Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Makedonie - 2. září 2017   20:45

Izrael
Izrael
0:1
(0:0)
Makedonie
Makedonie
73' Panděv  (Elmaz)
Izrael
O. Glazer – B. Bitton (71. Keltjens), Ben Chaim I, Tzedek, Davidzada – Kabha, Ohana (46. Hemed), Cohen – Melikson, Zahavi (C), Ben Chaim (53. Einbinder).
Eskov – Mosjakin, Děmeško (všichni Rusko)
Sammy Ofer Stadium, Haifa (kapacita 30870 míst)
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Ristevski – Spirovski, E. Bardi (90. Zajkov) – Nikolov (63. Elmaz), Panděv (C), Alioski – Nestorovski (86. Radeski).

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Červené karty: 0:0
Překvapením skončil dnešní zápas mezi Izraelem a Makedonií. Ačkoliv měli domácí po většinu zápasu herní převahu, na brankáře Dimitrievskiho recept nenašli. Po prospaném prvním poločase, ve kterém měl šanci pouze sparťan Tal Ben Chaim, se neprosadili ani v tom druhém.

Ve druhé půli si už Izraelci vytvořili více příležitostí. Střelecky hodně aktivní byli Zahavi s Hemedem, šance se snažil připravovat Melikson, makedonská obrana v čele s brankářem Dimitrievskim si však se všemi akcemi poradila.

Makedonie vstřelila branku už v prvním poločase, ten ovšem neplatil kvůli ofsajdu. Hosté nastřelili také tyčku. Nakonec ale rozhodla 73. minuta a fantastická přihrávka Elmaze na Gorana Panděva, který využil díry v izraelské obraně a prostřelil Glazera.

Makedonie tak vyhrála na hřišti Izraele 1:0 a připisuje si teprve podruhé tři body do tabulky kvalifikační skupiny G.
90+5'
90+5'
Domácí hráči už mají velký problém se dostat s míčem do pokutového území, Makedonci se výborně brání.
90+4'
Makedonci zdrželi několik dalších cenných vteřin při rozehrávce rohového kopu, nyní už se ale opět musí bránit proti izraelské kombinaci.
90+3'
Makedonie mohla ještě potvrdit své vítězství. Po Riskovskiho centru se ke střele dostal Ezgjan Alioski, jeho ránu vytlačil konečky prstů brankář Glazer na rohový kop.
90+2'
Maor Melikson si narazil míč s Kleijtensem, svým dalším centrem však v šestnáctce nenašel žádného spoluhráče.
90+1'
Izrael se nadále snaží, na začátku pětiminutového nastavení domácí hráči kombinují na útočné polovině hřiště.
90'
Ruský rozhodčí Alexej Eskov nastaví v dnešním zápase celkem pět minut.
90'
Makedonie naposledy střídá. Ze hry odstupuje Enis Bardi, místo něhož okusí atmosféru dnešního zápasu také Gjoko Zajkov.
89'
Závěr zápasu se už nezadržitelně blíží, Izraelci už nemají moc času na vyrovnání.
88'
Marwan Kabha si nerozuměl se svými spoluhráči a míč poslal jen do míst, kde operoval makedonský brankář.
87'
Eran Zahavi v přerušené hře naštvaně zahodil kapitánskou pásku a nyní hraje bez ní.
86'
Makedonie znovu střídá. Ze hry odstupuje útočník Ilja Nestorovski, který se v dnešním zápase nedokázal prosadit. Místo něho na posledních pár minut nastupuje Marjan Radeski.
85'
David Keltjens se po pravé straně dostal až do šestnáctky a zpětnou přihrávkou našel Tomera Hemeda, kterému se nepodařilo pořádně zakončit a míč následně nadvakrát zkrotil brankář Dimitrievski.
84'
Maor Melikson svým dalším centrem nastřelil jen obránce před sebou, Izrael však nadále zůstává u míče.
83'
Další žlutou kartou je za faul na Cohena potrestán makedonský záložník Eljif Elmaz.
83'
Almog Cohen si zpracoval míč rukou a ačkoliv se mu to vůbec nelíbí, rozhodčí ji viděl a odpískal.
82'
Míč nyní létal napříč pokutovým územím Makedonie tam a zpět. Nejdříve svým centrem nenašel žádného spoluhráče Davidzada, následně ani Melikson.
81'
Daniel Einbinder hledal v pokutovém území Tomera Hemeda, který si v těžké pozici s míčem neporadil ideálně.
80'
Pohledná kombinace Izraelců. Melikson vyslal na levou stranu Davidzadu, jehož zpětná přihrávka našla na hranici pokutového území Davida Keltjense, s jehož střelou si znovu poradil Dimitrievski.
79'
Ilja Nestorovski byl faulován nějakých 35 metrů od branky, Stefan Spirovski si ovšem postavil míč na střelu, kterou poslal hodně vysoko nad branku.
78'
Makedonská obrana odvrátila rohový kop Zahaviho jen na další kop od rohového praporku. Ani ten se izraelskému kapitánovi příliš nepovedl, míč si ze vzduchu stáhl brankář Dimitrievski.
77'
Makedonský záložník Enis Bardi je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou v dnešním zápase.
76'
Almog Cohen si ještě musel od ruského rozhodčího Eskova vyslechnout napomenutí zřejmě za nějaké průpovídky.
75'
Izraelci po inkasované brance výrazně zvýšili nasazení, Zahaviho centr našel Einbindera jen v postavení mimo hru.
73'
Makedonie právě vstřelila branku!
Hosté se překvapivě ujímají vedení! Střídající Eljif Elmaz lehkým lobem našel za obranou Gorana Panděva, který si výborně pohlídal ofsajdové postavení a následně dokázal prostřelit Glazera!
72'
Maor Melikson opět pláchl po pravém křídle, jeho přihrávka našla Tomera Hemeda, který se otočil kolem obránce a vypálil tvrdě, leč přesně doprostřed branky, kde číhal brankář Dimitrievski.
71'
Bittona ze hřiště dokonce museli odnést na nosítkách. Místo něho už do hry nastupuje David Keltjens.
70'
Na trávníku nyní zůstává ležet izraelský obránce Ben Bitton, i on si vyžádal ošetření a lékař hned jasně ukazuje, že bude muset střídat.
69'
Po chybě izraelské obrany se snažil Ilja Nestorovski najít Elmaze, před ním na poslední chvíli zasáhl Davidzada.
68'
Další izraelská kombinace nebyla přesná, Zahavi už nestihl míč na hrací ploše.
67'
Ben Bitton opět dobře kombinoval na pravé straně s Meliksonem, jeho průnik do pokutového území byl tentokrát zastaven.
66'
Další zajímavá střela Erana Zahaviho. Jeho pokus zpoza pokutového území Dimitrievski jen vyrazil na rohový kop.
65'
Hra se opět zdržuje, protože také Almog Cohen si vyžádal ošetření lékaře. Kvůli tomu však bude muset jít na malou chvíli mimo hřiště.
64'
Ránu Eniseho Bardiho obětavě zblokoval Cohen, míč se odrazil od hlavy izraelského záložníka na rohový kop.
63'
Makedonie poprvé v zápase střídá. Dohráno má Boban Nikolov, místo něhož si zahraje mladík Eljif Elmaz.
62'
Einbinderovi se rohový kop vůbec nepovedl, míč pak ale ještě neposedně poskakoval v pokutovém území Makedonie, než ho hostující hráči dostali do bezpečí.
61'
Následovat bude rohový kop Izraele. To vše ale až po ošetření makedonského brankáře Dimitrievskiho.
60'
Ben Bitton se protáhl po pravém křídle až do šestnáctky a naservíroval parádní přihrávku na Tomera Hemeda, s jehož střelou měl Dimitrievski obrovské problémy, Einbinderovi se už ale dorazit nepodařilo!
59'
Izraelci se znovu usadili s míčem na útočné polovině hřiště a pozvolně kombinují.
58'
Z makedonského rohu nic nebylo, do brejku následně mohl postupovat Maor Melikson, sám se však vyhnal s míčem až za postranní čáru.
57'
Další centr Stefana Ristovskiho odvrací izraelská obrana jen za cenu dalšího rohového kopu.
56'
Tomer Hemed se dostal k míči na hranici šestnáctky, jeho střela už ovšem byla zbytečná, jelikož se izraelský útočník nacházel v postavení mimo hru.
55'
Eran Zahavi se snažil protlačit s míčem do pokutového území, na poslední chvíli ho zastavil Stefan Ristovski.
54'
Izraelci se znovu snaží trochu uklidnit hru, Bardi přivítal Einbindera na hřišti hned faulem.
53'
Ve stejné minutě ještě Izraelci podruhé v zápase střídají. Ze hry odstoupil sparťanský záložník Tal Ben Chaim, místo něhož nastoupil Daniel Einbinder.
53'
Omri Glazer opět podběhl centr z rohového kopu a Goran Panděv mohl hlavou poslat míč do branky. Makedonský kapitán to ale zřejmě sám nečekal, a tak se nedokázal pořádně nastavit tak, aby se míč odrazil správným směrem.
53'
Ezgjan Alioski nastřelil míč před izraelskou branku, kde se však v tu chvíli nenacházel žádný jeho spoluhráč. Domácí však odvrátili míč jen na rohový kop.
52'
Alioskiho centr směřující na Panděva sebral ze vzduchu obránce Davidzada a v klidu jej poslal do Glazerových rukavic.
51'
Ben Bitton přihrál míč na Erana Zahaviho, který se otočil kolem protihráče a zpoza pokutového území vypálil slušnou ránu, která jen o malý kousek minula branku!
50'
Goran Panděv výborně udržel míč před dvěma protihráči, ti mu nakonec dokázali míč vypíchnout.
49'
Enis Bardi si narazil míč s Nestorovskim v pokutovém území, před zakončení mu však sebral míč brankář Glazer.
48'
Stefan Ristovski nasměroval svůj centr přesně na hlavu Bobana Nikolova, ten z obtížné pozice zamířil jen nad branku.
47'
Domácí se tlačili do šestnáctky, Zahavi ani Ben Chaim ovšem proti makedonské obraně neuspěli.
46'
Izrael o poločase vystřídal. Ze hry odstoupil záložník Michael Ohana, místo něhož nastoupil útočník Tomer Hemed.
46'

Žluté karty: 0:0
S pískotem diváků odcházeli hráči do šaten po prvním poločase. Nelze se jim divit, utkání zatím nepřináší příliš pohlednou podívanou. Izrael sice drží více míč, má ale velké problémy dostat se do šance. Tu největší spálil sparťanský záložník Tal Ben Chaim.

Makedonci spíše čekají na rychlé brejky a především standardní situace. Z jedné dokonce vstřelili branku, Ristevskiho radost ovšem byla předčasná, jelikož rozhodčí odpískal ofsajd. Po dalším přímém kopu hosté nastřelili tyč.

Po prvním poločase tak hraje Izrael s Makedonií zatím bez branek.
45+1'
45+1'
Ten se Meliksonovi vůbec nepovedl. Následně byl opět faulován Panděv a to bude zřejmě vše, co v prvním poločase uvidíme.
45+1'
Maor Melikson nenacentroval, jelikož nastřelil jen protihráče před sebou. Izraelci budou v nastavení první půle rozehrávat první rohový kop.
45'
Ruský rozhodčí Alexej Eskov nastaví v prvním poločase jednu minutu.
45'
S blížícím se koncem prvního poločasu se Makedonci drží s míčem dlouho na útočné polovině hřiště, Spirovskiho další rána byla znovu zblokována.
44'
Stefan Ristovski pláchl po pravém křídle, centr se mu ale vůbec nepovedl. Z druhé strany se následně snažil vrátit míč Alioski, jeho centr odvrátila izraelská obrana.
43'
Stefan Spirovski napřáhl z velké dálky a nastřelil jen před ním stojícího Cohena. Makedonie zůstane u míče, hosté budou vhazovat.
42'
Ezgjan Alioski se na levé straně uvolnil přes Bittona, jeho následující rána byla ovšem hodně nepřesná.
41'
Eran Zahavi se pokusil vysunout dopředu Maora Meliksona, přihrávky se ovšem zmocnili hostující hráči.
40'
Ija Nestorovski zezadu stáhl k zemi Cohena a rozhodně mohl vidět žlutou kartu. Ruský rozhodčí zatím do kapsy nesáhl, u makedonského útočníka si ale určitě udělal velký vykřičník.
39'
Tal Ben Chaim se přemístil na pravou stranu, obhození makedonského obránce se mu nepovedlo.
38'
Roh sice dokázal odvrátit obránce Tal Ben Chaim. V akci ovšem pokračoval Alioski, jehož precizní bochánek dopadl přesně na hlavu Darka Velkovskiho, který ale nedokázal přesněji zamířit a míč poslal jen do Glazerových rukavic.
37'
Gordan Panděv se důrazně tlačil za míčem v šestnáctce, Tzedek odehrál míč jen na rohový kop, vůbec první v dnešním zápase.
36'
Izraelci znovu obléhali pokutové území soupeře, Zahaviho centr na Ohanu byl až příliš vysoký. Následovat bude odkop od Dimitrievskiho branky.
35'
Tal Ben Chaim se dostal k dalšímu centru z levé strany, míč však opět jen proletěl napříč pokutovým územím.
34'
Makedonci opět výrazně zahrozili ze standardní situace! Po Alioskiho centru se k hlavičce tlačilo hned několik hráčů. Míč nakonec trefil hlavu izraelského záložníka Cohena, od něhož se odrazil do tyče!
33'
Ben Chaimův centr z levé strany skončil jen u brankáře Dimitrievskiho. Izraelský kapitán má po těžkých soubojích s makedonskými obránci napůl roztržený dres a musí se za postranní čarou převléknout do nového.
32'
Michael Ohana nyní výborné udržel míč mezi třemi protihráči a rozehrál akci na pravou stranu na Meliksona.
31'
Goran Panděv skončil na zemi po souboji s důrazným obráncem Tzedekem, Makedonci zůstanou u míče.
30'
Almog Cohen se na polovině hřiště dostal přes dva protihráče, na toho třetího už narazil.
29'
Ben Bitton se přes protihráče neprosadil, Izrael však zůstane u míče, domácí budou vhazovat.
28'
Makedonci se dostali k centru z pravé strany, který ovšem bez problémů sebral do svých rukavic Omri Glazer.
27'
Domácí se konečně dostali do šance! Maor Melikson potáhl míč po pravé straně, posadil si protihráče a poté parádní zpětnou přihrávkou našel Tala Ben Chaima, který ovšem jen nastřelil Dimitrievskiho!
26'
Izraelci opět trochu uklidnili hru a znovu kombinují okolo poloviny hřiště.
25'
Eran Zahavi se přes obránce protlačil k Davidzadově centru, ve velmi těžké pozici ale poslal míč jen daleko od Dimitrievskiho branky.
24'
I když branka nebyla uznaná, celá situace zvedla Makedoncům sebevědomí a hosté se znovu snaží kombinovat.
22'
Visar Musliu si u postranní čáry na polovině hřiště tvrdě vyšlápl na Tala Ben Chaima. Sparťanský záložník se chvilku svíjel na zemi, nakonec se obešel bez ošetření.
21'
A ze standardní situace dokázali hosté skórovat! Kire Ristevski na zadní tyči potrestal špatný Glazerův výběh a dopravil míč do sítě. Radost Makedonců ovšem byla předčasná, jelikož rozhodčí viděli ofsajd útočníka Nestorovskiho a gól tak neplatí!
20'
Shir Tzedek fauloval u pravé postranní čáry Ristovskiho a Makedonie má k dispozici rozehrávku zajímavé standardní situace.
19'
Makedonie držela míč opět jen pár vteřin a nedostala se s ním ani pár metrů za polovinu. Hrát mohou znovu domácí.
18'
Další nepovedená kombinace ze strany Izraele, Michael Ohana si nerozuměl se svými útočnými parťáky. V další akci byl Meliksonovi odmáván ofsajd.
17'
Goran Panděv se dostal k míči na hranici pokutového území, se střelou či přihrávkou ale příliš váhal a Izraelci se k němu včas stihli dostat.
16'
Ben Bitton se nyní z pozice pravého obránce dostal až do pokutového území, jeho centr směřující na Zahaviho ovšem odvrátil Musliu.
15'
Převládá boj, o každý míč se svádí ostré souboje, ruský rozhodčí zatím zvládá svou práci skvěle.
14'
Čekáme na první šanci, k vidění ještě nebyla žádná střela. Nejvíce nebezpečný byl zatím střílený centr Meliksona.
13'
Enis Bardi inkasoval míčem nepříjemně do oblasti břicha, sám si míč zakopl do zámezí, po chvilce vydýchání ovšem bude pokračovat bez problémů ve hře.
12'
Izrael opět kombinuje kolem poloviny hřiště, domácí ale mají problémy se s míčem dostat k blízkosti makedonské šestnáctky.
11'
Ofir Davidzada se nyní snažil kolmicí vysunout do úniku kapitána Zahaviho, přihrávka byla ale příliš nepřesná.
10'
Hosté jsou zatím zcela neškodní, další jejich dlouhý nákop na náhodu skončil až u brankáře Glazera.
9'
Makedonci se po zisku míče nedostali ani na útočnou polovinu, chyby zatím v dnešním zápase dominují.
8'
Maor Melikson je na pravé straně zatím hodně aktivní, nyní si vymodlil faul na Velkovskim.
7'
Domácí hráči nyní kombinují v absolutním klidu kolem poloviny hřiště, v úvodu utkání mají míč na kopačkách zatím mnohem více.
6'
Také Makedonci se snaží kombinovat na vlastní polovině hřiště, po ztrátě míče se směrem k jejich brance tlačil Michael Ohana, skončil i s míčem v zámezí.
5'
Po ostrém souboji na polovině hřiště se na trávníku ocitl Boban Nikolov, ruský rozhodčí Eskov ovšem zůstal ledově klidný.
4'
Maor Melikson si na pravé straně narazil míč s Bittonem, jeho přízemní centr ale před brankou sbalil brankář Dimitrievski.
3'
Izraelci se snaží kombinovat, mají ovšem problémy s vysoko vysunutým makedonským presinkem.
2'
Úvod utkání je zatím plný nepřesností, další předvedl levý makedonský obránce Ristevski.
1'
Makedonii se rozehrávka vůbec nepovedla, hosté jen odevzdali míč soupeři, který jej ale rovněž ztratil rychle po vhazování.
1'
Hymny jsou za námi, nyní už se zdraví oba kapitáni s rozhodčími, proběhne tradiční los a výběr rozehrávky nebo strany.
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše, právě zní státní hymny.

Izrael: O. Glazer – B. Bitton, Ben Chaim I, Tzedek, Davidzada – Kabha, Ohana, Cohen – Melikson, Zahavi (C), Ben Chaim.
Náhradníci: Harush, Klaiman – Elhamed, B. Natcho, Refaelov, Hemed, Shechter, Tawatha, Benajoun, Keltjens, Einbinder, Solomon.

Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Ristevski – Spirovski, E. Bardi – Nikolov, Panděv (C), Alioski – Nestorovski.
Náhradníci: Mitov Nilsson, Ilijev – Toševski, Doriev, Zajkov, Tričkovski, Trajkovski, Cikarski, Gorgev, Babunski, Radeski, Elmaz.

Rozhodčí: Eskov – Mosjakin, Děmeško (všichni Rusko).

MAKEDONIE

Makedonie se ještě nikdy neprobojovala na závěrečný turnaj MS nebo ME. Po jejím vzniku se zúčastnila už šesti kvalifikací Eura, nyní hraje šestou kvalifikaci MS a ještě nikdy se postupu alespoň do baráže ani nepřiblížila.

Nic na tom nezmění ani současná kvalifikace na Mistrovství světa 2018 v Rusku. Makedonci jsou po šesti zápasech, ve kterých dokázali jen jednou vyhrát nad Lichtenštejnskem, se třemi body na předposledním místě ve skupině právě před posledním trpaslíkem.

Největší současnou hvězdou makedonského fotbalu je útočník Goran Panděv, který v minulosti hrál za Inter Milán, Lazio nebo Neapol. V kvalifikaci se ještě ale neprosadil. Na rozdíl od Ilji Nestorovskiho. Bývalý útočník Slovácka nebo Žižkova se trefil už čtyřikrát.

Makedonie v kvalifikaci na MS 2018:
Albánie – Makedonie 2:1 (Alioski)
Makedonie – Izrael 1:2 (Nestorovski)
Makedonie – Itálie 2:3 (Nestorovski, Hasani)
Španělsko – Makedonie 4:0
Lichtenštejnsko – Makedonie 0:3 (2x Nestorovski, Nikolov)
Makedonie – Španělsko 1:2 (Ristovski)
IZRAEL

Jednou jedinkrát se reprezentace Izraele objevila na závěrečném turnaji Mistrovství světa. Bylo tomu tak v roce 1970 v Mexiku, kdy Izrael po dvou remízách a jedné prohře ve skupině skončil na celkovém 12. místě. Od té doby žádná účast ani na MS, ani na ME.

Nejinak tomu bude i na nadcházejícím světovém šampionátu. Izrael vyfasoval velmi těžkou skupinu s dvěma obrovskými favority v podobě Španělska a Itálie, šance alespoň na baráž byly od začátku minimální. A to se potvrdilo. Ačkoliv teoretická šance ještě stále existuje, i ta brzy zhasne.

Izrael si to tak rozdá o 3. místo s Albánií, oba týmy mají v tuto chvíli po devíti bodech. Nejlepším izraelským střelcem v kvalifikaci je se třemi brankami Tomer Hemed. Mezi další hvězdy patří útočník Eran Zahavi či sparťanský záložník Tal Ben Chaim, který se v kvalifikaci také už dvakrát trefil (mimo jiné proti Itálii).

Izrael v kvalifikaci na MS 2018:
Izrael – Itálie 1:3 (Ben Chaim)
Makedonie – Izrael 1:2 (Hemed, Ben Chaim)
Izrael – Lichtenštejnsko 2:1 (2x Hemed)
Albánie – Izrael 0:3 (Zahavi, Einbinder, Atar)
Španělsko – Izrael 4:1 (Refaelov)
Izrael – Albánie 0:3
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2018 pomalu, ale jistě míří do finiše, v klasickém zářijovém termínu se odehrají dvě kola. V rámci skupiny G budeme sledovat utkání mezi Izraelem a Makedonií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.