Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Izrael - 5. září 2017   20:45

Itálie
Itálie
53' Immobile (Candreva)
1:0
(0:0)
Izrael
Izrael
Itálie
Buffon (C) – Conti (49. Zappacosta), Barzagli, Astori, Darmian – Candreva (87. Bernardeschi), De Rossi, Verratti (90. Montolivo), L. Insigne – Immobile, Belotti.
Bastien – Haquette, Zakrani (všichni Francie)
Città del Tricolore, Reggio Emilia (kapacita 23717 míst)
Izrael
Harush – Davidzada, Tzedek, Ben Chaim I (C), Keltjens – B. Natcho – Cohen (78. Einbinder), Kabha – Melikson (62. Ben Chaim), Shechter (69. Benajoun), Refaelov.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Červené karty: 0:0
Itálie splnila povinnost, porazila v domácím zápase Izrael 1:0 a s velkou pravděpodobností si už zajistila minimálně účast v baráži. Dnešní výhra se ale nerodila lehce. V prvním poločase toho domácí hráči moc nepředvedli, ve druhé půli už to bylo o něčem jiném.

Po celý zápas se Italové snažili posílat do pokutového území jeden centr za druhým, rozehrávali hned 18 rohových kopů, izraelská obrana však dlouho odolávala. Hosté zaváhali jen v 53. minutě, kdy Candreva naservíroval míč přesně na hlavu Cira Immobileho.

Ve druhém poločase Italové absolutně dominovali, Izraelce pustili jen k pár neškodným střelám. Hodně aktivní byl po vystřídání sparťanský záložník Tal Ben Chaim, ani on však Buffona nedokázal překonat.

Itálie tak s 19 body na kontě drží druhé místo v tabulce. Na první Španělsko ztrácí tři body, na třetí Albánie zase náskok šesti bodů. Izrael zůstává s devíti body na čtvrtém místě.
90+4'
90+3'
Ben Chaimův zřejmě poslední pokus o centr skončil jen u Gianluigiho Buffona, který si v absolutním klidu zpracoval míč.
90+2'
Po chybě Izraelců se do šance tlačil Ciro Immobile, do střely mu však padl vracejí se hráč.
90+1'
Francouzský rozhodčí Benoit Bastien nastaví v dnešním zápase tři minuty.
90'
V samotném závěru Italové ještě jednou střídají. Riccardo Montolivo nahrazuje Marca Verrattiho.
90'
Federico Bernardeschi se chtěl krátce po svém příchodu na hřiště blýsknout gólem. Jeho střela zpoza pokutového území ovšem skončilo mimo branku.
89'
Konec zápasu se už nezadržitelně blíží, Italové v absolutním klidu kombinují na vlastní polovině a nikam se příliš netlačí.
88'
Tal Ben Chaim se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, jeho rána byla ovšem hodně nepřesná.
87'
Italové střídají. Ze hřiště odstupuje ve druhém poločase výborně hrající Antonio Candreva, místo něhož si posledních pár minut zahraje Federico Bernardeschi.
86'
Ciro Immobile si chtěl vymodlit pokutový kop, za svůj pád ovšem viděl jen žlutou kartu.
86'
Tal Ben Chaim se mohl stát izraelským hrdinou! Po chybě italské obrany se dostal ke střele, lobem ovšem Buffona nepřekvapil.
85'
Insigneho centr izraelská obrana odvrátila, italský tlak však pokračuje i nadále.
84'
Italové kombinují na útočné polovině hřiště, musí si však především hlídat, aby neudělali v obraně nějakou zbytečnou chybu.
83'
Davide Zappacosta si vysloužil obdivný potlesk italských fanoušků za čistý skluz proti Ofiru Davidzadovi.
82'
Matteo Darmian si nyní místo centru chtěl potáhnout míč blíže k brance, vyhnal se však až za brankovou čáru.
81'
Izraelci se nyní snažili nastartovat Tala Ben Chaima, jehož náběh za obranu přečetl Buffon a odehrál míč do zázemí.
80'
Ojedinělý izraelský útok končí nepřesnou finální přihrávkou, míč skončil u Gianluigiho Buffona.
79'
Lorenzo Insigne se dostal do šance, v šestnáctce si zasekl míč a pravou nohou se snažil obstřelit brankáře Harushe. Zamířil ale mimo tři tyče.
78'
Izrael naposledy střídá. Dohráno má pro dnešek Almog Cohen, místo nějž nastupuje Daniel Einbinder.
77'
Antonio Candreva nyní přízemní přihrávkou našel v pokutovém území Andreu Belottiho, jehož střelu vyrazil Harush!
76'
Další průnik Antonia Candrevy po pravém křídle končí jak jinak, než rohovým kopem. Jde už o 18. roh, což je neuvěřitelné číslo.
75'
Italové mají zápas naprosto pod kontrolou, Izrael se ve druhé půli prakticky k ničemu nedostal. Stále je to ale jen o jednu branku.
74'
Z dalšího rohu posadil Antonio Candreva míč na hlavu Belottiho, který zamířil mimo tři tyče.
73'
Po rozehraném rohovém kopu naservíroval Candreva přihrávku na Barzagliho, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal Harushe prostřelit.
72'
Je až neuvěřitelné, kolik centrovaných míčů vyprodukují Italové. Candreva, Insigne či Darmian jsou v tomto směru nejaktivnějšími hráči.
71'
Další Candrevův průnik po pravém křídle končí opět rohovým kopem, už patnáctým pro Itálii v dnešním zápase.
69'
Izrael znovu střídá. Yossi Benajoun nastupuje ke svému 100. reprezentačnímu startu, nastupuje místo Itaye Shechtera.
69'
Velká italská šance! Po Zappacostově centru z pravé strany se k hlavičce dostal Andrea Belotti, Harush ovšem předvedl parádní reflexivní zákrok!
68'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Davide Zappacosta, jehož ránu srazil Natcho tak, že míč málem zapadl do branky. Následovat bude nakonec jen další roh, míč skončil v boční síti.
67'
Matteo Darmian vyhrál souboj s Keltjensem a centrem našel na zadní tyči Candrevu, který pálil z otočky a trefil ruku jednoho z izraelských hráčů. Rozhodčí však ukazují, že se bude kopat jen roh.
66'
Sparťanský záložník Tal Ben Chaim nyní pláchl téměř celé italské obraně a už to vypadalo, že bude pelášit sám na Buffona, nakonec mu Italové ve skluzu míč vypíchli.
65'
V posledních minutách se hra Italů vrátila zpátky k nevýrazné hře z prvního poločasu. Verrattiho rána byla sražena na další rohový kop.
64'
Verratti hledal nabíhajícího Davide Zappacostu, před nímž však míč sebral brankář Harush.
63'
Andrea Barzagli dostal od rozhodčího důrazné napomenutí po faulu na Refaelova.
62'
Izrael poprvé vystřídal. Ze hry odstoupil dnes málo výrazný Maor Melikson, jehož nahrazuje sparťanský záložník Tal Ben Chaim.
61'
Matteo Darmian sype do pokutového území jeden centr za druhým. Tentokrát míč skončil až za brankou.
60'
Další Darmianův nadýchaný centr mířil na zadní tyč, kde však operoval jen izraelský obránce Davidzada.
59'
Centr Mattea Darmiana byl hodně nepřesný, následovat bude odkop od Harishovy branky.
58'
Snad poprvé během druhého poločasu se míče dotkl i Gianluigi Buffon, který však jen vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
57'
Další centr Antonia Candrevy z pravé strany tentokrát bez větších potíží sbalil do svých rukavic Ariel Harush.
56'
Candrevova další individuální akce končí opět zablokovanou střelou. Stejný hráč míří rozehrát další rohový kop.
55'
Antonio Candreva tentokrát zkusil vypálit, jeho ránu byla tečovaná, stejně jako další pokus Insigneho z druhé strany. Následovat bude další rohový kop.
54'
Andrea Belotti si nedokázal poradit v souboji s Ben Chaimem, provinil se útočným faulem.
53'
Itálie právě vstřelila branku!
Konečně to Italům vyšlo! Antonio Candreva potáhl míč po pravé straně a následně fantastickým centrem našel na zadní tyči zcela osamoceného CIRA IMMOBILEHO, který hlavičkou napasoval míč přesně k bližší tyči!
52'
Davide Zappacosta si nabíhal do šestnáctky na De Rossiho přihrávku, Davidzada na poslední chvíli odehrál míč na další rohový kop.
51'
Další centr na Belottiho tentokrát nebyl přesný. Italská hra se ovšem ve druhém poločase výrazně zvedla, což oceňují i fanoušci.
50'
Po dvou rohových kopech v krátkém sledu se ke střele dostal Lorenzo Insigne, mířil však nad branku.
49'
První střídání v dnešním zápase, na italské straně dohrál Andrea Conti, jehož nahrazuje Davide Zappacosta.
49'
Italové začali mnohem více hýřit pohybem. Po zisku míče Candreva vyslal do šance znovu Immobileho, jenž z úhlu nastřelil jen Harushe.
48'
De Rossi se znovu snažil nastartovat Darmiana, přihrávka byla zastavena.
47'
Ciro Immobile si naskočil na centr Darmiana z levé strany, hlavou ovšem nedokázal míč poslat do sítě!
46'
Italové začali druhý poločas aktivně. Candrevův centr byl odvrácen na hranici pokutového území, odkud vypálil De Rossi, trefil však jen protihráče před sebou.
46'

Žluté karty: 1:1
První poločas nenabídl příliš pohlednou fotbalovou podívanou. Italové sice dominují v držení míče, jejich akce ale ve většině případů končí centry, se kterými si důrazná izraelská obrana dokáže poradit.

Šance byly na obou stranách. Ty největší přišly v závěru prvního poločasu. Nejdříve Almog Cohen povedeným volejem protáhl Buffona, který míč vytáhl na rohový kop. V nastavení se pak po chybě izraelské obrany dostal do šance Lorenzo Insigne, jenž si však vylámal zuby na brankáři Harushovi.

Itálie tak po prvním poločase hraje s Izraelem zatím bez branek.
45+1'
45+1'
Největší šance prvního poločasu přišla v jeho samém závěru! Lorenzo Insigne využil zaváhání Keltjense a zcela sám před brankou napálil jen brankáře Harushe!
45'
Francouzský rozhodčí Benoit Bastien nastaví v prvním poločase jednu minutu.
44'
Zdvižený praporek asistenta rozhodčího zastavil další postupný útok Itálie.
43'
Po rohovém kopu dokázal Cohen dokonce skórovat. Bylo to ale dlouho po odpískání ofsajdu, vzrušení tak bylo minimální.
42'
Velmi dobrá šance Izraele! Itay Shechter si z pravé strany navedl míč na střed a přihrávkou našel na hranici pokutového území Almoga Cohena, jenž se opřel do voleje, který musel Buffon vytáhnout na rohový kop!
41'
De Rossiho lahůdkový centr našel hlavu Mattea Darmiana, který se ještě snažil vracet míč před branku, tam ho však sebral brankář Harush.
40'
Marco Verratti rozjel akci výbornou průnikovou přihrávkou, kterou na poslední chvíli zastavila izraelská obrana.
39'
Dva izraelští hráči se nyní srazili v pokutovém území, jinak mohli postupovat do slibné šance.
38'
Krátce na to je žlutou kartou napomínán i Almog Cohen, který zastavil unikajícího Belottiho.
37'
Marco Verratti přerušil rodící se protiútok Izraele faulem na Cohena a je prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu žlutou kartou.
36'
Insigneho lob na nabíhajícího Darmiana měl myšlenku, levého obránce si ovšem pohlídal izraelský kapitán Tal Ben Chaim.
35'
Fanoušci jsou však přísní i na své vlastní hráče, kteří zatím nepředvádí moc pohlednou hru.
34'
Izraelci mají míč na kopačkách, a to se vůbec nelíbí italským fanouškům, kteří pískají.
33'
Italové opět usazeni na útočné polovině hřiště, Darmianův další centr nenašel žádného spoluhráče.
32'
S centrem Maora Meliksona, který dnes není tolik aktivní na pravé straně hřiště, si poradila italská obrana.
31'
Marco Verratti vykulil míč na hranici pokutového území Daniele De Rossimu, jehož další střela skončila opět vysoko na tribuně.
30'
Ačkoliv Italům centru pořád nejdou, tak do šestnáctky létá jeden míč za druhým. Izraelská obrana je ovšem stále stoprocentní.
29'
A další roh byl odvrácen brankářem Harushem. Italové pokračují v obléhání izraelského pokutového území.
28'
Antonio Candreva rozehrával další rohový kop, Italům se však dnes s centrovanými míči zatím vůbec nedaří.
27'
Italové se pokusil zahrozit také z rychlého protiútoku, vše skončilo dalším rohovým kopem domácích.
26'
Izraelci se dostali do slibné šance! Lior Refaelov našel před brankou Itaye Shechtera, který ve skluzu zaměstnal Buffona, jenž si následně málem srazil míč do vlastní branky! Gól by ale nakonec neplatil, jelikož byl Schechter v ofsajdu.
25'
Po dalším centrovaném míči do pokutového území bude následovat odkop od Harushovy branky.
24'
Maor Melikson přeběhl s míčem téměř polovinu hřiště a nikým neohrožován se téměř dostal do stoprocentní šance, na poslední chvíli ho zastavil skluz Contiho.
23'
Po delší době vzrušení před izraelskou brankou! Marco Verratti našel centrem hlavu Andreu Belottiho, ten se ovšem ocitl v postavení mimo hru.
22'
Lorenzo Insigne je v úvodu utkání aktivní, snaží se něco vymyslet. Nyní se ale sám vytlačil do zázemí, vhazovat budou Izraelci.
21'
Sražený centr Lorenza Insigneho skončil opět v rukavicích brankáře Ariela Harushe.
20'
Izraelci nyní opět chvilku drželi míč. Po přihrávce za obranu se k míči tlačil Itay Shechter, jenž faulem natlačil obránce Astoriho na Buffona. Oba Italové se po srážce těžce sbírali z trávníku.
19'
Následoval ještě jeden rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Insigneho centr byl sražen, stejně jako následná zpětná přihrávka Belottiho. Volný míč pak v klidu sebral izraelský brankář Ariel Harush.
18'
Darmianův centr z levé strany zablokoval David Keltjens, Italové budou rozehrávat první rohový kop.
16'
Italové kombinují na útočné polovině, ale pořád daleko od pokutového území. Z tribun se už ozývá lehký pískot, zatím utkání nenabízí příliš zajímavou podívanou.
15'
Andrea Conti přerušil rodící se protiútok Izraele faulem, hosté s rozehrávkou opět nikam nespěchají. Cítí, že standardní situace mohou být šancí na skórování.
14'
Andrea Belotti se mohl dostat do zajímavé šance, přihrávku směřující na něj ovšem pustil mezi nohami s domněnkou, že za ním stojí spoluhráč. Míč v klidu sebral brankář Harush.
13'
Lorenzo Insigne se průnikovou přihrávkou snažil do šance vyslat Darmiana, celou situaci ovšem výborně přečetl izraelský kapitán Tal Ben Chaim.
12'
Daniele De Rossi zkusil vypálit z dobrých 25 metrů, jeho rána však skončila hodně vysoko nad brankou.
11'
Chyb je nicméně v italské kombinace hodně, i proto se domácí hráči zatím příliš nedostali do pokutového území.
10'
Hosté se snad poprvé v zápase dostali ke kombinaci, míč však udrželi jen okolo poloviny hřiště, dál je už Italové nepustili.
9'
Conti centrem hledal v šestnáctce Immobileho, jehož pokus o akrobatické zakončení nůžkami nevyšel.
8'
Italové zatím jasně dominují v kombinaci, Izraelci se jen brání a čekají na případné možnosti brejků.
7'
Itay Shechter se nedokázal prosadit přes Andreu Barzagliho, Italové mohou rozjet novou postupnou kombinaci.
6'
Andrea Conti si naběhl za izraelskou obranu, nepohlídal si ovšem ofsajdové postavení.
5'
Insigneho centr z levé strany nenašel v pokutovém území žádného spoluhráče, Italové však nadále pokračují v tlaku.
4'
Domácí hráči si opět nerozuměli, vše skončilo Immobileho faulem. Izrael tak měl možnost rozehrávky standardní situace, ze které Natcho posadil míč na hlavu Almoga Cohena, který zamířil mimo tři tyče.
3'
Tentokrát si Italové vůbec nerozuměli ve finální fázi, Lorenzo Insigne jen odevzdal míč. Následovat bude odkop od Harushovy branky.
2'
První izraelský útok skončil nepřesnou přihrávkou, míč si následně do svých rukavic sbalil Gianluigi Buffon.
1'
Italové si hned zkraje vytvořili velmi slibnou příležitost! Matteo Darmian přihrál do pokutového území na Andreu Belottiho, který se z ideální pozice nedokázal prosadit!
1'
Po týmových foceních následuje los mezi kapitány o rozehrávku a výběr strany.
Hymna máme za sebou, Italové se tradičně předvedli velmi hlasitým zpěvem.
Rozhodčí přivádí oba týmy na hrací plochu, za malou chvíli zazní státní hymny.

Itálie: Buffon (C) – Conti, Barzagli, Astori, Darmian – Candreva, De Rossi, Verratti, L. Insigne – Immobile, Belotti.
Náhradníci: G. Donnarumma, Perin – D'Ambrosio, Rugani, Parolo, Pellegrini, Éder, Montolivo, Bernardeschi, Zappacosta, El Shaarawy, Gabbiadini.

Izrael: Harush – Davidzada, Tzedek, Ben Chaim I (C), Keltjens – B. Natcho – Cohen, Kabha – Melikson, Shechter, Refaelov.
Náhradníci: Klaiman, O. Glazer – Elhamed, Solomon, Ben Chaim, Ohana, Benajoun, Einbinder, Danino.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani (všichni Francie).

Zahavi skončil v reprezentaci

V neděli, den po kvalifikačním zápasu s Makedonií (0:1), ukončil reprezentační kariéru izraelský útočník a dosavadní kapitán Eran Zahavi. Během utkání si musel vyslechnout pokřik a pískot ze strany izraelských fanoušků.

Zahavi zareagoval tak, že si strhl kapitánskou pásku a hodil ji na trávník. Ve zbytku zápasu pokračoval bez ní. Po zápase ho vedení reprezentace vyřadilo z týmu pro zápas proti Itálii. O den později pak Zahavi oznámil, že v reprezentaci končí...
IZRAEL

Jednou jedinkrát se reprezentace Izraele objevila na závěrečném turnaji Mistrovství světa. Bylo tomu tak v roce 1970 v Mexiku, kdy Izrael po dvou remízách a jedné prohře ve skupině skončil na celkovém 12. místě. Od té doby žádná účast ani na MS, ani na ME.

Nejinak tomu bude i na nadcházejícím světovém šampionátu. Izrael vyfasoval velmi těžkou skupinu s dvěma obrovskými favority v podobě Španělska a Itálie, šance alespoň na baráž byly od začátku minimální. A to se potvrdilo. Ačkoliv teoretická šance ještě stále existuje, i ta brzy zhasne.

Nejlepším izraelským střelcem v kvalifikaci je se třemi brankami Tomer Hemed. Další hvězdou je i sparťanský záložník Tal Ben Chaim, který se v kvalifikaci také už dvakrát trefil (mimo jiné v prvním zápase proti Itálii).

Izrael v kvalifikaci na MS 2018:
Izrael – Itálie 1:3 (Ben Chaim)
Makedonie – Izrael 1:2 (Hemed, Ben Chaim)
Izrael – Lichtenštejnsko 2:1 (2x Hemed)
Albánie – Izrael 0:3 (Zahavi, Einbinder, Atar)
Španělsko – Izrael 4:1 (Refaelov)
Izrael – Albánie 0:3
Izrael – Makedonie 0:1
ITÁLIE

Italská reprezentace má hodně bohatou historii s velkým počtem úspěchů. Hned čtyřikrát ovládli světový šampionát, naposledy v roce 2006. Mistry Evropy se stali Italové jen jednou v roce 1968. V posledních letech trochu ustoupili z pozice top evropského favorita.

Dlouho se dařilo Itálii v kvalifikační skupině držet krok se Španělskem než přišel sobotní vzájemný duel a výhra Španělů 3:0. Ta s největší pravděpodobností odsoudila Italy do barážových bojů.

Italové postrádají nějakého klíčového tahouna. V brance pořád září "nesmrtelný" Gigi Buffon, dalším zkušeným hráčem je záložník Daniele De Rossi. O 18 vstřelených branek v kvalifikaci se postaralo celkem devět střelců. Nejvíce (5) jich zaznamenal Ciro Immobile.

Itálie v kvalifikaci na MS 2018:
Izrael – Itálie 1:3 (Pellé, Candreva, Immobile)
Itálie – Španělsko 1:1 (De Rossi)
Makedonie – Itálie 2:3 (2x Immobile, Belotti)
Lichtenštejnsko – Itálie 0:4 (2x Belotti, Immobile, Candreva)
Itálie – Albánie 2:0 (De Rossi, Immobile)
Itálie – Lichtenštejnsko 5:0 (Insigne, Belotti, Éder, Bernardeschi, Gabbiadini)
Španělsko – Itálie 3:0
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2018 pomalu, ale jistě míří do finiše, v klasickém zářijovém termínu se odehrají dvě kola. V rámci skupiny G budeme sledovat utkání mezi Itálií a Izraelem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.