Kvalifikace mistrovství světa - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Island : Česko - 4. září 2018   17:00

Island
Island
87' Viggósdóttirová
1:1
(0:1)
Česko
Česko
12' Szewieczková
Island
Projkovská – Milanovová, Izeiriová (všichni MKD)
Laugardalsvöllur, Reykjavík, Island
Česko
Růžičková – Dědinová, Sedláčková, Dlasková, Chlastáková, Nepokojová, Stašková

Dámy a pánové, skončilo nám poslední utkání kvalifikační skupiny mezi Islandem a Českem. Na obou stranách je vidět smutek, zřejmě díky souhře ostatních výsledků se Island do bojů o baráž taktéž nepodívá. Na tvářích zejména domácích hráček jsou vidět slzy, výhra by je zřejmě posunula dále. Ve druhé půli ubylo jak šancí, tak i fotbalové krásy. Český tým mohl jít do dvougólového vedení v 52. minutě, jenže Divišová nedostala míč do branky. Mohlo být srovnáno v minutě osmapadesáté, Magnúsdóttirová ale nezakončila brejk ideálně. Blížící se konec utkání přinesl na stadion lehkou nervozitu, přesto se domácí hráčky kýžené trefy dočkaly. V 87. minutě se střelou obloučkem prosadila Glódís Viggósdóttirová. Klíčové selhání Islanďanek přišlo v 90. minutě, kdy byla nařízena penalta po faulu Svitkové, domácí kapitánka S. Gunnarsdóttirová ale neproměnila svůj pokus. Více se již toho nestalo, ani jeden tým se tak na MS nedostane.
90+5'
90+4'
Před domácí brankou operovaly hned čtyři hráčky Češka, míč však do branky dopravit nedokázaly.
90+4'
Zřejmě poslední výkop Votíkové na půli.
90+3'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Szewieczková, přichází Chlastáková.
90+3'
Domácí se pokusili ještě o druhý gól, ale hlavička od Fridriksdóttirové šla vedle.
90+2'
Nastavují se tři minuty, zbývá jenom ta jedna.
90+1'
Votíková ale domácí kapitánku skokem k pravé tyči vyčapává!
90'
Penalta pro Island! Svitková stáhla k zemi Viggósdóttirovou!
90'
Islanďanky budou rozehrávat roh, v poslední minutě řádné hrací doby.
89'
Žlutou kartu dostává Martínková L. (Česko).
87'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Divišová, přichází Nepokojová.
87'
Island právě vstřelil branku!
Šok pro české barvy, je srovnáno! Po dlouhém vhazování sice naše hráčky odhlavičkovaly mimo dosah, ale GLODÍS VIGGÓSDÓTTIROVÁ z prostoru penalty nakopla míč takovým způsobem, že obloučkem zaletěl do levého vinglu!
87'
Za chvíli přijde další vhazování, Češky odvrátily nebezpečí.
86'
Votíková neodkopla nijak skvěle a je tu další out, který bude vhazovat specialistka Atladóttirová.
86'
O přímou střelu se pokusila Svitková, její pokus mířil značně vedle.
85'
Češky ale hrají závěr zápasu velmi dobře takticky. Nyní si došla pro faul Szewieczková a hráčky budou chtít hlavně šetřit čas. I když by se druhý gól hodně hodil.
84'
Islanďankám chybělo na srovnání jen pár centimetrů! V závaru po dlouhém vhazování zblízka se k hlavičce dostala domácí hráčka, ale Svitková dokázala v poslední vteřině odpálit míč mimo nebezpečí!
83'
Simulacím se nevyhne ani ženský fotbal. Že bych to čekal zrovna od Islanďanek, konkrétně Atladóttirové, která se po letmém doteku Lucie Martínkové válela na zemi, jak po zásahu šrapnelem... nevím, nevím.
82'
Divišová se ocitla na pravé straně nehlídána a dostala přihrávku, ale proti vyběhnuvší G. Gunnarsdóttirová se nemohla prosadit ani náhodou.
81'
Jensenová si v souboji s Vyštejnovou počínala nedovoleně a faulovala ji, ač s tím domácí hráčka nesouhlasí. Sudí jí ale rázně ukázala, že příště je to žlutá karta. Nikoli za faul, ale protesty.
80'
Deset minut do konce utkání, domácí hráčky se vlivem nepřesností „odkopaly“ až na svoji polovinu a navíc během chvíle i o balon přicházejí.
78'
Útočný faul Gardarsdóttirové pomáhá Češkám v cestě za výhrou. Obecně sledujeme utahanou hru, více utahanou než nějaká ta místní dechovka.
77'
Žádné větší ohrožení rozehrávka faulu nepřinesla, naopak se musí Češky vracet zpět do obrany, neboť po rychlém kontru mají Islanďanky vhazování.
76'
Gunnarsdóttirová S. působí mírně přemotivovaně, nyní brnkla o nohu Lucii Martínkové a Češky mají nadějnou pozici na gól.
76'
Divišová využila Magnúsdóttirovou jako narážedlo a vybojovala out pro české barvy.
75'
Bužková tvrdě naremplovala zezadu Jensenovou a vidí pro sebe první žlutou kartu, dnes celkově druhou.
73'
Gunnarsdóttirová zřejmě z frustrace poslala Staškovou na zem a přichází další střídání. Thorvaldsdóttirová nahradí Jónsdóttirovou.
72'
Atladóttirová chtěla nacentrovat do šestnáctky, ale podklouzla a míč tak fakticky odevzdala do ruk Votíkové.
71'
Hostující hráčky se dostaly do vápna, kde dobrou půlminutu kombinovaly, ale bez úspěchu. Nakonec si finální slovo vzala Svitková, ale namířila vysoko nad.
71'
Rohový kop pro Česko. Kopne ho Svitková a zkouší to ihned nakrátko.
69'
Stašková doběhla odražený balon a z 20 metrů zkusila střelu přes obránkyni, která jí ale zarazila cestu i s míčem.
68'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Magnúsdóttirová, přichází Albertsdottirová.
67'
Vyštejnová podél čáry přenesla hru blíže domácí brance, zde chvíli podržela míč Stašková a nakonec ještě vybojovala out.
65'
Ke střele se přímo proti bráně dostala Bužková, vypustila z nohy skákavý projektil, který si ale G. Gunnarsdóttirová bez potíží pokryla.
65'
Atladóttirová vyřešila nastalou situaci, kdy byla jedna z posledních hráček v obraně, jednoduchým odkopem za outovou čáru.
63'
Gunnarsdóttirová si opět pomohla faulem na Vyštejnovou a je tu dokonce i střídání. Odešla Michaela Dubcová, místo ní Andrea Stašková.
62'
Jensenová to myslela s dlouhým nákopem před branku velice dobře, nicméně dala míči opačnou faleš a Votíková sledovala, jak nějakých 15 metrů od ní letí balon za čáru.
61'
Faul na Szewieczkovou okolo půlky hřiště pomáhá hostům vymanit se z tlaku v posledních minutách.
60'
Jdeme do poslední půlhodinky zápasu, Češky drží výsledek, který je posunuje do boje o postup na MS. Dá se ale čekat tlak od Islanďanek, ty budou spoléhat zřejmě na standardní situace.
58'
Přečíslení 2 na 1 vyústilo v zakončení Magnúsdóttirové z hranice šestnáctky, Votíková vytáhla míč na roh! Nicméně si může Jónsdóttirová drbat hlavu, tuhle přihrávku měla vyřešit mnohem lépe.
57'
Michaela Dubcová už neustála souboj v pokutovém území a nedokázala tak přistrčit na lépe postavenou spoluhráčku.
56'
Atladóttirová napadala rozehrávku českého celku vysoko, ale propadla a musela se rychle vracet, náznak přečíslení naštěstí pro domácí zastavila rutinním zákrokem Viggósdóttirová.
55'
Jónsdóttirová nestihla již balon na hrací ploše a máme tak vhazování. Dokonce dvakrát za sebou.
54'
Michaela Dubcová se takovou „robbenovkou“ dostala do obdélníku, odkud chtěla nahrát někomu na střelu z první, v ose její přihrávky ale nikdo v bílém dresu nebyl a Islanďanky tak snadno získaly důležitý předmět na hru.
53'
Vyštejnová ubojovala vše ještě na hrací ploše a naše hráčky míří do vápna za účelem navýšení náskoku na dva góly.
52'
Tohle byla velká šance českého týmu! Zleva odcentrovala do šestnáctky Szewieczková, balon se snesl k Divišové, která měla mnoho času na střelu, ale osamocena kopala nad branku!
51'
Přízemní centr zkusila poslat do vápna Divišová, ale obránkyně I. Sigurdardóttirová zamezila nebezpečí odkopem do outu.
48'
Na hranici pokutového území dostala míč Fridriksdóttirová, za ní stojící Kamila Dubcová ale odstřelila hrací předmět na rohový kop. Ten naše hráčky odvrátily, ale mohla se pískat penalta, Irena Martínková u brankové čáry loktem srazila na zem domácí Jónsdóttirovou, tedy zákrok podobný Hubníkovu proti Slavii. Ale je to útočný faul a hra se otáčí.
47'
Nepovedená kombinace Islanďanek končí za postranní čárou a dává možnost Češkám našetřit cenné vteřinky času.
46'
Domácí hráčky zahájily druhou půli aktivně a nabito dostala na nějakých 13 metrů Jónsdóttirová, ale promáchla.
46'
Výkop obstarala naše reprezentace, která je 45 minut od teoretického boje o postup na MS!
46'
První půle nabídla oboustranně slušnou hru, navrch ale měly domácí hráčky. Ty mohly skórovat již v šesté minutě, Votíková ale výborně zasáhla. Namísto toho přišel trest, domácí gólmanka si vybrala slabší chvíli a jednoduchou hlavičku Terezy Szewieczkové pustila za svá záda. Další minuty přinesly tlak domácího týmu, nejvážnější šance přišla v 16. minutě, kdy Albertsdottirová trefila ze tří metrů hlavičkou tyčku. Češky přežily i sekundy strachu, kdy mohla být odpískána penalta po zákroku Votíkové na Jensenovou, ale nedělo se tak a zatím po 45 minutách vedeme 1:0. Zpět se vrátíme za cca 12 minut.
45+1'
45'
Vyštejnová odtancovala do rohu a zde ukončila první poločas.
44'
Fridriksdóttirová se pokoušela o kličku ve vápně, ta už ale byla navíc a míč je tak Seveřankám odebrán.
43'
První out v klidu odvrátila obrana do dalšího outu, i ten nepřinesl větší nebezpečí a Češky vytlačily soupeřky až na půlku.
43'
Další vhazování, tedy islandská specialita, přijde na řadu v nebezpečné vzdálenosti od české svatyně.
42'
Jako bumerang se nyní vrátil hrací předmět do ruk domácí gólmanky, ta ho rychle rozehrála na nejbližší spoluhráčky.
41'
Hlavičkovala opět Jensenová, tentokrát tomu nedala razanci, ale lepší umístění. Přesto letěl balon vedle pravé tyče a Votíková v poklidu kontrolovala.
41'
Na řadu po menších zmatcích před českou brankou přijde rohový kop soupeřek.
40'
Pěkný obranný zákrok předvedla Kamila Dubcová, když zastavila Jensenovou ve vápně čistým odebráním míče a poslala Islanďanky do zámezí.
39'
Nákop na levou stranu doběhla Fridriksdóttirová a ihned to dávala před branku, tam ale nikdo v modrém dresu nebyl a naše jdou do útoku. Dokonce přišel i přízemní centr od Szewieczkové, G. Gunnarsdóttirová ale nepřipustila žádné drama.
37'
Další kulatý balíček do šestnáctky nepřinesl žádné větší problémy, „kopačka z internetu“, jak bývá Votíková někdy hanlivě označována, míč sebrala ze vzduchu a poslala ho po chvíli zpět do hry.
36'
Další faul našich hráček, sudí ale vrací míč zhruba o šest metrů zpět, než odkud byl vykopnut.
36'
Proti pravidlům se provinila Bužková se svou stoličkou na Atladóttirovou přímo před zraky pomezní rozhodčí.
35'
Národní islandský fotbalový stadion se zaplnil celkem solidně, počítáme-li pouze hlavní tribunu. Na té protější, kam míří i kamera, není nikdo.
33'
Na hraně žlutého faulu se pohybovala Szewieczková, když šla zezadu do souboje s Magnúsdóttirovou, přestupek byl pískán, karta se ale neudělovala.
32'
Opět se dostává balon na kopačky hostujících hráček, které vskutku nikam nespěchají a drží své pozice. Island je zatím lepším týmem a nevyužité šance jej mohou mrzet.
31'
Svitková na půli, spíše takticky, faulovala Gardarsdóttirovou a je tu další nákop dopředu na naše vápno. Teď si už ale české hráčky poradily a měly brejk 3 na 2, který byl později „doběhnut “na 3 na 4. Na sebe to vzala opět Svitková, která dalekonosnou střelou nenašla cíl.
29'
Domácí trenér stále nenese dobře zákrok Votíkové na Jensenovou ve vápně a hádá se se čtvrtou rozhodčí, Rebeccou Welshovou z Anglie.
28'
I Češky zahrozily, míč si zpracovala Svitková a zpoza šestnáctky vypálila, mířila ale vedle pravé tyče.
27'
Další kontroverzní moment zápasu! Ohromný propad obrany, respektive Ireny Martínkové, využila domácí Jensenová k útěku na branku. Votíková ale proti ní vyběhla a na hraně vápně jí pomohla zákrokem na zem. Neuděluje se však ani karta, ani penalta!
26'
G. Gunnarsdóttirová sice dlouho váhala s výkopem, nakonec ale našla Jónsdóttirovou, která si navíc vybojovala faul po vzdušném souboji. Další nepřímý kop pro domácí Votíková vyboxovala ven.
25'
Češky vybojovaly vhazování na půlící čáře a to využily především ke kombinaci se svojí gólmankou.
23'
Další skvělý zákrok Votíkové! K hlavičce z malého vápna se dostala po centru Thorvaldsdóttirová, slávistická gólmanka ale výborně zasáhla a chytla míč těsně před čárou!
22'
Druhý souboj už Martínkové neprošel. Jensenové dala lehké „brko“ a přichází žlutá karta.
21'
Viggósdóttirová v rychlém útoku přihrála na Jensenovou, která si dle názoru sudí pomohla útočným faulem na Irenu Martínkovou. A je to i tak, Jensenová hostující obránkyni stáhla za rameno na zem.
20'
Magnúsdóttirové nezbylo nic jiného, než pod tlakem odehrát balon do zámezí. Trenér Rada uklidňuje svěřenkyně, že mají čas.
20'
Divišová zkusila průnikovou přihrávku na Michaelu Dubcovou, islandská obrana ale včas zastavila tento pokus.
19'
Szewieczková nedoběhla pas z hloubi pole a domácí hráčky se tak dostávají na míč.
19'
Domácí fanoušci bučí na Bartoňovou, která si spravuje kopačku delší dobu, než by bylo zvykem. To samé platí i o Votíkové, která zase vykopává delší dobu.
17'
Na středu pole faulovala Irena Martínková a Islanďanky dostaly možnost standardky, v závaru pálila domácí Jensenová z penaltového puntíku, ale o dost vedle.
16'
Mohlo být hned srovnáno! I. Sigurdardóttirová nakopla balon k Votíkové, ta ale centr podběhla a dobíhající Albertsdottirová trefila ze tří metrů hlavičkou tyčku!
15'
Kamila Dubcová vyhrála souboj na středu pole, což rezultovalo v náběh Szewieczkové do další akce, ale přihrávka byla moc dlouhá.
14'
Na pravé straně bojovala I. Sigurdardóttirová, stihla ještě odkopnout balon na Fridriksdóttirovou, která z poměrně solidní pozice hlavičkou posílá na vrchní síť.
12'
Česko právě vstřelilo branku!
Ve dvanácté minutě jdeme do vedení! Zleva nacentrovala na branku Lucie Martínková, míč dosedl přímo na hlavu TEREZY SZEWIECZKOVÉ, ta odhlavičkovala na branku a míč se domácí brankářce dokutálel až do branky!
8'
Na Jensenovou mířil další pas, který už ale byl ofsajdový a Islanďanky z toho nic nevytěžily.
6'
Domácí hráčky mohly hned jít do vedení. Parádní střelou se prezentovala Jensenová, ale Votíková proti ní vytáhla skvělý zákrok! Následně ještě dorážela Magnúsdóttirová, ale netrefila branku.
4'
Obraz hry je stále neměnný, oba celky se střídají v držení míče a snaží se dostat před branku.
2'
Sledujeme zatím z obou stran opatrnou hru především ve středu pole. Na míči jsou nyní naše hráčky a přemýšlí, jak se dostat před Gunnarsdóttirovou.
1'
Domácí hráčky se natlačily ihned před Votíkovou, ale více než územní převahu z toho nevytěžily.
1'
Začíná utkání o všechno, výkop mají domácí hráčky!
1'
-39'
Nebojte se, v žádném případě jsem soupisku Islandu nezamýšlel jako jazykové cvičení, nicméně věřím, že toto psát písmeno po písmenu, možná bych vás informoval pouze o konci poločasu, potažmo utkání. Slušný jazykolam.
-39'

Island: Gunnarsdóttirová Gudbjörg – Sigurdardóttirová Ingibjörg, Atladóttirová, Viggósdóttirová – Gísladóttirová, Gunnarsdóttirová Sara Bjorg (C), Gardarsdóttirová, Magnúsdóttirová – Jensenová, Jónsdóttirová, Fridriksdóttirová
Náhradníci: Sigurdardóttirová Sandra, Kristjansdóttirová, Albertsdottirová, Jóhannsdóttirová, Thorvaldsdóttirová, Jessenová, Hönnudóttirová

Česko: Votíková – Vyštejnová, Martínková Irena, Bartoňová – Divišová (C), Dubcová Kamila, Bužková, Svitková, Szewieczková – Martínková Lucie, Dubcová Michaela
Náhradníci: Růžičková – Dědinová, Sedláčková, Dlasková, Chlastáková, Nepokojová, Stašková

Rozhodčí: Projkovská – Milanovová, Izeiriová (všichni MKD).
Kritéria postupu na MS jsou narozdíl od mužského fotbalu velmi náročná, na finálový turnaj postoupí z Evropy pouze vítězné týmy kvalifikačních skupin, nejlepší čtyři celky na druhých místech se utkají o jedno další postupové místo. Češky mají stále šanci na druhé místo ve skupině, které by pro ně bylo dost velkým úspěchem. Musejí ale na Islandu zvítězit a doufat v příznivou bodovou konstelaci ostatních skupin.
Česká republika
Češky zahájily kvalifikaci vysokou výhrou 8:0 nad outsiderem na Faerských ostrovech a těsnou domácí porážkou 0:1 s favoritkami celé skupiny z Německa. Chuť si spravily demolicí Slovinek na jejím hřišti 4:0, následovala domácí remíza 1:1 s Islandem. První zápas odvetné části ovládly 4:0 Němky, nad vodou ale český tým udržely dvě domácí výhry nad Faerskými ostrovy 4:1 a upracovaná výhra 2:0 nad Slovinskem. Národní tým aktuálně bojuje s velkou marodkou, k dispozici není po operaci kolene kapitánka Lucie Voňková, zranění vyřadilo i další hráčky.
Island
Islanďanky měly kvalifikaci rozjetou skvěle. Zahájily očekávanou výhrou 8:0 nad blízkými Faerskými ostrovy. Další výhra ale byla neočekáváná, jasný favorit z Německa odjel s porážkou 3:2. První ztráta bodů přišla právě ve Znojmě, když české reprezentantky uhrály remízu 1:1. První část bez jediné prohry uzavřely Seveřanky výhrou 2:0 ve Slovinsku. Ten samý výsledek uhrály Islanďanky se stejným soupeřem i doma. Zvládly ještě vyprášit 5:0 Faerské ostrovy a přibrzdila je až domácí prohra s Německem 0:2. Poslední zápas tak rozhodne, kdo bude mít ještě teoretickou možnost bojovat o MS. Island, nebo Česko?
Dobré odpoledne fotbalovým příznivcům! Zhruba za tři a půl hodiny se dozvíme, kdo půjde přímo z druhého místa kvalifikační skupiny na MS žen. Mezi sebou si to o postup rozdají reprezentace Islandu a České republiky. Češky musí pro postup alespoň do baráže bezpodmínečně vyhrát za tři body, Islanďankám stačí jakýkoliv bodový zisk. Začínáme v 17:00, pojďte sledovat utkání s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.