Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maccabi : HB Tórshavn - 5. srpna 2021   19:00

Maccabi
Maccabi
7' David  • 25' David  • 45+5' Haziza  • 62' Gershon  • 74' Sahar  • 82' Atzili  • 90+2' Ashkenazi
7:2
(3:1)
HB Tórshavn
HB Tórshavn
29' Dahl   • 70' Johansen
Maccabi
Cohen – Meir, Dahan, Gershon, Menachem (83. Goldberg) – Chery (C), José Rodriguez (64. Mohamed), Abu Fani (64. Askhenazi) – Atzili (83. Levy), David (64. Sahar), Haziza.
Lambrechts – Vanyzere, de Weirdt (všichni BEL)
Samy Ofer Stadium, Haifa (Izrael)
HB Tórshavn
Gestsson (C) – Johansen, Askham, Wardum, Mohr – Justinussen (46. Radosevlevic), Joensen (62. Petersen), Hansen, Przybylski, Mikkelsen – Dahl (81. Jakobsen).
Mørk – Soylu, Petersen, Thomsen, Radosevlevic, Dam, Jakobsen, Samuelsen.

Ode mne je pro dnešní večer vše. Přeji vám hezký zbytek dne a někdy příště na počtenou!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 10:14.
Jakoby se ani nejednalo o fotbalové utkání! K vidění totiž bylo hned devět vstřelených gólů, z toho sedm na straně domácího Maccabi, dva pak z kopaček hostujícího Tórshavnu. Izraelský tým si tímto zajistil docela výrazný náskok před odvetou, která je na programu o týden později na Faerských ostrovech a budeme vás jí opět provázet.
90+4'
90+2'
Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
Izraelci jsou stále střelecky při chutí a umisťují už sedmý míč za Gestssonova záda! YUVAL ASHKENAZI se tvrdě opřel do míče na hranici velkého vápna a dalekonosnou dělovkou rozvlnil síť v brance Tórshavnu. Asistence: Dolev Haziza.
90+1'
Tentokrát nedovolil Tórshavn domácím proniknout do vlastního vápna, totéž se ale opakovalo i na opačné straně. S tím rozdílem, že Maccabi svého soupeře nepustilo ani přes středovou čáru.
90+1'
Nastaveny budou čtyři minuty!
89'
Pokus Tórshavnu o útok zastavila Haifa ještě před středovou čarou a následně vrátila hru zpět k brance týmu z Faerských ostrovů.
88'
Sérii krátkých přihrávek Maccabi narušila až zahuštěná obrana soupeře v předbrankovém prostoru, která dokázala míč vykopnout před sebe mimo vápno.
87'
Který sice hosté dokázali odrazit, nicméně tlaku na vlastní branku se ne a ne zbavit.
86'
Maccabi se stále drží na soupeřově polovině. Centr z levé strany ale zvládl jeden z hostujících obránců srazit vlastním tělem mimo hřiště a Haifa tak má před sebou rohový kop.
85'
Míč už takřka výhradně patří do držení izraelského týmu, který se nadále snaží o vytváření útočných situací ve velkém vápnu. Obrana Tórshavnu si už ale dává pozor.
83'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Menachem, přichází Goldberg.
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Atzili, přichází Levy.
82'
Tuhle střelu si OMER ATZILI zcela určitě dá za rámeček! Vyšší dělovkou zpoza velkého vápna poslal vzduchem míč naprosto přesně pod břevno branky Tórshavnu a zadělává tak na tutovku! Asistence: Tjarron Chery.
82'
Po dlouhém Gestssonově odkopu opět rozehrává Haifa.
81'
Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Dahl, přichází Jakobsen.
80'
Domácí mohou zahrozit z rohového kopu. Krátkou střelu z levé strany ovšem zvládl Teitur Gestsson tělem vyrazit a Tórshavn se posléze odhodlal k protiútoku.
78'
Souboj jeden na jednoho mezi Hazizou a gólmanem Gestssonem! Úspěšný sice nebyl ani jeden, ale radovat se spíše může strážce svatyně Tórshavnu. Míč totiž skončil mimo hřiště a on tak může s poklidem vykopávat.
76'
Míč patří nadále domácímu týmu, který zkouší další rozehrávku od vlastní branky. K zakončení se tentokrát dostal dvorní asistent Tjarron Chery. Ve střeleckém pokusu ale branku minul.
74'
Gólové hody v tomto utkání pokračují pátou trefu Maccabi! Po vydařené kombinaci zelenobílých na pravém křídle vysunul Tjarron Chery dopředu BENA SAHARA, který vyšším obloučkovým lobem uklidil míč do branky Tórshavnu. Asistence: Tjarron Chery.
72'
Izraelci pozvolna rozehrávají ze střední části hrací plochy a postupně se přibližují blíže k velkému vápnu. První pokus o zakončení si připsal Yuval Ashkenazi, jehož rána ale vysoko přelétla branku Tórshavnu.
70'
Torshavn právě vstřelil branku!
Její exekuce se chopil DANIEL JOHANSEN, který tvrdě a nekompromisně poslal míč přes ležícího gólmana Cohena do středu branky.
69'
Penalta pro Tórshavn!
68'
Teitur Gestsson následně vykopává z druhé strany. Ovšem k vážnější akci nedošlo, balonu se posléze chopil jeho kolega v opačné brance.
67'
Zcela sám se proti gólmanu Cohenovi zjevil Mads Mikkelsen. V klíčovém momentu před vystřelením ale absolutně selhal a míč jen tak lehce poslal vedle vzdálenější tyče svatyně izraelského týmu.
64'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází David, přichází Sahar.
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Abu Fani, přichází Ashkenazi.
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Rodriguez, přichází Mohamed.
63'
Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Joensen, přichází Petersen.
62'
Čehož využívá a střílí čtvrtou branku utkání! Samotný přímý kop ještě zvládl gólman Gestsson vyrazit, na dorážku RAMIHO GERSHONA zleva už nestačil a nechal ji proniknout za svá záda. Asistence: Omer Atzili.
62'
Haifa navíc může rozehrát přímý kop z nadějné pozice zpoza velkého vápna.
61'
Důležitý moment utkání! Hedin Hansen kousek před vápnem stáhl pronikajícího hráče Maccabi, za což si vysloužil druhou žlutou kartu a odchází tak předčasně do sprch.
59'
Maccabi pokračuje ve velmi aktivní hře.
58'
Celkem slibnou kombinaci domácího týmu zakončil celkem lehkovážně Tjarron Chery. Gólman Gestsson pak pokryl míč docela bez obtíží.
57'
Proto se Maccabi vrátilo zpět ke středu, kde přihrávkami vyčkává na vhodnou příležitost pro pokračování útočné akce.
56'
Izraelci se tím pádem vysunuli s míčem až na střed pole a snaží se dostat ještě dál. Proti nim ovšem stojí relativně dobře vysunutá obrana Tórshavnu.
56'
Žlutou kartu dostává Rene Joensen (HB Tórshavn).
56'
Dlouhý Gestssonovův odkop pokryla lépe obrana Haify.
54'
Domácí se snaží proniknout do vápna z pravé strany. Přes zahuštěnou obranu Tórshavnu se to ale zdá být až příliš obtížný úkol.
51'
Křižný centr domácích do velkého vápna zvládl jeden z hostujících obránců zavčasu odrazit do bezpečí.
49'
Žlutou kartu dostává Sun Menachem (Maccabi Haifa FC).
48'
Tórshavn se pokouší o rozehrávku přes středový kruh. Tam ale vždy naráží na obranu Maccabi, která vrací míč až ke gólmanovi.
46'
Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Justinussen, přichází Radosevlevic.
46'
První půle přinesla celkem dramatický vývoj plný gólových šancí. Nejprve mělo celkem jasnou převahu Maccabi, které ji využilo dvěma góly. Následně se hostům povedlo snížit a na malou chvíli dostat domácí tým pod tlak, přesto v poslední minutě nastavení Izraelci opět navýšili své vedení a do druhé půle vstoupí s dvoubrankovým náskokem.
45+6'
45+5'
Tak se to přeci jen podařilo! Maccabi střílí gól do šatny! DOLEV HAZIZA si v levém rohu vápna precizně zpracoval míč, obehrál hostujícího obránce a křižmo po zemi ho nasměroval přesně do branky Tórshavnu. Asistence: Omer Atzili.
45+4'
Navíc se hostům povedlo dostat míč až na druhou stranu, odkud vykopává Josh Cohen.
45+2'
Míč ale stále drží na svých kopačkách hráči domácího týmu. Haifa se pokouší dostat do vápna, z něj pak ohrozit Gestssonovu klec. Obrana Tórshavnu se ale s vypětím všech sil zatím drží.
45+1'
Už v prvních momentech nastavení se Maccabi odhodlalo k rychlému útoku po levé straně. S ním si ale obrana hostů stejně tak bleskově poradila.
45+1'
Hlavní sudí nastavuje pět minut.
45'
Po delším ošetřování před vlastní brankou Gestsson vykopává. Hosté se ještě mohou dostat díky faulu blíže k brance Haify.
43'
Křižnou střelu na gólmana Torshavnu vyslal Dolev Haziza. Gestsson ale na poslední chvíli odvrátil míč svýma rukama a poslal jej mimo hrací plochu.
42'
Celou situaci z pohledu hostujícího týmu ale rozhodla až střela Haify mimo hřiště a následný Gestssonovův daleký odkop.
41'
Což mu ale nevychází, naopak musí bránit další izraelský atak. Maccabi se několikrát nebezpečně přiblížilo k Gestssonově svatyni, leč na obranu hostů vyzrát nedokázalo.
40'
Tím pádem se k míči znovu dostal Tórshavn, který tentokrát zkouší klidnější rozehrávku po pravém křídle.
39'
Maccabi rozehrálo od vlastní branky. Po centru z pravé strany v podání Hazizy se k zakončení dostal Din David, který proti míči skočil šipku. Hlavičkou ale balon poslal pouze nad břevno hostujícího celku.
37'
Přetahovaná o míč na polovině Tórshavnu nemůže najít vítěze. Domácí se snaží probít blíže k Gestssonově svatyni, hosté naopak odrážejí míč spíše za polovinu hrací plochy.
36'
Žlutou kartu dostává Hedin Hansen (HB Tórshavn).
34'
Gólovou akci měl před sebou Dolev Haziza, který vyzkoušel své střelecké štěstí ve vápně z levé strany. Brankáři Gestssonovi se ovšem v poslední možné chvíli podařilo vyrazit míč rukama nad sebe.
33'
Tlak hostujícího celku se stupňuje! Dlouhou střelu zpoza vápna vyslal na Joshe Cohena Adrian Justinussen. Izraelský gólman ale míč udržel ve svých rukou.
32'
Dlouhý nákok Tórshavnu skončil mimo hřiště. Maccabi se tak díky vhazování zpoza postranní čáry dostalo po nějaké době k míči.
31'
Hosté se stále drží v útoku. Tentokrát mohou zahrozit díky autovému vhazování v blízkosti velkého vápna. Úspěšní v tom ale nebyli a tak se s rozehrávkou museli vrátit až k vlastní brance.
29'
Hostům se ale povedlo snížit! MIKKEL DAHL si přesně zpracoval dalekonosný centr ze středu hřiště a přestože byl stíhán obránci Haify, z otočky dokázal propasírovat míč přes za záda gólmana Cohena. Asistence: Heri Hjalt Mohr.
28'
Haifa si znovu ukořistila míč pro sebe. Tentokrát s ním ale nepřešla přes středovou čáru.
27'
Daniel Johansen i přes skluz nezastihl míč na hrací ploše. Jeho tým se ale stále drží na útočné polovině, přestože přišel o míč a pouze brání dalšímu pronikaní domácího celku hlouběji do pole.
25'
A je tu druhý gól Maccabi! Po přihrávce přes obranu faerského celku se dostal k míči osamocený DIN DAVID, který pohotovou trefou z pravé strany střílí již svůj druhý dnešní gól! Asistence: Tjarron Chery.
18'
Málo chybělo k dohlavičkování míče do branky. Centru z pravé strany se ve výšce chopil Michal Przybylski a hlavou jej nasměroval směrem k brance Cohena. Našel ale jen prostor u levé tyče jeho svatyně.
17'
Až v poslední možné chvíli zvládla obrana hostujícího týmu zbrzdit Doleva Hazizu, který tak pouze poslal míč do zámezí. Další odkop tak čekal na brankáře Tórshavnu.
15'
Odkop Teitura Gestssona na malou chvíli vytvořil naději pro Tórshavn. Celkem rychle si ale míč přisvojila obrana izraelského celku, od níž také byla započata další rozehrávka.
14'
Po nějaké době se Haifa opět dostala do velkého vápna. Obrana Tórshavnu ale udržela situaci pod kontrolou a míč poslala do bezpečí.
12'
Rozehrávku přímého kopu zpoza středové čáry a její následné přetavení v gólovou akci hráči Maccabi ochránili. Míč se ještě pokusil dostat do hry Teitur Gestsson, ten se ale pouze dokutálel k jeho kolegovi na opačné straně, Joshu Cohenovi.
11'
Izraelci se tak vrátili na středovou čáru. Zahrozit se nyní pokouší po druhé straně. Jedinou střelu ale vyslal José Rodriguez, který ovšem namířil míč vysoko nad Gestssonovu svatyni.
11'
Důležitý obranný skluz Johansena, kterým odvrátil centr z pravé strany na vlastní branku.
10'
Domácí Maccabi dlouho otálí s autovým vhazováním. Nakonec jim to ani nebylo k ničemu platné, neboť si sami poslali míč mimo hřiště a z obdobné pozice vhazují Tórshavn.
7'
O malou chvíli později byl ale úspěšný! Záloze Maccabi se povedlo lobem překonat obranu hostujícího celku a míč se dostal přímo k DINU DAVIDOVI, před kterým už stál jen osamocený gólman Teitur Gestsson. Izraelský útočník posléze nasměroval míč k jeho pravé tyči. Asistence: Tjarron Chery
6'
Velkou příležitost měl před sebou Din David, na něhož letěl vyšší centr z levé strany. Při jeho zpracování ale poslal míč vysoko nad Gestssonovu branku.
5'
Obraně Tórshavnu se podařilo obrat soupeře o míč kousek před velkým vápnem. Načež se tým z Faerských ostrovů zkouší dostat dálk díky dlouhému autovému vhazování. Přes polovinu ale přejít nedokázal.
3'
Po centru z levé strany překvapil hlavičkou gólmana Gestssona Omer Atzili. Míč ale umístil vedle pravé tyče, navíc ho tečoval ještě jeden z hostujících obránců. Maccabi ale vytěžilo alespoň rohový kop.
1'
Prvního utkání se chopili hráči Tórshavnu, kteří se vyřítili k vápnu po pravé straně. Obrana Maccabi ale dokázala míč poslat do autu a následně se dostat k vlastní rozehrávce.
1'

Maccabi Haifa FC: Cohen – Meir, Dahan, Gershon, Menachem – Chery (C), José Rodriguez, Abu Fani – Atzili, David, Haziza.
Náhradníci: Israeli, Fucs – Strain, Goldberg, Mohamed, Planić, Sahar, Ashkenazi, Jaber, Muzi, Levi.

HB Tórshavn: Gestsson (C) – Johansen, Askham, Wardum, Mohr – Justinussen, Joensen, Hansen, Przybylski, Mikkelsen – Dahl.
Náhradníci: Mørk – Soylu, Petersen, Thomsen, Radosevlevic, Dam, Jakobsen, Samuelsen.

Rozhodčí: Lambrechts – Vanyzere, de Weirdt (všichni BEL).
I HB Tórshavn byl v loňském ročníku mistrem své soutěže, čímž si vysloužil postup do nultého předkola Ligy mistrů. V něm ale v jediném domácím utkání nestačil na andorský tým Inter Escaldes a podlehl mu těsně 0:1. Tím se dostal do druhého předkola Konferenční ligy. V něm narazil na černohorskou Podgoricu, kterou doma smetl 4:0 a venku 2:0.
Izraelský tým v loňském ročníku ovládl tamější Premier League a zamířil do prvního předkola Ligy mistrů. V něm narazil na kazašský Kajmat Almaty. V domácím utkání s ním remizoval 1:1, ve venkovní odvetě však Maccabi svému soupeři podlehlo 0:2 a zamířilo do Evropské konferenční ligy. V druhém předkole narazilo na gruzínské Dinamo Tbilisi, které venku porazilo 2:1, doma pak Gruzínce zdemolovalo vysoko 5:1, čímž si zajistilo postup do třetího předkola.
Zdravím vás u 3. předkola Evropské konferenční ligy mezi izraelským týmem Maccabi Haifa FC s HB Tórshavn z Faerských ostrovů. Přeji příjemné fotbalové počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.