Sledovali jsem zápas, ve kterém domácí celek hned pětkrát překonal obranu soupeře i brankáře. Fotbalisté Nizozemska potvrdili roli favorita v tomto zápase a Lucembursko porazili celkem jednoznačně 5:0. Zásluhu na tom mají také Wesley Sneijder a Arjen Robben, kteří se prosadili v prvním poločase. Lucembursko nedokázalo proměnit ani jednu ze čtyř střel na branku. Jasper Cillessen vychytal čisté konto.
90+4
90+3
Tak ještě jeden rohový kop domácího celku, který rozehraje Quincy Promes.
90+3
Vincent Janssen se dostal do zakončení, jeho nepovedenou ránu kryje brankář Ralph Schon. Pravděpodobně jedna z posledních akcí v tomto zápase.
90+1
Jeremain Lens byl v postavení mimo hru, akce Nizozemska tak končí.
90+1
Tři minuty se nastaví nad rámec zápasu. Čtvrtý rozhodčí to ukazuje na tabuli.
90
Žlutou kartu dostává Christopher Martins (Lucembursko).
90
Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.
89
Wesley Hoedt hraje na polovině hrací plochy, nikam se už fotbalisté Nizozemska neženou.
88
Vincent Janssen zkazil přihrávku na spoluhráče, a tak mohou od své branky hrát fotbalisté Lucemburska, kteří jsou smíření s vysokou porážkou.
87
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek má pohotový náskok, kombinuje na vlastní polovině, nikam se nežene. Pokouší se hrát tak, aby hosté neměli možnost probojovat se do zakončení.
86
Sebastien Thill, dnes asi nejlepší hráč hostů, se probojoval do další zajímavé pozice. Míč po volném kopu tečoval před brankou, ale Jasper Cillessen byl pozorný a nenechal se překonat.
85
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Florian Bohnert.
84
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
VINCENT JANSSEN si míč pro pokutový kop postavil s obrovskou jistotou, jakoby celou dobu věděl, co provede. Žádná technická rána, prostě bomba pod horní tyč do růžku, a tak vede domácí celek již 5:0.
83
Ralph Schon fauloval soupeře, a tak kope domácí celek pokutový kop.
82
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Wesley Sneijder, přichází Nathan Aké. Podobný aplaus, který se dostal Robbenovi, nyní získává také další legenda Wesley Sneijder.
81
David Turpel se zkoušel probojoval do zakončení, ale jeho akce končí bez zakončení. Příliš dlouho měl míč na kopačce a čekal na vhodný moment.
81
Deset minut hry plus nějaké to nastavení nás dělí od konce zápasu, domácí družina si jde pro očekávanou a snadnou výhru.
80
Následovat bude v osmdesáté minutě rohový kop hostů.- Sebastien Thill od rohového praporku rozehrál. Nepovedený centr dokázal zastavit Quincy Promes, který tak zastavil akci Lucemburska.
78
Žlutou kartu dostává Stefan de Vrij (Nizozemsko). K velké nevoli domácích fanoušků vidí hráč v oranžovém dresu žlutou kartu.
78
Je sympatické, že i za takto nepříznivého stavu Lucembursko nic nezabalilo a snaží se hrát co nejlépe to jde. Je tu také skupinka hostujících fanoušků, která své oblíbence podporuje.
77
Mnoho času už fotbalisté Lucemburska nemají na to, aby se pokusili zápas nějak zdramatizovat.
76
Jeremain Lens, který před malou chvílí přišel na hrací plochu vypálil z dobré pozice. Rána končí nad. Arjen Robben si nechává na střídačce ledovat lýtko, zdá se, že utrpěl nějaký šrám v souboji.
75
Domácí se dostali do dobré střelecké pozice, Wesley Sneijder vypálil a míč musel krotit gólman Ralph Schon.
73
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Arjen Robben, přichází Jeremain Lens. Za velkého aplauzu z hlediště se s tímto zápasem loučí legenda zdejšího fotbalu, velezkušený Arjen Robben.
72
Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme klidnou pasáž hry, domácí fotbalisté kontrolují hru a nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
70
V pohodě hrající domácí fotbalisté navyšují své vedení. Stefan de Vrij vybojoval míč po nepřesné akci soupeře, pokračoval s míčem. Křížným pasem oslovil zcela volného spoluhráče. Tím QUINCY PROMES, který se prosazuje po krátkém pobytu na hrací ploše naprosto snadně. Zakončení hlavou končí v brance. Asistence: Stefan de Vrij.
69
Jasper Cillessen rozehrává od své branky nakrátko, volí přihrávku na spoluhráče hned vedle branky. Následně akce domácích pokračuje až na útočnou polovinu, kde vyhrál Vincent Janssen souboj o míč.
68
Arjen Robben velmi dobře vypálil přes obránce a brankář Ralph Schon měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil alespoň na rohový kop. Podařilo se, a tak od praporku míč rozehrál Wesley Sneijder. Následná rána domácích byla zablokovaná Malgetem.
67
Hosté si pomohli faulem, a tak budou domácí fotbalisté rozehrávat volný kop. Wesley Sneijder to vzal na sebe, ale míč po jeho ráně se stává suvenýrem pro fanynku v patnácté řadě nad brankou. Rána to byla velmi nepovedená a nepřesná.
66
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Quincy Promes.
65
Laurent Jans špatně přihrál spoluhráči. Následně se k zakončení dostal Sebastien Thill, ale nevypálil přesně.
64
Nizozemsko potvrzuje roli favorita, vede o tři branky, hraje aktivně, má střeleckou převahu a dál pokračuje ve své aktivní hře. Lucembursko se musí bránit a do šancí se příliš nedostává.
62
Domácí fotbalisté navyšují své vedení. První branku v šesti zápasech dává záložník GEORGINIO WIJNALDUM. Míč se k němu odrazil, a tak bez přípravy vystřelil na branku a překonal brankář Schona. Pěkná akce po straně předcházela povedenému zakončení domácího hráče. Bez asistence.
61
Ricardo Delgado vhazoval na útočné polovině, ale hosté o míč přišli, a tak bleskově útočnou akci rozjeli domácí. Wesley Sneijder neuspěl v souboji s protihráčem.
60
Lucemburský trenér nyní hodně aktivně a hlasitě udílel pokyny svým svěřencům, kteří stále prohrávají o dvě braky, ale už si také dokáží drobné šance vypracovat.
58
Arjen Robben se dostal do vyložené střelecké pozice, ale jeho pokus se mu vůbec nepovedl. Brankář míč vyrazil a k dorážce se domácí už nedostali.
57
Hosté mají k dispozici autové vhazování na útočné polovině. Do zakončení se ale zatím Lucembursko probojovat nemůže. Kevin Malget zkoušel něco vymyslet, ale jeho akce nebyla přesná.
55
Žlutou kartu dostává Kevin Malget (Lucembursko). Naprosto po právu dostává tento hráč žlutou kartu, a protože to není jeho první karta, další zápasu musí vynechat.
55
Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, sledujeme přibližně stejný obrázek hry jako v prvním poločase.
54
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází Lars Gerson.
53
Lucembursko se pokoušelo něco vymyslet na útočné polovině, ale akce končí nepřesným pasem, po kterém musel zasahovat domácí brankář. Snadná práce pro něho, a tak bleskově rozehrál na spoluhráče.
52
Wesley Sneijder to byl, kdo se dostal na hranici vápna ke střele. Jeho dobře myšlená rána pod horní tyčku minula branku jen o malý kousek, a tak bude vykopávat Ralph Schon.
51
Žlutou kartu dostává Vincent Thill (Lucembursko).
50
Gerson Rodrigues vypálil z velké dálky, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný. Míč kryje domácí brankář. Na druhé straně se do šance dostal Wesley Hoedt, který sice překonal brankáře, ale gól pro těsný ofsajd platit nemůže.
49
Fanoušci Nizozemska vytvářejí pěknou atmosféru kvalifikačnímu zápasu. Více ze hry mají domácí fotbalisté, kteří také dvakrát skórovali.
48
Domácí rozehrávají na své polovině, nikam se neženou a čekají na vhodný moment pro založení útočné akce.
47
Arjen Robben to vzal na sebe a ze střední vzdálenosti vypálil. Jeho pokus zablokoval vytěsnil brankář Ralph Schon jen na rohový kop, se kterým si následně obrana Lucemburska dokázala poradit.
46
Zápas, ve kterém jsme zatím viděli dvě branky pokračuje druhým poločasem. Opět mají více ze hry domácí.
46
Domácím fotbalistům vyšel první poločas podle představ. Po brankách Robbena a Sneidera vedou nad Lucemburskem o dvě branky.
45+2
45+2
Ani jeden celek se už nikam nežene, poločas se dohrává na polovině hrací plochy.
45+1
Dvě minuty budou nastaveny nad rámec prvního poločasu. Po volném kopu hostů se do zakončení dostal Gerson Rodrigues, který neuspěl. Následně se z ničeho nic dostal Kevin Malget do zakončení, ale jeho ránu skvěle kryje domácí gólman.
45
Probíhá poslední minuta v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nastavovat. Vzhledem k ošetřování hráčů bych řekl, že ano.
43
V poklidném tempu se dohrává první poločas, více ze hry mají domácí, ale nyní se už nemohou probojovat do střelecké pozice. Následně končí akce Nizozemska pro postavení mimo hru.
42
Po bleskové nepřesné akci domácích musel zasahovat hostující brankář, ke kterému se dostal míč. Robben nedosáhl na pas spoluhráče.
41
Wesley Sneijder se dopustil útočného faulu, a tak od své branky rozehrává hostující celek. Po bleskově akci se do šance dostal Stefano Bensi, ale jeho pokus byl zablokovaný. Následně zůstal ležet na trávníku po kontaktu s protihráčem.
40
Další z řady volných kopů pro Nizozemsko. Arjen Robben nedosáhl na centr spoluhráče, a tak musel zasahovat gólman Ralph Schon. Ten si dokázal poradit.
39
Vincent Janssen příliš dlouho držel míč na své kopačce, pročekal ideální moment pro zakončení, a tak jeho pas, který přišel pozdě, zastavila obrana.
38
Christopher Martins centroval před branku, ale jedna z mála akcí hostujícího celku končí nepřesným pasem. Gólman Jasper Cillessen zasahovat ani nemusel.
37
Arjen Robben a Wesley Sneijder dělají velké problémy obraně soupeře. Defenziva Lucemburska má plné ruce a nohy práce.
34
Domácí vedou již o dvě branky, výborně to udělal Depay, který posunul míč na dobře postaveného WESLEYHO SNEIJDERA, který pokračoval směrem k brance, dostal se do střelecké pozice a se zakončením neměl problém. Poslal míč na bližší tyč a posílá tak svůj tým do výraznějšího vedení. Asistence: Memphis Depay.
33
Domácí kombinují na útočné polovině, snaží se něco vymyslet, ale marně. Ralph Schon musel po nepřesné přihrávce soupeře zasahovat.
32
Sebastien Thill vedl akci svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale také mohl nahrávat. Nakonec se rozhodl pro střelu, se kterou neměl brankář výraznější problém. Jasper Cillessen snadno kryje.
32
Volný kop pro domácí a znovu rozehrával Arjen Robben. Zkušený hráč však nedokázal dostatečně dobře zakroutit míč.
30
Kevin Strootman centroval před branku, ale jeho pokus zablokovala obrana Lucemburska. Domácí celek hraje aktivně.
29
Nyní se hraje zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. K vidění je nyní takticky vedený fotbal.
28
Hostující celek přečkal domácí tlak poměrně dobře, z mnoha střel inkasoval jen jednu branku, a tak se mohl dostat na útočnou polovinu, Vincent Thill neuspěl, jeho pokus zablokoval bek.
26
Georginio Wijnaldum hledal volného spoluhráče, ale velmi slušně zaplněný stadion viděl jen nepřesný dlouhý pas.
25
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maxime Chanot, přichází Ricardo Delgado.
23
Wesley Sneijder rozehrával další rohový kop svého celku. I po vstřelené brance hraje Nizozemsko velmi aktivně, hosté mají velké problémy s defenzivou, nyní skvěle zasahoval Gerson Rodrigues.
22
Aktivně hrající domácí celek se dostává do vedení. Hosté na polovině hrací plochy ztratili míč, do šance vyslal Hoelt ARJENA ROBBENA, který ve svých letech předvedl velmi rychlý běh a celkem snadno překonal brankáře soupeře. Nizozemsko vede 1:0. Asistence: Wesley Hoedt.
20
Volný kop ze střední vzdálenosti pro domácí, ale hodně zbrkle rozehraný volný kop dokázala obrana Lucemburska rychle zastavit.
19
Laurent Jans vypálil z dobré pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Jasper Cillessen kontroval let míče, zasahovat nemusel.
19
Hosté mají k dispozici rohový kop, se kterým si rychle dokázala poradit obrana. Centrujícím hráčem byl Christopher Martins.
17
Gólman si dobře postavil zeď, která dokázala velmi dobře zastavit střelecký pokus z volného kopu, který posílal Arjen Robben.
16
Žlutou kartu dostává Vincent Thill (Lucembursko). Memphis Depay byl v dobré pozici faulovaný, za což vidí hostující hráč kartu. Volný kop pro domácí.
15
Kevin Strootman nadvakrát zkoušel vysunout spoluhráče do zakončení, ale obrana Lucemburska byla pozorná a následně bleskově založila akci, kterou zakončoval nepřesnou ránou na začátku šestnácté minuty Stefano Bensi.
14
Memphis Depay se probojoval k zakončení, jeho nepříliš povedenou ránu kryje brankář Ralph Schon. Aktivita Nizozemska je ale velká.
13
Wesley Hoedt zastavil bleskově vedenou akci hostů. Stefano Bensi se málem probojoval do zakončení, ale na poslední chvíli odzbrojil soupeř.
11
Stefan de Vrij vedl akci svého týmu, domácí se snaží vytvořit si dlouhodobý tlak před brankou soupeře, ale Lucembursko se zatím zvládá bránit.
10
Deset minut hry je pryč, domácí fotbalisté hrají aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím je ale obrana hostů pozorná.
9
Laurent Jans zastavil na polovině hrací plochy zajímavě vypadající akci soupeře, a tak Nizozemsko vhazuje.
8
Arjen Robben tleská svého spoluhráči za dobrý nápad, kterým se stala dlouhá přihrávka, ale ta nebyla přesná.
7
Hráči obou týmů si nechají krvavé zranění ošetřit a míří za postranní čáru. Zdá se, že budou pokračovat.
5
Stefan de Vrij a David Turpel odehráli osobní souboj hodně tvrdě a domácí hráč na tom není úplně dobře, na obličeji má krev a je v péči lékařů.
4
Wesley Sneijder rozehrával rohový kop, se kterým si ale obrana hostujícího týmu dokázala poradit. Více ze hry mají domácí fotbalisté.
3
Christopher Martins velmi dobrým obranným zákrokem dokázal zastavit domácí akci jen za cenu rohového kopu.
2
Arjen Robben se probojoval do první šance zápasu, ale jeho pokus celkem snadno zastavil brankář Lucemburska.
1
Jöel Veltman vedl první akci svého týmu, která ovšem neměla dlouhého trvání.
1
Vše je připraveno, za malý moment zápas začne.

Nizozemsko: Cillessen – Veltman, de Vrij, Hoedt, Blind – Strootman, Sneijder, Wijnaldum – Depay, V. Janssen, Robben (C).
Náhradníci: Padt, Zoet – Martins Indi, de Ligt, Tete, Promes, Aké, Dost, Klaassen, Vilhena, Toornstra, Lens.

Lucembursko: Schon – Chanot, Mahmutović, Malget, Jans (C) – V. Thill, Bensi, Ch. Martins, Rodrigues, S. Thill – Turpel.
Náhradníci: Cabral, Roulez – Bohnert, Hall, Gerson, Veiga, Skenderovic, Delgado, Jänisch, Deville, Ostrowski..
Z posledních jedenácti zápasů Nizozemsko nevyhrálo, deset z nich prohrálo a jednou remizovalo.
V historii se tyto dva týmy střetly celkem sedmnáctkrát. 14 výher Nizozemska a dvě Lucemburska, jednou se týmy rozešly smírně. V těchto zápasech vstřelilo Nizozemsko celkem 62 branek a inkasovalo 14.
Lucembursko je ve skupině A po pěti odehraných zápasech na posledním šestém místě. Jedna remíza a čtyři prohry, tak vypadá celková bilance v kvalifikaci. Na výhru tento tým stále čeká. Skóre má 6:12 a jeden bod.
Nizozemsko je ve skupině A na čtvrtém místě. Z pěti zápasů vyhrálo dvě, dvakrát prohrálo a jednou remizovalo. Skóre má 8:6 a na svém kontě sedm bodů, ztrácí dva body na třetí Bulharsko.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto mezistátním kvalifikačním zápase o MS proti sobě nastoupí Nizozemsko a Lucembursko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.