Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Sev. Irsko - 11. září 2018   18:45

Španělsko
Španělsko
90+2' Mir
1:2
(0:2)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
4' Lavery   • 8' Donnelly
Španělsko
Sivera – Guerrero, Nuňez, Meré "C", Alfonso – Roca Junque, Ruiz (50. Mir) – Soler (77. Cheikh), Fornals (68. Méndez), Oyarzabal – Mayoral.
Soriano – Firpo Adames, Cheikh, Maffeo, Méndez, Mir, Zubeldía.
J. Lardot – F. Godelaine, F. Lemaire
Estadio Carlos Belmonte (Albacete).
Sev. Irsko
Hazard – Donnelly, Ballard, Johnson – McDonagh, Dunwoody (74. Gorman), Holden (79. Bird), Sykes, Burns – Lavery (61. McGonigle), Smyth.
Mitchell – Bird, Gorman, Kerr, McClean, McGonigle, Roy.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek úterního večera.
Utkání tak končí překvapivou porážkou domácí favorita, který si tak připisuje vůbec první prohru ve skupině. Mrzet jej to ale moc nemusí, postup na EURO mu už utéct nemůže, zato Severní Irsko si tímto důležitým vítězstvím udrželo naději na druhé místo znamenající baráž.
90+8'
90+8'
Místo střely přišel centr, který hosté pokryli a balón odkopli do bezpečí.
90+7'
Poslední možnost v podobě přímého kopu, dočkáme se vyrovnání?
90+6'
Hosté odkopávají balón do bezpečné vzdálenosti.
90+5'
Domácí se tlačí za vyrovnáním, ještě pár minut mají, ovšem hra se nyní odbývá daleko od brány jejich soupeře.
90+2'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen je tu drama. RAFAEL MIR VICENTE tečoval Mayoralovu střelu do protipohybu brankáře a ač se Hazard natahoval co mohl, na míč, který skončil u pravé tyče jeho brány, nedosáhl.
90+1'
Oyarzabal nebezpečně pálil, ovšem Hazard předvedl další výborný zákrok a kráčí si pro čisté konto.
90+1'
Nastavovat se bude neuvěřitelných sedm minut.
90'
Hosté ušetřili další čas poté, co jeden z hráčů zůstal ležet na zemi, Irové směřují za překvapující výhrou.
88'
Mayoral si míč zpracoval a ocitl se sám před brankářem, trefil však pouze nohy připraveného Hazarda.
87'
Podobně se o chvíli později vedlo také jeho spoluhráči, Roca Junque pálil z dálky pouze nad.
86'
Žlutou kartu dostává Ruiz (Španělsko).
84'
Mendéz v dobré příležitosti pálil mimo tři tyče.
83'
Žlutou kartu dostává McGonigle (Severní Irsko).
82'
Alfonso se snažil prokličkovat pokutovým územím, do zakončení se nedostal.
80'
Přetažený centr letí za irskou bránu a Hazard s rozehrávkou nespěchá.
79'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Holden, přichází Bird.
77'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Soler, přichází Cheikh.
76'
Alfonso přízemní ránou mířil pouze do gólmanovy náruče.
76'
Hazard drží svůj tým, Soler z přímého kopu míč krásně zatočil pod břevno, ovšem hostující brankář konečky prstů míč vyrazil.
74'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Dunwoody, přichází Gorman.
72'
Neuvěřitelný sedmnáctý roh rozehráli Španělé, ovšem bez úspěchu. Pro srovnání, hosté zatím neměli ani jeden.
70'
Žlutou kartu dostává Sykes (Severní Irsko).
69'
Roca Junque skrytou střelu poslal do míst, kde stál Hazard. Kdyby mířil k tyči, nejspíš by skóroval.
68'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fornals, přichází Méndez.
68'
Další hráč Irů leží na trávníku a zvedat se nechce, řekl bych, že v tomto případě to je taktika.
67'
Oyarzabal pořádně protáhl střelou z dálky k pravé tyči Hazarda, ten s vypětím sil míč vyrazil.
66'
Po rohovém kopu hlavičkoval Roca Junque, leč mimo tři tyče.
65'
Soler rozehrál z dálky přímý kop, vypálil k bližší tyči a Hazard měl co dělat, aby míč vyrazil.
64'
Hosté odkopávají míč až k Siverovi, zatím jim taktika vychází.
61'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Lavery, přichází McGonigle.
60'
Žlutou kartu dostává Roca Junque (Španělsko).
59'
Nuněz teď trochu napravil své předchozí selhání a čistě odstavil od míče unikajícího protivníka.
58'
Žlutou kartu dostává Lavery (Severní Irsko).
57'
Nuňez hlavičkoval k pravé tyči, míč by šel do zámezí, přesto ho raději jeden z protihráčů odhlavičkoval.
56'
Španělé dostali soupeře pod tlak, ale skóre zůstává stále stejné.
54'
Hra je přerušena, opět je ošetřován hráč Irů, snad už počtvrté v zápase.
52'
Tohle už je doslova vrchol marnosti. Mayoral se dokázal probít až před brankáře, avšak Hazard dokázal v poslední chvíli míč pravou nohou vyrazit do zámezí.
50'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ruiz, přichází Mir.
48'
Velice pěkná kombinace Španělů na jeden dotek gólem nekončí, Oyarzabal střelou po zemi nechal vyniknout pouze Hazarda, jenž vyrazil míč pravou nohou.
46'
Domácí sice mají míč víc v moci a jsou aktivnější, ale góly střílel pouze soupeř, který využil dvou příležitostí a díky střelecké nemohoucnosti favorita zápasu si do kabin odnáší slibný dvougólový náskok. Jsme ale stále jen v polovině a Španělé mají ještě dost času na zvrat. Podaří se jim?
45+3'
45+2'
V samém závěru přeci jen mohli domácí snížit, to by však Fornals, ke kterému doputoval dlouhý cent, musel z pravé strany lépe mířit. Domácí hráč poslal míč nad břevno.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Fornals se dostával sám před brankáře, ale míč se mu zamotal mezi nohama a nakonec nezakončil.
44'
Spravedlnosti bylo učiněno za dost. Mayoral zamířil k levé tyči, ovšem Hazard si vybral správnou stranu a balón vyrazil.
43'
Žlutou kartu dostává Johnson (Severní Irsko).
43'
Teď už se Španělé dočkali a mají velkou šanci před odchodem do kabin snížit. Mayoral při průniku upadl k zemi a rozhodčí odpískal penaltu, avšak opakovaný záběr ukázal, že to byl chybný výrok. Johnson, který navíc uviděl žlutou kartu, se protihráče vůbec nedotkl.
42'
Balón končí až u Sivery, který rychle rozehrává, první půle se chýlí ke konci.
40'
Mayoral viděl před bránou stojícího Solera, kterému adresoval přihrávku, ale ta k němu nedoputovala. Kdyby se tak stalo, zakončoval by domácí fotbalista do poloodkryté svatyně.
39'
Hra je přerušena, ošetřován je střelec druhé branky Donnelly.
38'
Penalty se dožadovali také domácí, avšak v tomto případě rozhodčí správně nepíská.
37'
Rychlá souhra ne jeden dotek Španělsku nevyšla, u míče ale zůstává.
34'
Ruizovi střela ze střední vzdálenosti vůbec nesedla a balón končí vedle brány.
33'
Fornals pálil pouze do protihráče a z dobré šance tak nebylo nic.
32'
Španělé rozehráli standardku přihrávkou po zemi do pokutového území, tento prostor však mají hosté dobře pohlídaný.
32'
Žlutou kartu dostává Smyth (Severní Irsko).
30'
Po jeho rozehrávce se do míče opřel Meré, avšak trefil jej hodně špatně a Hazard mohl zůstat zcela v klidu.
29'
Zblokovaná přihrávka přináší domácím další roh.
28'
Skrumáž před Irskou bránou gólem ani šancí nekončí, míč doputoval do zámezí a rozehrávat bude Hazard, který na první zákrok stále čeká.
26'
Fornalsova přihrávka projela pokutovým územím, ale nikdo z jeho spoluhráčů z ní nedokázal těžit. Následně ještě pálil Ruiz vysoko nad bránu.
23'
Tohle byla možná zatím největší šance Španělska, Alfonso však z levé strany pálil tvrdě vedle bližší tyče.
21'
Fornals střílel v dobré pozici z otočky, avšak Hazard ještě zasahovat nemusel, opět mu pomohli spoluhráči.
20'
Držení míče jasně v režii Španělů, 81 % – 19 %, na skóre přesto 0:2.
18'
Ruiz pálil z voleje po přihrávce z levé strany, ovšem pouze do protihráče.
17'
Mayoral se chytil do ofsajdu a se spoluhráči se musí stáhnout. Bylo to hodně těsné, ale správně posouzené.
16'
Domácí teď kombinují na své polovině a vymýšlí kudy vést další útok.
14'
Mayoral hlavou mířil do země, od které se míč následně odrazil do náruče brankáře.
13'
Pěkná šance Španělů, hlavou zakončoval Roca Junque, ovšem mířil kousek nad břevno.
11'
Soler velmi dobře naběhl k hranici pokutového území a zkoušel střelu ke vzdálenější tyči, trefil ale pouze protihráče, od kterého se balón odrazil mimo.
8'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
LIAM DONNELLY se štěstím penaltu proměňuje. Hráč Severního Irska si vybral pravou stranu, Sivera jeho úmysl přečetl a na míč si i sáhl, avšak vytěsnit jej mimo svoji bránu nedokázal.
8'
A pro domácí může být ještě hůř, Guerrero fauloval v pokutovém území pronikajícího Smytha a rozhodčí odpískal pokutový kop.
7'
Žlutou kartu dostává Alfonso (Španělsko).
6'
Rychlý přechod do útoku Španělům nevyšel, přihrávka byla zblokována.
4'
Tak tohle je pro domácí hodně studená sprcha. Po rozehrávce rohu Španělé úplně propadli v útoku, po ztrátě míče se do samostatného úniku dostal SHANE LAVERY, kterého sice rychle stíhal Guerrero s Alfonsem, ale ani jeden nezabránil jeho přesně mířené ráně pod břevno, se kterou vyběhnutý Sivera nemohl nic dělat.
3'
Nyní rozehrají rohový kop.
2'
Domácí se hned vydali do útoku, ale do šance se nedostali.
1'

Španělsko: Sivera – Guerrero, Nuňez, Meré "C", Alfonso – Roca Junque, Ruiz – Soler, Fornals, Oyarzabal – Mayoral.
Náhradníci: Soriano – Firpo Adames, Cheikh, Maffeo, Méndez, Mir, Zubeldía.

Severní Irsko: Hazard – Donnelly, Ballard, Johnson – McDonagh, Dunwoody, Holden, Sykes, Burns – Lavery, Smyth.
Náhradníci: Mitchell – Bird, Gorman, Kerr, McClean, McGonigle, Roy.

Rozhodčí: J. Lardot – F. Godelaine, F. Lemaire.
Poslední vzájemné zápasy

Severní Irsko – Španělsko 3:5
Severní Irsko – Španělsko 1:4
Španělsko – Severní Irsko 1:0
Španělsko

Skupina 2 má jasného suveréna a tím je právě země z Pyrenejského poloostrova. Španělé sehráli dosud sedm zápasů a vždy odcházeli v roli vítěze, když vstřelili dohromady dvaadvacet gólů a pouze šest inkasovali. Naposledy si poradili s Albánií, kterou porazili 3:0. Borja Mayoral je se sedmi brankami nejlepším střelcem týmu a patří také mezi nejlepší snajpry celé kvalifikace. Se čtyřmi přesnými zásahy je nejlepším střelcem Liam Donnelly.

Severní Irsko

Hostům patří čtvrté místo s jedenácti body, ovšem v této části je tabulky nesmírně vyrovnaná, třetí Island má stejný počet bodů a druhé Slovensko o jediný bod navíc. Irům hodně nevyšly poslední tři zápasy, ze kterých si odnesli pouhé dva body a dnes je navíc čeká nejtěžší soupeř celé skupiny. Z celkových sedmi utkání zaznamenali tři výhry, dvě remízy a stejný počet porážek, vstřelili jedenáct gólů a o jeden méně inkasovali.
Dobrý den, kvalifikace o ME hráčů do 21 let dnes pokračuje, na pořadu je hned dvacet duelů. Některé celky už mají postup na vrcholový turnaj zajištěn, což je také případ Španělska, které jako favorit přivítá na svém hřišti mužstvo Severního Irska, jenž bojuje o barážovou naději.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.