Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Moldavsko - 6. října 2017   20:45

Irsko
Irsko
2' Murphy  • 19' Murphy (S. Ward)
2:0
(2:0)
Moldavsko
Moldavsko
Irsko
Randolph – C. Christie, Duffy, Clark, S. Ward – Hoolahan (79. McGeady), Meyler (C), Hendrick – O'Dowda, S. Long (83. Maguire), Murphy (78. Arter).
Nijhuis – van Zuilen, Schaap (všichni Nizozemsko)
Aviva Stadium, Dublin
Moldavsko
Cebanu – Bordian, Racu, Epureanu (C), Rozgoniuc – S. Platica (79. Ambros), Gaţcan, Anton, Ionita, Dedov (55. Cociuc) – Gînsari.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Fotbalová reprezentace Irska si díky dvěma trefám Murphyho poradila s Moldavskem a dál může živit naději na postup na světový šampionát, který se příští rok odehraje na území Ruské federace. Ve svém posledním zápase kvalifikace se Irové utkají o druhé místo s Walesem a při zaváhání vedoucího Srbska zůstává ve hře také první příčka.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:12.
90+2'
90+2'
A v samém závěru klání vytáhl rozhodčí také kartu rudou. Ukázal ji Alexandru Gaţcanovi (Moldavsko), který Artera nejprve odhodil jako kus papíru a při následném slovním souboji "face to face" už v přerušené hře ho neúprosně skolil na zem. Hosté tak dohrají zápas v oslabení.
90+1'
Za skluz vůči protihráči Harry Arter (Irsko) ještě uviděl žlutou kartu.
90'
Bas Nijhuis se rozhodl nastavit dvě minuty.
88'
K dalekonosné ráně tam napřáhl Anton (Moldavsko), ale brankáře nemohl ohrozit ani omylem. Tohle zakončení se zkrátka nepovedlo.
87'
Hosté operují na útočné polovině.
84'
Moldavsku se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem ale je, že recept na irskou obranu hledá hostující mužstvo marně. A nemá už moc času.
83'
Avizované třetí střídání v týmu Irsko: na lavičku putuje Shane Long, opačným směrem míří Sean Maguire.
82'
Domácí zvyšují své procento držení míče kombinační souhrou v blízkosti středové čáry a chystají další výměnu. K té dojde už brzy.
80'
Irsko kontroluje průběh utkání.
79'
Vystřídalo také Moldavsko: dohrál Sergiu Platica, pracovní zatížení čeká na Vladimira Ambrose.
79'
Další výměna v celku Irsko: z utkání odstoupil také Wes Hoolahan a nahradil ho Aiden McGeady.
78'
Střídání v týmu Irsko: Daryl Murphy přenechal své místo Harrymu Arterovi.
76'
Skvělá práce! Christie (Irsko) na pravé straně rychlou kličkou oklamal svého strážce a pak odcentroval míč před bránu, tam stál ale pouze gólman Cebanu.
75'
Irové se ujali míče a dovezli ho až před pokutové území, které v tuto chvíli trpělivě obléhají.
72'
Pro vypuštění dalekonosné rány se rozhodl Cociuc (Moldavsko), neměl ovšem vůbec přesně seřízena mířidla a pochvaly se určitě nedočká.
71'
V době, kdy do konce duelu zbývá dvacet minut, oplývá tým Moldavska ofenzivní aktivitou.
69'
Nakonec Rozgoniuc (Moldavsko) odcentroval balon do náruče připraveného Randolpha.
68'
Hosté kombinují v prostoru středového kruhu.
66'
Roh pro domácí. Na zadní tyči hlavou zakončoval Clark, který trefil obránce a následná Duffyho dorážka pak zamířila vysoko nad břevno.
63'
Na druhé straně si Randolph (Irsko) pochutnal na skákavém pokusu Cociuce.
61'
Long (Irsko) zahodil obrovskou šanci! Právě k němu se dostal balon po zblokované střele O'Dowdy a chtělo to jediné – trefit prázdnou bránu. Smutný autor střely, která prosvištěla kolem levé tyče, se drbe za ušima.
59'
Nakonec to byl roh. Cociuc (Moldavsko) z něj kopl míč rovnou do pokutového území a z chumlu hráčů se balon odrazil mimo vápno.
58'
Moldavané se znovu podívali na irské území a snaží se tam vymyslet nějakou další kulišárnu.
56'
Defenziva irské reprezentace čelila exekuci rohového kopu a spolehlivě se ubránila.
55'
Střídání v týmu Moldavsko: hrací plochu opustil Alexandru Dedov a jeho pozici zaujal Eugeniu Cociuc.
53'
Hostům se nedaří vyvézt míč přes půlící čáru. Neúspěšný byl Bordian a po něm také Ionita.
52'
Momentálně sledujeme hru uprostřed hřiště.
50'
Duffy (Irsko) dlouhým pasem hledal Longa a tomu scházel krok, aby těžký balon zpracoval.
49'
Potom si Randolph (Irsko) pohlídal také centr ze strany, po němž rozdal míč svým spoluhráčům v poli.
47'
Proti Gînsariho centru vyběhl Randolph ( Irsko) a vyboxoval ho do vzduchu, aby následně schoval balon do svých rukavic.
46'
Na začátku druhé půle vybojovalo Moldavsko roh.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na zelený pažit. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
Předpokládaný průběh měl první poločas, který vyzněl lépe pro favorizované Irsko. Za domácí tým dvakrát skóroval Murphy a další dvě příležitosti si vypracoval jeho kolega Long. Hosté zahrozili pouze jednou, a sice Platicovou pumelicí ze střední distance, kterou gólman vytáhl nad břevno.
45'
44'
Hendrickův pokus zpoza šestnáctky srazil Epureanu na roh a O'Dowda z něj našel hlavičkujícího Duffyho, který poslal míč nad břevno hostující brány.
42'
Na centrovaný balon z nařízeného přímého kopu si uvnitř pokutového území naskočil Clark (Irsko) a zamířil přibližně dva metry od pravé tyčky.
41'
Při útočné akci domácích si chtěl Christie obhodit Arťoma Rozgoniuce (Moldavsko), ale ten ho za cenu žluté karty podrazil.
40'
Dedov (Moldavsko) si ušlapal cestu k levému okraji vápna a s jeho slabým pokusem neměl Randolph žádné výrazné problémy.
38'
Při pokusu odebrat Platicovi balon se Murphy provinil útočným faulem, po kterém hlavní arbitr přisoudil balon fotbalistům Moldavska.
36'
To změnil až Ioniţa. Moldavan si navedl balon na střelu z dvaceti metrů a nasměroval ji přesně do míst, v nichž se vyskytoval Randolph. Snadný zákrok.
35'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
33'
Ve střehu musel být také Cebanu (Moldavsko), aby zkrotil Christieho centr ze strany.
32'
Irská obrana čelila dalšímu rohovému kopu a tentokrát neuhlídala Gaţcana, který naštěstí pro domácí poslal balon do Randolphových rukavic.
30'
Další roh pro Moldavsko. Gînsari z něj oslovil Dedova, ale ten se mezi tři tyče netrefil.
28'
Dedov poslal balon rovnou do pokutového území a tam nejvýše vyskočil jeden z domácích borců.
27'
Gólovou příležitost si vypracovali také hosté! Randolpha pořádně protáhla rána, kterou ze střední distance vyprodukoval Platica. Moldavsko rozehraje rohový kop.
24'
Z rychlého protiútoku hosté vybojovali roh. Dedovův centr našel Platicu, který minul bránu.
23'
Obrovská příležitost domácích zůstala nevyužita! Long obdržel přihrávku na pravou stranu vápna a jeho střelu vyrazil Cebanu před sebe. Úspěšnou se nestala ani pohotová dorážka Longa, tu tentokrát zastavil obránce Bordian.
20'
Na tahu je Moldavsko.
19'
Irsko právě vstřelilo branku!
Náskok domácích je dvougólový! Hoolahanův dlouhý pas rozběhl na levém křídle Warda, ten od koncové čáry posadil balon na hlavu DARYLA MURPHYHO a jeho hlavičkový pokus zapadl přesně k levé tyči. Úspěšný střelec má zaděláno na hattrick!
16'
Moldavsko uklidňuje hru kombinací na svém území.
15'
Mohlo to být 2:0! Po svižné kombinační souhře irského týmu se balon dostal k penaltovému puntíku, odkud Long těsně minul levou tyč.
14'
Hra se otočila, ale Gaţcanova rána z uctivé vzdálenosti neměla žádnou naději na úspěch. Vykopávat se bude od irské branky.
13'
Irové mají více ze hry a vytrvale zaměstnávají připravenou defenzivu soupeřova týmu.
11'
Další útok Irů zakončoval O'Dowda, který přízemní střelou z pravého rohu šestnáctky minul bližší tyčku. Randolph zůstal absolutně v klidu.
9'
Bezprostředně po rozehrávce nařízené standardní situace byl Duffy (Irsko) přistižen v ofsajdu.
8'
Hoolahan (Irsko) se pustil do rychlostního souboje s Antonem a byl v něm faulován.
7'
Ward (Irsko) se postaral o Rozgoniuce, který se rozběhl za dlouhatánskou přihrávkou.
5'
Hosté právě kombinují na svém území a snaží se dostat hlouběji do pole, zatím se jim to nedaří.
3'
Takový začátek si Moldavsko určitě nepřálo.
2'
To je k nevíře. Někteří diváci se ještě ani nestihli usadit na svá místa a už mohou jásat! Wardův dlouhý aut dopadl až do pokutového území, tam DARYL MURPHY ve skrumáži kopnul do odraženého míče a Cebanu si na jeho střelu pouze sáhl. To je úvod jako hrom!
1'
Formality máme za sebou. Můžeme začít!
Bas Nijhuis společně se svými nizozemskými krajany právě přivádí hlavní aktéry na hrací plochu. Dublinským stadionem se rozezní národní hymny.
Přibližně dvacet minut před zahájením utkání probíhá na hřišti Aviva Stadium rozcvička hráčů.

Irsko: Randolph – C. Christie, Duffy, Clark, S. Ward – Hoolahan, Meyler (C), Hendrick – O'Dowda, S. Long, Murphy.
Náhradníci: C. Doyle, Elliot – O'Shea, Keogh, Whelan, McGeady, O'Kane, Maguire, Hourihane, K. Long, Arter, Hogan.

Moldavsko: Cebanu – Bordian, Racu, Epureanu (C), Rozgoniuc – S. Platica, Gaţcan, Anton, Ionita, Dedov – Gînsari.
Náhradníci: Pascenco, Koșelev – Graur, A. Antoniuc, A. Cojocari, Cociuc, Ambros, Paşcenco, Ojog.

Rozhodčí: Nijhuis – van Zuilen, Schaap (všichni Nizozemsko).
Moldavsko

Zatím jen dva body nasbíralo Moldavsko při své kvalifikační pouti za světovým šampionátem a není tedy žádným tajemstvím, že se krčí na samém dně tabulky. Tým pod vedením ruského kouče Igora Dobrovolského má už pouze teoretickou šanci na posun, ta ale s největší pravděpodobností zůstane nevyužita. Už do Dublinu vyrazí Moldavané v roli výrazných outsiderů a v hlavním městě Irska mohou jedině překvapit.
Irsko

O postup na Mistrovsví světa usilující reprezentace Irska ztrácí na druhý Wales dvě kola před koncem kvalifikace pouhý bod. Právě ve Walesu odehraje Irsko svůj závěrečný duel ve skupině a půjde v něm opravdu o hodně. Fotbalisté Walesu v domácím prostředí ještě neprohráli, nicméně tým Martina O'Neilla zase nepoznal hořkost porážky venku. Dá se tedy očekávat vyrovnaná bitva na ostří nože. Aby na ni ale vůbec došlo, musejí Irové porazit Moldavsko.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný páteční večer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Irsko – Moldavsko, které se odehraje v rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2018. Zápasem, jehož zahajovací výkop je naplánován na 20:45, vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.