Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Apollon Limassol - 29. července 2021   18:45

Žilina
Žilina
27' Bernát  • 79' Jibril
2:2
(1:1)
Apollon Limassol
13' Coll   • 51' Jradi
Žilina
Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Gono (88. Myslovič), Fazlagikj, Bernát (61. Bichakhchjan)– Kaprálik (88. Slebodnik), Jibril, Ďuriš (90+1. Goljan)
Belko – Myslovič, Bichakhchjan, Jambor, Goljan, Slebodnik, Nemčík, Sluka, Kopas, Suĺa
A. Boucaut – F. Lemaire, V. Di Vincenzo (BEL)
Štadión MŠK Žilina
Jovanović – Khammas (64. Mavrias), Wellington, Katelaris (54. Malekkidis), Panagiotou – Coll (64. I. Ilijev), Cham. Kyriakou (C), Marković (77. Denić) – Jradi – Pittas, Dabo (78. Janga)

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:9.
Žilina v semifinále pojede do dalekého Kazachstánu, kde se utká s týmem Tobol. Tomu se hlavně vydařil druhý zápas, kdy díky výsledku 4:1 vyřadil favorizovaný chorvatský Hajduk Split.
Žilina nakonec ve druhém zápase remizovala s Apollonem, ale vzhledem k výhře 3:1 v prvním zápase, jim to stačí na postup do semifinále kvalifikace. Apollon v dnešním zápase marně dotahoval brankové manko z prvního duelu a Žilina vždy dokázala odpovědět na jejich vedoucí trefy.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Slebodnik (MŠK Žilina).
90+3'
Ofsajd nyní zastavil ještě útočnou snahu Žiliny, kterou to však nemusí mrzet a už se může pomalu a jistě radovat z postupu.
90+1'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ďuriš, přichází Goljan.
90'
Právě skončil základní odměřený čas a nyní běží nastavení čtyři minuty.
89'
Žilina si kontroluje závěr zápasu a nakonec to vypadá, že to bude bez nervů. Jejich soupeř už má hodně málo času k tomu, aby vstřelil dvě branky a dostal tak duel do prodloužení.
88'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Gono, přichází Myslovič.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Kaprálik, přichází Slebodnik.
87'
Žilina má ještě k dispozici hodně střídání, čehož za chvíli nejspíše začne využívat a tím natahovat čas v závěru zápasu.
85'
Překvapivá přihrávka do vápna a hráč i přes bránícího hráče vystřelil a trefil pravou tyč! Žilina si mohla definitivně pojistiti postup do další fáze kvalifikace.
83'
Limassol se ještě snaží něco směrem dopředu vymyslet, ale Žilina se zatáhla na svou polovinu a těžko se jim nyní něco vymýšlí.
82'
Diváci nyní skandují, že si ještě přejí třetí branku a tím dosažení druhého vítěství nad soupeřem z Kypru.
81'
I přes zvukové mikrofony, lze říci, že návštěva na tamním stadionu je slušná, respektive v rámci povoleného limitu diváků.
80'
Apollon opět ztrácí dvě trefy a nyní je o kus dál k postupu. Žilina naopak zase hodně blízko.
79'
Žilina právě vstřelila branku!
Žilina nyní precizně využila toho, že Apollon už delší dobu hraje bez pevné defenzívy. TAOFIQ JIBRIL se rozběhl po pravé straně, kde mu už jen stačilo si počkat, zda jej Bichakhchjan svou přihrávkou z levé strany přesně najde. No, a našel. Asistence: Vahan Bichakhchjan.
78'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Dabo, přichází Janga.
77'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Marković, přichází Denić.
76'
Hostující celek má ještě poměrně dostatek času k dramatizování skóre, ale v posledních minutách se moc do šancí nedostává.
74'
Ze standardní situace to Bichakhchjan zkusil přízemní střelou, ale brankář hostů dobře viděl na míč a pohlídal si toto zakončení.
72'
Dabo nyní hodně tvrdě zajel do Ananga a možná může být rád, že jde jen o žlutý kartónek!
71'
Tak tohle by mohlo možná Žilinu i nakonec mrzet! Jovanović dokázal vyrazit střelu a následně už jen sledoval, jak dorážka v podání Minárika zamířila přesně do břevna! Následně jeden z hráčů Apollonu odhlavičkoval míč na roh.
70'
Žilina se opět dostala do útoku, kdy byla obrana Apollonu trochu rozhozená. Hosté už viditelně příliš na defenzívu nehledí a snaží se vše směřovat do útočné fáze.
69'
Dlouhá přihrávka, ze které nic nebude a Apollon se snaží z defenzívy založit útok. Zatím se jim to příliš nedaří a jejich souhra je hodně kostrbatá.
68'
Na druhou stranu žilinští nikam nespěchají a vyčkávají se svým založením útoku.
67'
Apollon se nyní na trávníku spíše hledá a nedaří se jim držet delší dobu hru na své straně.
66'
Anang měl míč na polovině hřiště pod kontrolou, když jej soupeř stáhl na trávník, aniž by měl snahu hrát míč.
65'
Petráš nyní musel rychle od své brankové čáry a včas dokázal ukrýt míč před dobíhajícím hráčem.
64'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Coll, přichází I. Ilijev.
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Khammas, přichází Mavrias.
63'
Hra nyní trochu opadla. Žilina se snaží kouskovat hru a nepustit svého soka do nějakého možného tlaku.
61'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Bernát, přichází Bichakhchjan.
61'
Autor první branky, Coll, nyní utrpěl při hře zranění, které jej donutí pravděpodobně střídat.
60'
Po hodině hry jsou stále blíž k postupu domácí, ale bude to ještě boj až do závěrečných minut zápasu.
58'
Jibril už byl sám před brankářem, ale nemohl zakončovat. Rozhodčí přerušil hru pro jeho ofsajdové postavení.
57'
A centr nebyl vůbec špatný. Hráč však nedokázal hlavičkovat mezi tři tyče, ale míč se hráči spíše svezl na hlavě a skončil v zázemí.
56'
Žilina podniká útok a určitě chce opět docílit další branky a vrátit tak větší klid na své kopačky. Nyní si vybojovala další roh.
55'
První žlutá karta, kterou dostává Cham. Kyriakou.
54'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Katelaris, přichází Malekkidis.
52'
Druhá branka hostů dává určitou naději ještě na pomýšlení postupu z jejich strany. Musí ještě vstřelit alespoň jednu branku, aby šel zápas případně do prodloužení.
51'
Apollon právě vstřelil branku!
Apollon se rozhodě nehodlá vzdát bez boje! Dabo nyní dobře zatáhl míč po pravé straně a přesně přihrál do vápna, kde byl osamocen BASSEL ZAKARIA JRADI, který nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Bagaily Dabo.
50'
Jradi si nabíhal na aut, přičemž byl faulován. To se mu vůbec nelíbilo a dal to následně najevo svému faulujícímu hráči. Rozhodčí následně uklidňuje rozhořčeného Jradiho!
49'
Žilina opět ukázala, že dokáže rychle přejít do protiútoku. I centr z pravé strany byl přesný. Nicméně dál už akce nepokračovala, neboť hráč nezpracoval dostatečně rychle, aby stihl vystřelit.
48'
Na druhé straně byl roh Žiliny, nakonec přišlo zakončení, které však putovalo hodně vysoko nad branku.
47'
Jeden z hráčů Limassolu nabral dobrou rychlost a přihrával na střed šestnáctky. Jeho dobrý úmysl však neprošel a obránce Žiliny dobře vystoupil proti míči.
46'
První poločas nám nabídl úvodní branku Apollonu, Žilina následně dokázala na inkasovanou trefu relativně rychle odpovědět. Oba týmy si vytvářely další šance, které mohly skončit brankami. O něco herně lepším týmem byla Žilina, která má dobře nakročeno k postupu do další fáze soutěže.
45'
45'
Pískot žilinských fanoušků, kterým se nelíbil jeden ze zákroku hostujícího hráče. Rozhodčí je však jiného názoru a nechává hru pokračovat.
44'
Z tohoto přetaženého centru nevznikne žádné nebezpečí pro branku Petráše a ten může zatím zůstat v poklidu.
43'
Záhy je tu třetí roh pro hosty, bude z toho branka do šatny?
42'
Apollon nyní zajímavě kombinovala a postupně se dostával k šestnáctce Žiliny. Nakonec nevzniklo žádné nebezpečí pro brankáře.
41'
U míče je slovenský tým, který spíše vyčkává a hledá skulinku v defenzívě Limassolu.
39'
Domácí celek se nyní snaží dohrát závěr prvního poločasu v poklidu a nejlépe bez inkasované branky.
35'
Žilině vyrovnávací trefa pomohla a nyní se častěji dostávají do blízkosti branky Apollonu.
34'
Jovanović měl nyní složitou situaci, kdy si chtěl doběhnout pro míč na hranici šestnáctky, ale zjistil, že míč ještě není v místě, kde jej může chytit do rukou. Tu už se blížil soupeř a brankář musel hlavičkou odrazit míč na roh!
32'
Kaprálik byl faulován a vybojoval pro svůj tým míč. Žilina bude rozehrávat z vlastní poloviny a může uklidnit hru na své polovině.
31'
S ním si Žilina poradila, stejně tak s následným rychlým centrem zpět před jejich branku.
30'
Po půl hodině evidujeme vyrovnaný stav a nyní budou hosté zahrávat svůj další rohový kop.
29'
Pittas si naběhl na přesnou přihrávku a pokoušel se překvapit Petráše přízemní střelou. Ten si vyběhl z branky a bezpečně chytil míč.
28'
Tato vyrovnávací branka může opět trochu uklidnit Žilinu. Uvidíme, zda jejich soupeř dokáže odpovědět.
27'
A je vyrovnáno! JÁN BERNÁT se nerozpakoval a vystřelil ze střední vzdálenosti. Jovanović asi trochu podcenil tuto střelu a míč zapadl za jeho záda do branky. Asistence: Benson Anang.
26'
Snaha o dlouhý nákop za obranu Limassolu nevyšla. Obrana se včas dokázala vrátit a eliminovat tento rychlý útok.
25'
...ten však nepřinesl žádné pozdvižení před brankářem Jovanovićem.
24'
Za velkého potlesku se nyní Žilina připravuje k zahrávání rohového kopu...
23'
Apollon nyní nedokázal projít přes půlící čáru a musí opět čelit další útočné snaze soupeře.
22'
Žilina si je vědoma, že případná další branka Limassolu, už by byla fatální a jejich soupeř by byl rázem zpět ve hře o postup.
21'
Jovanović si opravdu v posledních minutách zachytá. Nyní musel k zemi proti jedné přízemní střele soupeře!
19'
Žilina zabrala a důkazem je jejich další dobré zakončení! Jeden z hráčů vyslal dobrý míč z pokutového území a moc nechybělo, aby skončil v brance!
18'
Blízko k vyrovnávací brance byl nyní Jibril, který vyslal křižnou střelu, kdy se míč odkutálel těsně vedle levé tyčky!
17'
Omlouváme se Vám za menší technické potíže způsobené ztrátou obrazu hry. Nyní jsme zpět...
13'
Nakonec jdou hosté přece jen do vedení! Autorem branky je ISRAEL COLL, který si počkal na míč a ještě před hranicí pokutového území napřáhl ke střele a otevřel tak skóre utkání. Asistence: Andreas Panagiotou
12'
Žilině se podařilo přečkat úvodní menší tlak soupeře a vyrovnala dění na travnaté ploše. Už se taky začínají ve větším počtu ozývat fanoušci slovenského zástupce.
11'
Khammas se pokoušel o centr do vápna, ale napálil míč do nejbližšího obránce Žiliny.
10'
Nyní jsem mohli vidět rychlé útoky na jedné či druhé straně. Pokaždé správně zafungovala defenzíva.
9'
Žilině se nyní podařilo zaměstnat více obranu soupeře, velká škoda pro slovenský celek, že centr z levé strany nebyl přesnější.
8'
Rusnák nyní vyvinul dobrou aktivitu, ovšem před hranicí pokutového území podklouzl a připravil se tak o možnost jít přímo do vápna.
7'
A opět hosté rychle dostali hru na polovinu Žiliny, nicméně nyní se jim dlouhý míč nevyplatil a hra se vrací zpět na jejich polovinu.
6'
Žilině se však nyní daří rozbíjet kombinaci soupeře a dokonce se do útoku dostával Kaprálik. Ovšem tento míč byl delší, než by sám potřeboval.
5'
Limassol je aktivní od úvodního hvizdu a bude se určitě snažit co nejdříve dostat míč do sítě soupeře.
4'
Míč po centru nakonec vypadl až mimo šestnáctku, ale jeden z hráčů jej ihned posílal zpět do vápna, kde v dobré pozici hlavičkoval jeden z hráčů hostí a poslal míč mimo tři tyče!
3'
Tento centr z levé strany už však vypadal zajímavě. Žilinský obránce jako první dokázal hlavičkovat mimo branku, roh pro Apollon.
2'
Apollon se jako první dokázal přiblížit k brance soupeře, ovšem žádný míč neletěl na Petráše.
1'

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Gono, Fazlagikj, Bernát – Kaprálik, Jibril, Ďuriš
Náhradníci: Belko – Myslovič, Bichakhchjan,, Jambor, Goljan, Slebodnik, Nemčík, Sluka, Kopas, Suĺa

Apollon Limassol FC: Jovanović – Khammas, Wellington, Katelaris, Panayiotou – Coll, Cham. Kyriakou (C), Marković – Jradi – Pittas, Dabo
Náhradníci: Durin – Denić, Injgia, Malekkidis, I. Ilijev, Papunašvili, Spoljaric, Janga, Mavrias

Rozhodčí: A. Boucaut – F. Lemaire, V. Di Vincenzo (BEL).
Slovenský zástupce v osmifinále kvalifikace vyřadil gruzínský celek Dila Gori. Nyní mají o něco kvalitnějšího soka. Ovšem v prvním zápase Žilina rozhodně nic nepodcenila a dokázala zvítězit 3:1. Slibný výsledek z prvního zápasu dává Žilině slušnou šanci k postupu do dalšího kola kvalifikace.
Kyperský celek nastoupil do kvalifikace až nyní ve čtvrtfinále a zatím se nemohou radovat, neboť první duel nedopadl dle jejich představ. Apollon dokázal reagovat na vedoucí branku Žiliny, ale na další dvě trefy soupeře už nenašel recept a ve druhém utkání je čeká těžká práce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.