Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Černá Hora - 17. listopadu 2020   13:30

Makedonie
Makedonie
13' Gjorgjievski  • 78' Miovski
2:1
(1:0)
Černá Hora
Černá Hora
86' Nikola Krstović
Makedonie
Jankov – Todoroski, Stoimenovski, Serafimov, Šeji (46. Antovski) – Ackovski, Zdravkovski (C) (54. Fazlagic), Atanasov (54. Elezi) – Trapanovski (54. Stojanov), Gjorgjievski (86. Ilievski), Miovski
Jaeger – Riedel, Obritzberger (všichni Rakousko)
Trening Centar Petar Miloševski (Skopje)
Černá Hora
Ivežić – B. Milič, S. Milíč, Obradović, Roganović (70. Mrvaljević) – Lambulić (70. Brnović), S. Krstović (C) (87. Matanović) – Bojović, Rakonjac (46. Vukotić), Latković (46. Pešukić) – N. Krstović

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Severní Makedonie, která svého soupeře porazila výsledkem 2:1. Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Černá Hora, která se v tomto duelu opravdu těžko dostávala do vyložených šancí. Domácí obránci totiž předvedli velice dobrý výkon, Severní Makedonie navíc necelých deset minut před koncem přidala druhou trefu, čímž defacto rozhodla o vítězi zápasu. Černohorci se ještě v závěru pokoušeli o kontaktní branku, která přišla, jenomže na vyrovnání to už nestačilo.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 23:15.
90+7'
90+7'
V závěru zápasu ještě hodně tvrdý zákrok od hostujícího Obradoviće. Žlutou kartu za následnou strkanici obdržel také Fazlagić.
90+4'
Hosté si ještě vybojovali standardní situaci, bude z toho zkrácený rohový kop. Jedna z posledních šancí na vyrovnání výsledku.
90+2'
Černá Hora měla k dispozici další rohový kop, tentokráte z levé strany. Na přední tyči ale dokázal zakročit Serafimov, který míč odehrál do bezpečí.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, už je to jen o jednu branku. Zcela určitě můžeme počítat s nastavením.
88'
Nakonec se jednalo o středopolaře Krstoviće, který musel za postranní lajnu. Černá Hora tak bude několik vteřinek hrát v početní nevýhdoě.
87'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Srdjan Krstovic, přichází Marko Matanovic.
86'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Marko Gjorgjievski, přichází Mario Ilievski.
86'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Hosté se přeci jenom dočkali kontaktní branky a bude to ještě zajímavé! V pokutovém území se dokázal nejlépe zorientovat NIKOLA KRSTOVIĆ, který zakončil bodlem do protipohybu brankáře Jankova. Míč doplachtil k levé tyči, kam se Jankov nedokázal přesunout.
86'
Hlavní sudí musel hru znovu přerušit. Tentokráte se v bolestech ocitl na trávníku jeden z hostujících hráčů, na hrací plochu znovu míří lékaři.
85'
Na pořadu dne tak byl další rohový kop, nicméně ani z tohoto mráčku nezapršeo. Na opačné straně si taháním za dres pro změnu pomohl Milić.
84'
Tak přeci jenom šance pro Černou Horu! V pokutovém území proskákal míč až k volnému Pešukićovi, který ovšem nechal vyniknout brankář Jankova.
83'
Do konce tohoto zápasu navíc zbývá závěrečná desetiminutovka. Severní Makedonie vede už o dvě branky, soupeř to bude mít nesmírně složité.
82'
Příliš pozdě se do souboje o míč dostal domácí Stojanov, který nakonec sám fauloval. Na hrací plochu tak poprvé musí lékařský personál.
78'
Makedonie právě vstřelila branku!
Rázem je to o dvě branky! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil BOJAN MIOVSKI, který to zkoušel přízemním zakončením k levé tyči, zatímco se brankář Ivežić vydal k opačné konstrukci.
77'
Navíc žlutá karta pro faulujícího Miliće, který poslal na zem Stojanova.
77'
Je tu pokutový kop pro domácí!
77'
Při rozehrávce měl příliš málo prostoru hostující Milić, který nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku na Ivežiće, jenž odkopával na druhou stranu.
76'
Černohorci tentokráte museli rozehrávat od svého pokutového území. Ivežić to znovu zkoušel po zemi, v tomto případě se mu nabídl Obradović.
75'
Žlutou kartu dostává Oliver Stoimenovski (Severní Makedonie).
74'
Pokus o přenesení hry na pravou stranu nakonec našel Pešukiće, který se ještě hlavičkou pokoušel v lepší pozici najít Bojoviće, což se nepovedlo.
73'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok. Na trávníku se totiž po střetu ocitl také střídající Brnović, který se sám chopil rozehrávky.
72'
V souboji o míč si nedovoleně počínal domácí Stojanov, nicméně za žlutou kartu to nakonec nebylo. Černá Hora bude rozehrávat z vlastní poloviny.
71'
Další pád jednoho z hostujících hráčů v pokutovém území, nicméně ani v tomto případě nebude následovat penalta!
70'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Lazar Lambulić, přichází Miloš Brnović.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Bojan Roganović, přichází Marko Mrvaljević.
69'
Na opačné straně musel bleskově z branky domácí brankář Jankov, který ve skluzu odvracel míč do zámezí. Vhazovat bude moci Todoroski.
68'
Posléze měl celkem dost prostoru před sebou Fazlagic, který si za pokutovým územím našel prostor, jenomže trefil před sebou stojícího soupeře.
67'
Severní Makedonie ovšem směrem dopředu nic nepředvedla. Ba naopak se k volnému míči dostal zadák Obradović, který nahrával na brankáře.
66'
Následovalo hodně nepřesné přenesení hry z kopačky hostujícího Roganoviće, jehož dalekonosný pas se snesl daleko za postranní lajnu.
62'
Dalším nedovoleným zákrokem si pro změnu pomohl hostující Krstović, který spíše taktickým faulem zastavil unikajícího Antovskiho.
61'
Je za námi hodina hry, druhý poločas je zatím v režii hostující reprezentace, která ovšem stále prohrává o jednu branku. Do konce přesto zbývá dost času.
60'
Ve vzdušném souboji pro změnu kraloval domácí Stoimenovski, který tak dokonale eliminoval Krstoviće. Severní Makedonie to zkouší kupředu.
59'
Hostující celek to nakonec zkoušel přes levou stranu, kde ovšem hodně nepřesně nahrával Pešukić, který našel pouze Fazlagiće.
58'
Žlutou kartu dostává Todor Todoroski (Severní Makedonie).
57'
Snad poprvé ve druhém dějství se do kombinace svého celku zapojil také brankář Ivežić, který konstruktivně rozehrál do strany na Miliće.
56'
K oné rozehrávce volného kopu se nakonec postavil středopolař Lambulić, který to zkoušel na branku, nicméně míč nakonec směřoval zhruba metr nad.
55'
Nyní kousek od pokutového území fauloval domácí Stoimenovski, což neuniklo ani sudímu. Černá Hora má k dispozici zajímavý přímý kop.
54'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Jani Atanasov, přichází Agon Elezi.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Davor Zdravkovski, přichází Enis Fazlagic.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Kristijan Trapanovski, přichází Martin Stojanov.
53'
Černohorci se dožadovali pokutového kopu, nicméně píšťalka sudího zůstala němá. Hosté si tak alespoň vybojovali standardní situaci.
52'
Obradović měl před sebou hodně prostoru, proto se celkem v poklidu dostal na útočnou polovinu, kde se mu povedlo přenést hru do strany.
51'
Posléze se Pešukićovi nakonec nepovedlo vrátit míč na kopačku Miliće. Výborně si totiž počínal vracející se Serafimov, který sáhl po nahrávce.
50'
S míčem si v krátkém časovém sledu znovu zahrál také domácí brankář Jankov, který nakonec z jedničky odkopával daleko na druhou stranu.
49'
Následoval rychlý protiútok soupeře, který po levém křídle táhl Bojović. Jeho nabídka směřující do malého vápna nakonec našla rukavice brankáře.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Severní Makedonie s míčem dostala na útočnou polovinu, kde se Atanasovovi povedlo přenést hru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Rakonjac, přichází Milan Vukotić.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Aleksa Latkovic, přichází Danilo Pešukić.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Blerton Šeji, přichází Filip Antovski.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jediný přesný zásah, o který se postaral domácí Gjorgijevski. Černá Hora se od inkasované branky výrazně zlepšila, směrem dopředu sice byla nebezpečnější, jenomže za celou dobu se nakonec do žádné vyložené šance nedostala. Severní Makedonie se totiž snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se daří natolik, že zatím ani jednou neinkasovala.
45+1'
44'
Hostující obrana si tentokráte dala na rozehrávce hodně záležet. Milić to navíc zkoušel pasem podél autové lajny, který skončil v zámezí.
43'
A málem z toho byla druhá branka! Do vzduchu se totiž vytáhl Gjorgjievski, jehož hlavičkový pokus dokázal brankář Ivežić zneškodnit.
42'
Domácí celek si vybojoval rohový kop z levé strany, který rozehraje Zdravkovski.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
V krátkém časovém sledu dvě žluté karty, a sice pro domácího Šejiho a hostujícího Krstoviće.
36'
Jenomže centrovaná nabídka se snesla pouze do rukavic připraveného brankáře Jankova, který výhozem poslal míč na volného Miovskiho.
35'
Další rohový kop pro Černou Horu.
34'
Už to vypadalo, že by se Rakonjac dokázal protáhnout až do zakončení, na hranici pokutového území ho ale zastavil Stoimenovski.
33'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry, Severní Makedonie stále vede o jednu branku. V posledních minutách je ovšem aktivnější hostující celek.
32'
Nakonec se pokračovalo na levém křídle, kde to ovšem nepříliš vyšlo hostujícímu Roganovićovi, který se nedokázal dostat přes Todoroskiho.
31'
V pokutovém území se přeci jenom protáhl do zakončení Krstović, který ovšem pálil do protihráče. Černá Hora marně reklamovala hru rukou.
30'
Na opačné straně se do akce dostal praporek pomezního, který si všiml ofsajdového postavení v podání Gjorgjievskiho. Rozehrávat bude Obradović.
29'
Do pokutového území se pro změnu prodral křídelník Krstović, který to zkoušel nabídkou pod sebe, kterou ovšem dokázal eliminovat Serafimov.
28'
Černohorci se ještě pokoušeli udržet míč před postranní lajnou, nakonec se jim to ale nepovedlo. To znamená, že se autového vhazování ujme Šeji.
27'
Hrací předmět se znovu snesl pouze ven z hrací plochy. Následovalo autové vhazování, při kterém Šeji zkoušel najít kolegu Miovskiho.
26'
Během krátké chvíle další zablokovaný centr, tentokráte z kopačky Latkoviće. Černohorci tak budou moci podruhé vhazovat z levé strany.
25'
Posléze se na útočnou polovinu dostal Roganović, který to nakonec zkoušel centrem levou nohou, jenž mu ovšem zablokoval Todorovski.
24'
Černá Hora musela další útočnou akci rozjíždět od svého pokutového území. Postaral se o to zadák Obradović, který u středového kruhu hledal Krstoviće.
23'
Útočným faulem si pro změnu v předchozím vzdušném souboji pomohl domácí Todorovski. Také v tomto případě byl hlavní sudí maximálně pozorný.
22'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další faul, tentokráte ze strany domácích. Skluzem šel totiž do souboje o balón zadák Šeji.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku zápasu, zatím sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. Přesto má brankový náskok Severní Makedonie.
20'
Následovala tedy rozehrávka od hostující branky. Ivežić to zkoušel odkopem na levou stranu, kde se nacházel zcela osamocený Roganović.
19'
Také Severní Makedonie si vybojovala svůj první rohový kop, který se snášel na přední tyč. Tam ovšem obránce Serafimov mířil vedle branky.
15'
Krátce po rozehrávce se na útočnou polovinu pokoušel dostat domácí Atanasov, který ovšem fauloval Bojoviće, čehož si všiml také hlavní sudí.
14'
Černá Hora to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
13'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Hostující obrana nyní naprosto zaspala při bránění MARKA GJORGJIEVKSIHO, který se dostal do volného prostoru u pokutového území, načež pravačkou vypálil přesně mimo dosah brankáře Ivežiće, který si zřejmě přesto sáhl.
12'
Na druhé straně si obrannou povinnost dokázal splnit domácí Stoimenovski, od kterého šel míč za brankovou čáru. Následovat bude rohový kop.
11'
Před malým momentem bylo na pořadu dne autové vhazování. K němu se postavil obránce Šeji, po jehož nabídce ale fauloval Miovski.
10'
Hostující brankář se v tomto případě rozhodl rozehrát nakrátko po zemi na Obradoviće. Černohorský obránce poté přenášel hru na pravou stranu.
9'
Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí. Nakonec jsme sledovali střílenou nabídku, která ovšem doputovala do rukavic Ivežiće.
8'
Hosté tak volný kop rozehrávali z vlastní poloviny hrací plochy. Po dalekonosném pasu ovšem do protihráče narazil křídelník Bojović.
7'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl domácí Miovski, který místo míče trefil pouze nohu rozehrávajícího Miliće.
6'
U středového kruhu si o nahrávku řekl Ackovski, který přenášel hru do levé strany, kde ovšem o míč přišel jeho kolega Šeji.
5'
Severní Makedonie se kombinačně starala o míč na vlastní polovině, přičemž hostující celek zkoušel aktivně napadat rozehrávku soupeře.
4'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Jankov, který si s rozehrávkou celkem dost zahrával. Nahrávku nakonec poslal na kopačku Todorovskiho.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to po pravém křídle zkoušel domácí Atanasov, který se nakonec dostal k centru, jenž skončil na noze soupeře.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Severní Makedonie: Jankov – Todoroski, Stoimenovski, Serafimov, Šeji – Ackovski, Zdravkovski (C), Atanasov – Trapanovski, Gjorgjievski, Miovski
Náhradníci: Denkovski – Antovski, Elezi, Fazlagić, Grozdanovski, Ilievski, Krstevski, Markoski, Stojanov

Černá Hora: Ivežić – B. Milič, S. Milíč, Obradović, Roganović – Lambulić, Krstović (C) – Bojović, Rakonjac, Latković – Krstović
Náhradníci: Popović – Babić, Brnović, Gašević, Janjić, Matanović, Mrvaljević, Pešukić, Vukotić.
Černá Hora

Na opačné straně stojí Černá Hora, které před posledním duelem už o nic nejde. Černohorci se totiž nacházejí na předposlední, tedy páté pozici, a na svého soupeře ztrácejí propastných osm bodů. Hostující tým se tak maximálně může rvát o předposlední pozici, Faerské ostrovy totiž z poslední příčky mají jednobodové manko. Černá Hora však z posledních dvou duelů nedokázala ani jednou zvítězit, nejprve se jednalo o domácí porážku proti třetímu Izraeli, následovala prohra také proti posledním Faerským ostrovům. Černá Hora tak trochu má druhé místo soupeře "ve vlastních rukách".
Severní Makedonie

Fotbalisté Severní Makedonie se před posledním utkáním nacházejí na druhé pozici a tento duel pro ně bude hodně důležitý. Makedonci totiž stále mohou postoupit, neboť drží druhou pozici, nicméně před třetím Izraelem mají pouze dvoubodový náskok. Severní Makedonie tak potřebuje v tomto duelu za každou cenu bodovat, o zachování druhého místa by se jednalo také v případě, že by Izrael vyšel ze svého zápasu bodově naprázdno. Severní Makedonie však na domácím stadionu nepodává úplně nejlepší výkony, ze čtyř odehraných duelů se jí povedlo vyhrát pouze jedinkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Severní Makedonií a Černou Horou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.