Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám pěkný zbytek večera.

Rohové kopy: 2 – 4
Ofsajdy: 1 – 1
Fauly: 16 – 14
Žluté karty: 1 – 2.
Je dobojováno! Portugalci si ve druhé půli v poklidném tempu hlídali svůj tříbrankový náskok, po gólu Ronalda poté v nastavení přidali další dvě branky a nakonec slaví zasloužený zisk tří bodů za vysokou výhru 6:0. Největší měrou se na tom podílel André Silva, který ještě v první půli stihl vstřelit hattrick.
90+3
90+3
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Tohle už je pro Faerské ostrovy hodně kruté. Již šestou gólovou akci opět rozjel Martins, jenž parádní kolmicí do volného prostoru pozval do šance JOÃA CANCELA, který zprava trefil Nielsena, ale od něj putoval míč do branky.
90+1
V samotném závěru tu máme ještě jeden gól v domácí síti. Chvíli po výkopu Patrícia se u vápna ocitl Gelson Martins, jenž tentokrát přihrál ideálně do druhé vlny JOÃO MOUTINHOVI, na jehož pěknou střelu zpoza šestnáctky plachtící Nielsen nedosáhl.
90
Edmundsson roztáhl hru na levou stranu, odkud přilétl centr právě na jeho hlavu, jenomže zakončení z patnácti metrů neletělo na branku.
88
Ronaldo se otočil kolem své osy a krátkým pasem ještě přenechal míč Martinsovi. Ten ale celou akci zakončil přihrávkou na kopačky protihráče.
87
André Gomes si narazil se spoluhráčem, ale střelou z pětadvaceti metrů zakončil vysoko nad.
86
Hallur Hansson po dlouhém sprintu ulehl na trávník a vyčerpán se hodně těžko vracel do hry.
85
Hansson při poklidné kombinaci na útočné polovině pokazil snadnou přihrávku, poté se ale rychle vrátil a zamezil jednomu z Portugalců odcentrovat.
83
Éder ve spolupráci dvou střídajících hráčů sklepával Martinsův centr před sebe, kde už ale nebyl žádný z portugalských fotbalistů.
82
Ronaldo si chtěl prvním dotykem narazit s Antunesem, tomu ale neadresoval přesnou přihrávku a poslal míč do autu.
81
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází João Moutinho.
80
Nově příchozí Éder se hned dral ve vápně za letícím balónem, ten ale netrefil ideálně a neposlal ho do prostoru branky.
79
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Éder.
79
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Brandur Hendriksson, přichází Kaj Leo í Bartalsstovu.
78
Narážečka dvou Portugalců před šestnáctkou kýžené ovoce nepřinesla, zatažení Faeřané odkopli balón do středu hřiště.
76
Domácí vhazovali z blízkosti rohového praporku, míč jim ale utekl do zámezí a dnes nezaměstnaný Patrício vykopává.
75
Uběhlo pár minut a hráč Realu Madrid si opět nepohlídal své postavení za obránci Faerských ostrovů.
72
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Atli Gregersen, přichází Jóhan Troest Davidsen.
71
Ronaldo se ocitl za všemi soupeři, v gólové šanci ho ale zastavil signalizovaný ofsajd.
70
Akce Portugalců pokračovala rohovým kopem v podání Joãa Mária, domácí zadáci se ale ubránili.
69
André Silva byl blízko čtvrté trefě, po přihrávce z pravé strany vypálil placírkou z patnácti metrů, ovšem Nielsen parádním skokem k pravé tyči vyškrábl míč na roh.
68
Obrana Portugalska nyní pustila do předbrankového území hned několik Faeřanů, ti se ale k žádné střele nedostali.
67
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Ricardo Quaresma, přichází Gelson Martins.
66
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Gilli Sørensen, přichází René Joensen.
65
Krásná akce a parádní trefa CRISTIANA RONALDA navyšuje hostující vedení na 4:0! Hráč se sedmičkou na dresu si během pár vteřin několikrát vyměnil míč s Máriem a poté napřáhl ke krásné střele z osmnácti metrů, na kterou si Nielsen sice sáhl, ale rychle letící balón nezastavil.
64
Hendriksson ale trefil pouze hlavu bránícího portugalského reprezentanta a Patrício tak žádnou práci neměl.
63
Sørensenova střela byla sražená na roh, za což si domácí vysloužili potlesk zaplněných ochozů.
62
Gunnar Nielsen lapil centr k vzdálenější tyči do svých rukavic a rychle ukončil snažení Portugalců.
61
Z průběhu druhé půle zatím mají radost asi jenom příznivci bojových sportů, stále sledujeme jeden faul za druhým, což nyní odnesl Ronaldo. Standardní situaci ze strany ale přenechává Máriovi.
60
Hansson se prohnal přes Pepeho, který jej rovněž zastavil za cenu žluté karty a příští zápas Portugalska bude muset sledovat z tribuny.
59
Teď už se pan Mažeika rozhodl ukázat žlutou kartu, a to jmenovitě Gregersenovi, který zcela mimo hru vrazil do Mária.
58
Cristiano Ronaldo byl už asi popáté ostře zastavený, podle rozhodčího ale skluz Nattestada nebyl proti pravidlům.
57
André Gomes pro změnu nedovoleně zastavil Hallura Hanssona, Faerské ostrovy ale u míče vydrželi jen pár vteřin.
56
Na hřišti se trošku přiostřilo, další obětí nedovoleného zákroku se stal Quaresma, jenž se hodně dlouho zvedal zpět na nohy.
55
Cristiano Ronaldo napálil balón z dobrých pětatřiceti metrů, z osy hřiště ale branku znovu vůbec netrefil.
54
André Silva byl při postupu k soupeřově vápnu zezadu podkopnut, Portugalci mají k dispozici přímý kop z poměrně velké dálky.
53
Menší vzrušení na tribunách zapříčinil faul na Hanssona, kterého na kraji hřiště důrazně dohrál João Mário.
51
Tempo hry není bůhvíjaké, což se za tohoto stavu dá očekávat až do závěru zápasu.
50
João Cancelo po domácím vhazování ubránil jednoho ze soupeřů a získal pro Portugalce rozehrávku v podání Patrícia.
49
Portugalci také po změně stran kontrolují hru a drží balón na útočné polovině.
48
João Mário svou přihrávkou do běhu nastartoval Ronalda, který běžel sám na Nielsena, ale ten jeho střelu u pravé tyče vyrazil.
46
Úvodní výkop druhé půle obstarali domácí, kteří nastupují v bílých dresech a modrých trenýrkách. Hosté z Portugalska hrají v červeném.
46
Litevští rozhodčí nenastavili ani minutu a ukončili tak první poločas za stavu 3:0 ve prospěch Portugalska. To si až trochu překvapivě vytvořilo obrovskou převahu a tu korunovalo třemi góly, o které se ve všech případech postaral André Silva.
45
45
Závěr úvodní půle se už jenom dohrává, evropští šampióni drží míč a čekají na začátek poločasové přestávky.
44
O průběhu zápasu jasně vypovídá statistika střel, Portugalci jich vyprodukovali už 14, jejich soupeři zatím ani jendu.
42
Nic nebezpečného z toho sice nebylo, avšak výrazná územní převaha Portugalska nadále pokračuje.
41
Hendriksson zajel do Joãa Mária, hosté mohou odpovědět standardní situací z blízkosti pravé autové čáry.
40
Portugalci čelili standardní situaci, Patrício ale zůstal bez práce a hra se rychle přesunula na opačnou polovinu hřiště.
39
V souboji dvou šestek José Fonte v hlavičkovém souboji fauloval Hanssona a vysloužil si žlutou kartu.
37
A z něj hosté udeřili potřetí! Silva roztáhl hru na pravou stranu, kde zpoza vápna napřáhl Cancelo a Nielsen jeho prudkou ránu vyrazil jen před sebe, kde byl jako první ANDRÉ SILVA a dalším jednoduchým zakončením zkompletoval svůj hattrick!
37
Edmundsson zahrál jen do rukavic Patrícia, jehož spoluhráč byl ještě navíc faulován. Portugalci vyráží do protiakce.
36
Nakonec z toho bylo zakončení, ale to zablokoval Antunes. Rohový kop si tedy vyzkouší i hráči Faerských ostrovů.
35
Gilli Sørensen se poctivě chystá na dlouhé vhazování do pokutového území, kam se nastěhovala většina hráčů na hřišti.
34
Z něj už Portugalci nezahrozili, Pepe v akrobatické pozici nohou nenasměroval balón do prostoru mezi třemi tyčemi.
33
Po přetaženém centru se na levé straně ještě dostal k míči André Gomes, jehož pokus z ostrého úhlu jeden ze soupeřů odrazil na roh.
32
Brandur Hendriksson skončil po souboji na trávníku, podle rozhodčích ale fauloval právě on.
31
Další portugalské snažení zastavil ofsajd.
30
Ronaldo z pravého kraje velké vápna odcentroval přes Davidsena, jeho spoluhráč na malém vápně ale fauloval a rozehrávat tak může Nielsen.
29
Právě na Quaresmův centr si naskakoval Ronaldo, který ale byl zatažený za ruku a nemohl se dostatečně zavěsit do vzduchu a případně zakončit.
28
João Mário centrem k druhé tyči hledal Quaresmu, před kterým ale obránce zahrál na jistotu, když poslal balón na roh.
27
Napadající Bárður Hansen u pomezní čáry fauloval, kolotoč přihrávek v podání portugalských fotbalistů tak moc nenarušil.
26
Hráči v červených dresech se v těchto chvílích nikam neženou, své si už splnili a nyní nemají moc důvodů se bezhlavě tlačit do útoku.
25
André Silva svůj rychlý hattrick zatím nezkompletoval, před domácí brankou měl minimum času na zorientování se a míč se od něj odrazil mimo branku.
24
Hosté zdá se mají utkání pod kontrolou a chvíli po soupeřově rozehrávce už znovu kombinují s balónem na svých kopačkách.
22
Takto si to hosté asi představovali, po dvaceti minutách hry už Portugalci vedou už o dvě branky. Tečovaný přízemní centr od Mária domácí kapitán Gegersen smolně odehrál do svého gólmana. Od něj se míč odrazil přesně na hlavu ANDRÉHO SILVY, který velmi snadno přišel ke svému druhému gólu v utkání.
21
Pepe dobrým zakřižováním zneškodnil protiútok Faerských ostrovů, po němž bude Rui Patrício vykopávat.
20
Míč si samozřejmě připravil Cristiano Ronaldo, jenž zpoza šestnáctky vypálil příliš vysoko a Nielsen mohl zůstat v naprostém klidu.
19
Další zákrok Atliho Gregersena už je následován hvizdem, počínání proti Máriovi bylo posouzeno jako faul a následuje zajímavý přímý kop ve prospěch Portugalska.
17
Ronaldo se vrhl mezi trojici obránců, kteří jej čistým způsobem odzbrojili. Celá situace se opakovala i o pár sekund později,ani po zákroku Gegersena se ale faul nepískal.
16
Ricardo Quaresma zakroutil míč k malému vápnu, kde ale byl dobře postavený Benjaminsen a dostal balón do bezpečí.
15
Po Hansenově špatném odvrácení centru od Pepeho se k míči zadarmo dostal Mário, jehož zakončení ale obránci srazili na rohový kop.
14
Portugalci po první brance opět drží balón a na vlastní polovině se snaží založit nějakou další nebezpečnou akci.
12
Hosté jdou z protiútoku do vedení! Ronaldo ve středu hřiště sklepl míč na Mária, který šťastným odrazem od jednoho z obránců přihrál do běhu ANDRÉHO SILVY, jenž se sice dostal hodně blízko Nielsenovi, ale i tak dokázal šikovně zakončit za jeho záda.
11
Portugalci se snadno ubránili standardní situaci, Carvalho ale trošku zbytečně zakopl míč do autu, a tak následuje pozvolná kombinace Faerských ostrovů.
10
William Carvalho zkusil vystřelit z velké dálky, k radosti zaplněných ochozů ale poslal míč několik metrů mimo domácí branku.
9
Cristiano Ronaldo ani André Gomes se svými pokusy neuspěli, obě zakončení totiž obrana Faerských ostrovů úspěšně zablokovala.
8
Ani ti ale nic kloudného nevymysleli, od Williama Carvalha se míč odrazil do vápna, ale v něm byl pouze strážce domácí branky.
7
Hráči Faerských ostrovů se po levé straně neprosadili a nyní musí čelit útoku Portugalska.
6
João Mário byl uhlídán Hansenem, který nechal projít míč do autu a na řadu tak přijde výkop od branky Gunnara Nielsena.
4
Centr do vápna po přenesení hry nakonec přilétl z levé strany, nicméně Patrício si míč sebral do své náruče.
3
Ve třetí minutě mohou zahrozit domácí, kteří budou zahrávat zajímavou standardní situaci z pravého konce hřiště.
2
Po odmávaném ofsajdu Portugalsku zůstává na hřišti sedět Hallur Hansson, který krátce předtím dostal hodně tvrdý úder balónem do hlavy. Po odkopu Cancela snad ale bude v pořádku.
1
Domácí se s největší portugalskou hvězdou nemažou hned od prvních vteřin, Cristiano Ronaldo byl tvrdě dohrán už po deseti sekundách, což se mu pochopitelně vůbec nelíbilo snažil si vymodlit pro soupeře žlutou kartu.
1

Faerské ostrovy: Nielsen – Hansen, Gregersen (C), Nattestad, V. Davidsen – Vatnhamar, Benjaminsen, Hansson, G. Sørensen – Hendriksson – Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Tór Næs, Bartalsstovu, Justinussen, Vatnsdal, J. Joensen, Frederiksberg, Baldvinsson, J. Troest Davidsen, K. Olsen, Klettskarð.

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Fonte, Pepe, Antunes – Quaresma, A. Gomes, W. Carvalho, Mário – Ronaldo (C), André Silva.
Náhradníci: A. Lopes, Marafona – Alves, Moutinho, Éder, B. Silva, Danilo, Sanches, Pizzi, G. Martins, Semedo.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva).
Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu utkaly zatím jen jednou, a to v rámci přípravného zápasu. Ten se odehrál 20. srpna 2008 a mnohem úspěšnější v něm byli Portugalci, kteří po gólech Carlose Martinse, Bruna Alvése, Naniho, Dudy a Simãa vyhráli 5:0.
Faerské ostrovy

Reprezentanti ze souostroví v severním Atlantickém oceánu si v úvodu kvalifikačních bojů vedou nadmíru dobře. V prvním zápase doma hostili osmifinalistu posledního evropského šampionátu, Maďarsko, proti kterému neinkasovali ani jednou a připsali si bod za remízu 0:0. Před třemi dny se Faerské ostrovy představily v Lotyšsku, ze kterého si zásluhou pevné obrany a gólů Nattestada s Edmundssonem odvezli všechny tři body. Celkově jich tento výběr má už čtyři, což mu stačí na druhé místo, kde jsou dva body za prvním Švýcarskem a bod před Portugalskem.
Portugalsko

Úřadující Mistr Evropy se překvapivě nachází až za svým dnešním soupeřem. To hlavně kvůli otevíracímu zápasu ve Švýcarsku, kde Portugalci bez své největší hvězdy Cristiana Ronalda padli 0:2 i přesto, že celkem vyprodukovali úctyhodných 27 střel. Výběr z Pyrenejského poloostrova si tak v pátek nemohl dovolit zaváhat doma proti Andořře, kterou ale jasně porazili 6:0, když se hned čtyřikrát prosadil již zmíněný Ronaldo. Již tak výrazný výkonnostní rozdíl pak ve druhé půli ještě navýšili dvě hostující vyloučení.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný pondělní večer při sledování textového přenosu z kvalifikačního zápasu na fotbalové Mistrovství světa 2018. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se zaměříme na utkání mezi domácími Faerskými Ostrovy a hosty z Portugalska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.