Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Faerské ostrovy - 12. listopadu 2020   19:00

Španělsko
Španělsko
67' Pedrosa  • 87' Lopez
2:0
(0:0)
Faerské ostrovy
Španělsko
Fernandez (46. Sotorres) – Pedrosa, Cuenca, Hernando, Pozo (C) – Beltran (60. Garcia), Zubimendi, Pedri (74. Oscar) – Gil, Gomez Alcon (46. Lopez), Diaz (46. Puado).
A. Sehovic
Tórsvøllur (Tórshavn)
Hentze – A. Olsen, Edmundsson, Chukwudi, Petersen (81. Samuelsen) – Andreasen, Radosavljevic (90+1. Sorensen), Johansen, Giessing (90+1. Djurhuus) – Johannesen (63. Nielsen), Knudsen (C).

Španělsko dle předpokladů ve druhém poločase vstřelilo dvě branky a vítězí stejným poměrem jako v prvním vzájemném zápase aktuální kvalifikace. Faerské ostrovy od většího debaklu ušetřil jejich brankář Hentze, který vychytal několik dobrých šancí soupeře.
Španělsko ještě odehraje poslední kvalifikační zápas a to proti Izraeli, který má ještě šanci zaútočit na druhé místo v tabulce, které může potenciálně znamenat postup na ME.
Faerské ostrovy se v kvalifikaci rozloučí se zápasem proti Kazachstánu.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 17:0. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:14.
90+3'
90+1'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Giessing, přichází Djurhuus.
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Radosavljevic, přichází Sorensen.
90'
Tři minuty se budou hrát nad rámec druhého poločasu.
88'
Poslední dvě minuty základní hrací doby, kdy jak jinak, Španělé kontrolují hru.
87'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Garcia oslovil oběhnutého ROBERTA LOPEZE, který v běhu prostřelil vybíhajícího Hentze a ten kapituluje podruhé v dnešním zápase. Nyní už o dalším vítězství Španělska nelze pochybovat.
85'
Oscar se nerozpakoval a zkusil přímou střelu na Hentze. Míč končí nad brankou a Španělsko stále vede těsným výsledkem.
84'
Faul na Zubimendiho a bude z toho zajímavá standardní situace pro vedoucí celek.
82'
A byla z toho další branková šance. Hráč střílel z pravého úhlu a míč se odkutálel jen kousek mimo tyčku!
81'
Po hodně dlouhé době se Faerské ostrovy nastěhovaly před Sotorrese, když zahrávaly rohový kop. Ten byl však rychle ubráněn a Španělsko je zpět na polovině svého soka.
81'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Petersen, přichází Samuelsen.
78'
Puado se objevil před brankářem, Hentze dobře vyběhl a zneškodnil jeho zakončení! Brankář Faerských ostrovů nyní zabránil další brance soupeře.
76'
Zubimendi už mohl klidně střílet ze středu hřiště, ale nakonec ještě zvolil průnikovou přihrávku do vápna. Ukázka toho, že Španělsko se rádo mazlí s míčem a snaží se dostat až do těsné blízkosti branky.
75'
V prvním vzájemném zápase v kvalifikaci padly Faerské ostrovy 2:0, dnes to zatím vypadá na "lepší" výsledek z jejich strany.
74'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pedri, přichází Oscar.
72'
Další zakončení nyní mířilo nad branku Hentze. Ten dnes chytá dobře a překazil dostatek dobrých šancí soupeře. I díky němu je zatím skóre jen jednobrankové.
70'
Dokonce zápasu nám nyní zbývá zhruba dvacet minut. Což je poměrně dostatek času k možnému vyrovnání, nicméně to by Faerské ostrovy musely ohrožovat Sottorese v jeho brance.
68'
Upřímně, tlak Španělska byl již velký a bylo jen otázkou času, kdy Faerské ostrovy poprvé kapitulují. Nyní se opět musí semknout ve své obraně, neboť Španělé opět přichází se svou útočnou kombinací.
67'
Nyní se už Španělsko prosazuje! Velkou práci při této brance odvedl aktivní Gil, který zasekl míč u postranní čáry, poslal jej do pokutového území na Lopeze, ten ještě přistrčil na lépe postaveného ADRIU PEDROSU a ten střelou překonal Hentze.
65'
62:38% je aktuální držení míče, počet střel na branku je nyní 4:2 ve prospěch Španělska. Na celkový počet střel je to 23:2 (kde jsou započítány i blokované střely a střely mimo branku). Tato statistika jasně ukazuje na převahu Španělska.
63'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Johannesen, přichází Nielsen.
62'
Gil opět v dobré příležitosti, kdy obdržel míč z pravé strany. Nicméně obránci byli u něj blízko a dokázali odehrát míč do zázemí.
61'
Gil se rozhodl o individuální akci a byla z toho tvrdá rána k levé tyči. Hentz byl připraven, ale tvrdý projektil neudržel ve svých rukavicích. Následně se o míč postarali jeho spoluhráči v obraně.
60'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Beltran, přichází Garcia.
59'
U míče opět Španělé, kteří se neustavičně snaží o překonání Hentze v jeho brance. Španělsko již má jistý postup na Euro, avšak jejich fotbalová mentalita chce vítězit za každého stavu.
57'
Puado je dalším hráčem, který spálil velkou šanci a nechal vyniknout brankáře Hentze. Ihned z první vyslal ránu a brankář vyškrábl míč z pod horní tyčky!
56'
Faerské ostrovy však pokračovaly ve své útočné snaze a Sotorres musel reagovat na dobrou střelu z dálky.
55'
Faerské ostrovy nyní těžily z chyby soupeře a zatáhly míč po pravé straně, odkud přišel střílený centr před branku. Ve vápně se o míč postarala španělská obrana.
54'
Z rohového kopu se nyní Španělsko provinilo útočným faulem ve vápně, čehož si všiml hlavní sudí.
53'
Lopez si skvěle naběhl na levé straně, kde dostal míč do běhu a vystřelil z levé strany. Jeho přízemní pokus minul o kousek vzdálenější tyč!
50'
Sympatický útok Faerských ostrovů, kterému chybělo už jen zakončení na brankáře Sotorrese.
49'
...míč zamířil před branku, kde jej po menších problémech dokázala odkopnout defenzíva Faerských ostrovů.
48'
Z levého úhlu se Španělsko chystá k zahrávání standardní situace...
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Puado, přichází Diaz.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Lopez, přichází Gomez Alcon.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fernandez, přichází Sotorres.
46'
Španělsko jasně ovládlo první poločas. Mělo několik dobrých šancí k otevření skóre, ale zatím se spíše zastřelují a zkouší různé průniky až do těsné blízkosti branky. Na španělských hráčích jde vidět, že se baví hrou a ve druhém poločase bude jen otázkou času, kdy jim jedna z kombinací vyjde.
45+1'
45'
První poločas je nastaven o jednu minutu a nejspíše si na úvodní branku budeme muset počkat do druhého poločasu.
44'
Tentokrát se však Pedrosa trochu zamotal do svých kliček a nedokázal odcentrovat míč před Hentze.
43'
Pedrosa operuje s míčem na levé straně a dá se očekávat centr před bránu, tak jako už to udělal několikrát v průběhu prvního poločasu.
42'
Dvou minutová postupná kombinace neukázala zakončení a Španělsko dostává míč k polovině hrací plochy a zahajují další hrátky s míčem.
40'
Závěrečná pětiminutovka prvního poločasu a stále čekáme na otevření skóre. Nejblíže k němu mají samozřejmě Španělé, kteří mají tlak od úvodních minut.
39'
Johannesen nyní potřeboval menší ošetření, nicméně nejde o nic vážného a za chvíli bude pokračovat ve hře.
38'
Gil se zbavil dvou obránců a poslal míč z pravé strany. Ten nakonec nedokázal poslat dostatečně nízko a míč opustil hrací plochu nad horní tyčkou.
37'
Již pátý roh nyní půjde zahrávat Španělsko. Tentokrát si vše pohlídal Hentze a ten na přední tyči chytil nepřesný centr do svých rukavic.
35'
Další trestuhodné zahození šance v podání Španělska. Centr z pravé strany propadl až na levou stranu, kde hráč poslal míč trestuhodně vysoko nad branku!
34'
Hentze vyčkával s chycením míče a musel k němu doběhnout Gomec Alcon a až poté sebral brankář míč ze země.
33'
V dalších minutách zápasu probíhala další snaha Španělska o překonání obrany Faerských ostrovů, kterým nyní nezbývá nic jiného, než se poctivě bránit.
31'
Hentze má zatím velmi dobře postavenou branku. Neboť po dalším rohu se dostal k hlavičce jeden z hráčů a ten poslal míč mimo levou tyčku.
30'
Avšak netrvalo dlouho a pěkná střela Španělska, kterou brankář srazil na rohový kop.
29'
Beltran číhal na hrotu a šel za míčem. Nakonec obránce dokázal ubránit jeho aktivní napadání.
28'
Faerské ostrovy se zatím všehovšudy dostali před branku soupeře celkem dvakrát. V úvodní minutě a pak při svém rohovém kopu.
27'
Pedrosa vyslal další centr do vápna a opět se zde ke střele přihlásil Diaz, jehož zakončení nemělo pořádnou razanci a Hentze chytá míč do svých rukavic. Zatímco Fernandez se zatím ve své brance nejspíše musí nudit.
25'
Chukwudi si pohlídal vysoký míč a nakonec dokázal ubránit dotírajícího soupeře a odkopnout míč ze svého vápna.
24'
Diaz si našel prostor ke svému zakončení a jeho přízemní rána končí jen kousek vedle levé tyče! Nyní už Španělsku moc nechybělo, aby se dostalo do vedení.
23'
Hráč na levé straně zamíchal s míčem a poslal dobrý centr před branku. Tam si situaci pohlídal obránce. Španělé však pokračovali v tlaku a vše končí nepřesnou střelou na branku. Míč hráči moc nesedl a šel hodně vysoko.
22'
Žlutou kartu dostává Pedrosa (Španělsko).
20'
Dalších deset minut je minulostí. Španělsko stále tlačí na svého soupeře, leč zatím bez brankového efektu.
19'
A i Faerské ostrovy si budou moci vyzkoušet zahrávání rohového kopu. Dlouho se hráči šikovali před brankou, aby z toho následně vůbec nic nebylo.
18'
Centr na přední tyč byl rázně odražen, ale přesně do míst, kde byl hráč, který před chvílí zahrával roh. Ten poslal míč zpět do ohně před branku. Tam další hráč Španělska hlavičkoval, nicméně přesně do rukavic Hentze.
17'
Španělé dál tlačí na svého soupeře a je tu jejich další rohový kop.
16'
Postup z levé strany přinesl nebezpečný centr do vápna, tam se o střelu pokoušel Pozo, který se nakonec k zakončení nedostal.
15'
Španělský hráč to zkusil přímou střelu na branku. Přízemní střelu k levé tyčce si brankář pohlídal.
14'
Faul ze strany Faerských ostrovů a jejich sok bude zahrávat nebezpečnou standardní situaci ze střední vzdálenosti.
12'
Snaha Španělů o další rychlý pas, který šel středem hřiště. Obránce dobře vystoupil proti míči a překazil tento pokus soupeře, jak se dostat do blízkosti Hentze.
11'
Úvodních deset minut hry nám jasně ukázalo, kdo bude hrát prim v dnešním zápase a který z týmů se bude snažit o nečekaný úspěch.
10'
Brankář Faerských ostrovů se pokoušel vyboxovat centrovaný míč, ten však propadl před jeho branku, kde však byl připraven jeho spoluhráč a ten dostává míč z nebezpečného místa.
9'
Španělé podnikli rychlý útok, ze kterého si vybojovali rohový kop...
7'
Španělé opět u míče, což bude asi hodně častý jev v dnešním utkání. Nyní kombinují v uctivé vzdálenosti od branky Faerských ostrovů.
6'
Gomez Alcon si naběhl na přihrávku, ale na hranici vápna upadl na trávník. Nicméně obránce Chukwudi si počínal dovoleně a nakonec hlavní sudí odpískal právě faul na Chukwudiho.
5'
Další útok Španělska již neměl brankové parametry a Hentze rozehrává míč na své spoluhráče.
4'
Jeden z hráčů Španělska se pokoušel o individuální průnik. Nakonec byl vytlačen ze střelecké pozice a pokoušel se o přihrávku před branku, kteoru zastavil obránce.
2'
Nyní už se k míči dostali i Španělé, kteří se dostali až na hranici vápna a obrana soupeře dokázala blokovat dva střelecké pokusy.
1'
Faerské ostrovy drží v úvodní minutě míč na svých kopačkách a pokouší se o první útočnou akci.
1'

Španělsko: Fernandez – Pedrosa, Cuenca, Hernando, Pozo (C) – Beltran, Zubimendi, Pedri – Gil, Gomez Alcon, Diaz.
Náhradníci: Sotorres – Oscar, Puado, Porro, Moncayola, Lopez, Guillamon Sanmartin, Garcia, Clemente

Faerské ostrovy: Hentze – A. Olsen, Edmundsson, Chukwudi, Petersen – Andreasen, Radosavljevic, Johansen, Giessing – Johannesen, Knudsen (C).
Náhradníci: J. Olsen – Djurhuus, Niclasen, Nielsen, Reynatrod, Samuelsen, Skipanes, Sorensen, Svensson

Rozhodčí: A. Sehovic.
V dnešním střetnutí již prakticky v kvalifikaci na ME o nic nejde. Španělsko má již jistý postup na turnaj, zatímco Faerské ostrovy jsou na posledním místě šestičlenné kvalifikační tabulky. Hosté ještě mohou opustit šestou příčku a přenechat ji Černé Hoře. Avšak to by museli bodovat se Španělskem, což se příliš neočekává.

Jejich první vzájemný duel v kvalifikaci přinesl povinnou výhru Španělska 2:0! I když se o vítězství museli strachovat po celý zápas, pojišťující druhou branku vstřelili až v nastaveném čase!
Faerské ostrovy mají na svém kontě dvě výhry, když dokázaly překvapivě porazit 3:1 Izrael a 1:0 Černou Horu. Zatímco Španělsko ve své kvalifikační skupině neprohrálo. Na svém kontě mají sedm výher a jednu remízu proti Izraeli (1:1). Navíc v osmi odehraných zápasech byl jediný Izrael, který dokázal Španělsku vstřelit branku! Samo Španělsko vstřelilo v součtu patnáct branek a proti dnešnímu soupeři mohou svou bilanci navýšit , vzhledem k tomu, že Faerské ostrovy inkasovaly již 21x.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.