Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! Domácí výběr si v posledním utkání alespoň trochu napravil chuť, když poráží Chorvatsko 2:0. V druhé půli přidal ještě branku Naismith, který dorazil špatně koplou penaltu Bannana. Hosté svou jedinou velkou šanci promarnili, když samostatný únik neproměnil v 65. minutě Eduardo.
90+3
Posledních cca deset vteřin, dnes už se pravděpodobně nic nestane.
90+3
Skotové již nechtějí půjčit soupeři míč a hrají mezi ním bago. To se pochopitelně líbí tribunám.
90+2
Brown si počínal v souboji s Eduardem nedovoleně, to neuniklo pozornosti sudího.
90
Hlavní rozhodčí dnešního utkání nastaví ještě tři minutky nad rámec hrací doby.
89
Naposledy střídá kouč Skotska, Bannana vystřídal Burke.
86
Na hřišti se již neděje nic moc zajímavého, oba týmy se střídají v držení míče, do šancí se ale nedostávají.
84
Čorluka vyhrál důležitý sprinterský závod s domácím útočníkem a odkopl míč do zámezí.
82
Další změna v dresu Skotska, za velkého potlesku odchází Snodgrass, místo něj si na pár minut zahraje McArthur.
80
Eduardo stál v ofsajdu, což dokazuje i opakovaný záběr. Dobrá práce pomezního rozhodčího.
80
Mandžukiče nahradí na posledních zhruba dvanáct minut Jelavič.
79
Utkání ztratilo druhou brankou náboj, spíše se hraje bez nasazení uprostřed hřiště.
77
Anya, který zařídil pokutový kop odchází ze hřiště, nahradí ho Dorrans.
73
Skotsko právě vstřelilo branku!
Bannan poslal svou penaltu doprava, kde stál Pletikosa a míč vyrazil, bohužel pro Chorvaty jen k STEVENU NAISMITHOVI, který míč uklidil!
72
Penaltu půjde kopat Bannan!
72
Anya si ve vápně dobře pokryl míč před Vidou, který ho fauloval! Skotsko bude kopat pokutový kop!
70
Na Chorvatech je hodně vidět touha po vyrovnání, pro svou obvyklou kombinaci ale nemaj prostor.
68
Už podruhé střídá hostující trenér, trávník opouští Niko Kranjčar, místo něj si zahraje Perišič.
65
Krásná akce Chorvatů na jeden dotek, po které se řítil Eduardo sám na brankáře! Tomu udělal chorvatský útočník kličku, při které si ale míč hodně předkopl a zakončoval tak hodně z úhlu jen do boční sítě!
62
Kranjčarovu střelu zablokovala na roh domácí obrana. Rohový kop ale nebyl v podání Chorvatů nebezpečný.
59
Hosté poprvé střídají, Kaliniče nahradí Eduardo.
59
Tomu se ale Skotsko ubránilo.
59
Srna ale poslal svůj pokus pouze do zdi, je tu tak alespoň roh.
58
Po faulu Naismithe mají hosté slibnou standardku.
57
Míč se dostal na pravou stranu k Srnovi, ten ho z první vracel do vápna, zde ale byla pozorná obrana.
55
Tentokrát se už Morrison žlutému trestu nevyhnul.
54
Ten ale mířil až moc k brance, kde míč vyboxoval Pletikosa do bezpečí.
53
Rohový kop pro Skotsko.
52
Modričův poslal pas na Mandžukiče, ten ho ale špatně zpracoval, hosté budou muset znovu.
49
Do druhé půle zatím vstoupilo aktivněji Skotsko, na šance ale stále čekáme.
47
Míč si na místo prohřešku postavil Bannan, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
46
Hned v úvodu poločasu dostal žlutou kartu Vukojevič za úmyslnou ruku. Dobrá standardní situace pro Skotsko.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Ozval se hvizd, první poločas je u konce. Zatím vidíme poněkud opatrný fotbal, více ze hry měli nejdříve hosté, do vedení se ale paradoxně po dobře zvládnutém brejku dostali domácí. Od té doby se hra vyrovnala a krom tyčky Snodgrasse nepřinesl zápas žádné větší šance. Uvidíme, co přijde v druhém poločase.
45
V první půli nastaví sudí ještě minutku navrch.
44
První poločas se již spíše dohrává, oba celky už se vidí v kabinách.
42
Na pravé straně si míč vyměnili Hutton s Martinem, následný centr ale neznamenal žádné nebezpečí pro Pletikosovu branku.
41
Do vápna domácího celku mířil centr, do kterého se z halfvoleje opřel Mandžukič, branku ale hodně přestřelil. Hostující výběr zatím nemá střelecké štěstí.
39
Vedoucí branka domácí celek dost navnadila a nehrají již tak zataženě, jako dříve.
37
Další brejk domácích končí jen odkopem od branky Pletikosy.
35
Morrison zastavil akci hostí svým faulem hned v zárodku.
33
Hosté zahrávali standardní situaci, po které se k hlavičce dostal Kalinič, mířil ale jen doprostřed branky, kde stál připravený McGregor.
31
A pro hosty mohlo být ještě hůř! Po krásné narážečce trefil z úhlu Snodgrass tyč!
30
Publikum po vstřelené brance ožilo a žene své fotbalisty kupředu.
28
Výborně zvládnutý protiútok domácích! Mulgrew dostal míč do běhu k rohovému praporku, odkud poslal da vápna centr přímo na hlavu ROBERTA SNODGRASSE, který se nemýlil a posílá tak Skotsko do vedení!
25
Hosté začnou svůj postupný útok znovu odzadu. Domácí obrana dnes pracuje velmi dobře.
23
Centr Srny se za přispění obránce dostal až k Manžukičovi, který udělal kličku brankáři, ale v tom okamžitě se vrátil jeden z beků a míč mu ukopl, to byla velká šance!
21
Nakonec se ale prokombinovali až k rohovému praporku, odkud ale poslal Hutton velmi nepřesný centr. U míče znovu hosté.
20
Skotové kombinují na své polovině.
17
Ve středu pole poslal Brown k zemi Modriče. Tentokrát se podle mého mohlo žlutit.
16
S dalším centrem do vápna si poradila zatím pozorná obrana domácích.
13
Na druhé straně se ke střele dostal Brown, tu ale zablokovala obrana, k odraženému míči se však dostal Naismith, jehož rána se mezi tři tyče nevešla.
12
Naismith nachytán v ofsajdové pozici.
12
Velmi pěkný centr mířil do vápna domácích, Kaliničovi chyběl krok, aby na míč dosáhl!
10
Lovren se snažil dlouhou přihrávkou oslovit jednoho z útočníků, míč ale nakonec končí jen v rukavicích McGregora.
8
Hra je zatím hodně rozháraná a na obou stranách je dost nepřesností a zbytečných faulů.
6
Naprosto zbytečným faulem se uprostřed pole prezentoval Mandžukič.
5
V páté minutě tu máme první střelecký pokus, postaral se o něj Strinič, který ale neměl seřízená mířidla a z hranice vápna branku minul.
3
Ve středu hřště přišel faul na Modriče.
2
Hosté začali velmi aktivně a zatlačili Skoty na svou polovinu.
1

Skotsko: McGregor – Hutton, Mulgrew, Martin, Hanley – Bannan, Brown, Morrison, Anya – Naismith, Snodgrass
Náhradníci: Marshall, Gilks, Hammel, Greer, McArthur, Burke, Adam, Dorrans, Boyd, Bryson, Griffiths, McCormack

Chorvatsko: Pletikosa – Strinič, Čorluka, Lovren, Vida – Vukojevič, Modrič, Srna, Kranjčar – Kalinič, Mandžukič
Náhradníci: Vargič, Krešič, Schildenfeld, Maloča, Pivarič, Perišič, Ademi, Jelavič, Olič, Eduardo

Rozhodčí: Ovidiiu Hategan (ROU).
Chorvatsko – Hostům patří druhá pozice díky sedmnácti bodům. I v případě, že by dnes Chorvati neuspěli, postup do Brazílie jim už nemůže utéct díky náskoku pěti bodů před třetím Srbskem. Suverénem skupiny je Belgie, která za celou kvalifikaci ztratila jen dva body. Naposledy se Chorvati představili v Srbsku, kde jen remizovali 1:1. Uvidíme, jak dopadne jejich poslední utkání kvalifikace.
Skotsko – Pro Skoty je kvalifikace velkým fiaskem. Během devíti utkání získali jen osm bodů a patří jim tak předposlední pátá pozice pouze před Makedonií. Postupová matematika mluví jasně, i kdyby dnes domácí zvítězili, do Brazílie se stejně nepodívají, ale mohli by se dostat na třetí příčku před Srbsko. V posledním zápase vydřeli Skotové tři body, za vítězství 2:1 na hřišti Makedonie.
Dobrý večer Vám přeji při sledování posledního kvalifikačního utkání na MS 2014 konaném v Brazílii. V zápase skupiny A se mezi sebou mimo jiné utkání výběry Skotska a Chorvatska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.