Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Honka Espoo : Runavík - 8. července 2021   18:00

Honka Espoo
Murray – Hatakka, Koski, Aalto – Modesto (74. Banahene), Tammilehto (C), Rasimus (46. Pyyhtiä), Arko-Mensah (74. Levänen) – Kaufmann – Dongou (87. Alegria), Smith (69. Savage).
Spasjoņņikovs (LAT) – Tatriks (LAT), Svipsts (LAT)
Helsinki Football Stadium, Helsinky
Runavík
K. Hansen – Hentze, Hojgaard, Jacobsen, J. Davidsen – B. Hansen (70. Mortensen), Jensen, R. Nielsen – Jakobsen (80. Knudsen), Olsen (C), Trenskow (90+3. Sigvardsen).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Finská Honka v prvním utkání 1. předkola Evropské konferenční ligy nepotvrdila roli velkého favorita, na domácím stadiónu uhrála s Runavíkem jen bezgólovou remízu.

Domácí po většinu času drželi balón na svých kopačkách, ale nebylo jim to nic platné. Defenziva týmu z Faerských ostrovů dnes pracovala velmi dobře a čisté konto udržela až do závěrečného hvizdu, v odvetě tak stále může život šance na senzační postup, navíc bude mít výhodu domácího prostředí.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:3. Fauly: 9:9.
90+5'
90+4'
Zřejmě poslední akci celého zápasu rozjel Tammilehto. Nákopem po pravé straně vyslal Pyyhtiu, jenž obehrál Mortensena, načež vystřelil levačkou hodně nepřesně.
90+3'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Jacob Trenskow, přichází Solvi Sigvardsen.
90+2'
Jóhan Davidsen v rychlostním souboji porazil Alegriu. Posléze si poradil i pod tlakem, když pokryl balón a domácí zbrklý forvard soka zbytečně fauloval.
90+1'
Těsně za hranicí šestnáctky vypálil Hattaka. Hansen by na míč určitě nedosáhl, ale měl štěstí, neboť doplachtil pouze do boční sítě.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
I devátý rohový kop skončil neúspěchem. Skvěle si počínal hostující strážce svatyně Hansen. Balón chytil a co bylo důležitější, že jej nepustil.
88'
Rohový kop pro Honku, v pořadí devátý. Už se zdálo, že by rána nově příchozího Alegrii mohla projít až k bráně, avšak nakonec ji ještě dokázal zblokovat Hentze.
87'
Střídání v týmu FC Honka Espoo: ze hřiště odchází Jean Marie Dongou, přichází Juan Alegria.
86'
Narážečka mezi Tammilehtem a Dongouem neměla chybu. První jmenovaný následně vypálil z pětadvaceti metrů o zhruba metr vedle levé tyče.
85'
Velmi dobrou práci odvedl středopolař Mortensen. Míč několik vteřin podržel na kopačkách, aby se vzápětí nechal nedovoleně atakovat od Levänena.
84'
Banaheneovi centr hrubě nevyšel. Balón podkopl až příliš, žádný z hráčů ve vápně na něj neměl žádnou šanci dosáhnout.
83'
V těžké pozici ještě dokázal Pyyhtiä alespoň vybojovat rohový kop. V pádu nastřelil do pravé nohy Davidsena, jenž neudržel balón ve hře.
82'
Domácí nyní soupeři prakticky nepůjčují míč. Kombinací se přiblížili pokutovému území, cesta do něj zatím zůstává uzavřená.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Ve Finsku nadále panuje bezbrankový stav, byť Honka v posledních minutách přidala na aktivitě.
80'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Mikkel Elbaek Jakobsen, přichází Aron Knudsen.
79'
Honka táhla útok po levé lajně. Na jeho konci stál Pyyhtiä a centr do pokutového území, Hentze poslal balón hlavou nekompromisně mimo šestnáctku.
78'
Ani z něj nezapršel vedoucí gól. Stoper Koski sice vyskočil vysoko, avšak bránící Hojgaard ještě o pár centimetrů výše.
77'
Hansen musel zasahovat proti střele, kterou na něj z dvaceti metrů vyslal Jakobsen. Akce domácích pokračuje rohovým kopem.
76'
Bude zajímavé sledovat, zda nové tváře přinesou do domácí hry nějaké oživení. Bylo by ho potřeba, protože kombinační akce Honky jsou hodně čitelné.
75'
Hentze byl tím, kdo vyslal daleký obranný odkop na soupeřovu polovinu. Balón si v klidu zpracoval Hatakka, v jeho blízkosti nebyl žádný z protihráčů.
74'
Střídání v týmu FC Honka Espoo: ze hřiště odchází Edmund Arko-Mensah, přichází Jonas Levänen.
Střídání v týmu FC Honka Espoo: ze hřiště odchází Rui Modesto, přichází Nasiru Banahene.
73'
I šestý rohový kop soupeře hosté dokázali bez větších problémů ubránit. Vystartoval gólman Hansen, míč vyboxoval do bezpečí.
72'
Už se zdálo, že by do úniku mohl vystartovat nově příchozí Savage. Jenže v době, kdy převzal míč, tak jej zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd.
71'
Na hráčích Honky je vidět velká bezradnost. Sice působí s balónem na kopačkách, jenže ani tak do této chvíle nedokázali vyzrát na skvěle organizovanou defenzivní řadu soupeře.
70'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Betuel Hansen, přichází Mórits Heini Mortensen.
69'
Střídání v týmu FC Honka Espoo: ze hřiště odchází Darren Smith, přichází Demba Savage.
68'
Dění hry se vrátilo do starých kolejí. Tedy že domácí kombinují a hosté trpělivě brání. K udržení bezbrankového výsledku jsou blíž a blíž.
67'
Smith to nyní přehnal s útočnou agresivitou. Při snaze získat balón do své moci nedovoleně kopl do pravé nohy Jensena.
66'
Nepřesné zakončení i na druhé straně. Trenskow po narážečce s Olsenem střílel z prvního doteku pravačkou vysoko nad břevno.
65'
Za dlouhým nákopem Koskiho vystartoval Tammilehto. Balón si navedl do velkého vápna a levačkou poslal míč o kousek vedle levé tyče.
64'
Další možnou akci Honky zastavil nedovolený zákrok Aalta. Stoper mimo dění hry neúmyslně trefil loktem do tváře kolem probíhajícího Jacobsena.
63'
Konečně diváci viděli pokus směřující mezi tři tyče. Postaral se o něj útočník Dongou, ale skóre neotevřel, protože Hansen šel k zemi včas a míč schoval v rukavicích.
62'
Tak ne. Možné nebezpečí bez problémů zažehnal Hansen, který vyběhl z brankové čáry a ve výskoku nedal Smithovi šanci zakončovat.
61'
Že by po delší době ohrožení jedné z branek? Davidsen zblokoval centr a balón následně nestihl na hrací ploše, domácí disponují rohovým kopem.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Skóre ukazuje i nadále bezbrankový stav, což zcela jistě vyhovuje více Runavíku.
59'
Střelecký projektil z dvaceti metrů vyslal Hentze. Podobně jako Nielsen, tak ani on nedokázal zamířit mezi prostor tří tyčí.
58'
Procento držení míče hostujícího celku stoupá. Míč se pohybuje na obranné polovině hostů, presující domácí zatím marně bojují o vystihnutí rozehrávky.
57'
Hosté se snaží, ale jejich kombinace ve většině času končí v době, kdy míč přejde půlicí čáru. Vlastní polovinu mají domácí dobře pokrytou.
56'
Runavík cítí, že by nemusel jenom bránit, ale že by mohl případně zahrozit i z nebezpečných protiútoků. Honka totiž začíná lacině chybovat.
55'
Z levé strany šestnáctky vypálil Nielsen. Brankář Murray na balón nedosáhl, ovšem nemusel smutnit, míč proletěl vedle brány.
54'
Na trávníku se nic moc zajímavého neděje. na míči po většinu času Honka, avšak nedaří se jí dostat do vnitra soupeřova pokutového území.
53'
V souboji jeden na jednoho uspěl bránící Hatakka. Před sprintujícího Olsena vložil tělo, načež se jím nechal faulovat.
52'
Útočnou polovinu navštívili fotbalisté v bílých dresech. Jakobsen zkusil proletěl mezi trojící protihráčů, podle očekávání neuspěl.
51'
Střelecké štěstí zkusil útočník Dongou. Gólman Hansen mohl zůstat v klidu, protože za něj práci vyřešil blokující Hojgaard.
50'
Fanoušci od dnešního střetnutí určitě očekávali více. Jejich oblíbenci jsou v roli jasného favorita, přesto si ještě nedokázali vytvořit gólovou příležitost.
49'
V držení balónu opět fotbalisté finské Honky. Ti překvapivě nikam moc nespěchají, vyměňují si míč v blízkosti středového kruhu.
48'
V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky rozehrával Runavík svůj premiérový rohový kop. Davidsen poslal centr nad hlavami hráčů přítomných ve vápně.
47'
Zatímco hostující kouč do druhé půle vyslal totožnou jedenáctku, tak domácí trenér jednu změnu udělal, nevýrazného Ramuse nahradil Pyyhtiou.
46'
Střídání v týmu FC Honka Espoo: ze hřiště odchází Konsta Rasimus, přichází Niklas Pyyhtiä.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
První poločas mezi Honkou a Runavíkem skončil bezbrankovou remízou. Zápas zatím postrádá na atraktivitě především kvůli hluboké defenzivní hře Runavíku, který do Finska přijel s jasným cílem co nejdéle ubránit bezbrankovou remízu. K vidění nebyla jediná šance, jež by alespoň zaváněla gólem.
45'
44'
Útok na vlastní pěst Kaufmannovi nevyšel. Jednoho protihráče se zbavil, ale vzápětí jej obklíčili další dva a s těmi už si ofenzivní záložník neporadil.
43'
Úvodní dějství směřuje k bezbrankové remíze. Hosté v posledních minutách otupil tlak domácích hráčů, hra teď probíhá převážně ve středu hřiště.
42'
Vysoký pas z levé strany Modestovi vůbec nevyšel. Balónu dal velkou výšku, navíc jej poslal směrem na bránu. Hansen rukou na břevně celou situaci pohlídal.
41'
Vysoký centr Jensena doplachtil do rukavic brankáře Murrayho. Ten svým včasným výběhem výrazně usnadnil spoluhráčům práci.
40'
Těsně za polovinou hřiště vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu Trenskow. Koskimu poslal míč mezi nohama, tentýž hráč jej posléze stáhl za dres k zemi.
39'
Přetažený centr na zadní tyč vracel do ohně Koski. Našel hlavu Aalta, jehož zakončení proletělo těsně vedle cílového zařízení.
38'
Netrvalo dlouho a domácí získali balón zpět do svého držení. Po sraženém centru Dongoua rozehraje Honka svůj čtvrtý rohový kop v utkání.
37'
Davidsen uspěl při individuální akci tak na půl. Za osobního strážce v podobě Hatakky se nedostal, avšak vybojoval alespoň autové vhazování.
36'
Útočný prohřešek i na druhé straně. Kapitán Olsen naletěl do Koskiho jako neřízená střela, stopera tvrdým způsobem poslal k zemi.
35'
Útočným faulem se prezentoval Smith. Míč si při zpracování dal daleko od nohy, načež ve skluzu trefil pouze kotníky Trenskowa.
34'
Když to nešlo zprava, zkusila Honka štěstí zleva. Ani z této pozice nedosáhla kýženého gólu, vůbec se nedostala ani ke střele.
33'
Výkop nyní čeká na Murrayho. Domácí gólman se nemusel obávat, protože mimo hrací plochu a vysoko nad bránu poslal dlouhý nákop Jacobsen.
32'
Runavík zdržuje, kdy může. Kombinační hru klidně mohli přenést na útočnou polovinu, ovšem Jensen zvolil přihrávku ke stoperům.
31'
Útočník Smith si navedl balón do pokutového území a z jeho levé strany zkusil technický obstřel na zadní tyč. Míč skončil na horní síti.
30'
Po půl hodině lze konstatovat, že Honka je lepším týmem, ale na první větší příležitost zatím čeká. Runavík přijel do Finska s jasným cílem, co nejdéle udržet bezbrankový stav.
29'
Hatakka využil pro rozehrávku brankáře Murrayho, ten přenesl hru na pravou stranu k Aaltovi. Dobře myšlený pas po lajně zastavil pozorný Davidsen.
28'
Hra v současné chvíli probíhá v blízkosti středového kruhu. S balónem na kopačkách hrají hráči v bílých dresech, presink soka je zatím dál nepustil.
27'
Hentze s rozehrávkou autu vůbec nespěchal. Nakonec si vybral Hojgaarda, jenž mu narazil zpět, vzápětí přišel dlouhý odkop na polovinu soupeře.
26'
Runavík má pár vteřin na vydechnutí. Po nedorozumění mezi Rasimusem a Kaufmannem mají hosté k dispozici autové vhazování.
25'
Gólman Hansen rozehraje druhý odkop od brány v krátkém časovém sledu. Tentokráte jeho branku zkusil ohrozit Arko-Mensah, i on přestřelil.
24'
Rána Rasimuse měla o poznání lepší parametry. Balón se vznesl do vzduchu a začal nebezpečně padat, nakonec prosvištěl těsně nad břevnem.
23'
Hráči Honky si vyměňují míč ze strany na stranu. Z poměrně velkého úhlu pokusil štěstí Dongou, avšak trefil pouze jednoho z dobře postavených obránců.
22'
Zdviženou rukou si o balón řekl Smith. Kaufmann si jej všiml příliš pozdě, nahrávku mu poslal již do ofsajdového postavení.
21'
Ojedinělý útok Runavíku táhl levou lajnou Hentze. Chtěl centrovat, jenže když zvedl hlavu, tak zjistil, že nemá na koho. V souboji s Modestem pak u míče přišel.
20'
V defenzivě si s velkým přehledem poradil Koski. Před nabíhajícím Olsenem prodloužil balón za sebe do rukavic brankáře.
19'
Dalekonosný projektil Jakobsena měl k úspěchu hodně daleko. Gólman Murray mohl zůstat ledově klidným. Zopakuje si odkop, avšak míč uvede do hry pro změnu z klidové polohy.
18'
Nohama si zahrál i domácí gólman Murray, který je už dlouhou dobu bez práce. Zaměstnal jej Hatakka, následoval odkop na útočnou polovinu.
17'
Hosté drží bezbrankový výsledek zuby nehty. Nadějný průnik Kaufmanna zastavil až poslední obránce, tím byl skluzující Jacobsen.
16'
Fotbalisté ve žlutých dresech zvolili rozehrávku na krátkou vzdálenosti. Centroval až Dongou, avšak mimo dosah adresáta Smithe.
15'
A další rohový kop Honky. Z hranice velkého pokutového území vypálil Arko- Mensah a byl to Hentze, kdo srazil míč do autu.
14'
I s další standardkou si hráči z Runavíku poradili. Ve vzduchu kraloval stoper Hojgaard, jenž poslal balón pryč z šestnáctky.
13'
Zajímavou standardní situaci vybojoval Rasimus. Pokryl si balón a počkal si na kontakt s Jensenem, sudí nařídil volný přímý kop.
12'
Balón zůstává na útočné polovině domácího mužstva. Hráči ve žlutém pokračují ve vytrvalém nátlaku, defenziva Runavíku zatím statečně odolává.
11'
Po centru na hranici penalty došlo k hlavičkovému zakončení, které ovšem brankáře Hansena nevystrašilo. Následuje odkop od brány.
10'
Fotbalisté Honky zatlačili soupeře do blízkosti jeho vlastní šestnáctky. Po zblokovaném centru budeme svědky rohového kopu.
9'
Přenesení hry ani zdaleka nevyšlo podle představ. Adresát Tammilehto vyskočil hodně vysoko, přesto mu k míči ještě pár čísel chybělo.
8'
Útok pravou stranou nebyl tím nejlepším řešením. Kaufmann si v poslední chvíli rozmyslel souboj jeden na jednoho s Jakobsenem, míč hrál dozadu.
7'
Po ztrátě míče Honky zkouší kombinací udeřit i Runavík, ovšem vysunutý presink protivníka mu dělá velké problémy, balón se pohybuje hlavně mezi obránci.
6'
Fotbalisté ve žlutých dresech zkouší štěstí trpělivou kombinační hrou. Zatím se jim ovšem nedaří najít mezeru v defenzivě soupeře.
5'
S centrem neměl žádné problémy gólman Murray. Vyběhl z brankové čáry a ve vzduchu lapil kulatý nesmysl do svého držení.
4'
Stoper Koski sice v hlavičkovém souboji porazil protihráče, jenže si pomohl nedovoleným prostředkem, loktem. Standardka pro hosty.
3'
První útok patřil domácím fotbalistům. Jmenovitě to byl Smith, kdo si naběhl za obranu, avšak byl mu odmáván ofsajd.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Faerský Runavík pro pohárové střetnutí oblékl dresy bílé barvy.
1'

FC Honka Espoo: Murray – Hatakka, Koski, Aalto – Modesto, Tammilehto (C), Rasimus, Arko-Mensah – Kaufmann – Dongou, Smith.
Náhradníci: Paunio – Heikkilä, Levänen, Savage, Saarikivi, Ollikainen, Pyyhtiä, Alegria, Rale, Banahene, Koskinen.

NSÍ Runavík: K. Hansen – Hentze, Hojgaard, Jacobsen, J. Davidsen – B. Hansen, Jensen, R. Nielsen – Jakobsen, Olsen (C), Trenskow.
Náhradníci: Thomsen, Danielsen – Geyti, Egilsson, Petersen, J. Nielsen, H. Davidsen, Mortensen, Sigvardsen, Skipanes, Knudsen, S. Nielsen.

Rozhodčí: Spasjoņņikovs (LAT) – Tatriks (LAT), Svipsts (LAT).
NSÍ Runavík

Vicemistr Faerských ostrovů svedl velkou bitvu o postup do evropského poháru. V posledním kole uplynulé sezóny svedl Runavík přímou bitvu o místenku do Evropy s B36 Tórshavn, v divoké přestřelce slavil vítězství 4:3. Tamní Premier League se hraje systémem jaro – podzim, polovina sezóny tak je minulostí. A Runavík by za současné situace do Evropy nepostupoval, protože je čtvrtý se ztrátou tří bodů na HB Tórshavn.
FC Honka Espoo

Finská Honka postoupila do nově vzniklé evropské soutěže ze čtvrtého místa v lize. Jistotu kvalifikace měla již před posledním kolem, proto porážka 1:4 s pátým Ilves nemusela tolik mrzet. Svěřenci kouče Vasary mají výhodu v tom, že finská liga už je v plném proudu, hráči tak jsou zvyklí na pravidelné zápasové tempo. Ani zdaleka ovšem nemohou být spokojeni s výsledky, protože po jedenácti kolech okupují s deseti získanými body až osmou příčku.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer. Vítám vás při sledování 1. předkola Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi týmu Honka Espoo a Runavík.