Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Turecko - 11. září 2018   18:30

Švédsko
Švédsko
0:1
(0:1)
Turecko
Turecko
31' Kanatsizkus
Švédsko
Dahlberg – Andersson, Brorsson, Dagerstal, Wahlqvist (C) – Jonsson, Ssewankambo (65. Larsson), Svanberg, Levi (61. Rakip) – Asoro, Isak (79. Nilsson)
Linnér – Beijmo, Hadzikadunic, Hallberg, Larsson, Nilsson, Rakip
Lapochkin – Averjanov, Širajev (všichni Rusko)
Olympia (Helsingborg)
Turecko
Cakır – Toköz, Demiral, Demirbag, Dursun – Özcan, Hümmet – Okutan (C), Oktay (88. Cetin), Alici (63. Alici) – Kanatsizkus (80. Cankaya)
Sengezer – Aksu, Bozok, Cankaya, Cinar, Ildiz, Yilmaz

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí velice překvapivým vítězstvím Turecko, kterému k výhře stačila jediná branka, o kterou se už v prvním poločase postaral Kanatsizkus. Švédsko sice bylo v dnešním utkání aktivnější, avšak doplácelo na neproměňování vyložených šancí. Turecko se postupem času zatáhlo do defenzivy, která dnes bránila opravdu na jedničku. Výsledkem je čisté konto proti vedoucímu celku skupiny.
90+5'
90+3'
Andersson vyrazil podél autové čáry, jenomže tudy cestička směrem k šestnáctce soupeře nevedla. Švédsko má na vyrovnání necelé dvě minuty.
90+2'
Obrannou povinnost si nyní splnil Toköz, který u postranní čáry zastavil Wahlqvista. Zdá se, že křeče postihly hostujícího pravého obránce.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90+1'
Domácí se opět nedočkali, Svanberg to zkoušel přímo na bránu, jenomže trefil pouze dobře postavenou zeď. Turecko se drží zuby, nehty.
90'
Je tu šance na vyrovnání, Svanberg byl totiž faulován kousek před šestnáctkou. Domácí mají k dispozici přímý kop z lukrativní pozice.
89'
Domácím se čas krátí, na případné vyrovnání už není moc času. Turecko výborně kouskuje hru, nyní podniká další útok směrem dopředu.
88'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yildirim Cetin, přichází Muhayer Oktay.
87'
Hosté se po delší době podívalo na útočnou polovinu, tam se ale moc dlouho nezdrželi. V souboji si totiž pomáhal faulem Oktay.
84'
I tentokráte se k rozehrávce postavil Jonsson, který ani v tomto případě nenašel nikoho z kolegů. Včas z branky vystoupil Cakir, jenž ale doslova zboural jednoho z domácích hráčů.
83'
Hlavní sudí dnes nastavil hodně benevolentní metr, tentokráte si ale Dursun přeci jenom pomohl faulem. Následovat bude standardní situace z pravé strany.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. V posledních vteřinách se hraje na jednu branku, Dahlberg se v domácí brance nudí.
81'
Cakir si ani tentokráte nepřipíše žádný zákrok, zakončující Raki vpádu zamířil vedle. Sudí ukazuje k rohovému praporku, míč ještě tečoval protihráč.
80'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kubilay Kanatsizkus, přichází Atakan Cankaya.
80'
Turecko se nemůže dostat z vlastní poloviny. Soupeř si přichystal další z řady rohových kopů, rozehrávka nakrátko nebyla zrovna povedená.
79'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Gustaf Nilsson.
78'
Dursun vhazoval od levé postranní čáry, následně se do útočení zapojil také Asoro, avšak ani on nedokázal získat kulatý nesmysl.
77'
Velice aktivní Isak se řítil za zdánlivě ztraceným míčem, u kterého byl nakonec včas brankář Cakir, který si ještě přivodil menší zranění.
76'
Švédsko zahrávalo rohový kop z levé strany, rozehrávající Jonsson ale minul všechny své spoluhráče. O malý okamžik později se neujal ani druhý centr.
75'
Parádní dloubáček skutečně našel Isaka, který si chytře zasekl míč na pravou nohu, když tu náhle pod něj přijel pohotový Demirbag.
74'
Stále sledujeme celkem vyrovnané představení, v tuto chvíli má mírně navrh Švédsko, které se stále nemůže dočkat vyrovnávací trefy.
73'
Žlutou kartu dostává Anton Jonsson Salétros (Švédsko).
Žlutou kartu dostává Melih Okutan (Turecko).
69'
Anderssonovi se podařilo odehrát míč ze vzduchu, posléze se k němu dostal Asoro, který ani v tomto případě neprotáhl brankáře Cakira.
68'
Özcanovi se podařilo dostat z těžké pozice, odkud následně odkopl míč na druhou stranu. Tam si nedovoleným zákrokem pomohl Svanberg.
67'
Posléze to ještě nebezpečným projektilem zkoušel Jonsson, který ale nezamířil mezi tři tyče. Švédsko pokračuje v dobývání hostující svatyně.
66'
Domácí měli k dispozici standardku z velké vzdálenosti. K rozehrávce se postavil Svanberg, který centrem našel pouze hlavu soupeře.
65'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Isak Ssewankambo, přichází Jordan Larsson.
64'
Teď to byli pro změnu Švédové, kteří se pokoušeli vybojovat pokutový kop. Isakův pád na zem ale nepřinesl zisk pokutového kopu.
63'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Baris Alici, přichází Orkan Cinar.
63'
Zablokovaná rána v podání Hümmeta směřovala přesně do míst, kam si sbíhal také Alici. Rána druhého jmenovaného skončila v rukavicích Dahlberga.
62'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes hodinu hry. Švédové jsou v těchto momentech pasivnější, což určitě domácího trenéra zrovna netěší.
61'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jonathan Levi, přichází Erdal Rakip.
60'
Alicimu se podařilo odstavit od míče jednoho z protihráčů, následně Turecko přenášelo hru na pravou stranu, kde číhal volný obránce Toköz.
59'
Dokonce jsme se dočkali zakončení, které obstaral domácí Ssewankambo. Jeho rána ale směřovala pouze do hlavy Hümmeta.
58'
Až nyní to drzým výpadem zkoušel Dursun, jehož zpětnou přihrávku zastavil pouze švédský brankář. Směrem dopředu to zkouší také domácí.
57'
Turecko se opět usadilo s míčem na útočné polovině, domácí se ale v poklidu brání. Stále sledujeme kombinaci daleko od Dahlberga.
56'
Po delší době si okusil práci s míčem také brankář Cakir, který se výkopem pokoušel najít Kanatsizkuse. V souboji byl ale mnohem důraznější Svanberg.
55'
Nyní se Turci dožadovali odpískání nedovolného zákroku těsně před šestnáctkou, hlavní sudí nakonec nechává pokračovat ve hře.
54'
Mohlo být pro domácí zle! Soupeř totiž zahrával rohový kop z pravé strany, na který si naskočil Kanatsizkus. Jeho hlavičku dokázal Dahlberg vytáhnout nad břevno.
53'
Hümmetovi se podařilo přenést hru na levé křídlo, kde číhal osamocený Alici. Druhý jmenovaný se pokoušel zakončit, což se mu ale nepodařilo.
52'
Zatím čekáme na něco kloudnějšího. Švédové si neustále pohrávají s míčem daleko od branky soupeře, v tuto chvíli má balón na kopačce Dagerstal.
51'
Už se opět hraje, autového vhazování se ujal Toköz, který si vybral obsazeného Özcana. Před ním zasáhl za cenu dalšího autu Ssewankambo.
50'
Tak nakonec se jednalo o střelce jediné branky Kanatsizkuse, který se zdá být v pořádku. Turecko bude hrát chvíli v početní nevýhodě.
49'
Cakir si dával s rozehrávkou od své svatyně hodně načas, následně na zem upadl jeden z jeho kolegů. Na scénu opět přispěchal lékařský personál.
48'
Průniková přihrávka našla rychlonohého Svanberga, který se sice dostal k míči, zpětnou nabídku ale zastavil jeden z protihráčů.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Kanatsizkus. Směrem dopředu byli ale aktivnější domácí hráči, kteří ale doplatili na žalostné proměňování vyložených šancí. Turecko si moc gólovek nevytvořilo, avšak narozdíl do svého soupeře, skórovalo. Do druhého poločasu je vše otevřené, Švédsko ale musí výrazně zlepšit koncovku akcí.
45+1'
45+1'
Ke konci poločasu sledujeme drtivý nápor domácích hráčů, na zadní tyči musel zasahovat Demiral, který odvrátil možné nebezpečí.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
41'
Po delší době jsme viděli zakončení z domácí strany. Do šestnáctky se dostal Isak, který ani tentokráte nezamířil mezi tři tyče.
40'
Cakir se prezentoval dalekonosným nákopem, který za sebe prodlužoval střelec jediné branky Kanatsizkus. Jeho nabídka ale našla pouze náruč Dahlberga.
39'
Toköz posílal do pokutového území velice nebezpečný centr, který pouze proskákal malým vápnem. Na zadní tyči pak zakročil pozorný Andersson.
38'
I tentokráte se mohlo pískat, nebo spíše mělo. Hodně ostře vletěl do souboje Hümmet, který zasáhl do obličeje dezorientovaného Isaka.
37'
Nedovolených zákroků přibývá. Tentokráte si dalším zákrokem pomohl napadající Isak, který jen lehce zavadil o protihráče jménem Demiral.
36'
Dursun se vydal po levé straně, kde jeho centrovanou nabídku dokázal Andersson zablokovat tak dokonale, že jeho celek podnikl rychlý kontr.
35'
Rozehrávky standardní situace se ujal Brorssson, který si vybral vedle stojícího Dagerstala. Švédsko marně hledá cestičku kupředu.
34'
Po první brance mají navrh hráči Turecka, kteří jsou najednou na koni. Nyní si ale nedovoleným zákrokem pomohl křídelník Okutan.
31'
Turecko právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu, postarali se o ní hráči Turecka! Oktay vracel míč do ohně, kde ho Dahlberg vyrazil pouze před sebe. Na malém vápně se nacházel KUBILAY KANATSIZKUS, který už měl snadnou práci.
29'
Po pravém křídle se hnal do nebezpečné šance Okutan, kterého na poslední chvíli zastavil Brorsson, jenž se po centru vrhl skluzem.
28'
Nenápadný Kanatsizkus se pokoušel dostat tělem za posledního obránce, kterému ale pomohl brankář Dahlberg, jenž sevřel míč do své náruče.
27'
Levi se dožadoval rohového kopu, avšak pomezní rozhodčí byl opačného názoru. Uvidíme další odkop od hostující svatyně.
26'
Turci to zkoušeli prostřednictvím dalekonosného odkopu, který si ale Okutan nedokázal zpracovat. Domácí to zkouší pozvolnou kombinací.
25'
Další závar před hostující brankou! Obětavý Cakir zasahoval na brankové čáře, posléze ho při dalším pokusu soupeře zastoupila obrana.
24'
Nyní to individuálním způsobem zkoušel Ssewankambo, který ale neprošel hned přes prvního protihráče. Turecko se ale nemůže dostat na delší dobu k míči.
23'
Nedůraz hostujících hráčů mohl potrestat Ssewankambo, který ale z dobré pozice zamířil nad branku. Cakir opět vůbec nemusel zasahovat.
22'
Domácí neustále buší do obrany svého soupeře. Švédsko zahrávalo další rohový kop, ten tentokráte z malého vápna odhlavičkoval Demiral.
21'
Na zemi ještě zůstal ležet domácí útočník Asoro, kterého před malým momentem dohrál Toköz. Nakonec to nevypadá na nic vážného.
20'
Slušná pasáž v podání domácích. Nejprve si Levi naváděl míč na levačku, což se mu nepodařilo. Následně Jonsson pořádně protáhl brankáře.
19'
Na druhé straně mohl sám na bránu uhánět Okutan, kterého ale na poslední chvíli zastavil Dagerstal, který dokonce zasahoval vleže.
18'
Cakir nyní musel jednat opravdu rychle, nakonec jeho nákop směřoval do území, ve kterém se nacházela přesila hráčů ve žlutých dresech.
17'
Centrovaný balón našel na hranici malého vápna naskakujícího Asora, který ale zamířil vedle brány. Cakir nemusel vůbec zasahovat.
16'
Levi si to namířil po pravém křídle, kde se pokoušel drze dostat přes bránícího Demirbaga. Následovat bude rohový kop pro Švédsko.
15'
Vracející se Özcan pomohl obranné vazbě, která nakonec ubránila atak v podání Leviho. Následně neuspěl ani Isak, jehož průnik stačil zastavit Demiral.
14'
Zdálo se, že si Wahlqvist pomohl nedovoleným zákrokem, hlavní sudí byl ale opačného názoru. Švédové se tak opět zmocnili volného míče.
13'
Švédové se pokoušeli uspět s přihrávkou na Asora, míč ale skončil až za brankovou čárou. Také Cakir si vyzkouší rozehrávku od brány.
12'
Přenesení hry našlo na levé straně Leviho, který se k centru vůbec neodhodlal. Naopak zvolil přihrávku na Svanberga, jenž hru úplně zabrzdil.
11'
Dahlberg se v krátkém časovém sledu už podruhé ujal rozehrávky od své svatyně. Tentokráte míč hodil nakrátko na Dagerstala.
10'
Nyní se k velice pohotovému zakončení dostal Oktay, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho projektil nakonec směřoval nad branku.
9'
Tentokráte od pravé postranní čáry vhazoval Wahlqvist, který se pokoušel najít naběhnuvšího Asora. Druhý jmenovaný ale odrazil míč zpět do autu.
8'
Napadající Isak se pokoušel vystihnout rozehrávku soupeře, což se mu nakonec nepodařilo. Následně Toköz vyvezl míč na druhou stranu.
7'
Turci to zkoušeli středem hrací plochy, prostrkávačka sice našla Aliciho, ten se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
6'
Míč se dostal na kopačku brankáře Dahlberga, který ho vší silou poslal ven z hrací plochy. Dursun okamžitě hodil míč zpět na hrací plochu.
5'
Nyní sledujeme celkem poklidnou pasáž utkání. Turecko se snaží rozhýbat soupeře, ten zatím čeká, s čím jeho protivník přijde.
4'
Domácí brankář Dahlberg se ujal výkopu od své svatyně, jeho nabídka našla pouze nohu protihráče, kterým byl záložník Özcan.
3'
Poprvé to směrem dopředu zkoušelo také Turecko, postupný útok ale skončil nepovedenou přihrávkou v podání Hümmeta.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Švédsko: Dahlberg – Andersson, Brorsson, Dagerstål, Wahlqvist (C) – Jonsson, Ssewankambo, Svanberg, Levi – Asoro, Isak
Náhradníci: Linnér – Beijmo, Hadzikadunic, Hallberg, Larsson, Nilsson, Rakip

Turecko: Cakır – Toköz, Demiral, Demirbag, Dursun – Özcan, Hümmet – Okutan (C), Oktay, Alici – Kanatsizkuş
Náhradníci: Sengezer – Aksu, Bozok, Cankaya, Cinar, Ildiz, Yilmaz

Rozhodčí: Lapochkin – Averjanov, Širajev (všichni Rusko).
Turecko

Na druhé straně se nachází Turecko, které už může na případný postup zapomenout. Tento celek se momentálně nachází až na čtvrté pozici, na vedoucí Švédsko pak ztrácí devět bodů. Přitom Turecko nevstoupilo do kvalifikace vůbec dobře, z úvodních tří zápasů si připsalo pouhé dva body. Dosavadnímu postavení v tabulce napomohla vzrůstající forma z posledních zápasů, Turecko si totiž nejprve poradilo s Maltem, poté také zvládlo roli favorita proti Kypru. Turecko doposud vstřelilo o osm branek méně, než jeho dnešní soupeř, v obraně to ale není zas tak špatné. Turci totiž inkasovali pouze devět branek, což činí průměr jedné obdržené branky na zápas.
Švédsko

Na domácí straně se nachází reprezentace Švédska, která zatím své skupině jasně dominuje. Švédové mají na kontě dvacet bodů, avšak totožný počet má také druhá Belgie. Domácí tým dnešního střetnutí si připsal už několik vysokých vítězství, stalo se tomu tak proti Maltě, či Kypru. První vzájemné utkání těchto dvou celků rovněž dopadlo celkem vysokým vítězstvím, Švédové totiž Turecko rozstřílelo rozdílem tří branek (3:0). Švédsko si za celou kvalifikační skupinu nepřipsalo jedinou porážkou, jediné dvě ztráty bodů přišly v duelech proti Maďarsku a Belgii. Švédové se navíc opírají o nejproduktivnější ofenzívu, kterou se sedmi brankami táhne forvard Strandberg.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Švédskem a Tureckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.