Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Švédsko - 12. října 2021   17:30

Itálie
Itálie
42' Lucca
1:1
(1:0)
Švédsko
Švédsko
90+2' Prica
Itálie
Turati – Bellanova (90. Ferrarini), Lovato, Okoli, Udogie – Tonali (C), Esposito, Rovella – Colombo (81. Cancellieri), Lucca (82. Piccoli), Vignato.
A. E. Caralho Nobre – L. A. Gomes Maia, N. F. Vila Pereira (všichni POR)
U-Power Stadium (Monza).
Švédsko
Brolin – Holm, Tolinsson, Vagic, Kahl – Nygren (57. Walemark), Gigovic (72. Gustavsson), Hussein (C), Elanga – Sarr (72. Prica), Al Hajj (83. Carlén).
Törnqvist – Carlén, Eile, Gustavsson, Svensson, Ali, Prica, Walemark, Nanasi.

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:12.
Domácí mohli ve druhé půli několikrát svému soupeři odskočit, třebaže šancí příliš neměli, ale druhý zásah se jim přidat nepodařilo, v závěru byli až příliš pasivní a přišel trest v podobě vyrovnání. Italové tak nepotvrdili předpoklady a zůstávají nadále na druhé příčce o bod za vedoucím Švédskem, které z minima vytěžilo maximum a může odjíždět nadmíru spokojeno.
90+5'
90+3'
Žlutou kartu dostává Elanga (Švédsko).
90+2'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Hosté prakticky z ničeho srovnávají a pro domácí je tohle docela kruté. Holm z levé strany velkého vápna poslal míč obloučkem před prázdnou domácí bránu, kam naběhl TIM PRICA, který hlavou zamířil pod břevno.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Bellanova, přichází Ferrarini.
89'
Hosté kombinují u středové lajny, zatím se žádný tlak z jejich strany nekoná.
87'
Bellanovi střela z dálky vůbec nevyšla, jeho nepřesný pokus končí vedle bližší tyče.
86'
Žlutou kartu dostává Holm (Švédsko), který fauloval unikajícího Okoliho.
85'
Žlutou kartu dostává Rovella (Itálie).
83'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Al Hajj, přichází Carlén.
82'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lucca, přichází Piccoli.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Colombo, přichází Cancellieri.
80'
Faul si hosté sice nevynutili, ale budou rozehrávat rohový kop.
77'
Zblokovaný míč letí za postranní lajnu, Italové budou vhazovat.
75'
Italové zůstávají usazeni na švédské polovině a drží svůj těsný náskok.
73'
Žlutou kartu dostává Lucca (Itálie), jenž fauloval Holma.
72'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sarr, přichází Prica.
72'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Gigovic, přichází Gustavsson.
70'
Tonali se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale minul o kousek vzdálenější tyč. Další dobrá možnost.
68'
Rovella běžel sám na Brolina, ten ale jeho střelu stačil vytěsnit do zámezí. Už to mělo být 2:0.
67'
Walemark je zatím ze švédských hráčů nejaktivnější, jeho další střelecký pokus ovšem znovu nenašel svůj cíl a letí mimo.
65'
Turati s ledovým klidem uklidil míč do náruče a s rozehrávkou nepospíchá.
63'
Žlutou kartu dostává Tonali (Itálie).
62'
A opět Walemark, jehož rána levačkou končí zblokována vedle vzdálenější tyče.
61'
Stejný hráč o chvíli později čekal volný na přihrávku z levého křídla, míč k němu ale nedoputoval.
60'
Nový muž na hřišti Walemark se hned směle pokusil ohrozit domácí svatyni, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí.
57'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Nygren, přichází Walemark.
57'
Elanga si zpracoval kolmou přihrávku, ale svoji střelu před hranicí velkého vápna adresoval mimo bránu.
54'
Gigovic dobrým obranným skluzem pokazil domácím přihrávku a zabránil tak jejich šanci.
53'
Hajalova střela z dálky byla tečována, míč letí mimo bránu.
52'
Rovella chtěl zřejmě přihrávat, místo toho poslal míč jen k brankáři hostů.
50'
Colombo střílel z dálky mimo tři tyče, Brolin tak zasahovat nemusel.
49'
Holm si faul na pravém křídle nevynutil, rozehrává domácí celek.
48'
Nepřesná přihrávka Italů končí u gólmana Švédska.
47'
Sarr vyrazil s míčem do brejku, v situaci jeden na jednoho ale soupeře neobešel.
46'
Italové se s outsiderem tohoto utkání dlouho trápili, ale těsně před odchodem do kabin se jim přeci jen povedlo skórovat a mohou být o něco spokojenější. Předvedená hra však z obou stran není nijak kvalitní, uvidíme zda se ve druhé půli zlepší.
45+1'
45'
Situace se otáčí a po faulu rozehrají fotbalisté ze Skandinávského poloostrova.
44'
Švédové faulovali na útočné polovině, což pozornosti arbitra neuniklo.
42'
Itálie právě vstřelila branku!
Rovella odcentroval křižně před hranicí pokutového území před bránu, kde těsně před vyběhnutým gólmanem tečoval míč LORENZO LUCCA a zamířil do odkryté brány.
41'
Vignato upadl v pokutovém území, ale penalta to není.
39'
Vzápětí jeho spoluhráč Lucca v dobré šanci pálil příliš mimo.
39'
Tonali hlavičkoval v šestnáctce soupeře jen do protihráče, gólmana hostů ale neohrozil.
38'
Žlutou kartu dostává Bellanova (Itálie).
37'
Dlouhý centr letí k italskému brankáři, který rychle rozehrává. Moc práce zatím neměl.
35'
Po dalekém centru hlavičkoval ve velkém vápně někdo ze Švédů, následuje roh.
35'
Žlutou kartu dostává Tolinsson (Švédsko), který skluzem počastoval unikajícího Luccu.
32'
Lucca si zpracoval přihrávku z pravé strany, ale jeho následný střelecký pokus šel vedle brány.
30'
Lucca necentroval příliš přesně, míč letí do zámezí. Byl ovšem tečován a následuje roh.
27'
Na druhé straně se do šance dostával Sarr, ale z levé strany z bezprostřední blízkosti mířil slabě jen do gólmana.
27'
Po dlouhé době nějaká střela, která šla mezi tři tyče. Colombo vystřelil levačkou, ale po zemi mířil přímo do gólmanovy náruče.
24'
Lovato po jejím rozehrání fauloval Sarra, Italové tak přichází o míč.
23'
Domácí mohou zkusit zahrozit po standardce, kterou rozehrají na soupeřově straně.
21'
Esposito střílel před hranicí pokutového území, rána mu nesedla a míč proletěl nad břevnem švédské svatyně.
20'
Favorit bude rozehrávat rohový kop.
19'
Vagic zkoušel obloučkem vyslat do šance svého spoluhráče, ale míč poslal jen k brankáři.
17'
Italové si přihrávají u středové lajny, daleko od švédské svatyně. Dál se jim dostat se nedaří.
14'
Tonalli se dostal k odraženému míči, ale hlavou jej adresoval mimo bránu.
13'
Colombo si naběhl na střed a pálil z dálky, avšak opět trefil jen protihráče.
10'
Colombo střílel z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován.
9'
Švédové vyrazili do přečíslení dva na jednoho, ale jejich akce byla příliš pomalá a domácí se stihli vrátit.
6'
Zatím sledujeme nepříliš pohlednou podívanou, u míče je favorit, ale šanci jsme dosud neviděli.
4'
Domácí si dlouho mezi sebou přihrávali, míč nakonec končí mimo hrací plochu.
1'
Po faulu hostů bude Itálie rozehrávat standardku na soupeřově polovině.
1'

Itálie: Turati – Bellanova, Lovato, Okoli, Udogie – Tonali (C), Esposito, Rovella – Colombo, Lucca, Vignato.
Náhradníci: Russo – Pirola, Piccoli, Calafiori, Cambiaso, Ferrarini, Cancellieri, Ranocchia, Mulattieri.

Švédsko: Brolin – Holm, Tolinsson, Vagic, Kahl – Nygren, Gigovic, Hussein (C), Elanga – Sarr, Al Hajj.
Náhradníci: Törnqvist – Carlén, Eile, Gustavsson, Svensson, Ali, Prica, Walemark, Nanasi.

Rozhodčí: A. E. Caralho Nobre – L. A. Gomes Maia, N. F. Vila Pereira (všichni POR).

Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu během dvanácti let utkali už osmkrát, v jednom případě šlo o přátelské utkání a byl to jediný případ, který skončil remízou. V těch zbylých se pětkrát radovala z výhry Itálie a dvakrát Švédsko. Nejvyšším rozdílem skončil zatím poslední vzájemný mač, jenž se odehrál před rokem 18. listopadu a který Italové uzmuli pro sebe poměrem 4:1.
Švédsko

Hosté, jak už bylo naznačeno, mají bodů deset, ale v případě dnešní porážky by jej domácí celek přeskočil. Ze čtyř klání odcházel severský tým třikrát jako vítěz a jen v jediném přišel o body, když v Bosně a Hercegovině pouze remizoval 1:1. Švédové jsou suverénně nejlépe střílejícím týmem skupiny, na kontě mají už třináct vstřelených branek, zatímco jen tři inkasované. Nejvíc se o to zasloužil devatenáctiletý útočník MU Anthony Elanga, který pálil do černého už čtyřikrát.
Itálie

Domácí jsou zatím na druhé příčce s devíti body, ovšem na svého dnešního protivníka ztrácí jediný bod a navíc mají odehráno o zápas méně. Na kontě mají ze tří zápasů tři vítězství, šest vstřelených branek a pouze jediný inkasovaný. Nutno říct, že kromě duelu s Lucemburskem, který skončil 3:0, se museli mladí Italové vždy o výsledek strachovat a vyhráli pokaždé jen o gól.
Dobrý den, nejen kvalifikace o MS seniorských týmů je dnes na pořadu. Čeká nás i pořádná porce utkání kvalifikace o ME hráčů do 21 let. V tomto on-line přenosu budeme sledovat velmi pikantní duel skupiny F, narazí na sebe první dva týmy skupiny, Itálie a Švédsko. Favoritem je země z Apeninského poloostrova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.