Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Bratislava - 15. února 2024   18:45

Sturm Graz
Sturm Graz
4' Biereth (Horvat) • 27' Stankovič (Affengruber) • 64' Kitejšvili  • 90+1' Camara (Horvat)
4:1
(2:1)
Bratislava
Bratislava
8' Rodrigues  (Zmrhal)
Sturm Graz
Jaroš – Gazibegović (83. Camara), Affengruber, Wüthrich, Prass (83. Johnston) – Stankovič (C), Lavalée – Kitejšvili (83. Hierländer), Horvat, Sarkaria (59. Böving) – Biereth (71. Włodarczyk).
Marič, Wiener-Pucher – Borković, Geyrhofer, Grgić, Schnegg, Serrano.
Al-Hakim – Klyver, Wilde
UPC-Arena, Graz
Bratislava
Trnovský – Pauschek, Kašia, Bajrić, Zmrhal – Kankava, Savvidis, Kucka (C) – Barseghjan (68. Weiss), Rodrigues, Strelec (80. Tolić).
Hrdina, Mikoláš – Lichý, Marcelli, Vojtko.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 16:12.
První zápas play-off Konferenční ligy mezi domácím Sturmem Graz a hostujícím Slovanem Bratislava skončil jasnou výhrou domácího celku 4:1. V poločase byl stav 2:1 pro Graz a zápas byl celkem vyrovnaný. Druhá půle byla však pravým opakem, Slovan nebyl schopný si nic vytvořit a Graz je držel pod neustálým tlakem. V 64. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení po penaltě Kitejšviliho a v nastavení druhé půle zvýšil na konečných 4:1 mladý Camara. Do odvety, která se bude hrát na Slovensku, si tedy Rakušané přináší třígólový náskok a šance na postup pro Slovan jsou mizivé. Ode mě to bude pro dnešek vše, budu se na vás těšit při dalším přenosu z top evropského fotbalu. Mějte se hezky a na počtenou!
90+4'
90+4'
Šance na protiútok skončila u stopera Sturmu a zápas končí 4:1.
90+4'
Kontakt Rodriguese a Wüthricha, po kterém se však nepíská a od branky rozehrává domácí brankář.
90+1'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Tomi Horvat dával míč pod sebe z okraje hrací plochy a ten došel až k volnému osmnáctiletému AMADYMU CAMAROVI a ten střelou na přední tyč propálil Trnovského. Skóre je tedy již 4:1.
90+1'
Dopředu teď prochází Sturm Graz.
90'
Další odkop od branky pro domácí po špatné rozehrávce domácích.
90'
Trnovský netrefil hřiště a poslal míč jen do autu z odkopu od branky.
89'
Martin Trnovský vyboxoval míč pryč ze šestnáctky a po druhém centru hlavičkoval Camara, ovšem hlavička byla zblokována.
88'
Kucka vyhlavičkoval míč na roh.
87'
Po ruce Gersona Rodriguese po centru Johnstona budou domácí zahrávat přímý kop kousek za šestnáctkou.
86'
Gerson Rodrigues si teď neporozuměl se spoluhráčem a míč končí v zámezí. Od branky rozehrává Jaroš.
86'
Aut pro slovenský celek, který se kombinací dostává dopředu.
85'
Další šance domácích končí střelou Camary nad branku.
83'
Poslední střídání i na straně Grazu. Na hřiště jdou na poslední minuty Stefan Hierländer, Amady Camara a Max Johnston. Přišli místo Otara Kitejšviliho, Jusufa Gazibegoviće a Alexandra Prasse.
81'
Znova musel zasahovat brankář Martin Trnovský po střele z bezprostřední blízkosti a připsal si čtvrtý zákrok v zápase.
80'
Další střídání Slovanu. Přichází Marko Tolić místo Dávida Strelce.
78'
Ovšem pozor, je tu změna! Vladimír Weiss, který na hřiště přišel deset minut zpátky je po přezkoumání situace poslán předčasně do sprch. Jeho faul byl opravdu ostrý a zasloužil si tohle ocenění.
77'
Celkem byly žluté karty 3. Za faul pro Weisse a za potyčku pro Rodriguese a Jusufa Gazibegoviće.
76'
Potyčka, po které přicházejí žluté karty.
76'
Szymon Włodarczyk nestihl míč před Lukášem Pauschkem a ten získal aut pro slovenský tým.
75'
Centr na Rodriguese končí jen u brankáře Jaroše a dopředu jde Sturm.
74'
Zisk autu pro Slovan.
73'
A další aut pro Sturm poblíž vápna Slovanu.
73'
Aut pro domácí, kteří jsou ve druhé půli výrazně lepším týmem.
71'
Střídání na straně Sturmu Gaz. Ze hřiště odchází střelec první branky Mika Biereth a přichází polský útočník Szymon Włodarczyk.
71'
Centr je však odvrácen, navíc se i faulovalo a hrát bude Slovan.
71'
K zemi teď padá po střetu kapitánů Stankovič a je tu přímý kop ze zajímavé pozice pro Graz.
70'
Domácí hráči znova útočí a snaží se dostat k brance Slovanu.
68'
Střídání na straně Slovanu. Ze hřiště odchází Tigran Barseghjan a přichází Vladimír Weiss mladší.
67'
Střela hlavou od kapitána Stankoviče skončila nad brankou a hrají hosté.
66'
Chybná rozehrávka a je tu rohový kop pro domácí.
66'
Faul na stopera Slovanu, po kterém rozehrávají právě hosté.
64'
OTAR KITEJŠVILI poslal brankáře Trnovského na druhou stranu a zavěsil míč do šibenice. Sturm Graz tak vede již o dva góly a se Slovanem to nevypadá dobře v tomto utkání.
63'
Penalta pro domácí celek! Džaba Kankava chtěl odkopnout míč z vápna, ovšem trefil jen Otara Kitejšviliho, který šel k zemi a sám si bere míč a bude zahrávat pokutový kop.
62'
Graz kombinuje na polovině Slovanu a právě vybojoval rohový kop.
60'
Pohlídaný míč za obranu právě na Bövinga a hrát od branky můžou hosté.
59'
V 59. minutě dochází k prvnímu střídání. Ze hřiště odchází Manprit Sarkaria, místo něj nastupuje William Böving.
58'
Roh pro Sturm, po kterém rozehrává Slovan od branky.
57'
Velká šance Slovanu! Centr došel na zadní tyč, kde se právě Kucka dostal k hlavičce, ovšem nedokázal dát míč ještě pod sebe na spoluhráče.
57'
Faul na Dávida Strelce a zajímavá příležitost pro Slovan!
56'
Po faulu na Kankavu hrají hosté.
55'
Aut pro bratislavský celek na polovině Sturmu.
54'
Po zisku míče hráči Sturmu kombinovali na polovině Slovanu, ale po nepřesné přihrávce se k míči dostali právě hosté.
52'
Manprit Sarkaria nedokázal odcentroval a hrají znova hosté nákopem dopředu.
51'
Zmrhalův míč dopředu nenašel adresáta a hrají domácí hráči.
51'
Z rohu nic nebylo a hosté vybojovali odkop od branky.
50'
Obrovská příležitost pro Graz jít do dvougólového vedení! Ke střele z velké blízkosti se dostal Manprit Sarkaria, ale brankář Martin Trnovský skvěle zareagoval a vyrazil míč na roh.
49'
Džaba Kankava vybojoval aut pro Slovan, ovšem jeho spoluhráči míč okamžitě ztratili.
48'
Slovan se ubránil, navíc teď Stankovič fauloval a Slovan pokračuje dopředu.
47'
Rychlý zisk pro Sturm ovšem přetažený centr na zadní od Gorence Stankoviče.
46'
Lukáš Pauschek si pohlídal míč za obranu, navíc byl faulován a rozehrávat může Martin Trnovský.
46'
Druhý poločas je zahájen. Začínají domácí hráči.
46'
Hráči se již vrací na hrací plochu a za malou chvíli bude zahájen druhý poločas.
Je tu konec první půle! V prvním poločase jsme viděli celkem 3 góly, dva z nich hned během prvních osmi minut! Ve 4. minutě šel totiž do vedení domácí Sturm po střele Bieretha. V 8. minutě však vyrovnal na 1:1 Rodrigues po špatném výběhu Jaroše. Poté bylo utkání víceméně vyrovnané, ovšem i tak se prosadili podruhé v zápase domácí, kteří po gólu Gorence Stankoviče vedou 2:1. Moc dalších šancí jsme neviděli, ale Martin Trnovský musel vytáhnout dva dobré zákroky. Druhý poločas snad bude stejně gólový.
45+1'
45+1'
Slovan se ještě dostal dopředu, ovšem poločas končí ofsajdem jednoho z hráčů v bílém.
45'
Za obranu se dostal Mika Biereth, ale Martin Trnovský předvedl dobrý zákrok a zabránil gólu na 3:1.
44'
Jak jsem zmiňoval, Jaromír Zmrhal fauloval zezadu s úmyslem přerušit protiútok a vidí žlutý kartónek.
44'
Slovan neohrozil branku soupeře a ten mohl jít do útoku. Zmrhal musel faulovat zezadu při návratu a vidí kartu.
43'
Dobrý zisk Lukáša Pauschka po skluzu Dimitriho Lavaléeho.
42'
Slovan rozehrává od branky. Martin Trnovský poslal míč dopředu, tamsi ho sebrali domácí.
41'
Špatná rozehrávka, po které se do šance znova dostal Graz, ale Biereth netrefil branku.
41'
Faul Kitejšviliho, po kterém hrají opět hráči Slovanu.
40'
Spousta vzdušných soubojů, po kterých znovu míč končí v zámezí a rozehrávají hráči týmu z Bratislavy.
39'
Další aut pro Slovan na půlce Grazu.
39'
Slovenský celek vybojoval míč na polovině soupeře a vhazuje aut.
38'
Technická střela Prasse končí půl metru vedle branky.
37'
Po faulu Kyriakose Savvidise zahrává Sturm další přímý kop.
36'
Kenan Bajrić skvěle zakřižoval útočníka Grazu a Slovan se může dostat do útoku.
36'
Roh nebyl pro Slovan nijak nebezpečný, ale u míče je znova Sturm.
34'
Kenan Bajrić skvělým skluzem dostal míč na roh.
34'
Strelec spadl ve vápně, avšak nepískalo se a dopředu jde Sturm.
33'
Kuckova střela z voleje končí nad. Hraje Graz.
32'
Rodrigues dokázal dostat míč po sebe na Zmrhala, který úplně volný na zadní tyči vystřelil, ale ze souboje Čechů vyšel lépe brankář Jaroš, který vyrazil míč na roh.
32'
Aut pro Slovan na polovině Grazu.
31'
Přišla rychlá ztráta, po které se ke střele dostal Jusuf Gazibegović a zakončil. Střela byla tečována, ovšem sudí to neviděl a kope se od branky.
30'
Dobrá obrana Slovanu, která získala míč, navíc teď byl faulován Rodrigues zezadu Wüthrichem a je tu možnost pro Slovan.
29'
Centr neskončil na hrací ploše.
29'
Trnovský se musel vyznamenat a vyrazit střelu Horvta na roh.
27'
Manprit Sarkaria poslal centr na zadní tyč, David Affengruber hlavičkou míč poslal do středu malého vápna a JON GORENC STANKOVIČ vyskočil nejvýš a vrací svému celku vedení.
26'
Zhruba třicet metrů od branky byl faulován David Affengruber a Sturm má k dispozici přímý kop.
26'
Graz však jde znova dopředu, ale k zakončení se opět nedostali.
25'
Jaroš si došel pro vysoký míč, poslal míč dopředu, ovšem jeho spoluhráči ho rychle ztratili.
25'
Domácí se osvobodili. Slovenský celek však pokračuje.
24'
Faul Lavaléeho na Kankavu a Tigran Barseghjan bude zahrávát přímý kop.
23'
Do zakončení se teď domácí nedostali, ale předvedli krásnou kombinaci ve vápně Slovanu.
21'
Dopředu procházeli domácí hráči a Guram Kašia hlavou odklidil míč na rohový kop.
20'
Další autové vhazování pro Slovan.
20'
Kenan Bajrić nenahrál přesně a poslal do útoku hráče domácích, stihl se však vrátit a míč skončil v autu.
19'
Dopředu opět pokračuje Slovan.
17'
Obrovská šance Slovanu! Na branku běžel sám Dávid Strelec, snažil se obejít brankáře, to se mu však nepovedlo a dával zpět na Rodriguese, ovšem ani ten míč do branky nedostal. Nakonec však rozhodčí našli v offsidu právě Strelce a případný gól by neplatil.
16'
Hlavička byla odvrácena a dopředu mohou domácí.
16'
Jusuf Gazibegović dokázal dostat míč pryč ze hřiště a je tu první roh zápasu.
15'
Přímý kop pro hosty.
14'
Faul na polovině na Džabu Kankavu, po kterém si volá rozhodčí Otara Kitejšviliho k sobě.
13'
Dobrý centr do vápna od Alexandera Prasse na Bieretha, ovšem dánský útočník netrefil branku.
12'
Do protiútoku mohl Rodrigues, ovšem dobře zakročil stoper Sturmu.
12'
Slovan se teď ubránil, ale Graz pokračuje na jejich polovině.
10'
Gól se ještě dlouho přezkoumával, ale platí. Mladý český gólman si tohle vyběhnutí rozhodně za rámeček nedá.
8'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Rychlá odpověď Slovanu! Míč se dostal k Jaromíru Zmrhalovi, který poslal pas za obranu na GERSONA RODRIGUESE, ten si dal míč okolo vyběhnuvšího brankáře Čecha Jaroše a Lucemburčan srovnal na 1.1. Hraje se tak od začátku.
7'
Kombinace Sturmu skončila nepřesnou střelou Bieretha.
6'
Juraj Kucka vyzkoušel zakončení zpoza šestnáctky, ovšem hodně přestřelil.
4'
Tak to je velmi rychlá studená sprcha pro Slovan! MIKA BIERETH se dostal k míči po nahrávce Tomiho Horvata a střelou vnějším nártem na přední tyč dostal míč za záda brankáře Trnovského.
3'
Teď však fauloval Gerson Rodrigues a domácí Sturm zahrává přímý kop.
3'
Jon Gorenc Stankovič byl dotlačen k chybě a kopl míč do autu. Hraje Slovan.
2'
Faul na hráče domácích. Hrají Rakušané.
1'
A hned tu máme první střelu, která ovšem měla daleko k cíli. Gerson Rodrigues zkusil vystřelit z voleje zpoza vápna, ovšem branku netrefil.
1'
Zápas začíná. U míče začínají hosté v bílých dresech.
1'
Hráči právě přichází na hrací plochu.

SK Sturm Graz: Jaroš – Gazibegović, Affengruber, Wüthrich, Prass – Stankovič (C), Lavalée – Kitejšvili, Horvat, Sarkaria – Biereth.
Náhradníci: Marič, Wiener-Pucher – Borković, Böving, Camara, Geyrhofer, Grgić, Hierländer, Johnston, Schnegg, Serrano, Włodarczyk.
Trenér: C. Ilzer

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský – Pauschek, Kašia, Bajrić, Zmrhal – Kankava, Savvidis, Kucka (C) – Barseghjan, Rodrigues, Strelec.
Náhradníci: Hrdina, Mikoláš – Lichý, Marcelli, Tolić, Vojtko, Weiss.
Trenér: V. Weiss

Rozhodčí: Al-Hakim – Klyver, Wilde.
Zdravím všechny fanoušky kvalitního evropského fotbalu! V úterý se vrátila Liga mistrů prvními zápasy play-off a čtvrtkem začíná jarní část Evropské ligy, ale také Konferenční ligy! V rámci tohoto přenosu vám nabídnu komentář ze zápasu mezi rakouským celkem Sturm Graz a slovenským Slovanem Bratislava! Slovan Bratislava postoupil ze skupiny ze druhého místa s deseti body za 3 výhry a jednu remízu. Ze skupiny A, kterou právě Slovan hrál, postoupilo ještě francouzské Lille. Sturm Graz spadl do Konferenční ligy z té Evropské po zisku pouhých čtyř bodů. Nutno podotknout, že jejich skupina nebyla ani trochu lehká, Sporting Lisabon, Atalanta Bergamo a Raków Częstochowa. Právě první dva zmíněné celky postoupily z této skupiny a Graz se dostal do Konferenční ligy jen díky lepšímu skóre než polský celek. Celky se střetly jen jedinkrát v historii a to v roce 2012 v přátelském utkání. Rakušané vyhráli 5:1, tentokrát budou Rakušané znova favority, ovšem Slovan Bratislava jim to rozhodně neusnadní. Zápas začíná v 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.