Já vám děkuji za pozornost a přeji úspěšně prožitý víkend. Dobrou noc.
Anglie splnila roli favorita a zvítězila nad San Marinem 5:0. Leckdo ovšem mohl očekávat příděl ještě o něco vyšší. Dvougólové vedení z prvního poločasu obohatil ve druhé pětačtyřicetiminutovce Rooney, který střelou z hranice velkého vápna zvyšoval na 3:0. O dvě minuty později svého parťáka z reprezentace napodobil Welbeck, který skóroval po přihrávce Cleverleyho. Definitivní tečku udělal za dnešním výsledkem v 77. minutě Oxlade-Chamberlain, který zakončil rychlou anglickou kombinaci technickou ránou na zadní tyč. Anglie tak porazila dle očekávání San Marino vysoko 5:0.
90+2
Z obrovské vzdálenosti se do míče opřel z první Cahill. Jeho rána ale letěla vysoko nad.
90+1
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90
Tom Cleverley zamířil pouze do těla bránícího hráče.
89
Hosté si teď poradili s nakrátko rozehraným rohovým kopem svého favorizovaného soupeře.
87
Do ofsajdové pasti se chytil střídající Andy Selva.
86
Pokus Walkera končí v Simonciniho rukavicích.
85
Roh pro Anglii.
84
Výčet střídání je tímto uzavřen. Ze hry je stažen Vitaioli, opačným směrem putuje Bacciocchi.
82
Střeleckým pokusem se prezentoval Shelvey, Simoncini byl ale pozorný.
81
Cleverley se provinil faulem. K míči se tak na chvíli dostanou hosté v modrých dresech.
79
Druhé střídaní na straně fotbalového trpaslíka. Duel skončil pro Rinaldiho, kterého nahradil Selva.
77
Anglie právě vstřelila branku!
Pohledná kombinace Angličanů přináší pátý zásah. Cleverley předal krátkou přihrávkou míč na ALEXE OXLADE-CHAMBERLAINA a ten vyslal nadýchanou technickou střelu, která zapadla ke vzdálenější tyči.
76
Atmosféru na stadionu ve Wembley okusí Buscarini, který jde do hry místo Coppiniho.
73
Rooney už další gól nepřidá. Opora národního týmu předává pomyslnou štafetu Carrollovi.
72
A pak že se historie neopakuje! Stejně jako v prvním poločase se i v tom druhém krátce po Rooneyho gólu prosazuje DANNY WELBECK! Domácí útočník skóroval po nahrávce od Cleverleyho.
70
Dělovka WAYNA ROONEYHO z hranice velkého vápna zapadla přesně ke vzdálenější tyči.
68
Domácí mají výhodu rohového kopu.
66
Carrick přepustil své místo v sestavě Shelveyovi.
66
A právě Danilo Ezequiel Rinaldi obstaral ojedinělý střelecký pokus San Marina. Míč ale letěl mimo tři tyče.
65
Žlutou kartou je potrestán Rinaldi.
63
Bainesův pokus lízl boční síť. Nechybělo mnoho...
62
Po zásahu rukou v podání jednoho z hostujících hráčů budou Angličané kopat přímý kop z nebezpečné pozice.
60
Cahill se provinil útočným faulem, což neušlo pozornosti rozhodčích.
60
Třináctý roh pro Anglii.
59
Pokus Rooneyho si cestičku přes skrumáž těl nenašel.
59
Angličané zatím nejsou po přestávce schopni nalézt recept na pozornou hostující obranu.
57
Anglie bude kopat roh s pořadovým číslem dvanáct.
53
Druhý roh byl rozehrán nakrátko. K míči se posléze dostal Cahill, na Simonciniho ale nevyzrál.
53
Angličané si dají ihned repeté.
53
Carrickova rána byla vyražena na roh.
52
Oxlade-Chamberlain si už chystal pozici pro střelu, na poslední chvíli byl ale odzbrojen hostujícím bekem.
50
San Marino se brání za cenu dlouhých odkopů. Zatím to ale nese své ovoce - Simoncini ještě nemusel zasahovat.
48
Druhá půle začala tam, kde skončila ta první. Opět je k vidění obrovský tlak Anglie.
46
O tom, že se bude utkání hrát pouze na jednu branku, asi nikdo nepochyboval. Anglie se však nedokázala dlouho gólově prosadit. Domácí tlak rezultoval až pokutovým kopem, kterému předcházel faul brankáře Simonciniho na pronikajícího Welbecka. Exekuce penalty se ujal kapitán Wayne Rooney, jenž přesnou trefou k levé tyči otevřel skóre. Uběhly sotva tři minuty, když se stadion ve Wembley radoval podruhé. Po přihrávce Lennona zvyšoval na současných 2:0 Danny Welbeck.
45+3
Poločasový hvizd je na spadnutí.
45+2
Přízemní rána v podání Oxlade-Chamberlaina se neujala. Simoncini si připsal úspěšný zákrok a může poslat míč daleko od své svatyně.
45+2
Welbeck byl na poslední chvíli zblokován.
45+1
První půle bude nastavena o tři minuty. Může za to zejména zranění Thea Walcotta, které si zhruba tento čas skutečně vyžádalo.
45
Z větší dálky to zkoušel opět aktivní Rooney. Domácí forvard se ale zatím gólem ze hry neprezentoval.
42
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl.
41
Ránu Rooneyho vyrazil hostující gólman mimo tři tyče.
38
Obávám se, že teď už budou padat míče za Simonciniho záda jedna báseň. Hosté možná živili po bezbrankové půlhodině nějakou naději na remízovou senzaci, teď už jsou ale jejich naděje pohřbeny kilometry pod zemí.
37
Po přihrávce Lennona zvyšuje DANNY WELBECK na 2:0.
34
Aldo Simoncini viděl za svůj faul na Welbecka žluté napomenutí.
34
Exekuce se ujal kapitán WAYNE ROONEY a střelou k levé tyči nedal Aldu Simoncinimu nejmenší šanci.
34
Po faulu hostujícího brankáře bude Anglie kopat penaltu!
33
Neskutečná šance Anglie! Carrickova dělovka skončila nejprve na břevnu, dorážka Welbecka zase orazítkovala levou tyč!
32
Rooney hlavičkoval těsně vedle levé tyče!
32
Dobrý obranný zákrok Brolliho znamená další rohový kop.
30
Je za námi půlhodina hry. Stav je zatím překvapivě bezbrankový. Tvůrcem hry je bezpochyby Anglie, San Marino se ale zatím zvládá bez větších potíží bránit.
28
Centr Lennona rezultuje v šestý roh domácího favorita.
27
Útočný výlet se hodlal podniknout hostující Rinaldi. Byl však načapán v ofsajdovém postavení.
26
O zakončení hlavou se pokoušel Wayne Rooney, scházela mu ale větší přesnost.
25
Nepříjemnou skákavou střelu Oxlade-Chamberlaina vyrazil se štěstím Aldo Simoncini!
23
Dělovka Walkera byla sražena na další roh. Tuto herní situaci si dnes Angličané užijí do sytosti.
22
Ten rozehráli domácí velice rychle. San Marino se ale zaskočit nenechalo.
22
Rooney vybojoval roh.
20
Centr Walkera končí opět jen v náručí brankáře Simonciniho.
19
Angličané se teď vlastní nepřesností připravili o možnost zakončení.
17
Ten nebyl z pohledu domácích zahrán zrovna ideálně. Balon končí jen v rukavicích Alda Simonciniho.
17
Přízemní centr z levé strany odvrací Brolli na roh.
16
Hostující kombinace neměla dlouhého trvání. Míče už se zmocnili opět domácí borci a mohou jít dopředu...
15
Fotbalový trpaslík ze San Marina se zatím brání více než pozorně.
13
Po Carrickově centru z rohu hrací plochy hlavičkoval Rooney vedle levé tyče.
12
Palazzi odvrací ofenzivní snahu domácích na roh.
10
Je zde vynucené střídání Angličanů. Utkání velice rychle končí pro zraněného Thea Walcotta, jehož místo na hřišti zaujme Aaron Lennon.
10
V nefotbalové pozici je po zákroku Walkera tentokrát Palazzi.
8
Pokračuje se ve hře.
8
Domácí záložník je již na nohou a míří za postranní čáru. Uvidíme, zda mu jeho zdravotní stav dovolí pokračovat.
7
Stále se nehraje. Walcott je již v péči lékařů, nevypadá to ale příliš dobře.
5
Walcott se srazil s brankářem Simoncinim a zůstává ležet bezvládně na hrací ploše.
3
Favorit však neudeřil ani z druhého rohového kopu.
3
Dělovku Oxlade-Chamberlaina vyrazil Simoncini nad horní tyč!
2
Anglie bude kopat roh.
2
Domácí hrají v bílých dresech, hosté v modrých.
1

Anglie: Hart - Baines, Jagielka, Cahill, Walker - Oxlade-Chamberlain, Carrick, Cleverley, Walcott - Rooney - Welbeck

San Marino: Simoncini A. - Vitaioli, Palazzi, Brolli, Simoncini D., Della Valle - Cibelli, Coppini, Cervellini - Rinaldi, Gasperoni

Rozhodčí: Mažeika - Šimkus, Dirda (všichni Litva).
Vzájemná utkání

Asi nikoho nepřekvapí, že oba vzájemné duely vyhrála Anglie. Poprvé se zrodila venkovní výhra 7:1, podruhé domácí 6:0. Dnes bychom se dokonce mohli dočkat ještě vyššího brankového rozdílu, ale kdo ví? Třeba budeme svědky fotbalového zázraku.

San Marino

Jestliže nedávno trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek vyřkl výrok, že již neexistuje fotbalových trpaslíků, o San Marinu to bude platit asi vždy. Země s necelými dvaatřiceti tisíci obyvateli je suverénně nejslabším mančaftem v celé Evropě a inkasuje jednu drtivou porážku za druhou. Hráči hrají a trénují za reprezentační tým až po svém civilním zaměstnání. Do kvalifikace vstoupili fotbalisté San Marina vysokou prohrou 0:6 s Černou Horou, který právě díky tomuto debaklu vede svou skupinu před již zmíněnou Anglií. Dnes se však bude vše měnit.

Anglie

Dnes to v případě Anglie nebude o tom kdo vyhraje, ale spíše o kolik. O síle Ostrovanů se v úvodu kvalifikace přesvědčilo Moldavsko, které doma inkasovalo hned pětkrát (0:5). Poté však přišlo domácí anglické klopýtnutí s Ukrajinou v podobě výsledku 1:1.

Skupina H

Angličané dnes půjdou s největší pravděpodobností do čela této skupiny. Ostrované mají v tabulce stejný počet bodů, jako vedoucí Černá Hora. Ta drží primát jen díky o gól lepšímu skóre. A není pochyb, že právě tuto statistiku si dnes Anglie rázně vylepší.

San Marino se prozatím krčí na předposledním místě. Po dnešku se dá očekávat propad až na samé dno.

Na světový šampionát v Brazílii, který se uskuteční v roce 2014, postupuje přímo jen vítěz této skupiny. Druhý celek pak čeká baráž.

Krásný dobrý večer u sledování textové reportáže z fotbalového duelu mezi Anglií a San Marinem. V celém dnešním programu kvalifikace o fotbalové Mistrovství světa v Brazílii byste jen marně hledali většího favorita, než je Anglie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.