rámec prvního poločasu prodl. nastaveny 2 minuty.
104'
Riccardo Calafiori musel spěchat zpět a akci Slovanu zastavil za cenu faulu s žlutou kartou. Další trest.
103'
Fotbalisté Basileje se dostali po centru z pravé strany na přední tyči k hlavičce, jejich pokus ale zamířil přímo do náruče brankáře Adriána Chovana. Snadný zákrok.
101'
Střídání v týmu FC Basilej:
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Wouter Burger.
99'
Dan Ndoye se pokusil na pravé straně hřiště vypálit zpoza šestnáctky, a přestože jeho střela byla velice špatná, domácí fotbalisté ji srazili na rohový kop.
97'
ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Tigran Barseghjan.
93'
Zuberu Sharani předvedl na pravém křídle pěkný sprint a ocitl se ve velké šanci, jeho střela z pravé strany šestnáctky a ostrého úhlu ale minula tyč!
92'
Další žlutá karta a tentokrát pro trenéra hostujícího týmu. Na střídačce Basileje ji viděl Heiko Vogel.
91'
Prodloužení začalo a Vladimír Weiss byl na levém křídle rychle zdvojen. Hosté ovšem faulovali a následovala standardní situace, centr se ale vůbec nepovedl.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Slovan promarnil doma proti Basileji další slibný náskok. Hráči švýcarského týmu po přestávce dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a po remíze 2:2 nás tedy čeká prodloužení. Stav duelu. Slovan Bratislava 2 Basilej 2.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Basilej právě vstřelila branku! MOHAMED ZEKI AMDOUNI vypálil na ose hřiště zpoza šestnáctky a jeho parádní přízemní střela se od země odrazila přesně ke vzdálenější levé tyči! Je vyrovnáno! Stav 2:2. Asistence: Andy Diouf.
90+2'
ze hřiště odchází Malik Abubakari, přichází Zuberu Sharani.
90+1'
ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Maudo Jarjué.
90'
Na hrací ploše nyní došlo na souboj dvou hráčů s číslem 33 na zádech. Juraj Kucka naboural do nohy Riccarda Calafioriho a oba skončili na zemi. Oba dnes dali gól.
89'
Mohamed Zeki Amdouni se na levém křídle zřejmě pokusil o technickou střelu, jenže se mu příliš nepovedla a Adrián Chovan bez problému stáhl míč do rukavic.
86'
Lucas Lovat musel svést nepříjemný sprinterský souboj, v jehož závěru udeřil loktem protihráče do obličeje.
85'
Andi Zeqiri se snažil napadat a rukama povalil na zem Vernona De Marca. Následovala okamžitě žlutá karta.
84'
Úvodní zápas osmifinále mezi Slovanem a Basilejí skončil 2:2, a kdyby po přestávce hosté proměnili jednu ze dvou velkých šancí, mohlo být tady vyrovnáno.
83'
Juraj Kucka dokázal na pravé straně hřiště odcentrovat z brankové čáry, jeho zpětný centr byl ale na přední tyči zablokován a hosté míč odkopli do bezpečí. Stav je 2:1.
82'
ze hřiště odchází Taulant Xhaka, přichází Bradley Fink.
81'
Vladimír Weiss starší si pustil na střídačce domácího týmu ústa na špacír a viděl tak od rozhodčího kartu.
80'
Mohamed Zeki Amdouni zahodil obrovskou šanci, když se uprostřed šestnáctky dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, první střela ale byla zablokována, zatímco druhá minula vzdálenější levou tyč! Basilej nedala další velkou příležitost.
78'
Do konce zápasu zbývá odehrát něco málo přes dvanáct minut a Slovan stále těží ze skvělého začátku. Basilej sice snížila, jenže Belasí vedou o jeden gól. Stále 2:1.
75'
Andi Zeqiri si nyní zřejmě myslel, že je na levé straně šestnáctky v ofsajdu, protože jeho zakončení nebylo důrazné a minulo přední levou tyč brány. Málem králem.
74'
Mohamed Zeki Amdouni předvedl ostrý skluz poté, co se podél pravé postranní čáry chystal prosadit domácí Jurij Medveděv. Podle všeho ale nakonec žluté kartě unikl.
72'
ze hřiště odchází Giorgi Čakvetadze, přichází Filip Lichý.
71'
Basilej krátce po přestávce snížila a dominuje držení míče, jenže zatím se jí kýžený druhý a vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. Slovan hrozí z protiútoků. Na domácí straně se připravuje první střídání. Belasí vedou 2:1.
70'
Domácí Giorgi Čakvetadze se poté rozhodl zakončit z obrovské dálky, střela mu ale vůbec nesedla. Míč zamířil vysoko nad hostující bránu a Marwin Hitz odkopával.
69'
Aleksandar Čavrić se teď rozeběhl na levém křídle za prudkou kolmou přihrávkou a do cesty se mu postavil Dan Ndoye. Standardní situace pro Slovan Bratislava.
66'
ze hřiště odchází Anton Kade, přichází Sergio López.
66'
ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Darian Males.
65'
Jean-Kévin Augustin se nyní dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči po centru z levé strany a přízemní střelou z levé strany mířil k přední tyči, Adrián Chovan ale vytáhl skvělý zákrok a Dan Ndoye mířil z ostrého úhlu do sítě!
63'
Giorgi Čakvetadze poslal míč na pravé straně šestnáctky po rychlém protiútoku pěkně pod sebe a Jurij Medveděv se chystal vypálit bez přípravy, jenže marně. Bez střely.
60'
Ze zápasu uběhla téměř hodina hry a Slovan nadále drží postupový stav. Basilej ovšem dokázala po přestávce snížit a jedna jediná trefa ji dělí od vyrovnání – 2:1.
59'
Giorgi Čakvetadze založil rychlé protiútok Slovanu a Vladimír Weiss se snažil něco myslet na pravé straně šestnáctky, jenže byl velice rychle zdvojen protihráči.
56'
Mohamed Zeki Amdouni fauloval jednoho z domácích fotbalistů, vzápětí mu ale pomohl zpět na nohy. Gesto.
53'
Basilej právě vstřelila branku! Michael Lang teď parádně sklepl přetažený centr z rohového kopu na RICCARDA CALAFIORIHO, který přízemní střelou bez přípravy po zemi pěkně zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Michael Lang.
52'
Basilej dokázala vybojovat míč a Andy Diouf vypálil na ose hřiště z dálky, jeho prudká střela pravačkou ale byla zablokována a domácí Adrián Chovan zůstal v klidu.
49'
Malik Abubakari si naběhl na vzdálenější pravé tyči na krásný centr Giorgiho Čakvetadzeho z levé strany a volej se mu příliš nepovedl, míč ale přesto mířil k přední tyči, kde ho vpádu vyrazil na rohový kop Marwin Hitz! Slovan mohl vést 3:0.
47'
Aleksandar Čavrić poslal do šestnáctky z pravé strany nádherný centr a na vzdálenější levé tyči na něj hlavou těsně nedosáhl nabíhající Malik Abubakari. Pěkná akce.
46'
Vernon De Marco to přehnal v blízkosti středového kruhu s důrazem a jako první hráč dnes viděl žlutou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:47.
Basilej dokázala v Bratislavě v základní skupině smazat tříbrankové manko a nyní se musí pokusit o podobnou věc, protože Slovan vstoupil do zápasu parádně a díky Malikovi Abubakarim a Jurajovi Kuckovi vede o 2 góly. Stav po poločase. Slovan Bratislava 2 Basilej 0.
45+1'
44'
Guram Kašia se dobře postavil čelem k míči a Taulant Xhaka do něj zezadu nepříjemně narazil. Zavinil si to ale naprosto sám a zůstal ležet na hrací ploše. Ošetření.
42'
Dvakrát se pokusili hráči Slovanu poslat dopředu dlouhý kolmý pas za obranu vzduchem a oba pokusy vypadaly nebezpečně, Marwin Hitz ale vždy vyběhl včas z brány.
40'
Slovan vyrazil do rychlého protiútoku na pravé straně hřiště a do šestnáctky poslal nepříjemný střílený přízemní centr, hosté ho ale na přední tyči odvrátili.
39'
Jean-Kévin Augustin číhal v šestnáctce a jeden z jeho spoluhráčů ho pak hledal nápaditou přihrávkou, jenže nebyla dostatečně přesná a míč sebral Adrián Chovan.
37'
Taulant Xhaka teď rozehrál na levém křídle standardní situaci a do šestnáctky poslal přízemní centr, který byl odvrácen, navíc z toho mohl být rychlý protiútok ŠK.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Belasí mají vývoj odvetného utkání zatím naprosto pod kontrolou. Snaží se nyní především neinkasovat gól.
33'
Malik Abubakari krásně odcentroval z levé strany hřiště a Aleksandar Čavrić hlavičkoval na přední tyči vedle vzdálenější pravé tyče brány Basileje!
31'
Adrián Chovan musel být hodně opatrný po nebezpečné zpětné přihrávce, ve skluzu ale míč dokázal odvrátit na autové vhazování. Basilej je stále bezzubá a prohrává.
28'
Riccardo Calafiori zůstal během hlavičkového souboje o vysoký míč nohama na zemi a Malik Abubakari ho ve výskoku udeřil loktem do obličeje. Hra byla přerušena.
26'
Belasí poté vybojovali na pravém křídle po sraženém přízemním centru rohový kop, vzápětí se ale k ničemu nedostali a Džaba Kankava srazil střelu hostí na roh.
24'
Švýcarský tým teď vyrazil do rychlého protiútoku a po zpětné přihrávce z levé strany šestnáctky to vypadalo hodně nebezpečně, skvěle ji ale přečetl Vladimír Weiss.
23'
Basilej se snažila něco vymyslet na levém křídle, jenže následný centr zamířil pouze do míst, kde ho Adrián Chovan bez problému stáhl do náruče. Snadný zákrok.
20'
Giorgi Čakvetadze se ocitl na trávníku po kontaktu v blízkosti šestnáctky, kde byl velice rychle dvojen, Andy Pelmard ale nefauloval a pískal se naopak útočný faul.
17'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku! Malik Abubakari se na pravém křídle nádherně uvolnil a po rychlém sprintu poslal do šestnáctky hostí přízemní centr, který Taulant Xhaka ve skluzu nedokázal odvrátit, a JURAJ KUCKA napálil odražený míč pěknou přízemní střelou ze středu šestnáctky ke vzdálenější levé tyči! Je to 2:0.
16'
Ze zápasu uběhlo úvodních patnáct minut a Belasí zatím hrají fantasticky. Směrem dopředu jsou nebezpeční a už se dokázali prosadit, zatímco vzadu navíc dobře brání.
13'
Malik Abubakari je pořádně hladový a tentokrát sám vypálil na pravé straně šestnáctky z ostrého úhlu, na přední tyči byl ale připravený brankář hostí Marwin Hitz.
10'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku! Vladimír Weiss nyní využil na pravém křídle rozehrávky rohového kopu nakrátko a do šestnáctky poslal pěkný centr, který Juraj Kucka ve výskoku zády prodloužil za sebe, a MALIK ABUBAKARI poté z blízkosti zamířil do protipohybu brankáře – 1:0! Úžasný začátek Belasích. Asistence: Juraj Kucka.
9'
Slovan opět rozjel nádhernou kombinační akci a Giorgi Čakvetadze si uprostřed šestnáctky chytře míč pustil na střelu, aby byl následně sražen k zemi. Penalta se ale nepíská! Rohový kop.
7'
Andi Zeqiri byl zřejmě hráčem, který se po pěkném centru z levého křídla dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce, zamířil ale pouze do náruče Adriána Chovana.
6'
Malik Abubakari se ocitl po zpětné přihrávce z pravé strany šestnáctky v obrovské šanci, jenže střelou bez přípravy Marwina Hitze nepřekonal!
5'
Švýcarskému celku se nepodařila rozehrávka ve středu hřiště a míč mezi střídačkami obou týmů opustil hrací plochu. Následné vhazování pak obstaral Lucas Lovat.
3'
Basilej vstoupila do odvetného utkání velice aktivně a po rychlé kombinační akci vybojovala rohový kop, který rozehrála nakrátko, a hosté se tedy pokusí udeřit ze hry.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – J. Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat – Kankava – Čavrić, Kucka, Čakvetadze, Weiss (C) – Abubakari.
Náhradníci: Trnovský, Hrdina – Agbo, Križan, Jarjué, Barseghjan, Green, Zmrhal, Sharani, Pauschek, Lichý, Marcelli.
Trenér: Vladimír Weiss

FC Basilej: Hitz – Lang, Pelmard, Calafiori, Kade – Ndoye, Diouf, Xhaka (C), Amdouni – Zeqiri, Augustin.
Náhradníci: Salvi, De Mol – Millar, Fink, Adams, Essiam, Males, López, Burger, Vogel.
Trenér: Heiko Vogel

Rozhodčí: Jakob Kehlet (DEN). Asistenti: Lars Hummelgaard (DEN), Victor Skytte (DEN). Čtvrtý rozhodčí: Morten Krogh (DEN). VAR: Chris Kavanagh (ENG). AVAR: Darren England (ENG).
FC Basilej

Basilej má před odvetným utkáním dobrou formu a ve všech soutěžích neprohrála už sedm utkání v řadě, na druhou stranu ovšem vyhrála v uvozovkách jen třikrát a poslední dva její zápasy skončily remízou. Po remíze na evropské scéně s Belasími 2:2 si švýcarský tým rozdělil body v ligovém střetnutí s fotbalisty St. Gallen (1:1).
ŠK Slovan Bratislava

Belasí sice na švýcarské půdě dvakrát prohrávali, vždy ale dokázali zareagovat a po úvodní remíze 2:2 je vše otevřené. Po odpykání trestu za tři žluté karty se vrací do sestavy Džaba Kankava. Slovan bude mít tentokrát výhodu domácího prostředí, ve kterém neprohrál 13 soutěžních utkání. Jeho skvělou sérii přerušila až Žilina.
Slovan Bratislava se už počtvrté v letošní sezóně UEFA Europa Conference League střetne s Basilejí, proti které je zatím neporažený. Oba týmy se střetly dvakrát už v základní skupině H a poté v osmifinále, které skončilo nerozhodným výsledkem 2:2. Slovan se švýcarským týmem dvakrát remizoval a jednou vyhrál. Postoupí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.