Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Sev. Irsko - 12. října 2021   20:45

Španělsko
Španělsko
26' Gomez  • 32' Gomez  • 56' Ruiz
Sev. Irsko

Zápas je u konce. Španělé do druhého poločasu nevstoupili tak útočně, jako do toho prvního. Severoirové zpevnili obranu a začali hrát lépe, ovšem i přesto se Ruizovi už v 56. minutě povedlo dát gól. Další už ale i přes kvantum šancí nepřišel. Španělsko tak bere tři body do tabulky, ve které je nyní jasně první. Severní Irsko je naopak kvůli horšímu skóre, než má Litva, poslední.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:8.
90+3'
90+2'
Pyrenejci v závěru mohutně soupeře tlačí. Střely Niña a Abela Ruize byly zablokovány. Další pokus opět vychytal perfektní Webber.
90+1'
Španělé si za svou ofenzivní snahu vybojovali alespoň rohový kop. Ten rozehrál Gomez na Gonzáleze, jenž ale pálil do gólmana.
90'
Sudí k tomuto zápasu nastavil ještě tři minutky nad rámec základní hrací doby.
88'
Sergio Gómez rozehrál volný přímým kop před branku, odkud následně pálil Fontan Mondragon vypálil, ale z hranice malého vápna míč poslal asi deset metrů nad branku.
87'
Žlutou kartu dostává Finn Cousin-Dawson (Severní Irsko).
85'
Další volný přímý kop, který Francés rozehrál, opět nebyl dobrý. Míč se dsotal jen rychle na kopačky soupeře.
84'
Alejandro Francés si vzal na starost rozehrávku volného přímého kopu, ale z toho se žádná zajímavá akce nakonec nezrodila.
83'
Hra se v posledních minutkách začíná vyostřovat. McGovern spáchal další faul, tentokrát na Alejandra Francése a koleduje si o žlutou kartu.
82'
Žlutou kartu dostává Paul O'Neill (Severní Irsko).
81'
Faulovalo se však ale i na druhé straně. McGovern poslal k zemi Miguela Gutiérreze, což sudí viděl a okamžitě foukl do píšťalky.
79'
Sergio Gomez zavinil faul, když "sundal" Humeho. Následně si hosté vzali na starost rozehrání, které provedl brankář Webber.
78'
Blanco rozehrál rohový kop, který byl udělen po předchozí akci. Centrovaný míč ale nenadělal hostům problémy.
77'
Niño úplně unikl obraně a dostal se před branku úplně sám. Webber ho ale i tak fantastickým zákrokem vychytal. Skvělá práce hostujícího gólmana.
76'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Miguel Gutiérrez.
74'
Carreira Vilariño si vzal na starost rozehrání volného přímého kopu, ovšem míč doputoval jen na kopačky soupeře.
73'
Žlutou kartu dostává Aaron Donnelly (Severní Irsko).
72'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Rodri, přichází Antonio Blanco.
70'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Fer Nino.
70'
Do trháku se dostal Ruiz, kterému se míč odrazil příhodně do běhu na volnou obranu. Nakonec ho ale přece jen jedne z obránců dostihl a zastavil.
68'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Kofi Balmer, přichází Kyle McClelland.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Ryan Walde, přichází Paul O'Neill.
67'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Paddy Lane, přichází John McGovern.
66'
Tentokrát rozehrával z druhé strany od praporku Vencedor. Míč ale skončil pouze na kopačkách severoirů. Ti ho poslali až na druhou stranu.
65'
Rohový kop s na starost vzal hráč číslo tři, tedy Juan Miranda. Ten ho nasměroval na hranici malého vápna, odkud se balon proletěl na další rohový kop.
64'
McClelland parádně odvrátil nebezpečný přízemní centr z levé strany do pokutového území. Následuje rohový kop.
63'
Domácí se už tak nehrnou do šancí, jako tomu bylo předtím. Pochopili, že jim stačí klidné kombinování před vápnem a ona se nějaký skulinka najde.
61'
Hosté se zlepšují v držení míče, to přesáhlo nyní u 40%. Zatím se jim ale vůbec nedaří najít recept na přechod na útočnou polovinu.
60'
Nico potáhl míč po pravé straně, kde ho ale nakonec obral Hume. Ten riskantně přihrál gólmanovi.
58'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Benat Turrientes, přichází Nico Williams.
57'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Gaspar Campos, přichází Nico González.
56'
Další branka pro radost domácího publika! V Seville je aktuálně už stav 3:0. ABEL RUIZ si parádně naběhl a vyskočil na povedený centr od Vencedora a krásně míč usměrnil do branky k levé tyčce. Asistence: Unai Vencedor.
54'
Další domácí kombinace opět nekončí ani střelou. Že by se Severní Irové opravdu během poločasové přestávky poradili a zlepšili výkon?
53'
Domácí se zatím ve druhém poločase nedostávají do takových možností a takového tempa, jako v předchozí půli.
51'
Střela hostující devatenáctky, tedy Waideho, neměla šanci na úspěch. Do trajektorie míče totiž obětavě skončil jeden z fotbalistů Španělska.
50'
Pyrenejci kombinují kolem půlící čáry a zatím čekají na nějaký moment překvapení.
49'
Jeden z hostů je na hřišti zraněn. Tedy asi bude moci pokračovat, ale vyžaduje lékařské ošetření.
48'
Španělé začali druh poločas okamžitě zase ofenzivním brutálním tlakem. Nyní vedou na střely už 19:1.
46'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Chris Conn-Clarke, přichází Oisin Smyth.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jack Scott, přichází Finn Cousin-Dawson.
46'
První poločas je minulostí. Oba týmy v něm hrály úplně něco jiného. Severní Irsko většinu času předvádělo nezajímavý nehezký defenzivní fotbal s jedenácti hráči ve vápně, za to Španělé se hodně začali tlačit do útoku už od startu utkání. Na útočné polovině byli jak doma a div, že zápas neskončil například 0:5.
45+1'
45'
Sudí k základní hrací době nastaví pouhopouhou jednu minutku.
43'
Azpimu byl posunut dlouhý míč do běhu až do malého vápna. Ten si ho vzal a z první ho přeposlal na Webber, který pak pálil do gólmana.
42'
Rodri se nasoukal před nestíhajícího obránce, který následně ještě uklouzl, a tak Španěl mohl jít sám. V zakončení se ale nakonec ukvapil.
41'
Další dvě nebezpečné akce měli na svědomí Gomez a Ruiz. Campos se k nim přidal střelou z dálky, která ale byla zablokován
40'
Je za námi již čtyřicet minut utkání, které nám už nabídlo dvě branky.Třetí mohl přidat Frances, jenž se zjevil před gólmanem jako blesk z čistého nebe, ale neproměnil.
39'
Campos si vyběhl na dlouhý vzdušný pas na levou stranu. Míč zpracoval, popoběhl k soupeřovu gólmanu, který ho ale nakonec vychytal.
37'
Držení míče Severního Irska už spadlo pod čtyřicet procent na sedmatřicet. Opravdu to s týmem zatím vypadá dnes špatně.
36'
Ťukec v podání španělské reprezentace je opravdu pohledný a je na něj radost pohledět. Naopak Severní Irsko se k míči skoro nedostává.
35'
Sergio unikl po pravé straně, kam také obdržel parádní vzdušný pas. Nakonec vypálil z malého vápna, ale Webber jeho střelu klasicky parádně vyrazil.
34'
Španělé po druhé vstřelené brance trochu zvolnili. Soupeře dnes mohou přehrát velice jednoduše
32'
A je tady druhá branka, ovšem stále pouze jeden střelec. SERGIO GOMEZ se nyní prosadil podruhé, a to po parádní akci dvou na jednoho, kdy Rodri vyslal právě Gomeze a jeho spoluhráče. Gomez ale míč nepřeposlal, ponechal si ho a vypálil, což bylo v konečném důsledku gólové a velmi úspěšné řešení. Asistence: Rodri.
30'
Máme za sebou půl hodinku hry a karty jsou rozdány jasně. Severní Irové se dnes budou jen bránit.
29'
Stále se ošetřuje potenciálně zraněný hráč.
28'
Na hřišti je ošetřován jeden z fotbalistů hostujícího celku. Ošetřování trvá již minutku.
26'
Španělsko jde do vedení, překvapivě ale nakonec po penaltě a ne brance z velkého tlaku. Mladý záložník Anderlechtu, SERGIO GOMEZ, si ji vzal na starost a míč poslal do výšky k levé tyči.
25'
Neskutečné, co vše Webber pochytá! Před chvílí musel vytahovat hlavičku z prostoru přímo před ním.
24'
Další velká možnost týmu z Pyrenejského poloostrova. Azpi Vencedor nacentroval na spoluhráče za obranu, který z voleje míč prodloužil, ovšem těsně mimo.
23'
Rodri se snažil zatopit soupeři jen obyčejným centrem. To se mu nakonec nezdařilo, míč letěl ale těsně nad břevno.
21'
Ruiz byl adresátem dlouhého nákopu do ofenzívy. Míč zpracoval, ale nakonec ho poslal přímo do soupeře.
20'
Dvacet minut hry je za námi a domácí fotbalisté jsou jednoznačně aktivnějším týmem. Svého soupeře na svou polovinu skoro nepouští, naopak branku mu obstřelují o sto šest.
19'
Webber se musel mít na pozoru před střelou Abela Ruize. Nakonec ale míč proskákal docela velký kus od levé tyčky.
17'
Campos získal míč do dobré pozice na křídlo, ale vrátil ho doprostřed před vápno Vencedorovi, který po chvíli odcentroval na branku.
16'
Zcela jasný faul sudí nyní neviděl a neodpískal. proto mohli domácí fotbalisté pokračovat ve hře.
15'
Po delší době Severní Irsko vyvezlo míč, ale ne polovině soupeře ho právě soupeři akorát předalo. Španělé se postupně zase dostávají d tlaku.
14'
Parádní zákrok hostujícího brankáře Webbera! Ten vytěsnil nečekanou střelu Rodriho skoro z hranice malého vápna.
13'
Hosté začali hráč v hlubokém bloku okolo šestnáctky. To dělá Španělům trochu problém.
12'
Domácí fotbalisté mocně tlačí soupeře a utahují šrouby okolo vápna. Severní Irové se na útočnou polovinu vůbec nedostávají.
10'
Kapitán týmu Abel Ruiz mohl zakončit do prázdné branky. Míč měl ale moc vzdálen a tak ho nakonec dokázal nasměrovat jen do boční sítě.
9'
Campos Gasmar si přebral míč ve velkém vápně a následně vypálil zatočenou střelu, který dopadla kousek od pravé tyčky.
8'
Jeden z domácích hráčů nacentroval míč do velkého vápna, kde ho do rukou ve skoku zachytil Webber. bylo to ale těsně před dobíhajícím Španělem.
7'
Donelly u autové čáry tvrdým zákrokem poslal k zemi Gomeze. Sudí nakonec nevytáhl barevný kartonek, i když by se to zde možná slušelo.
6'
Na druhou stranu se poprvé v zápase vydali také hráči z Velké Británie. Jejich akce ale skončila ještě před pokutovým územím.
5'
Rodri nacentroval míč do pokutového území. Tam ho v pravé části hřiště zachytil Carreira, který ho ale poslal mimo branku.
3'
Závar v pokutovém území hostů! Několik španělských fotbalistů tam vypálilo, ale všechny střely zablokovali připravení severoirští hráči.
2'
Hra už je v plném proudu. Mladíci ze Španělska oblékli červené dresy a jejich soupeři ze Severního Irska zase bílou variantu.
1'

Španělsko: Agirrezabala – Carreira, Frances, Fontan, Miranda – Turrientes, Vencedor, Rodri – Gomez, Ruiz, Campos
Náhradníci: Ayesa (G), Blanco, Gomez, Gutiérrez, Chust García, Moro, Nico, Nino, Williams

Severní Irsko: Webber – Balmer, McClelland, Donnelly, Hume – Galbraith, Boyd-Munce, Scott – Waider, Conn-Clarke, Lane
Náhradníci: Cousin-Dawson, Crowe, Dunne (B), Johnston, McClelland, McGovern, O'Neill, Palmer, Smyth

Rozhodčí: V. Romanov (Ukrajina).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.