Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Limassol - 12. srpna 2021   18:00

Karabach
Karabach
87' Kady
1:0
(0:0)
Limassol
Limassol
Karabach
Magomedelijev – Hüsejnov, Medvedev (C), Medina, Bajramov – Qarajev (90+6. Ibrahimli), Andrade – Romero (90. Vešović), Ozobić (62. Kady), Zoubir – Šejdajev
Tohver – Koiv, Klaasen
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Limassol
Vózinha – Santos, Teixeira, Ristevski, Mazáň – Riera (81. Mazurek), Medojević (89. Majdevac), Zdravkovski – Torres, Šćepović (71. Babić), Euller (81. Pelé)

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
V tomto utkání se už nic víc nestane a domácí Karabach míří do posledního předkola konferenční ligy, kde se utká s vítězem dvojzápasu Aberdeen – Breidablik. Po úvodní remíze 1:1 se mohl čekat ofenzivní zápas z obou stran, opak byl pravdou. Dopředu se snažili tvořit hlavně domácí, odměna v podobě branky přišla až v 87. minutě, když se s dávkou štěstí dostal k míči Kady a míč usměrnil za výborně chytajícího brankáře Vózinhu. Karabach ani poté nepřestal s ofenzivou a uhájil vítězství a postup do další fáze této nové soutěže. Už 15.8. čeká domácí tým vstup do nové ligové soutěže zápasech se Zirou. Pro Limassol liga začíná až po reprezentační přestávce.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:9.
90+6'
90+6'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Qarajev, přichází Ibrahimli.
90+6'
Hostům se již krátí čas. Karabach hraje na polovině soupeře a jeho brankář Magomedelijev si dokonce zaběhl za branku a hecuje tam fanoušky svého týmu.
90+5'
Torres se postavil k rozehrávce, jenže jeho centr na zadní tyčku skončil pouze v rukavicích brankáře Karabachu.
90+4'
Na středu byl faulován hostující Mazurek a vybojoval tak zajímavou standardní situaci pro svůj tým.
90+3'
Dlouhým autem to do pokutového území zkoušel Mazáň, jehož nepřesný pas skončil na domácích kopačkách.
90+2'
Do další útočné akce se hnal útočník Šejdajev, který se ale nevyhnul ofsajdu, čímž akci ukončil.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
90'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Romero, přichází Vešović.
89'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Medojević, přichází Majdevac.
89'
Hosté se hned tlačili dopředu, ale po špatné nahrávce bude od vlastní branky rozehrávat Magomedelijev.
87'
FK Karabach právě vstřelil branku!
Máme tu první branku zápasu, která může být také tou jedinou a postupovou pro Karabach. Hüsejnov vypálil z hodně velké dálky na branku, jeho tečovaný pokus se odrazil na nohu KADYHO, jež míč poslal přesně na vzdálenější tyčku hostující branky.
86'
Opět se dopředu dostal domácí tým, po pravé straně míč zavezl dopředu Hüsejnov, ale jeho zpětná nahrávka skončila na prvním soupeři.
85'
Do první větší šance zápasu se dostal Šejdajev, který byl sám ve vápně, ale levačkou vypálil pouze vedle branky.
84'
Boj na trávníku znovu pokračuje. Oby týmy jsou i nadále bez větších šancí. Na míči aktuálně Karabach.
83'
Do velkých problémů se při rozehrávce dostal Medvedev. Se štěstím se mu nakonec povedlo míč dostat do bezpečnějšího prostoru u kolegy Mediny.
82'
Na levé straně se rychle uvolnil Zoubir a nabízel míč před branku, kde ale nikoho v bílém nenašel.
81'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Euller, přichází Pelé.
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Riera, přichází Mazurek.
80'
Další přerušení je na světě. V ofsajdu se octl Euller.
79'
Z pravé strany chtěl do vápna centrovat Hüsejnov. Nikterak povedená akce skončila v rukavicích Vózinhy.
78'
Obraz hry se po změně stran výrazně změnil směrem k horšímu. Oba týmy hrají hlavně hodně bojovný fotbal, moc krásy zatím nepřinesl.
76'
Opět se do akce dostal střídající Babić, který nedokázal udržet míč v souboji s Medvedevem.
75'
Po levé straně se k vápnu soupeře toužil dostat Babić, rozhodčí ho v tomto úsilí přerušil a odpískal mu ofsajd.
73'
S kartami se nyní roztrhl pytel. Pro další si zastavením brejku došel Qara Qarajev.
72'
Domácí Bajramov přišel o míč na levé straně hřiště a následně zatáhl souboje za dres, za což přišel žlutý trest.
71'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Šćepović, přichází Babić.
69'
Následuje přestávka na občerstvení.
68'
Na hrací ploše se nyní nachází jeden z hostujících hráčů se zdravotnými problémy.
67'
Další šance domácího týmu se alespoň pro tento okamžik nekoná. Zoubir byl nachytán v ofsajdu.
66'
Ještě před brankovou čárou stihl míč Bajramov a centroval do vápna. Zblokovaný míč skončil v postranní síti.
64'
Vysokým centrem dopředu to nyní zkusili i domácí. Šejdajev se však proti stoperům nedokázal prosadit.
63'
Na hrotu hostujícího útoku se po delší době dostal k míči Šćepović, ale jeho následná nahrávka naslepo skončila mimo jeho spoluhráče.
62'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Ozobić, přichází Kady.
61'
Hra se nyní hodně kouskuje. O několikátý faul v posledních minutách se postaral Zoubir.
60'
I po hodině hry pokračuje boj o střed hřiště. Tentokrát se faulu dopustil při napadání Ozobić.
59'
Dobře si tělem pokryl míč domácí stoper Medina a vybojoval klid pro svůj tým ve vlastním vápně.
58'
Dlouhý nákop z hostujících kopaček přesný nebyl. U míče tak domácí brankář Magomedelijev.
57'
Na pravé straně se dopředu snažil dostat Torres, který byl důrazně poslán k zemi Bajramovem. Rozhodčí to řeší pouze domluvou.
55'
Na žluté karty je vyrovnáno. I druhé napomínání pro domácí přišlo za řeči. Oceněným jen Filip Ozobić.
54'
Na pravé straně to důrazem zkoušel Romero. Slovák Mazáň si dobře dal k míči tělo a vybojoval pro sebe aut.
53'
Hosté to začínají hodně hrát na dlouhé nákopy za obranu. Po dalším takovém se po míči natahoval Torres. V cestě za pomezní čáru mu ovšem nezabránil.
51'
Příliš dlouhou nahrávku si Šćepović nenašel a Magomedelijev v klidu odkopl míč do bezpečí.
50'
Po pravé straně se až k centru dostal Hüsejnov, ten i poslal do vápna. Po chvilce mu byl odpískán ofsajd.
49'
Po jednom ze soubojů skončil hostující hráč na zemi a i za následné promluvy s rozhodčím dostal Patrick Andrade žlutou kartu.
48'
Hodně soubojů se odehrává na středu hrací plochy.
47'
Hosté jsou po změně stran aktivnější. Po centru z pravé strany se ale pouze faulu dopustil Euller.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Úvodních 45 minut odvety třetího předkola Evropské konferenční ligy je minulostí. V prvním poločase branka nepadla, takže oba celky jdou do druhého dějství za vyrovnaného stavu, protože první zápas skončil také nerozhodně. Znovu opakuji, že v případě remízy se bude prodlužovat a zápas může dojít až do penaltového rozstřelu. V dosavadním vývoji zápasu byl lepší domácí tým, který tlačil svého soupeře, výraznější šanci si ale nevypracoval. Limassol se oproti tomu spoléhá hlavně na rychlé brejky.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 56 %: 44 %
Střely na branku: 2:1
Rohy: 5:0
45+2'
45+2'
Centr z levé strany hřiště si v pokutovém území našel Šejdajev. Vózinha neměl problém jeho hlavičku vyrazit.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
45'
Limassol hraje na polovině soupeře, nepřesná kombinace však k vápnu prozatím nevede.
44'
První poločas se blíží do svého závěru. Vhazování na levé straně hřiště obstará levý bek hostů Mazáň.
43'
Za dlouhým nákopem spěchal za obranu soupeře Šejdajev, pro míč si zkušeně dostal Vózinha a míč ukryl v rukavicích.
42'
Z levé strany pokutového území se kousek na střed uvolnil Ozobić, ale pálil pouze nad branku Vózinhy.
41'
Teď mohli domácí doplatit na nevyužívání šancí. Vysoký míč už si za obranou Karabachu stahoval Šćepović, na poslední chvíli mu míč uskočil od nohy a dostal ho z dobré pozice.
40'
Řadu dvou rohových kopů měli domácí hráče. Ani z jednoho se však nedokázali dostat do větší gólovky.
39'
Na pravé straně si vyměnili dva domácí borci míč a do vápna centroval bek Hüsejnov. Trefil však pouze prvního soupeře před sebou.
38'
Kousek za šestnáctkou se k míči dostal Medvedev a zkusil vypálit. Levačkou sice pálil důrazně, leč vedle branky soupeře.
37'
Limassol se v posledních minutách snad ještě více zatáhl a nyní brání okolo vlastního vápna.
36'
Domácí stoper už je v pořádku a na nohou. Žlutou kartu si z tohoto souboje odnesl jeho soupeř Sito Riera.
34'
A právě domácí kapitán se drží za tvář a musí být ošetřen na trávníku.
33'
Na středu hřiště se snažil uvolnit domácí stoper Medvedev, který si vynutil faul na svoji osobu.
32'
Karabach stále drží míč na polovině soupeře, k brance Vózinhy se ale stále daleko.
30'
Dva soupeře na zádech udržel Ozobić, a tak mohl rozvinout hru před sebe. Šejdajev na jeho příliš důraznou nahrávku na hřišti nestačil.
29'
Na hrot útoku dostal nahrávku Torres, obešel soupeře a hnal se do zakončení. V ten moment mu však rozhodčí odpískal ofsajd.
28'
Hodně těžký aut poslal z lajny Hüsejnov, Šejdajev na míč ani náhodou nemohl dosáhnout.
26'
25'
Hodně naivně se do tří soupeřů vydal s kličkou Zoubir. Pochopitelně se dál nedostal a poté fauloval.
24'
Z hodně velké dálky zkusil vypálit Riera. Pro Magomedelijeva to byl pohodový zákrok na středu vlastní branky.
23'
Další standardní situaci od rohového praporku rozehráli domácí na krátko. Následující centr byl moc dlouhý a ani poté se nenašla práce pro Vózinhu.
22'
Pro Karabach následoval rohový kop, který však větší vzrušení před brankou hostů nepřinesl.
21'
Hodně bolavá mohla být hostující ztráta na středu hřiště, po které se k míči dostal Andrade. Domácí záložník s míčem udělal pár kroků a vypálil. Jeho levačku musel vytlačit nad svoji branku parádním zákrokem Vózinha.
20'
Dvacet minut hry pryč. Jednoznačně lepším týmem je ten domácí. Zatím to je ale pouze výkon po vápno. Limassol čeká hlavně na brejky, do který se mockrát zatím nedostal.
19'
Limassol kombinuje na vlastní polovině a z poloviny naplněný stadion v Baku píská.
18'
Centr za obranu z domácích kopaček nebyl přesný a pro míč si došel brankář Vózinha.
17'
Těžkou nahrávku na středu hřiště dostal Qarajev a hned o něho přišel. Brejk Limassolu se dostal jen kousek za polovinu hřiště.
16'
Po průnikové nahrávce se ve vápně natahoval Bajramov. Když ale zjistil, že na míč nedosáhne, tak putoval k zemi. Rozhodčí mu na to nenaletěl.
15'
Dobře si na středu hřiště pokryl míč hostující Zdravskovski a nechal se faulovat příliš aktivním Ozobićem.
14'
Slovenský levý bek ve službách Limassolu je zatím hodně aktivní. Dokonce dvakrát po sobě se na levé straně dostal k centru. Nejprve trefil soupeře před sebou a napodruhé centr přetáhl.
13'
Vysoký Mazáňův pas za domácí obranu neprošel, hrát tak může Karabach.
12'
Karabach měl dohodnutý signál, který však své ovoce nepřinesl a pro míč si v klidu došel hostující brankář Vózinha.
11'
Zoubir dostal vysoký míč na levou stranu hřiště, zpracoval si ho a Bruno Santos mu následně šlápl na achilovku, což bylo za žlutou kartu.
11'
Do druhé desetiminutovky vstoupili s míčem hosté. Důrazný pas na hrot útoku se však neujal.
10'
Hodně si domácí stoper Medina nyní zahrál s nervy svých fanoušků. Nejprve nechal přeběhnout Šćepoviće a poté mu ještě udělal kličku. Jako poslední hráč měl velké sebevědomí, pro Karabach však dobře dopadlo.
9'
Na levou stranu hřiště se rýsovala nahrávka pro Zoubira, ten pas na sebe úplně nečekal a míč skončil za postranní lajnou.
8'
Slovák Mazáň dostal hodně prostoru na levé straně hřiště, následná nahrávka na střed však byla hodně nepřesná.
7'
Po chvilce se opět dopředu dostal hostující tým, jeho útok však měl jepičí život. Zakročila proti němu domácí středová řada.
6'
Hostující útočník Šćepović získal míč na středu hřiště a pohotovou šajtlí hledal spoluhráče před sebou. Našel pouze připraveného domácího brankáře.
5'
Sám faulovaný Ozobić si postavil míč a centroval do vápna, kde nikoho v bílém dresu nenašel a hrací předmět poslal pouze mimo hrací plochu.
4'
Na středu hřiště si dobře pokryl míč Ozobić a vybojoval faul na svoji osobu.
3'
Domácí jsou stále jasnými vládci trávníku. Další rozehrávka následuje od branky Karabachu.
2'
Hodně kostrbatě se dostali domácí před branku Limassolu a z malého vápna pálil Ozobić, který napálil pouze postranní síť.
1'
V úvodu zápasu jsou na míči domácí fotbalisté. K brance hostujícího strážce branky Vózinhy to ale mají poměrně daleko.
1'
Odvetné utkání třetího předkola nové konferenční ligy za pár chvil začne. Jeho vývoj bude nesmírně zajímavý už proto, že první zápas skončil remízou 1:1. Při faktu, že bylo zrušeno pravidlo o venkovním gólu se tak můžeme těšit na, doufejme ofenzivních, 90, či dokonce 120 minut hry.

FK Karabach: Magomedelijev – Hüsejnov, Medvedev (C), Medina, Bajramov – Qarajev, Andrade – Romero, Ozobić, Zoubir – Šejdajev
Náhradníci: Balajev, Arazli, Mustafazada, Vešović, Gulijev, Almeida, Panadero, Kady, Husejnzade, Ibrahimli, Qurbanli

AEL Limassol: Vózinha – Santos, Teixeira, Ristevski, Mazáň – Riera, Medojević, Zdravkovski – Torres, Šćepović, Euller
Náhradníci: Krajnos, Kyriakou, Daverveld, Sotiriou, Mazurek, Reynolds, Panteli, Papafotis, Pelé, Majdevac, Babić

Rozhodčí: Tohver – Koiv, Klaasen.
Jediný vzájemný zápas oba celky odehrály přesně před týdnem, byla z toho remíza 1:1 po gólech Šćepoviće z penalty a Zoubira v samotném závěru utkání.

AEL Limassol

Cesta kyperského celku je totožná jako ta Karabachu. Limassol skončil v loňské sezoně na třetím místě soutěže. Limassol poté zamířil do druhého předkola konferenční ligy, kde dokázal nadvakrát porazit 1:0 albánský celek Vllaznia. Nejvyšší kyperská soutěž ještě stále nezačala. Svoje první kolo má na programu až 21.8. a Limassol hned čeká šlágr na hřišti Omonie, která putuje Evropskou ligou.

Poslední tři zápasy

Limassol VS. Karabach 1:1
Vllaznia VS. Limassol 0:1
Limassol VS. Vllaznia 1:0

FK Karabach

Ázerbájdžánský tým skončil na druhém místě tamní soutěže, když nestačil v tabulce pouze na Neftci Baku o pouhé dva body. Karabach tak putoval do Evropské konferenční ligy, tam zaznamenal domácí remízu s izraelským Ašdodem a postup vybojoval až v odvetě brankou Ozobiće. Ázerbájdžánská liga startuje už tento víkend a Karabach se v prvním kole utká se Zirou.

Ašdod VS. Karabach 0:1
Karabach VS. Ašdod 0:0
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu. V rámci 3. předkola Evropské konferenční ligy se utkají týmy Karabachu a Limassolu.