Kvalifikace MS -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Island - 24. března 2017   20:45

Ukončeno
Kosovo
Kosovo
52' Nuhiu (Shala)
1:2
(0:2)
Island
Island
25' B. Sigurdarson   • 35' G. Sigurdsson  

Sestava Kosovo
Ujkani – Përdedaj (74. Avdijaj), Rrahmani, Pnishi, Kololli – H. Kryeziu, Shala, Valon Berisha, Besart Berisha (84. Bernard Berisha), Rashica (64. Celina) – Nuhiu.
Sestava Island
Halldórsson – R. Sigurdsson, Árnason, Sävarsson, A. Skúlason – Gunnarsson, G. Sigurdsson, Traustason (72. Gíslason), Hallfredsson – B. Sigurdarson (86. Ó. Skúlason), Kjartansson (68. Bödvarsson).
Přenos se aktualizuje automaticky

V tomto zápase kvalifikace o MS vyhrává Island zápas nad Kosovem 2:1. Hostům vyšel první poločas, který vyhráli o dvě branky. Domácí svou hru zlepšili, dočkali se kontaktního gólu, ale více toho proti skvěle hrající defenzivě soupeře nepředvedli.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Amir Rrahmani prohrál osobní souboj, a tak ve hře pokračují hosté. To už běží poslední nastavená minuta.
90+3'
Island hraje nastavený čas velmi dobře takticky, nedostává se z útočné poloviny, naopak domácí hráči propadají panice, neboť se nemohou vymanit ze sevření soupeře.
90+2'
Zápas se dohrává v poklidném tempu, ani jeden tým se nikam nežene. Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, hraje na polovině soupeře a drží hru bezpečně daleko od své branky.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik se bude nastavovat.
89'
Čas stále běží a vykopávat bude brankář Islandu. Rozehrál na Kári Árnasona, který bleskově založil útočnou akci. Domácí se tak k nevoli fanoušků musí bránit.
88'
Samir Ujkani velmi špatně rozehrál, do šance se tak po přihrávce spoluhráče dostal Jón Bödvarsson. Jeho zakončení bylo slabé, brankář své zaváhání napravil.
87'
Mnoho času už domácí fotbalisté na snahu o vyrovnání nemají. Snaží se hrát nejaktivněji jak to jde. Zatím ale obrana Islandu pevná.
87'
Jón Bödvarsson nachytaný v postavení mimo hru, akce hostů tak končí.
86'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Björn Sigurdarson, přichází Ólafur Skúlason.
85'
Po tvrdém souboji zůstávají na hrací ploše ležet Herolind Shala a Gylfi Sigurdsson. Následně se oba zvedli a budou pokračovat v zápase. Podle jejich pohybu je patrné, že jsou otřesení.
84'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Besart Berisha, přichází Bernard Berisha.
82'
Další nepovedená domácí akce končí u brankáře Islandu. Ten rychle odkopává míč do bezpečné vzdálenosti.
80'
Deset minut plus nějaké krátké nastavení nás dělí od konce zápasu, sledujeme zatím marnou snahu Kosova o vyrovnání. Domácím nelze upřít snahu, ale chtělo by to živější hru, více nápadů a hlavně tak dlouho nedržet míč na noze.
79'
Hodně nešikovně si v souboji o míč počínal Valon Berisha, následovat bude volný kop hostujícího celku.
78'
Samir Ujkani dlouhým výkopem do útočné poloviny hledal svého spoluhráče. Bersant Celina prohrál hlavičkový souboj.
78'
Island se opět může spolehnout na svou výborně hrající obranu, kterou však domácí reprezentatné nemohou překonat.
76'
Hannes Halldórsson musel zasahovat po střele jednoho z domácích hráčů. Jeho zakončení do středu branky nedělalo brankáři mnoho práce.
75'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější šance. Více ze hry ale mají domácí, kteří stále prohrávají o gól.
74'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Fanol Përdedaj, přichází Donis Avdijaj.
73'
Fanol Përdedaj Zůstává ležet na hrací ploše, pravděpodobně nějaké svalové zranění.
72'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Rúrik Gíslason.
71'
Obránce Islandu posílá dlouhým výkopem míč až za půlící čáru prakticky k velkému vápnu.
70'
Zápas se dostává do své finální fáze. Domnívám se, že o zajímavé momenty v závěru zápasu nebude nouze.
68'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Vidar Kjartansson, přichází Jón Bödvarsson.
66'
Domácí pokračují v aktivní hře, snaží se vyrovnat, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice.
64'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Milot Rashica, přichází Bersant Celina.
62'
Kosovo je častěji u míče, nicméně jeho útočné akce končí na velmi dobře hrající obraně Islandu. Birkir Sävarsson zlikvidoval další útočný výpad soupeře povedeným blokem.
60'
Kári Árnason zkoušel najít dlouhým pasem spoluhráče, na poslední chvíli však zasáhl domácí Amir Rrahmani, který předvedl velmi dobré čtení hry.
58'
Kosovo se snaží hrát aktivně, ale zatím se nemůže probojovat do výraznějších šancí. Valon Berisha také neprošel přes obranu Islandu.
57'
Hostující celek se probojoval do útočného území, ale se střelou čekal tak dlouho, až o míč přišel a směr hry se otáčí.
56'
Ragnar Sigurdsson vhazuje na polovině hrací plochy. Sledujeme nyní už klidnější pasáž hry. Dominance Islandu už zdaleka není tak výrazná jako v prvním poločase.
55'
Po vstřelené brance vzrostla domácí aktivita, Kosovo hraje lépe, vyhrává hlavičkové i osobní souboje, tlačí se do zakončení. Fanoušci jsou spokojenější.
52'
Kosovo právě vstřelilo branku!
K velké radosti domácích fanoušků se prosazuje také Kosovo. Herolind Shala výborně nacentroval před branku, kde už neměl problém ATDHE NUHIU poslat míč do branky. Hannes Halldórsson nedokázal míč zastavit. Asistence: Herolind Shala.
51'
Míč končí mimo hrací plochu, následovat bude domácí autové vhazování v dobré pozici. Herolind Shala se dostal ke střele, ale minul, následně neuspěl ani Amir Rrahmani.
50'
Padesát minut hry je minulostí, zatím sledujeme dominantní hru Islandu, nicméně také domácí se osmělují a hledají cestu cestičku, kterou vést útočné akce.
49'
Emil Hallfredsson vede další akci Islandu, ale přes útočnou polovinu se nedostal.
48'
Amir Rrahmani sice míč dostal do branky, ale po dvojitém postavení mimo hru, gól tak zcela logicky platit nemůže. Islandu výborně vyšla ofsajdová past.
48'
Kosova mělo k dispozici autové vhazování, ale hod do vápna zastavil obránce.
46'
Milot Rashica se probojoval do první velké šance ve druhém poločase, ale jeho zakončení končí mimo branku. Následovat bude odkop brankáře Hannese Halldórssona.
46'
Začal druhý poločas.
Aktivní hru Islandu přinesla první poločas. Hostující celek vede o dva góly a má namířeno v tomto historicky prvním střetnutí těchto týmů k výhře. Uvidíme, co přinese druhých pětačtyřicet minut.
45+0'
První poločas skončil.
45'
A už nic.
44'
Dlouhou dobu si domácí defenziva dávala přednost s odkopnutím míče od branky. Nakonec to na sebe vzal Alban Pnishi. Naprosto zbytečně se domácí zadní řady dostávají pod tlak. Nechtěl bych být v kůži domácího kouče. Nejsou to pro něj příjemné momenty.
43'
Milot Rashica si vypracoval velkou příležitost, jenomže jeho zakončení bylo velmi nepřesné. Míč končí nějaký metr dva od tyčky.
42'
Akce domácích končí poměrně rychle po jejich začátku vinou nepřesných přihrávek. Nepřesné pasy jsou na střední i krátkou vzdálenost.
40'
Dostáváme se do finální části prvního poločasu, který nabídl dominantní hru hostujícího celku. Kosovu nelze upřít snahu, ale zatím marně se snaží domácí získat delší dobu převahu před brankou soupeře.
39'
Domácí hráči musí znovu rozehrávat od své branky, nikam se neženou. Jen těžko se dostávají přes obranný val Islandu. Není to klasický neprostupný beton, nýbrž dobře organizovaná obranná hra, která je podpořena dvěma vstřelenými góly.
37'
Kosovo prohrává o dva góly, situace začíná být pro domácí celek nepříjemná. Kritická ještě ne, času do konce zápasu je hodně, ale zdvižený ukazováček to rozhodně je.
35'
Island právě vstřelil branku!
Dlouho čekal hostující hráč na pokyn sudího. Následně se rozběhl a s lehkostí a klidem velkých střelců poslal GYLFI SIGURDSSON míč do opačného dolního rohu branky než skákal brankář.
33'
Benjamin Kololli fauloval ve vlastním pokutovém území. Následovat nemůže nic jiného než penalta.
31'
Björn Sigurdarson vede další akci svého celku, překazil ji domácí Amir Rrahmani jen za cenu autového vhazování. To provede urostlý záložník Aron Gunnarsson. Také zvolil pořádný rozeběh. Kdyby mohl až z tribuny, rozhodně by neváhal a běžel by od páté řady sedadel.
30'
Rohový kop Islandu rozehrával Emil Hallfredsson, který centroval před branku. Tam byl ale domácí bek, který míč odhlavičkoval do bezpečí. Následná rána z dálky byla zablokovaná.
28'
Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Oba týmy hrají v osobních soubojích hodně na hraně pravidel a možná někdy i za ní. Sudí zatím nechává hru pokračovat a fotbalistům důrazně domlouvá.
26'
Po vstřelení branky pokračuje aktivní hra hostujícího celku. Island se pokouší přidat další gól, pochopení pro toto počínání nemá obrana Kosova.
25'
Island právě vstřelil branku!
Hosté se po krásné kombinaci dostávají do vedení. Arnor Traustason ze strany přihrával do lepší pozice, kde byl Gylfi Sigurdsson. Jeho střelecký pokus domácí brankář vyrazil pouze před sebe, a tak měl BJÖRN SIGURDARSON poměrně snadnou práci. Poslal míč za brankáře, který nebyl v optimálním postavení.
23'
Optickou převahu mají fotbalisté Islandu, ale domácí nátlaková hra je také velmi nebezpečná.
21'
Valon Berisha měl na své noze úvodní branku zápasu. Domácí fotbalisté se nyní dokázali vypracovat zatím největší šanci zápasu. Ze střední vzdálenosti napřáhl Valon Berisha, který ovšem trefil jen horní tyč branky. Hannes Halldórsson možná vytlačil drobně míč na břevno. Stadionem to jen tak zahučelo.
19'
Ani hosté se nemohou individuálně probojovat před branku, a tak zakládají postupný úkol. Do kombinace se zapojila snad celá jedenáctka.
17'
Vidar Kjartansson se probojoval do zajímavé střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář Samir Ujkani dokázal celkem snadno poradit. Dalekonosnou ránu do středu branky pohlídal.
17'
Milot Rashica neuspěl v pokusu překonat hostující obranu, a tak bude bek Ragnar Sigurdsson vhazovat na své vlastní polovině. Obrany hrají velmi dobře, a tak se útočníci nemohou probojovat do vyložených pozic.
15'
Sledujeme hru na polovině, ani jeden tým se během úvodní čtvrthodinky do vyložené střelecké šance nedostal. Fotbalisté v bílém, tedy (poněkud překvapivě) reprezentanté Islandu, jsou aktivnější.
14'
Kosovu se po neúspěšném souboji ve středu hrací plochy musí vrátit zpět na svou polovinu, kde bude rozehrávat postupný útok. Když už jsem nakousl Kosovo, tak první oficiální mezinárodní zápas odehrálo 6. června 2006 a porazilo Faerské ostrovy 2:0
12'
Volný kop domácích rozehraje Valon Berisha. S jeho centrem před branku si snadno poradil obránce, který dokázal míč odhlavičkovat dál od své svatyně.
10'
Valon Berisha fauloval soupeře před jeho brankou, následovat bude odkop od brány Islandu. Samotný hráč pak šel za sudím a sdělil mu, že s jeho výrokem nesouhlasí.
10'
Fanol Përdedaj hledal svého kolegu Benjamina Kolollia, který se však do zakončení nemohl dostat, neboť pas na něj postrádal přesnost.
9'
Domácí se nyní dostali na útočnou polovinu, kde se jim však nedaří rozvinout stabilnější útok. Hostující defenziva, podobně jako ta domácí, je pozorná.
8'
Gylfi Sigurdsson to vzal na sebe, ale jeho pokus končí vysoko nad brankou. Domácí gólman jen kontroloval směr letu míče.
8'
Samir Ujkani si poradil s dalekonosnou ránou, kterou vyslal hostující Arnor Traustason. Nebyla to nepovedená rána, ale domácí brankář měl celkem snadnou práci.
6'
Valon Berisha kombinoval s Milotem Rashicou, jehož finální centr před branku zastavila obrana Islandu. Sledujeme aktivnější hru Kosova, to se ovšem nemůže probojovat do zakončení.
5'
Samir Ujkani za hlasité podpory domácích fanoušků posílá míč až na polovinu hrací plochy, kde si vybojovali domácí faul. Volný kop pro Kosovo. Valon Berisha hledal spoluhráče před brankou, ale jeho centr dokázala obrana poslat do bezpečí.
4'
Díky postupnému přechodu do útočné fáze se k míči mohl dostal obránce Birkir Sävarsson, který však neměl komu přihrát, a tak se hra vrací zpět na obrannou půlku Islandu.
2'
Aktivněji do zápasu vstoupili domácí hráči, jejichž akci vedl nyní záložník Milot Rashica. Ten se ovšem přes obránce Islandu nedostal. Vhazovat tak budou na své obranné polovině hosté.
1'
Po faulu Atdhe Nuhiua bude vykopávat hostující brankář a nevedl si příliš dobře. Jeho dlouhý výkon na polovině hrací plochy zastavil jeden z hráčů Kosova.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Kosovo: Ujkani – Përdedaj, Rrahmani, Pnishi, Kololli – H. Kryeziu, Shala, Valon Berisha, Besart Berisha, Rashica – Nuhiu.
Náhradníci: Nurković, Hajdini – Vojvoda, Celina, Zeneli, Avdijaj, Rashani, Ismajli, Muriqi, Paqarada, Aliti, Bernard Berisha.

Island: Halldórsson – R. Sigurdsson, Árnason, Sävarsson, A. Skúlason – Gunnarsson, G. Sigurdsson, Traustason, Hallfredsson – B. Sigurdarson, Kjartansson.
Náhradníci: I. Jónsson, Kristinsson – V. Jónsson, Eyjólfsson, Ingason, Finnbogason, Karlsson, Ó. Skúlason, Magnússon, Gíslason, Bödvarsson, Sigurðarson..
Tyto dva týmy je v novodobé historii ještě nepotkaly, dnes mají premiéru.
V tabulce skupiny I je Island třetí: 2-1-1, 7 bodů, skóre 6:5. Kosovo je poslední: 0-1-3; 1 bod, skóre 1:12.
Kosovo z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Porazilo Faerské ostrovy 2:0. Tým remizoval s Finskem 1:1 a nestačil na Chorvatsko 0:6, Ukrajinu 0:3 a 0:2 na Turecko.
Island z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Maltou a Čínou shodně 2:0. Nestačil na Chorvatsko 0:2 a 0:1 na Chile a Mexiko.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kvalifikace MS. V tomto zápase proti sobě nastoupí Kosovo a Island.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.Klasická verze
Mobilní verze