Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Tre Penne : Batumi - 8. července 2021   20:45

Tre Penne
Tre Penne
0:4
(0:3)
Batumi
Batumi
8' Pantsulaia   • 10' Mamučašvili   • 19' Jigauri   • 58' Zaria
Tre Penne
Migani – Maicon (64. Cesarini), Lombardi, Palazzi – Sartori (81. Cibelli), Santoni, Gai (C), Semprini (55. Battistini), Boccioletti (81. Zonzini) – Pieri (64. Costa), Badalassi.
Valikonis (LTU) – Sužiedėlis (LTU), Bučinskas (LTU)
Stadio Fonte dell'Ovo, Serravalle
Batumi
Kupatadze – Chabradze, Margvelašvili, Kobakhidze (C), Azarov – Mamučašvili, Teidi (62. Manjgaladze), Altunašvili (46. Šindagoridze), Jigauri (46. Zaria) – Pantsulaia (46. Grozurek), Flamarion (57. Sanogo).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Dinama Butumi v prvním zápase 1. předkola Evropské konferenční ligy potvrdili roli velkého favorita, na stadiónu Tre Penne zvítězili vysoko 4:0 a de facto tak rozhodli o svém postupu do další fáze.

Základ k úspěchu položili hosté už v prvním poločase, v němž skórovali třikrát. Postupně se prosadili Giorgi Pantsulaia, Vladimer Mamučašvili a Jambul Jigauri. Druhé dějství se hrálo spíše z povinnosti. Domácím viditelně docházely fyzické síly a hosté byli milosrdní, kvalitou výrazně slabšího soupeře výrazně šetřili. Přidali už jen jediný gól, povedenou střelou do levé šibenice skóroval střídající Giorgi Zaria.

Odveta je na programu příští čtvrtek 15. července. Hrát se bude v gruzínském Batumi, výkop proběhne v 18:30 hodin. Vzhledem k výsledku z prvního utkání lze očekávat, že trenér Geguchadze dá v základní sestavě příležitost hráčům, kteří se za normálních okolností do hry tolik nedostanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:13. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 0:3.
90+4'
90+3'
Závěrečné vteřiny pohárového střetnutí probíhají v blízkosti středového kruhu, kde kombinují hráči v bílých dresech. Útočit už viditelně nechtějí.
90+2'
Po znovuobnovení hry Mamučašvili sportovně vrátil balón domácí, kteří ho drželi v době před přerušením. Palazui pustil kulatý nesmysl až k brankáři.
90+1'
Na polovině hřiště zůstal ležet Badalssi, jehož postihly křeče do pravé nohy. Byl to protihráč Margvelašvili, kdo útočníkovi Tre Penne napnul nohu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Battistini vyvinul alespoň náznak presinku. Když pochopil, že se jej rozehrávající Margvelašvili nezalekl, tak zacouval zpět na svou polovinu.
88'
Autové vhazování Cesariniho prodloužil Lombardi za sebe do země nikoho. K hracímu předmětu volným tempem doběhl jako první hostující stoper Kobakhidze.
87'
Aby se neřeklo, tak Mamučašvili vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu. Zcela mimo dosah spoluhráčů, přímo do rukavic brankáře.
86'
Nechuť hrát je možná až příliš velká. Domácí nemůžou a gruzínský soupeř ho sympaticky šetří. Pokračuje kombinace na obranné polovině.
85'
Giorgi Zaria měl v úmyslu hlavou sklepnout balón pod sebe na Grozureka, když jej čistou hrou tělem vyvedl z rovnováhy Palazzi. Hostující záložník tak nakonec posunul balón za postranní čáru.
84'
Kombinace hostů postupuje spíše dozadu. Do hry je v posledních okamžicích zapojován i brankář Kupatadze, ten se dneska ani nezapotil.
83'
Další střelecký pokus Tre Penne obstaral Cibelli, jenž ke kulatému nesmyslu přišel šťastným způsobem, poslal ho k němu nepovedeným obranným zákrokem Margvešviliho. Zmíněného stopera autor střely vzápětí napálil.
82'
Čestný úspěch chtěl zaznamenat Michael Battistini. Zkusil využít skutečnosti, že gólman nestojí úplně na základní čáře, tak vystřelil z úctyhodných třiceti metrů. Ke své smůle pouze nad horní tyč.
81'
Střídání v týmu SP Tre Penne: ze hřiště odchází Francesco Sartori, přichází Enrico Cibelli.
Střídání v týmu SP Tre Penne: ze hřiště odchází Benjamin Boccioletti, přichází Kevin Zonzini.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězství Dinama Batumi není pochyb, poslední minuty se dohrávají z povinnosti.
79'
Azarov dal nákopu příliš vekou razanci. Proti míči vystartoval brankář Magoni, který jej bez větších problémů schoval do koše.
78'
Lukas Grozurek nahrál na pravou stranu Manjgaladzemu a sběhl si do pokutového území. Tam dostal zpětnou nahrávku a pravačkou vystřelil nebezpečně, leč těsně nad břevno.
77'
Presink domácího mužstva je nulový. S největší pravděpodobností v této skutečnosti hrají roli i fyzické síly, které s přibývajícími minutami ubývají.
76'
Po kratší odmlce hra znovu probíhá na útočné polovině Batumi. K zakončení se hráči v bílých dresech již moc nemají.
75'
Brankář Kupatadze místo dlouhého nákopu přihrál před sebou stojícímu Kobakhidzemu. Stoper také nikam nespěchá, zapojil do hry svého kolegu na pravé straně.
74'
Domácí kapitán Gai překvapivou kličkou vyřadil ze hry a dostal se k centru z levé strany. Ve vzduchu kraloval Margvelašvili, Badalassi neměl šanci.
73'
Je vidět, že fotbalisté Batumi nehrají na plný plyn. Zřejmě nechtějí uštědřit outsiderovi zase příliš velký debakl, pár gólů si musí nechat i do odvety.
72'
Individuální akci Grozureka chyběla pouze gólová tečka. Rakouská hráč prokličkoval mezi trojicí protihráčů, avšak při střele balón trefil vnějším nártem.
71'
Rohový kop rozehráli hosté na krátkou vzdálenost. Po narážečce Mamučašvili přeci jen odcentroval, Migani boxoval balón do bezpečí.
70'
Tentokráte již Vamara Sanogo zakončoval a ve vstřelení gólu mu zabránila pravá tyč. Právě tu šestadvacetiletý Francouz trefil hlavičkou po výborném centru zleva.
69'
Vamara Sanogo mohl a nejspíše i měl střílet, avšak vymyslel lob na Manjgaladzeho. Následovalo sklepnutí pro Mamučašviliho a rána z halfvoleje nad břevno.
68'
Giorgi Zaria zkoušel skórovat pro změnu pravou nohu. Znovu střílel technicky, nicméně trefil jen jednoho z protihráčů.
67'
Nechybělo moc, aby si střídající Cesarini vstřelil vlastní gól. Skočil rybičku do centru z levé strany a rozvlnil boční síť domácí svatyně.
66'
Levý obránce Azarov zvládl rychlostní souboj proti Costovi. Před soupeře natlačil tělo a pohlídal balón, který nechal dokutálet do zámezí.
65'
Nohama si zahrál i brankář Kupatadze. Pro něj se jednalo o první práci v rámci druhé půle. S přehledem přenesl hru doleva na Chabradzeho.
64'
Střídání v týmu SP Tre Penne: ze hřiště odchází Riccardo Pieri, přichází Lorenzo Costa.
Střídání v týmu SP Tre Penne: ze hřiště odchází Maicon, přichází Davide Cesarini.
63'
Hostující trenér poměrně zariskoval, protože do konce zápasu zbývá ještě dost času a již vyčerpal povolený počet pěti střídání. Musí doufat, že se tak některý z jeho svěřenců nezraní.
62'
Střídání v týmu FC Dinamo Batumi: ze hřiště odchází Benjamin Opeyemi Teidi, přichází Giuli Manjgaladze.
61'
Pověstného „bůra“ mohl završit Mamučašvili. Z pravé strany velkého vápna vypálil nebezpečnou křižnou přízemní střelu, jež proletěla o decimetry vedle tyče.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Dinamo Batumi ještě vylepšilo svůj náskok, vede už o čtyři góly.
58'
Batumi právě vstřelilo branku!
Náskok hostujícího mužstva navyšuje střídající GIORGI ZARIA. Od Mamučašviliho obdržel nahrávku na hranici šestnáctky, levou nohou pak poslal balón z prvního doteku do levé šibenice.
57'
Střídání v týmu FC Dinamo Batumi: ze hřiště odchází Flamarion, přichází Vamara Sanogo.
56'
Chabradze dobrý úmysl v úspěšnou realizaci nepřetavil. Lobem za obranou hledal nabíhajícího Zariu, stoper Lombardi prodloužil míč do rukavic Miganiho.
55'
Střídání v týmu SP Tre Penne: ze hřiště odchází Matteo Semprini, přichází Michael Battistini.
54'
Narážečka mezi Mamučašvilim a Teidim neměla chybu. Přesnost postrádala až následná střela prvního jmenovaného vedle pravé tyče.
53'
Domácí kapitán Gai chtěl standardku příliš okatě. Padal ještě dříve, než vůbec ke kontaktu mezi ním Kobakhidzem došlo. Hra pokračuje bez přeušení.
52'
Akce hostujícího mužstva pokračovala rohovým kopem. Exekuce se chopil bek Azarov, jenž neúspěšně hledal hlavu pozdě vyskočivšího Chabradzeho.
51'
Maicon vyřešil nebezpečnou situaci, když byl u centru Zarii jako první a bez rozpaků poslal hlavičku nad břevno vlastní brány.
50'
Dlouho fotbalisté v modrých dresech na míči nepobyli. Po výkopu brankáře Miganiho totiž v uspěl v hlavičkovém souboji bránící Margvelašvili.
49'
Pravou stranou utekl nově příchozí Lukas Grozurek. Na střelu z velkého úhlu si netroufl, místo toho odcentroval do rukavic brankáře.
48'
Obrázek podle očekávání oproti prvnímu poločasu nezměněný. Hosté kombinují na útočné polovině a hledají mezeru v defenzivě soupeře.
47'
Zatímco domácí trenér poslal do druhého poločasu stejnou jedenáctku, tak hostující trenér udělal hned tři změny. Šanci načerpat cenné pohárové zkušenosti dává i hráčům širšího kádru.
46'
Střídání v týmu FC Dinamo Batumi: ze hřiště odchází Giorgi Pantsulaia, přichází Lukas Grozurek.
Střídání v týmu FC Dinamo Batumi: ze hřiště odchází Jambul Jigauri, přichází Giorgi Zaria.
Střídání v týmu FC Dinamo Batumi: ze hřiště odchází Sandro Altunašvili, přichází Laša Šindagoridze.
46'
Dinamo Batumi zatím naplno potvrzuje papírové předpoklady, na stadiónu sanmarinského Tre Penne vede po prvním poločase 3:0. Všechny tři góly padly v úvodních osmnácti minutách. Do vedení poslal gruzínský celek Giorgi Pantsulaia, jehož později doplnili Vladimer Mamučašvili a Jambul Jigauri. Hosté mají zápas pevně pod kontrolou, soupeře po celé první dějství nepustili do jediné větší příležitosti. Sami si jich naopak ještě pár vypracovali, ale čtvrtého gólu se zatím nedočkali.
45'
44'
Maicon po lajně zapojil do hry Sartoriho. Ten si netroufl na individuální akci, raději na jistotu vrátil balón Brazilci do zadních řad.
43'
Mezi stoperskou dvojici naběhl Flamarion. Při přebírání přihrávky omylem šlápl na pravou nohu Maiconovi. Arbitr Valikonis celou situaci dobře viděl a odpískal faul.
42'
Faul z nepozornosti i na druhé straně. Jambul Jigauri couval proti vyššímu pasu vyslaném z kopačky Teidiho. Vzápětí se ve výskoku ohnal rukou a trefil o obličeje Lombardiho.
41'
Útočný faul odpískán Pierimu. Šestadvacetiletý forvard sledoval balón a moc nepozoroval situaci před sebou, když najednou narazil do nic netušícího Azarova.
40'
Zpátky ke hře. Sandro Altunašvili ve středu hřiště obelstil dva protihráče a míč si posunul do palebné pozice, pravačkou však vypálil hodně nepřesně.
39'
V dresu sanmarinského Tre Penne najdeme jedno velmi zajímavé jméno. Je jím brazilský obránce Maicon. Devětatřicetiletý fotbalista prošel týmy jako Inter Milán, Manchester City či AS Řím. S Interem v roce 2010 dokonce oslavil italský treble. V současné době již dohrává svou kariéru, proto zkusil i tuto zajímavou štaci v klubu ze San Marina.
38'
S míčem hrající Giorgi Pantsulaia v souboji jeden na jednoho neuspěl proti Palazzimu. Stoper soka výborně vystál a nepustil ho za záda.
37'
Exekuce přímého kopu se chopil Nicola Gai. Centr měl k ideálu daleko. Míč poslal na hranici poutového území, většina jeho spoluhráčů očekávala míč blíže bráně.
36'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Irakli Azarov. Levý obránce Batumi u lajny tvrdě zajel do kotníků Sartoriho, které trefil místo balónu.
35'
Další nákop, tentokráte na útočnou polovinu a se snahou založit rychlý protiútok. Sartori zaslouží pochvalu alespoň za snahu, přestože balón poslal do zámezí.
34'
Střední záložník Matteo Sempirni sice udělal úspěšnou kličku Altunašvilimu, jenže tu provedl směrem k vlastní bráně. Vzápětí jej pod velký tlak dostal Mamučašvili, domácí borec na jistotu odpálil míč do autu.
33'
Někteří z hostujících fotbalistů mají problémy se stabilitou. Po Pantsulaiovi zakopl i Flamarion, i on tak místo očekávaného centru skončil na zemi.
32'
Benjamin Teidi se rozhlédl a poslal nahrávku k levé lajně, kde viděl Jigauriho. Jeho příliš vysoký cent skončil v rukavicích gólmana.
31'
Slibně vypadající přečíslení dvou proti jednomu zkazil Flamarion. V plném sprintu si pravou nohou zakopl o levou a komicky se svalil na trávník.
30'
Domácí se dožadovali pokutového kopu po údajné hře rukou Margvelašviliho. Píšťalka rozhodčího zůstala němá.
29'
Brejk Tre Penne neměl dlouhého trvání. Irakli Azarov věděl o Pierim, jenž mu zabíhal za záda. Nákop Gaie sklepl hlavou pro Teidiho.
28'
Hosté kombinují s velkým klidem. Netlačí se za každou cenu do zakončení, dokáží i zklidnit hru zpětným pasem ke stoperům, kteří také po většinu času působí na útočné polovině.
27'
Pravý bek Chabradze dokázal poslat míč do přehuštěného prostoru ke spoluhráči Pantsulaiovi. Tomu již nahrávka nevyšla, našel pouze Palazziho.
26'
Náznak útoku domácího celku zhatil Mamuka Kobakhidze. Stoper tváří v tvář rozběhnutému Badalassimu uspěl, míč mu čistě vypíchl pravou nohou.
25'
Druhý ofsajd v krátkém časovém sledu a znovu ho zavinil Giorgi Pantsulaia, který zaběhl za posledního obránce Maicona příliš brzy.
24'
Benjamin Teidi viděl nabíhajícího Flamariona. Průniková nahrávka až k brazilskému útočníkovi neprošla, ve skluzu zasáhl Lombardi.
23'
Giorgi Pantsulaia spěchal do samostatného úniku. V postupu na bánu jej zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd.
22'
Zatímco fotbalisté v bílých dresech působí na míči velmi jistým dojmem. Blízko čtvrtému gólu byl Falamrion, na centr Mamučašviliho zprava jen těsně nedoskočil.
21'
Domácí lépe připravenému soupeři vůbec nestačí. Kombinace není prakticky žádná, když hráči v modrém získají míč, okamžitě ho odkopávají.
19'
Pokračuje demolice domácího mužstva. Po nepovedeném obranném zákroku Lombardiho přihrál Altunašvili JAMBULOVI JIGAURIMU. Ten ke dvěma asistencím přidal i gól, když si posunul míč z levé strany šestnáctky více na střed a uspěl střelou po zemi k bližší tyči.
18'
Gól ze střední vzdálenosti zkusil zaznamenat i Benjamin Teidi. Technicky mířil k pravé tyči, balón prosvištěl zhruba o metr vedle tohoto prostoru.
17'
Domácí strážce svatyně Mattia Migani se omlouvá spoluhráčům, protože měl kolem sebe prázdno, přesto zbrkle odkopl míč do autu.
16'
Kupatadze rozehrál odkop od brány na krátkou vzdálenost. Balón si vyměnila kompletní obranná čtveřice, Dinamo nikam nespěchá.
15'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Gai. Těsně před pokutovým územím předal míč Sartorimu, jehož ránu po zemi chytil gólman do rukavic.
14'
Z velké dálky vystřelil středopolař Sandro Altunašvili. Pravačkou zvedl balón vysoko do vzduchu, aby nakonec spadl na horní síť.
13'
S balónem na kopačkách zase hosté. Ti hrají s velkou chutí a není divu, protože poměrně brzy prakticky rozhodli o svém postupu do dalšího předkola.
12'
Je sympatické, že hráči Tre Penne zkouší útočit, přestože během úvodní čtvrthodinovky inkasovali už dvě branky a možná by spíše měli bojovat o odvrácení debaklu. Po hlavičce Santoniho dokonce musel zasahovat Kupatadze.
10'
To bylo rychlé! Hosté skórují podruhé během dvou minut a potvrzují, že jsou kvalitou někde jinde. Důležitou roli sehrál výkop gólmana Kupatadzeho, který zpracoval Pantsulaia. Neunáhlil se a ještě přihrál pod sebe Jigaurimu, jenž také zachoval chladnou hlavu a vylepšil palebnou pozici pro VLADIMERA MAMUČAŠVILIHO, pravý záložník přízemním pokusem trefil odkrytou část brány.
8'
Před chvílí ještě GIORGI PANTSULAIA neuspěl, nyní už ano! Z levé strany šestnáctky obdržel ideální nahrávku do nohy od Jigauriho. Útočníkovi stačilo pouze nastavit levačku a usměrnit balón do sítě za bezmocného gólmana.
8'
Francesco Sartori chtěl hrát dopředu, jenže neměl komu nahrát. Proto se otočil a do kombinace zapojil i stopery.
7'
Od prvního gólu dělily hostující celek centimetry! Za obranu si naběhl na výborný pas Giorgi Pantsulaia, který přeloboval vyběhnuvšího gólmana, avšak míč proskákal těsně vedle pravé části brankové konstruce.
6'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal domácí kapitán a středopolař Nicola Gai. Při presinku bolestivě přišlápl Altunašvilimu pravou nohu.
6'
Další střelecký pokus vyprodukoval Giorgi Pantsulaia. Po dobrém zpracování střílel pravačkou, přízemní pokus proletěl těsně vedle levé tyče.
5'
Už v páté minutě musel do akce Mattia Migani. Devětadvacetiletý gólman v náručí zpacifikoval nebezpečnou střelu Teidiho z dvaceti metrů.
4'
Papírové předpoklady se potvrzují od prvních minut. Balón se od úvodního hvizdu pohybuje na obranné polovině Tre Penne, jehož hráči se unavují běháním bez míče.
3'
Bylo by velkým překvapením, pokud by utkání skončilo jiným výsledkem než vítězstvím Dinama Butumi. Tento celek plní roli obrovského favorita.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Hosté z Gruzie oblékli pro dnešní pohárové střetnutí dresy bílé barvy.
1'

SP Tre Penne: Migani – Sisenando, Lombardi, Palazzi – Sartori, Santoni, Gai (C), Semprini, Boccioletti – Pieri, Badalassi.
Náhradníci: Lanzoni, Chierighini – Cesarini, Costa, Zonzini, Simoncelli, Cibelli, Vandi, Battistini, Casadei, Zafferani.

FC Dinamo Batumi: Kupatadze – Chabradze, Margvelašvili, Kobakhidze, Azarov – Mamučašvili, Teidi, Altunašvili, Jigauri – Pantsulaia, Flamarion.
Náhradníci: Alavidze, Chataratišvili – Azackij, Gaprindašvili, Zaria, Tevdoradze, Manjgaladze, Grozurek, Navalovski, Gagošidze, Sanogo, Šindagoridze.

Rozhodčí: Valikonis (LTU) – Sužiedėlis (LTU), Bučinskas (LTU).
FC Dinamo Batumi

Batumi se do nově vzniklého evropského poháru kvalifikovalo z druhé pozice domácí ligy. Na mistrovské Dinamo Tbilisi činila ztráta čtyři body, náskok na třetí celek Dila Gori čítal bodů šest. Gruzínská liga se hraje systémem jaro – podzim, za sebou tak má už jednadvacet kol. A svěřenci kouče Geguchadzeho si vedou na výbornou, neboť jsou první o dva body před Dinamem Tbilisi, které minulý týden porazili 2:1.
SP Tre Penne

Sanmarinské Tre Penne postoupilo do evropských pohárů ze třetí pozice. Do ligového vyřazovacího play-off prošlo ze čtvrtého místa. V semifinále Tre Penne prohrálo 0:1 s La Fioritou, načež v klíčové bitvě o třetí místo zabralo a výsledkem 1:0 porazilo Libertas, druhý tým po základní části. V evropských pohárech se od klubu ze země fotbalového trpaslíka nic neočekává, může pouze překvapit.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování 1. předkola Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi týmy SP Tre Penne a FC Dinamo Batumi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.