Rozhodčí Blom ukončil dnešní utkání, ve kterém Gruzie podlehla Irsku 1:2. Hosté šli do vedení už ve 24. minutě, když se přesně trefil McGeady, kterému předložil hezkou přihrávku Walters. Nicméně ve 38. minutě bylo vyrovnáno, protože za domácí se nádherně trefil Okriašvili. Zápas byl celkem vyrovnaný, a tak zvítězil tým, který měl více štěstí. Běžela 90. minuta a McGeady se opět trefil a provedl to opravdu nádherně, díky jeho dnešní druhé trefě Irsko zvítězilo a na své konto si připsalo 3 body. Štěstí tak dnes stálo na straně Irska a Gruzie se nemá za co stydět. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+2
V šanci se ocitl Mčendlidze, ale brankář Forde se překonat nenechal.
90+1
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází David Meyler.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Irsko právě vstřelilo branku!
Fotbalisté v zelených dresech se radují a taky mají proč. V poslední minutě základní hrací doby se k balonu dostal AIDEN MCGEADY, který vyškolil své protihráče a poté se prezentoval úžasnou trefou, proti které byl brankář Kvaškvadze bez šance.
88
Na poslední minuty se na hřiště dostane Mčendlidze a opačným směrem odejde Okriašvili.
88
Irsko podniklo další útočnou akci, ale rozhodčí ji pro ofsajd přerušil, zapomněl se v něm totiž hlavičkující Long.
87
Na útočné polovině fauloval Okriašvili, a tak mu rozhodčí nedovolený zákrok odpískal.
87
K centrovanému míči se dostal Walters, který se prezentoval pouze nepřesnou hlavičkou.
85
V posledních minutách žádné zajímavé šance nepřichází, ale Irsko je mírně aktivnější.
85
Faulem se provinil také Lobžanidze a Irsko opět rozehrává.
83
Na vlastní polovině hřiště byl faulovaný Coleman, a tak budou hosté rozehrávat. Vysokou nohou zahrál Daušvili a za nebezpečnou hru vyfasoval žlutou kartu.
82
Na pravé straně měl balon Long a poté se ho snažil odcentrovat před branku, ale to se mu ani trochu nepodařilo. Rozehrávat bude domácí tým.
80
Kankava se provinil faulem a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Irsko rozehrálo, ale u míče dlouho nevydrželo.
79
Oba celky se snaží vstřelit vedoucí branku, ale to se zatím nedaří, protože vyložená šance nepřichází. Pokud by dnešní zápas skončil remízou, tak by to bylo asi i spravedlivé.
77
Na pravé straně si míč na centr přichystal Long, ale centr se mu vůbec nepodařil a balon hrací plochu opustil.
76
Dvojí střídání v sestavě Irska: odešli Keane a Quinn, místo nich se na hřiště dostali Long a Brady.
76
75
McGeady obehrál své protihráče, navedl si míč na střelu a zpoza vápna zakončil, avšak střela mu příliš nesedla a mezi tři tyče se nevešla. Nicméně tato situace byla velmi zajímavá.
74
Faulovaný byl Quinn a Irsko rychle rozehrálo.
74
Okriašvili odcentroval balon do pokutového území, ale Irsko se bez problémů ubránilo.
73
Nicméně Irsko se před standardní situací ubránilo, avšak odehrálo míč na rohový kop, a tak bude Gruzie zahrávat další standardní situaci.
73
Proti pravidlům se provinil Wilson, který fauloval svého protihráče a Gruzie bude zahrávat volný přímý kop.
72
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
71
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Ward.
70
Gruzie rozehrála, ale Irsko se pozorně brání, a tak se domácí tým vrací až na vlastní polovinu.
70
U míče jsou domácí hráči, kteří mají k dispozici autové vhazování na soupeřově polovině.
68
Targamadze se poprvé ocitl v šanci, ale Forde mu jeho střelu zneškodnil. Kdyby Targamadze byl víc důraznější, asi by měl Forde potíže.
66
Rohový kop zahrávalo Irsko, ale stav skóre se nemění. McGeady poslal před branku zajímavý centr, kde se snažil Kvaškvadze vyboxovat balon do bezpečí, ale to se mu úplně nepodařilo. Nicméně nikdo z hostů se k balonu nedostal a Kvaškvadze znovu nemusel zasahovat.
64
S. Kvěrkvelija nedokázal ubránit svého protihráče, a dal mu tak příležitost ke střele. McGeady si navedl míč na střelu a poté zakončil, avšak brankář Kvaškvadze byl pozorný a nebezpečný pokus zneškodnil.
63
Máme tu avizované střídání: hrací plochu opustil Ananidze, kterého nahradil Targamandze.
61
Gruzie chystá druhou změnu v sestavě, do hry se za chvíli dostane Targamadze.
61
Poslat Irsko do vedení chtěl Keane, který pálil z voleje, ale střela mu ani trochu nesedla.
60
Druhý poločas zatím ničím zajímavý není a hra probíhá převážně mezi pokutovými územími. Doufejme, že oba celky svůj výkon zlepší a zápas bude pohlednější.
57
Standardní situaci si vzal na starost McGeady, který se rozhodl pro střelu, ale té scházela přesnost, a tak se stav skóre nemění. Rozehrávat bude brankář Kvaškvadze.
57
Rozhodčí ještě posouvá zeď.
56
Chubutija se provinil faulem a rozehrávat bude Irsko.
55
Keane se snažil získat balon zpět ve prospěch Irska, ale pomohl si faulem.
54
McGeady odcentroval balon před branku, ale domácí fotbalisté se ubránili a své protihráče ke střele vůbec nepustili.
54
Jeden z domácích obránců si připsal důležitý obranný zákrok, když nebezpečný centr odvrátil na rohový kop.
53
Brankář Forde byl teď velmi pozorný, což bylo jen dobře. Před branku přilétl totiž velmi nebezpečný přízemní centr, ale Forde lapil míč do rukavic.
52
Domácí borci se teď dostali na útočnou polovinu, kde odcentrovali míč před branku, ale soupeř se ubránil. Gruzie dostala výhodu rohového kopu, ke střele se dostal Okriašvili, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem.
51
Hosté se snažili získat výhodu rohového kopu, ale S. Kvěrkvelija si splnil defenzivní činnost na jedničku a míč získal ve prospěch Gruzie.
49
Do vápna teď přilétl zajímavý centr, ale brankář Kvaškvadze byl pozorný a pro míč si vyskočil.
49
Na útočné polovině se s míčem pohybuje Irsko, ale domácí Gruzie se brání velmi pozorně a nerada by inkasovala další gól.
48
Podle sudího si Chubutija pomohl v souboji s protihráčem faulem a udělil mu žlutou kartu.
46
Brankář Loria nemůže pokračovat ve hře, protože si v závěru prvního poločasu ublížil, a tak ho v brance nahradil Kvaškvadze.
46
Míč do druhého poločasu uvedla domácí Gruzie.
46
Rozhodčí Blom ukončil první poločas za stavu 1:1. První branka padla ve 24. minutě a postaral se o ni McGeady, avšak Gruzie se nevzdala a ve 38. minutě vyrovnala na 1:1, o vyrovnávací gól se zasloužil Okriašvili a tato trefa byla opravdu výstavní. V úvodu utkání bylo aktivnější Irsko, které drželo balon na kopačkách, ale pak se síly vyrovnaly a hra byla zajímavější. Doufejme, že poločas druhý bude více ofenzivnější a pohlednější.
45+3
Odkop od branky si vzal na starost jeden z obránců, a tak není jisté, jestli Loria bude ve druhém poločase pokračovat ve hře.
45+3
Po přerušení se pokračuje ve hře.
45+2
Do pokutového území totiž mířil zajímavý balon, proti kterému chtěl Loria zasáhnout, ale srazil se s protihráčem a zranil se.
45+1
Hra je přerušena, protože brankář Loria zůstal po střetu s protihráčem ležet na hrací ploše.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Coleman se prezentoval nebezpečným centrem, ale nakonec tento centr skončil kousek nad brankou.
44
Ananidze chtěl získat balon zpět, ale pomohl si faulem, kterého si sudí všiml.
44
Gruzie je u balonu a pohybuje se s ním v blízkosti středového kruhu. Nicméně Irsko rozehrávku nepříjemně napadá a nyní má míč na kopačkách.
43
Z pravé strany odcentroval Walters balon do vápna, ale brankář Loria byl pozorný a své protihráče ke střele nepustil.
42
Ananidze odcentroval balon do pokutového území, ale hosté se ubránili.
41
Faulem se provinil Wilson a Gruzie bude zahrávat volný přímý kop.
38
Gruzie právě vstřelila branku!
V těžké pozici se ocitl TORNIKE OKRIAŠVILI, kterého bránili hned dva protihráči, ale OKRIAŠVILI se nezalekl, bránící protihráče obehrál a poté se prezentoval výstavní trefou z 30 metrů, která zaplavala přesně do branky. Tento gól byl opravdu uměleckým dílem.
36
Žlutou kartu vyfasoval D. Kvěrkvelija a Walters.
36
36
Rohový kop si vzal na starost Ananidze, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
36
34
Hra je přerušena, protože Kankava si ublížil a zůstává ležet na hrací ploše.
34
Kankava si dovezl balon do velkého vápna, odkud později vystřelil, ale jeho pokus mu brankář Forde vyrazil na rohový kop.
34
Gruzie je u míče a pohybuje se s ním na soupeřově polovině.
32
Sprinterský souboj svedli S. Kvěrkvelija a Keane, avšak jako vítěz vyšel S. Kvěrkvelija, který si defenzivní činnost splnil na jedničku.
31
Volný přímý kop si vzal na starost S. Kvěrkvelija, ale centr se mu nepodařil a balonu se zmocnili hosté.
30
O'Shea se snažil zastavit útočnou akci soupeře, což se sice podařilo, ale bylo to s faulem a Gruzie bude zahrávat volný přímý kop.
29
Irsko ze standardní situace nic nevytěžilo, a tak se stav skóre nemění.
29
Na pravém křídle si dal Coleman míč na pravačku a poté ho odcentroval do pokutového území, ale tam našel pouze protihráče, který odehrál balon na rohový kop.
28
Ve středovém kruhu fauloval Whelan, který zatáhl protihráče za dres.
25
Útočnou akci Irska zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Keane.
24
Hosté podnikli zajímavou útočnou akci a vytěžili z ní maximum. Walters se prezentoval učebnicovou přihrávkou do velkého vápna, kam si doběhl AIDEN MCGEADY, jenž ze své kopačky vyslal přesnou trefu, proti které byl Loria bez šance.
23
Protože střelu tečoval protihráč na rohový kop, tak dostala Gruzie výhodu standardní situace. Nicméně D. Kvěrkvelija mířil nepřesně a domácí tým z rohového kopu nic nevytěžil.
22
Na pravém křídle se uvolnil Gelašvili, který obehrál svého protihráče, dovezl si balon do pokutového území a poté vystřelil. Tato střela byla velmi nebezpečná, ale branku o kousíček minula.
22
Ve vzdušném souboji si faulem pomohl Walters, který poslal svého protihráče k zemi a Gruzie bude rozehrávat.
21
Gruzie získala balon ve svůj prospěch a vyrazila na soupeřovu polovinu. Nicméně domácí fotbalisté Irsko neohrozili, protože se prezentovali pouze nepřesným centrem, který skončil mimo hrací plochu.
21
Máme za sebou 20 minut prvního poločasu a na vyloženou šanci stále čekáme. Irsko drží většinu času balon na svých kopačkách, ale do zakončení se dostat stále nemůže. Oba brankáři jsou bez práce, protože hra probíhá hlavně mezi pokutovými územími.
19
Na levém křídle bojoval o míč McGeady, ale kulatý nesmysl ve svůj prospěch nezískal. Rozehrávat bude domácí Gruzie.
18
Běží nám 18. minuta dnešního utkání a stále čekáme na jakýkoliv střelecký pokus.
15
Coleman znovu fauloval a Gruzie bude opět rozehrávat.
15
O přihrávku za obranu si řekl Keane, ale tato přihrávka byla příliš dlouhá. Navíc Loria byl pozorný, opustil své území a vystartoval za balonem. Gruzie může být ráda, že stav skóre je stále 0:0, protože Loria nedokázal odehrát balon do bezpečí a zahrával si, avšak na poslední chvíli vše zvládl a se štěstím odkopl míč mimo hrací plochu.
14
Jako další fauloval Coleman, a tak Gruzie rychle rozehrála, avšak zklamala ji nepřesná přihrávka a míč se přestěhoval na kopačky Irska.
13
Gruzie se rychle přesunula na útočnou polovinu, kde ve vzdušném souboji fauloval Whelan, a tak budou domácí rozehrávat.
13
Standardní situaci si vzal na starost Quinn, který odcentroval balon ke vzdálenější tyči, ale tam našel pouze připraveného brankáře. Loria ze všech hráčů vyskočil totiž nejvýš a centrovaný míč si stáhl do rukavic.
12
Irsko bude zahrávat volný přímý kop, a tak se musí Gruzie pozorně bránit.
12
Faulovaný byl Walters, proti kterému se provinil Chubutija. Rozhodčí chvíli váhal, ale poté nedovolený zákrok odpískal.
10
U míče jsou fotbalisté v bílých dresech, ale kombinují pouze na vlastní polovině. Teď se sice dostali až na soupeřovu půlku hřiště, ale dlouhý balon O'Shea odhlavičkoval do bezpečí.
9
V úvodních minutách sledujeme velmi opatrné utkání, které probíhá převážně mezi pokutovými územími, a šance tak k vidění nejsou. Aktivnější je Irsko, které drží balon na kopačkách, ale přes bránící se Gruzii se neumí dostat k brance.
8
Coleman nastartoval své rychlé nohy, přešel přes bránícího protihráče a poté přihrál do pokutového území, avšak balonu se zmocnil pouze bránící protihráč.
7
Na pravém křídle si o přihrávku řekl Walters, který chtěl poslat míč před branku, avšak do cesty se mu postavil protihráč a centrovaný balon odvrátil do zámezí.
6
Útočnou akci Gruzie zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém se zapomněl Gelašvili.
5
Přihrávku do pokutového území obdržel Keane, ale zodpovědně k němu přistoupil S. Kvěrkvelija a nic mu nedovolil.
4
Faulovaný byl Quinn, proti kterému se provinil Daušvili a rozehrávat bude Irsko.
4
Daušvili obdržel na pravém křídle přihrávku a poté odcentroval balon do pokutového území, ale tam byl pouze připravený Forde.
3
Gruzie se přesunula na soupeřovu polovinu a hledá si cestičku k brance, ale Irsko se brání pozorně.
2
Irsko opět získalo balon na své kopačky, ale pak přišla nepřesnost a míče se zmocnili domácí hráči.
1
Standardní situaci si vzal na starost McGeady, který odcentroval balon do velkého vápna, ale jeho spoluhráč se ke střele nedostal.
1
Na pravém křídle nastartoval své rychlé nohy Walters, který obdržel přihrávku do běhu a poté odcentroval balon před branku. Nicméně tam našel pouze bránícího protihráče, který ke střele nikoho nepustil a míč odehrál na rohový kop.
1
To Irsko dnes hraje v zelených kompletech.
1
Gruzie oblékla bílé dresy a červené trenýrky.
1
-3
Stadionem zní státní hymny obou zemí.
-6
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.

Gruzie: Loria – Lobžanidze, S. Kvěrkvelija, Chubutija, D. Kvěrkvelija – Daušvili, Kašia, Kankava (C) – Okriašvili, Ananidze – Gelašvili.
Náhradníci: Kvaškvadze, Migineišvili – Grigalava, Rechviašvili, Kazajšvili, Kobachidze, Jebralidze, Dzaria, Chmaladze, Targamadze, Dolidze, Mčedlidze.

Irsko: Forde – Coleman, O´Shea, Wilson, Ward – Whelan, McCarthy, Quinn – Walters, McGeady – Keane (C).
Náhradníci: Given, Elliot – Pearce, Keogh, Gibson, Meyler, Hoolahan, Pilkington, Long, Brady, Doyle, Murphy.

Rozhodčí: Blom – Langkamp, van de Ven.
Na Euro postupují z každé skupiny 2 nejlepší týmy automaticky, pak je ještě celková tabulka třetích týmů, odkud z 1. místa postupuje tým automaticky a dalších devět celků sehraje baráž.
Irsko sehrálo taktéž 3. září 2014 přípravné utkání před kvalifikací, ale vedlo si lépe a svého soupeře porazilo 2:0. Do Dublinu zavítal Oman, který utrpěl porážku 2:0, o góly se postarali Doyle a Pearce. Do dnešního zápasu se určitě Irsku bude vstupovat lépe, protože na tom bude se sebevědomím lépe.
Gruzie sehrála 3. září 2014 přátelské utkání se Spojenými arabskými emiráty, ale vítězství se nedočkala, protože v 74. minutě se trefil Habib Fardan Abdualla, díky kterému Spojené arabské emiráty zvítězily. Gruzie tak v generálce neuspěla.
Ani jeden tým si nezahrál na Mistrovství světa ve fotbale, které letos pořádala Brazílie, a tak určitě oba celky mají velkou motivaci se dostat na Mistrovství Evropy, které se v roce 2016 uskuteční ve Francii a poprvé v historii se jej zúčastní 24 týmů.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Kevin Blom, na čarách mu budou asistovat Patrick Langkamp a Rob van de Ven. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Charles Schaap. Dále tu máme brankové rozhodčí, kterými jsou Danny Makkelie a Richard Liesveld. Všichni pánové jsou z Holandska.
Polsko, Německo, Skotsko a Gibraltar, to jsou další čtyři týmy, které také figurují ve skupině D.
Příjemný nedělní podvečer, dnes máme na programu kvalifikační utkání na Mistrovství Evropy, které bude v roce 2016 pořádat Francie. Dnes na sebe mimo jiné narazí i Gruzie a Irsko, tyto týmy bojují ve skupině D. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.