Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Racing FC : Breidablik - 8. července 2021   19:00

Racing FC
Racing FC
15' Mabella  • 34' Mabella
2:3
(2:1)
Breidablik
Breidablik
37' Eyjólfsson   • 66' Mikkelsen   • 88' Muminović
Racing FC
Ruffier (C) – Hennetier (66. Mersch), Skenderović, P. Simon, Buch – Tafer (83. Bouche), Holter (61. Nakache), Pokar, Mabella – J. Simon (66. Ikene), Dembélé
Nalbandjan (ARM) – Sevguljan (ARM), Gdljan (ARM)
Stade Josy Barthel, Lucemburk
Breidablik
A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminović, Margeirsson, Ingvarsson – V. Einarsson, Sigurdarson (83. Sigurjónsson), Eyjolfsson, Svanthórsson – Mikkelsen (71. Vilhjálmsson), Steindorsson (63. Yeoman)

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 17:9.
Je dobojováno. Hosté ve druhém poločase nejprve vyrovnali na 2:2 a dlouho tento stav vydržel. Ale v osmaosmdesáté minutě se prosadil Muminović, jenž poprvé poslal Breidablik do vedení. Hosté ho nakonec udrželi až do konce a vypracovali si tak lepší pozici do odvety, která se bude konat za týden v Breidabliku.
90+6'
90+5'
Hráči Racing FC Union se snaží o vyrovnání, před chvílí se dostávali do slibné šance, ale o tu je připravila pozorná obrana hostujícího Breidabliku.
90+3'
Ale hráči Breidabliku svého soupeře nepustili ke střele a berou balon zpět na své kopačky.
90+2'
Agilní hosté se znovu dostali do zakončení před domácí bránou, ale obrana si dokázala poradit a rychle otočila hru na opačnou stranu.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut navíc.
90'
Domácím už moc času na změnu skóre nezbývá, hosté nikam nespěchají a snaží se nadějný výsledek ubránit.
88'
Breidablik právě vstřelil branku!
A je z toho opravdu gól. Hosté dokonali obrat a v závěru zápasu vedou 3:2. Na míč si naběhl DAMIR MUMINOVIĆ a rychle ho usměrnil mezi tři tyče. Asistence: Hoskuldur Gunnlaugsson.
88'
Další šance pro Breidablik. Hosté totiž zahrávají rohový kop.
87'
Autové vhazování pro domácí tým.
86'
Ale z této akce se hráči Breidabliku neprosadili, následuje tak jen odkop od branky Romaina Ruffiera.
85'
Dlouhý nákop Nakachemu nevyšel, na polovině Breidabliku míč sebral jeden z hostů a hned ho dostává na opačnou stranu.
83'
Střídání v týmu Racing FC Union: ze hřiště odchází Yannis Tafer, přichází Yan Bouche.
83'
Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Alexander Sigurdarson, přichází Oliver Sigurjónsson.
82'
Chvíli se nehrálo, hostující hráč potřeboval ošetřit a až nyní jde za postranní čáru.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, stav je stále nerozhodný. Uvidíme, zda hlavní sudí oproti prvnímu poločasu nastaví nějakou tu minutu navíc.
79'
A další faul. Nyní se provinil domácí Pokar a hosté zahrají volný přímý kop.
77'
Žlutilo se na obou stranách, hra se přitvrzuje. Oba celky nejsou smířené s tím, že je stav nerozhodný a chtějí strhnout vedení na svou stranu.
77'
Žlutou kartu dostává Viktor Orn Margeirsson (Breidablik).
77'
Žlutou kartu dostává Gerard Mersch (Racing FC Union).
75'
Mana Dembélé si počínal příliš tvrdě a sejmul Sigurdarsona. Sudí ho za tento prohřešek odměnil další žlutou kartou pro jeho tým.
73'
Nebezpečný volný přímý kop zahrávali fotbalisté Breidabliku z hranice velkého vápna, ale z této standardní situace se prosadit nedokázali a neotáčejí tak skóre poprvé na svou stranu.
71'
Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Thomas Mikkelsen, přichází Árni Vilhjálmsson.
70'
Thomas Mikkelsen se znovu dostal do zakončení těsně před Romainem Ruffierem, ale obrana domácímu brankáři pomohla.
68'
Pokar fauloval Sigurdarsona a byl napomenut hlavním sudím.
66'
Střídání v týmu Racing FC Union: ze hřiště odchází Jérome Simon, přichází Farid Ikene.
66'
Střídání v týmu Racing FC Union: ze hřiště odchází Jonathan Hennetier, přichází Gerard Mersch.
66'
A je vyrovnáno! Do velkého vápna se dostal THOMAS MIKKELSEN, jenž si poté zpracoval balon a pravačkou ho nekompromisně poslal do domácí sítě. Racing tak ztratil dvoubrankový náskok a začíná se znovu od začátku.
63'
Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Kristinn Steindórsson, přichází Andri Yeoman.
63'
Hosté opět vystrčili růžky a znovu Thomas Mikkelsen zakončoval. Ale jen do připraveného Romaina Ruffiera.
61'
Střídání v týmu Racing FC Union: ze hřiště odchází Dwayn Holter, přichází Kevin Nakache.
61'
Pěkná akce Breidabliku. Na levé straně poslal přihrávku před branku soupeře Davíd Ingvarsson, na ni si nabíhal Thomas Mikkelsen, ale jeho pokus zastavil Ruffier. Nakonec byla celá akce ofsajdová.
59'
Po nepřesné akci uháněli dopředu hosté, k míči si sbíhal Davíd Ingvarsson, ale nakonec na něj nedosáhl a u něho byli dříve domácí borci.
57'
Dlouhý nákop na levé straně hlavou sklepl o zem Davíd Ingvarsson, ale jeho přihrávku spoluhráč nevyslyšel.
54'
A po chvilce se znovu dopustil faulu domácí Jonathan Hennetier a také inkasuje kartu.
52'
A žlutí se i na hostující straně, faulu na soupeře se dopustil Kristinn Steindórsson a i on už vidí od hlavního rozhodčího kartónek žluté barvy.
52'
Po hostujícím faulu zahrávali domácí slibný volný přímý kop, ale Gordon Buch levačkou napálil balon jen vysoko nad branku Antona Ariho Einarssona.
50'
Odkop od branky hostů končí až za polovinou, ale hráči Breidabliku toho nevyužili k rychlému protiútoku a nemohli se tak dostat do žádné šance.
48'
Delvin Skenderović, který tvrdě srazil k zemi Mikkelsena, dostává za svůj zákrok první žlutou kartu zápasu. Mezitím je hostující hráč ošetřován na středu hřiště.
47'
Po změně stran se natlačili domácí hráči na polovinu Breidabliku, ale ihned po rozehrávce ztratili balon a ten získali hosté, kteří míří před branku Romaina Ruffiera.
46'
Střely na branku: 3 – 2
Sudí nenastavil ani minutu navíc a první poločas je tedy minulostí. V něm jsme viděli tři branky. Nejprve skóre otevřeli domácí hráči, kteří pak šli i do dvoubrankového náskoku. Na to ale hosté zareagovali a snížili na rozdíl jediného gólu. Uvidíme, co nám ještě nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 20:01.
45'
44'
Po slibné střele Steindorssona zachytil míč Romain Ruffier a bude ho odkopávat od své branky.
42'
Nebylo z toho nic, po odkopu od hostující branky tak mohou do akce jít zase hráči Breidabliku.
42'
Rohový kop tentokráte pro Racing Union. Zahraje ho Pit Simon.
40'
Mikkelsen se vystavil další ofsajdové pasti. Hosté ztrácejí míč, do útoku jdou zase domácí.
39'
Domácí čelili další akci hostů, ovšem po chvilce se dostali na míč a namířili si to před branku Breidabliku, kde se neúspěšnou střelou prezentoval Mana Dembélé.
37'
A je sníženo. Po této standardní situaci se dostal ke střele díky odraženému balonu GÍSLI EYJÓLFSSON a bere tak Romainu Ruffierovi čisté konto. Hosté tak už ztrácejí pouze jeden gól.
36'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
34'
Racing právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení, a znovu v tom měl prsty YANN MABELLA. Ten se opět dokázal prosadit a Anton Ari Einarsson tak podruhé loví míč ze své sítě. Domácí útočník tak má zaděláno na hattrick.
33'
Hoskuldur Gunnlaugsson poslal zpětnou přihrávku dozadu na spoluhráče, následně se islandský celek dostal do zakončení, ale proti byla obrana domácího týmu.
31'
Mikkelsen byl v další slibné akci Breidabliku, zastavil ho však ofsajd. Postranní sudí tak má svůj praporek nahoře.
30'
Půlhodina hry je minulostí, zatím stále vedou domácí hráči, hosté se snaží o vyrovnání, ale marně.
28'
Damir Muminović si doběhl míč, který se ploužil k brance Breidabliku a na malou domů ho zahrál pro Antona Ariho Einarssona, jenž ho vrací zase zpět do hry.
27'
Hosté zvýšili tempo hry a opět se ocitli před brankou soupeře, tam byl však připraven opět pozorný Romain Ruffier.
25'
Viktor Orn Margeirsson napřahoval pravačkou, ale míč nakonec skončil jen na soupeřově kopačce. Znovu tak hráči domácího týmu směřují opačným směrem.
23'
Delvin Skenderović poslal míč na malou domů pro Romaina Ruffiera a ten ho okamžitě rozehrál směrem dopředu. Do akce tak posílá své spoluhráče.
22'
Na polovině hřiště přišli hosté o míč, ten získal tým Racingu a pozvolna se blíží k další útočné akci.
20'
Nic z toho ale nebylo, domácí celek situaci ustál a následuje pouze odkop od branky Romaina Ruffiera.
19'
Hosté vybojovali rohový kop, mají tedy šanci v další standardní situaci.
17'
Také hosté to zkusili před brankou Romaina Ruffiera, ale ten byl pozorný a balon získal do své moci.
15'
Pěkná akce domácích a míč končí v hostující síti. Do těsné blízkosti Antona Ariho Einarssona si naběhl YANN MABELLA a ten dokázal sklepnout balon za jeho záda. Ač byli aktivnější hosté, skóruje Racing.
13'
Gordon Buch zahrál z levé strany volný přímý kop, ale obrana Breidabliku si poradila a míč srazila do bezpečí.
11'
Nic z předchozího náznaku šance nebylo, domácí se opět ubránili a sami otáčejí hru na opačnou stranu.
10'
Dva fauly po sobě na obou stranách. Nyní už jsou u míče zase hosté a pádí před branku Romaina Ruffiera.
9'
Eyjólfsson se dostal do slibné akce, kterou ale překazil zdvižený praporek postranního rozhodčího. Ofsajd.
8'
Domácí čelili další útočné akce Breidabliku, jeho hráči jsou stále hodně aktivní a snaží se o změnu skóre, která však stále nepřichází.
6'
Dembélé se dopustil dalšího falu domácího celku, odnesl to Margeirsson. Poté byli domácí hráči v útočné akci, ale do zdárného konce ji nedotáhli.
5'
Ten zahrál Gunnlaugsson, ale z této standardní situace se znovu hosté z Breidabliku nedokázali střelecky prosadit. Následuje odkop od branky Racingu.
4'
Breidablik si opět vyšlápl na svého soupeře a donutil Racing zahrát balon na rohový kop.
3'
Holter to nyní přehnal s tvrdostí, fauloval Steindórssona a byl hlavním sudím napomenut. Příště by to mohlo být za žlutou kartu.
2'
Hosté se do utkání doslova vrhli, hned si vypracovali dvě šance, obě ale skončily mimo tři tyče. Nyní jdou do akce zase domácí hráči.
1'

Racing FC Union: Ruffier (C) – Hennetier, Skenderović, P. Simon, Buch – Tafer, Holter, Pokar, Mabella – J. Simon, Dembélé
Náhradníci: Pleimling – Pereira Sequeira, Crillon, Ikene, Omrani, Konte, Bouche, Mersch, Nakache, Amiri, Tinelli

Breidablik: A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminović, Margeirsson, Ingvarsson – V. Einarsson, Sigurdarson, Eyjolfsson, Svanthórsson – Mikkelsen, Steindorsson
Náhradníci: Bragason – Sigurjónsson, Helgason, Vilhjámsson, Andresson, Gudbjargarson, Atlason, Yeoman, Jónsson

Rozhodčí: Nalbandjan (ARM) – Sevguljan (ARM), Gdljan (ARM).

Jako hlavní rozhodčí bude tento duel řídit Henrik Nalbandjan. Na čarách mu budou asistovat pánové Atom Sevguljan a Artur Gdljan. Všichni arbitři jsou z Arménie.
Vzájemná utkání

Oba celky na sebe v minulosti ještě nenarazily a bude to tak pro ně jedna velká neznámá.
Breidablik

Také hosté z islandského Breidabliku v islandské lize skončili na čtvrtém místě a s tříbodovým náskokem tak získali vstupenku do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Na Islandu je už nová sezóně od května v plném proudu. Hráči Breidabliku si vedou zatím více než dobře. Nacházejí se po jedenácti odehraných duelech na druhém místě s pětibodovou ztrátou na první Valur. Jsou tedy rozehraní a budou se chtít na lucemburský tým vytáhnout a i oni prahnou po lepší pozici do odvety za týden. Čeká nás určitě zajímavý zápas, který může nabídnout i více vstřelených branek, jak je tomu zejména na Islandu zvykem.
Racing FC Union

Lucemburský celek Racing FC Union si účast v předkole vybojoval v této sezóně, kdy skončil v tabulce na čtvrtém místě a jelikož měl náskok pouze jednoho bodu, proplul do kvalifikace jen tak tak. Před klíčovými dvěma duely s islandským Breidablikem sehráli fotbalisté Racing FC dvě přátelská utkání. Nejprve prohráli 2:5 s Hesperange, naposledy však uspěli a zvítězili 3:2 nad Seraingem. Dnes už ale půjde do tuhého, chtějí-li uspět, musí si vybudovat lepší pozici do odvety, která se bude hrát za týden.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Odstartovala předkola Evropské konferenční ligy, která je nově vzniklou klubovou ligou. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Racing FC Union a Breidablik.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.