Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Ázerbajdžán - 12. listopadu 2020   19:00

Švýcarsko
Švýcarsko
49' Toma  • 90+1' Stojilković
2:1
(0:1)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
22' Kokcu
Švýcarsko
Kohn – Sidler, Bamert (C), Zesiger, Muheim – Okafor (80. Stojilković), Toma (80. Sohm), Domgjoni (74. Jankewitz), Imeri (63. Pušić) – Zeqiri, Mambimbi (63. Bajrami)
Sjöberg – Magnusson, Wilde (všichni Švédsko)
Arena Thun
Ázerbajdžán
Ibrahimov – Husejnli, Tamazov, Aghjabajov, Jafargulijev – Bajramov, Hajiagha (C), Rzajev, Nabijev (71. Maharramli) – Abdullazade (84. Ingilabli), Kokcu

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Švýcarska poměrem 2:1. Švýcarsko vstoupilo do druhého poločasu ukázkově, neboť se mu povedlo srovnat krok. Domácí reprezentace měla i po zbytek zápasu výraznou územní převahu, jenomže horko, těžko se dostává do vyložených šancí. Domácím se přesto povedlo dostat se do vedení, a sice až během nastaveného času, což pro Ázerbájdžán znamenalo příliš málo času na případné vyrovnání, které se nakonec neuskutečnilo.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:12.
90+5'
90+4'
Velice zkušeně to před malým momentem provedl Zeqiri, který si došel pro nedovolený zákrok. Švýcarsko nebude rozhodně nikam spěchat.
90+2'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Tural Bajramov, přichází Muhammed Yildrim.
90+1'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek to přeci jenom dokázal, v první minutě nastaveného času se dostává do vedení! Do pokutového území totiž přiletěla vzdušná nabídka, na kterou si dokázal naskočit FILIP STOJILKOVIĆ, jehož hlavička o zem směřovala mimo dosah hostujícího brankáře Ibrahimova.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Švýcarsko si vybojovalo standardní situaci z levé strany, která nakonec putovala na zadní tyč. Tam se míče dotkl protihráč, následovat bude roh.
87'
Žlutou kartu dostává Rauf Husejnli (Ázerbájdžán).
87'
Nakonec se do vzdušného souboje dostával Bajramov, kterému se povedlo prodloužit za svá záda. Tam se ovšem nedokázal prosadit Husejnli.
86'
Další prudká nahrávka tentokráte měla směřovat na Pušiće, který na ní neměl šanci dosáhnout. Hostující brankář Ibrahimov tak bude vykopávat.
84'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Rufat Abdullazade, přichází Idris Ingilabli.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka, tlak domácí reprezentace každou minutou sílí. Ázerbájdžán to bude mít ještě složité.
81'
Švýcarsko si vybojovalo rohový kop, na který nakonec nereagoval nikdo ze spoluhráčů. Poté se k hlavičce dostal Zesiger, jenž mířil do rukavic brankáře.
80'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Bastien Toma, přichází Simon Sohm.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Filip Stojilković.
79'
Další snadná práce pro brankáře Ibrahimova, který si padající předmět bezpečně stáhl do svých rukavic. Poté přišel nákop na střídajícího Maharramliho.
78'
Ázerbájdžán si znovu na vlastní polovině pomohl faulem, nicméně celkem daleko od pokutového území. Soupeř tak znovu musel rozehrávat nakrátko.
77'
Domácí brankář Kohn konstruktivně rozehrál do strany na Muheima, který to pro změnu zkoušel dalekonosným pasem, jenž skončil až u Ibrahimova.
76'
Po delší době se do hry zapojil také hlavní sudí, jenže si všiml ofsajdového postavení Abdullazadeho. Ještě předtím musel zasahovat brankář Ibrahimov.
75'
Ven z branky musel hostující brankář Ibrahimov, který se k míči dostal před dotírajícím Zeqirim. Nakonec došlo k celkem bolestivému střetu.
74'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Toni Domgjoni, přichází Alexandre Jankewitz.
73'
S míčem si zahrála také domácí obrana, která měla na rozehrávku hodně prostoru. Rozehrávající Zesiger nakonec našel zcela volného Domgjoniho.
72'
Do konce zápasu nám zbývá poslední dvacetiminutovka, ještě to bude hodně zajímavé. Švýcarsko má velký tlak, nyní se ovšem nachází u šestnáctky.
71'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Farid Nabijev, přichází Samir Maharramli.
70'
Poté ovšem došlo ke ztrátě míče, což domácím přineslo prostor k založení protiútoku. Dalekonosná kolmice ovšem byla pro Okafora moc prudká.
69'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany, které si vzal na starost hostující Husejnli, kterému nakonec na pomoc přispěchal Rzajev.
64'
Na hranici malého vápna se povedlo nejvýše do vzduchu vystoupat domácímu Zesigerovi, který prodlužoval za sebe. Následovat bude rohový kop.
63'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Felix Mambimbi, přichází Nedim Bajrami.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Kastriot Imeri, přichází Petar Pušić.
62'
Ázerbájdžán se po hodně dlouhé době dostal na opačnou polovinu, kde si dokonce vybojoval rohový kop zleva.
61'
Máme za sebou hodinu hry, druhý poločas nabízí o něco ofenzivnější podívanou. Ázerbájdžán hodně otevřel hru, což domácí reprezentaci vyhovuje.
60'
Taktický faul vyprodukoval domácí Muheim, který za sebe chytře nepustil Bajramova. Pochopitelně se jednalo o nedovolená zákrok, hosté rozehráli nakrátko.
59'
Další protiútok tentokráte táhl středopolař Domgjoni, kterému se sice na pravém křídle nabídl Sidler, jenomže nahrávka na druhého jmenovaného byla moc prudká.
58'
Hostující obrana se pořádně otevřela, čehož ovšem nedokázal využít Mambimbi, jehož finální nahrávku na Zeqiriho zastavil jeden z protihráčů.
57'
V zajímavé pozici se povedlo zakončit domácímu Zeqirimu, který ovšem mířil výrazně vedle hostující branky. Ibrahimov znovu nemusel zasahovat.
56'
K oné rozehrávce standardky se nakonec postavil Imeri, který to zkoušel přímo na branku. Jeho rána putovala vysoko nad, následovat bude odkop.
55'
Švýcarsko se pouštělo do protiútoku středem hrací plochy, který nedovoleným zákrokem přesekl Hajiagha. Na řadu tak přijde standardní situace.
54'
Na opačné straně musel do riskantního skluzu domácí Zesiger, který to ovšem provedl znamenitě. Před Abdullazadem totiž zakročil náramně čistě.
53'
Už to pomalu a jistě vypadalo, že by se forvard Zeqiri mohl prodrat až do zakončení, jenomže před šestnáctkou ho eliminoval pozorný Aghjabajov.
52'
Neohroženým způsobem se do pokutového území dostal domácí Imeri, který po přešlapovačce zakončoval k zadní tyči, kterou přesto o něco minul.
51'
Hostující reprezentace tak přišla o jednobrankové vedení, nicméně do konce zápasu zbývá ještě téměř celý druhý poločas, což je dost času na více branek.
49'
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme vyrovnávací branku! Švýcarsko se znovu nastěhovalo do pokutového území, kde nejprve z otočky zakončoval Zeqiri, nicméně trefil pouze tyč. Od ní se míč odrazil k volnému BASTIENU TOMOVI, který mířil za záda bezmocného brankáře Ibrahimova.
49'
Při dalším souboji si pro změnu nedovoleným zákrokem pomohl domácí Domgjoni. Sudí byl i tentokráte pozorný, Ázerbájdžán bude rozehrávat volný kop.
48'
Na levém křídle si o nahrávku řekl domácí Imeri, který se z jedničky pokoušel centrovat do pokutového území, kde si s centrem poradil Tamazov.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám překvapivě nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Směrem dopředu bylo výrazně aktivnější domácí Švýcarsko, které se ovšem nedokázalo ani jednou prosadit. Naopak se do kýženého vedení dostal Ázerbájdžán, který hubené vedení udržel až do konce poločasu. Hostující celek byl směrem dopředu o něco nebezpečnější, nicméně oba brankáři se museli v prvním dějství hodně činit.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Sudí nyní musel domlouvat hostujícímu Jafargulijevovi, který v krátkém časovém sledu podruhé fauloval. Příště by to mohlo být už za kartu.
42'
Po hodně dlouhé době se k odkopu od své branky dostal domácí brankář Kohn, který se na druhé straně pokoušel najít Mambimbiho, jenž míč nezpracoval.
40'
Celkem ostrý nedovolený zákrok předvedl hostující Husejnli, který u středového kruhu tvrdě zajel do Imeriho, za což ale první žlutou kartu nevyfasoval.
39'
Švýcarsko se znovu dostalo k opačnému pokutovému území, kde se povedlo zakročit Aghjabajovovi, který odehrál míč směrem ven ze šestnáctky.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
35'
Málem to bylo o dvě branky! Střelec úvodní branky Kokcu si potáhl míč na pravou nohu a poté technickou střelou protáhl brankáře Kohna.
34'
Ázerbájdžán se znovu dožadoval odpískání faulu, nicméně ani tentokráte sudí nepískl do své píšťalky. Místo toho se domácím povedlo přenést hru.
33'
Je za námi třetina hry, nicméně Ázerbájdžán stále překvapivě vede o jednu branku. Domácí však přidali na aktivitě a v posledních minutách jsou nebezpeční.
32'
Hodně prostoru měl kolem sebe právě Imeri, kterému se povedlo přenést hru na zcela osamoceného Mambimbiho, jehož rána směřovala výrazně vedle.
31'
Na druhé straně se Kokcu pokoušel přízemní nahrávkou oslovit své spoluhráče na malém vápně, nahrávku ale srazil na rohový kop zadák Bamert.
30'
Ibrahimov musel vytasit důležitý zákrok, nicméně sympatická rána z kopačky Imeriho nakonec směřovala přímo doprostřed branky.
29'
Ten ovšem dokázal před pokutovým územím pohotově zastavit vracející se Tamazov. Ázerbájdžán však pouze odvracel ke středovému kruhu.
28'
Vypadalo to, že si napadající Okafor pomohl v souboji o hrací předmět nedovoleně, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře, což domácím přineslo protiútok.
27'
Po rozruchu v hostujícím pokutovém území se k volnému míči prodral domácí Zeqiri, který se dokonce pokusil zakončit, avšak mířil výrazně vedle.
26'
Po hodně dlouhé době práce pro brankáře Ibrahimova, který nepovedený centr vyrážel na další rohový kop. Domácí ho rozehrají od pravého praporku.
25'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, domácí celek to bude mít hodně složité. Prohrává sice o jednu branku, nicméně do konce zápasu zbývá dost času.
22'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Zničehonic se hostující celek dostává do vedení! Ázerbájždán přenášel hru na pravou stranu, kde jsme sledovali pohotovou a hlavě nebezpečnou nabídku přímo do malého vápna, kde se do hlavičky položil OZAN KOKCU, který bez problémů překonal brankáře Kohna.
21'
Po sérii hlaviček se k míči dostal domácí Toma, který ihned přiťukl do tandemu na Okafora. Druhý jmenovaný centroval mimo dosah všech spoluhráčů.
20'
Brankář Ibrahimov tentokráte velice přesně rozehrával k autové lajně, kde si o nahrávku řekl Jafargulijev, kterému míč přeskočil kopačku a skončil v zámezí.
17'
Švýcaři se díky postupné kombinaci dostali na útočnou polovinu, kde si ovšem nedovoleným zákrokem pomohl Zesiger, čehož si všiml také hlavní sudí.
16'
Nabijev si poradil s těžkou nahrávkou, načež pronikl směrem do pokutového území, kde si ovšem hodil hrací předmět daleko od své kopačky.
15'
Ázerbájdžán toho znovu směrem dopředu moc nepředvedl, naopak před protihráčem dokázal zakročit Muheim, který spolupracoval s brankářem Kohnem.
14'
Právě pro hostujícího brankáře Ibrahimova, který si s prudkým přízemním centrem dokázal poradit. Poté jsme sledovali rozehrávku na Husejnliho.
13'
U pravé autové lajny si o nahrávku uřekl obránce Sidler, který si ovšem s prudkou přihrávkou nedokázal poradit. Vhazovat tak bude Ázerbájdžán.
12'
U středového kruhu se zpět k míči dostal domácí Toma, který před sebou měl smečku hladových protihráčů. Proto jsme sledovali zadovku na Zesigera.
11'
Poté do pokutového území Ázerbájdžánu přiletěl ještě jeden centr, který se ovšem povedlo odvrátit Aghjabajovi, jenž navíc našel osamoceného Bajramova.
10'
K rozehrávce se nakonec postavil záložník Toma, který to zkoušel centrem na přední tyč, kde se ovšem ve vzduchu dokázal prosadit Hajiagha.
9'
Na pořadu dne bude první rohový kop tohoto zápasu, rozehrávat ho bude domácí reprezentace.
8'
Obrannou povinnost si před malým momentem dokázal splnit hostující Tamazov, který za sebe nepustil Domgjoniho. Švýcarsko je ovšem stále u míče.
7'
Vůbec poprvé se k míči dostal také domácí brankář Kohn, který na jistotu rozehrával na vedle stojícího Bamerta, jenž ještě přeposílal na nohu Mambimbiho.
6'
K hranici pokutového území se před malým momentem dostal hostující Bajramov, který zkoušel najít Abdullazadeho, jenž se k míči včas nedostal.
5'
Poprvé se k míči dostal brankář Ibrahimov, který nakonec rozehrál po zemi nakrátko směrem na kopačku obránce Tamazova, jenž vybojoval aut zleva.
4'
Následovala celkem chytrá kolmice z kopačky domácího Sidlera, který se pokoušel za hostující obranou najít Zeqiriho, což ale přečetl Jafargulijev.
3'
Na vlastní polovině se o rozehrávku svého celku staral obránce Bamert, který nakonec na levém křídle zkoušel najít Imeriho, jenž si balón zpracoval.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Švýcarsko: Kohn – Sidler, Bamert (C), Zesiger, Muheim – Okafor, Toma, Domgjoni, Imeri – Zeqiri, Mambimbi
Náhradníci: Racioppi, Saipi – Bajrami, Jankewitz, Pušić, Seydoux, Sohm, Stergiou, Stojilković,

Ázerbájdžán: Ibrahimov – Husejnli, Tamazov, Aghjabajov, Jafargulijev – Bajramov, Hajiagha (C), Rzajev, Nabijev – Abdullazade, Kokcu
Náhradníci: Samigullin, Valijev – Ahmadov, Ingilabli, Maharramli, Mustafajev, Samadov, Yildrim

Rozhodčí: Sjöberg – Magnusson, Wilde (všichni Švédsko).
1. vzájemný zápas

15.10.2019
Ázerbájdžán – Švýcarsko 0:1
Branka:
33. N. Bajrami.
Ázerbájdžán

Hostující reprezentace je ve druhé kvalifikační skupině na předposledním pátém místě s negativním skóre 5:16, ale i přesto se dá mluvit o tom, že podává velice solidní výkony. Kromě výher nad Lichtenštejnskem a Slovenskem výběr Ázerbájdžánu pořádně potrápil i Francouze a naposledy také Gruzínce, se kterými třináctého října prohrál 0:1. Hned tři z pěti vstřelených branek vsítil útočník německé Bochumi Baris Ekincier.
Švýcarsko

Domácí už mají před začátkem dvojzápasu s Ázerbájdžánem a Francií postup na evropský šampionát zajištěný. Ve druhé kvalifikační skupině Švýcarsko neztratilo v osmi zápasech ani bod. Během říjnového srazu porazilo 3:0 Gruzii i Lichtenštejnsko a udrželo si na čele tabulky tříbodový náskok na druhou Francii, kterou by postup také neměl minout. Hlavní útočnou zbraní je Andi Zeqiri, jenž dal v probíhající kvalifikaci už devět gólů.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na nadcházející mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Švýcarskem a Ázerbájdžánem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.