Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Makedonie - 24. března 2019   20:45

Slovinsko
Slovinsko
34' Zajc (Šporar)
1:1
(1:0)
Makedonie
Makedonie
47' E. Bardhi
Slovinsko
Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Jokić (C) – Zajc (90. Zahovič), Krhin, Kurtić – Iličić, Šporar (71. Berić), Verbič (84. Črnigoj).
Estrada Fernandez – J. Rodriguez, Sobrino (vš. ESP)
Stadion Stožice, Ljubljaň, Slovinsko
Makedonie
Dimitrievski – Bejtullai, Velkovski, Musliu, Alioski (90+3. Ristevski) – Ristovski, E. Bardhi, Nikolov, Elmaz – Panděv (C) (76. Trajkovski), Nestorovski (88. Markoski).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:20.
Utkání končí remízou 1:1, což je bodová ztráta pro domácí. Ti v prvním kvalifikačním duelu vybojovali bod za remízu v Izraeli, ale dnes dva body ztratili. Naproti tomu Makedonci se po heroickém výkonu radují z nesmírně cenného bodu, čímž jen podtrhují výtečný vstup do nového kvalifikačního cyklu – po výhře 3:1 nad Lotyšskem přichází remíza 1:1 ve Slovinsku.
90+4'
Zákroky brankáře Slovinska Jana Oblaka – 1.
Zákroky brankáře Makedonie Stole Dimitrievskiho – 5.
90+4'
Volný kop pro domácí, ti rozehrají z pravé strany, na polovině soupeře.
90+3'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Kire Ristevski.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Luka Zahovič.
90'
Slovinci vybojovali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
88'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Kire Markoski.
88'
Enis Bardhi (Makedonie) to zkusil přímo na branku, kterou ale vysoko přestřelil.
87'
Petar Stojanović (Slovinsko) fauluje v blízkosti vlastního vápna, když zezadu skluzem podrazil Bardhiho, velmi zajímavá standardka pro hostující tým.
86'
Stole Dimitrievski (Makedonie) má opět míč ve své náruči, gólman hostujícího mužstva samozřejmě nespěchá s rozehrávkou.
85'
Poslední pětiminutovka v řádné hrací době, vzhledem k množství přerušení je ale jisté, že se bude ještě nastavovat, klidně další pětiminutovka.
84'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Domen Črnigoj.
83'
Robert Berić (Slovinsko) dal o sobě vědět, po centru z levé strany se dostal mezi dvěma obránci k hlavičce, ale Stole Dimitrievski chytá.
82'
Slovinci se drží na polovině soupeře, domácí se snaží nějakým způsobem projít k vápnu Makedonců, což se ale nevede.
81'
Visar Musliu (Makedonie) končí znovu na trávníku, pro tohoto obránce je to dnes velmi těžký zápas.
80'
Poslední desetiminutovka tohoto zápasu, snaha domácích je sice patrná, ale zatím naprosto marná... Slovincům se vůbec nedaří.
79'
A když už zkusili zaútočit hosté, končí vše špatnou přihrávkou na levé křídlo, kdy míč zamířil pouze do autu.
78'
Míč stále na kopačkách domácích, hraje se ale pouze ve středu hřiště.
77'
Slovinci jdou dopředu, ale je to hodně pomalá kombinace, domácí těžko kombinují.
76'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Aleksandar Trajkovski.
75'
Mezitím se chystá do hry Aleksandar Trajkovski (Makedonie).
74'
Visar Musliu (Makedonie) padá na trávník a bude se muset ošetřovat.
73'
Josip Iličić (Slovinsko) ale trefuje pouze bránícího hráče ve zdi, takže ani z této standardky nic nebude, z pohledu domácích.
72'
Zajímavá standardka pro Slovinsko, ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů rozehraje Josip Iličić.
71'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Robert Berić.
71'
Domácí připravují střídání, uvidíme, kdo přijde na posledních zhruba dvacet minut na hřiště.
70'
Je tu poslední dvacetiminutovka tohoto zápasu, stav stále nerozhodný, domácí budou chtít vyhrát, k tomu ale potřebují skórovat.
69'
Makedonie se zkouší udržet na polovině soupeře, to se ale nedaří, hrají domácí.
67'
Statistika držení míče – 55% : 45%.
66'
Po volném kopu Makedonců je odpískáno hraní rukou útočícího Alioskiho, takže míč získávají domácí.
65'
Aljaž Struna (Slovinsko) v souboji s veteránem Panděvem, kterého přistrčil, Goran končí na trávníku.
64'
Josip Iličić (Slovinsko) rozehrál z pravé strany, poslal centr do vápna, kde se ale prosazují obránci Makedonie.
63'
Slovinsko bude rozehrávat volný kop na útočné polovině.
61'
O převaze Slovinců svědčí i celkový počet střel – 9:4, na to se ale nehraje, na góly je to 1:1.
60'
Hodina hry za námi, stav je nerozhodný, díky vyrovnávacímu gólu hostů hra dostala spád a potřebné tempo.
59'
Ezgjan Alioski (Makedonie) nedosáhl na pas z levé strany, uvnitř vápna Slovinců, výkop Jana Oblaka od domácí branky.
58'
Makedonci kombinují na polovině domácího mužstva, ale Slovinci se dokázali ubránit.
56'
Žlutou kartu dostává Bojan Jokić (Slovinsko).
56'
Domácí rozehráli roh z levé strany, ale hodně nepovedeně...
55'
Volný kop Makedonců nedopadl vůbec dobře, byla z toho obrovská šance Zajce, který hlavičkoval do prázdné branky, ale díky zákroku bránícího Bejtullaiho skončil míč nad brankou!
54'
Slovinci to zkusili po pravé straně, kudy jdou jejich akce zcela výjimečně, ale nevedlo to vůbec k ničemu.
52'
Bránící Egzon Bejtullai (Makedonie) raději poslal míč do autu, domácí vhazují z levé strany.
51'
Makedonci se snaží udržet na míči, u pokutového území soupeře, to se ale nepodařilo.
50'
První pětiminutovka nijak nevybočuje z předchozího průběhu, hraje se stále vyrovnaný fotbal, s výjimkou toho, že se gólově konečně prosadili i hosté.
49'
Makedonské vlajky v hledišti nyní vlají, hosté slaví vyrovnávací gól, zápas by mohl dostat další náboj.
47'
Makedonie právě vstřelila branku!
Ezgjan Alioski (Makedonie) poslal přihrávku z levé strany do vápna, tam míč sice obránce Slovinska přizvedl, ale i tak se dostal k ENISI BARDHIOVI, který střelou z voleje, k tyči, nedal Oblakovi šanci.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Celkem hodně nezáživná první půle je minulostí. Slovinci se dokázali dostat do vedení zásluhou přesně hlavičky Zajce, který tak zužitkoval centr Šporara. Jinak sledujeme spíše urputnou bitvu, plnou chyb a nesprávných řešení.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Makedonci zkusili rychle zaútočit, ale jejich akce končí ještě před půlící čárou.
42'
Petar Stojanović (Slovinsko) končí na trávníku, u vlastní šestnáctky, po souboji s Alioskim, který ho zřejmě kopl ve výskoku do hrudníku.
41'
Miha Zajc (Slovinsko) jakoby si nevěděl rady v pokutovém území soupeře, váhal se střelou...
40'
Poslední pětiminutovka první půle, míč míří k Oblakovi, který rozehrává na pravou stranu.
38'
Hosté se ubránili pouze za cenu faulu, Jasmin Kurtić (Slovinsko) rozehrává.
37'
Makedonci útočí po levé straně, míč se dostává do vápna Slovinců, kde vystřelil Goran Panděv, jenže ten přestřeluje.
36'
Dalším špatným nákopem ale Makedonci pouze odevzdávají míč soupeři, jmenovitě Oblakovi.
35'
Velezkušený Goran Panděv (Makedonie) rozehrává ve středovém kruhu, hosté musí nyní zabojovat a pokusit se o vyrovnání.
34'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Andraž Šporar (Slovinsko) ukázkově odcentroval z pravé strany, po rychlém protiútoku, ve vápně si centr našel MIHA ZAJC, který hlavou poslal míč do branky.
34'
Autové vhazování domácích, z levé strany, na vlastní polovině.
32'
Nepřesný pas hostů do vápna Slovinců, kteří se dokázali dostat k míči.
31'
Je za námi první půl hodina hry, která zatím gól nenabídla. Je to spíše nervózní taktická bitva, než kdovíjaká fotbalová podívaná.
29'
Statistika držení míče – 57% : 43%.
27'
Jan Oblak (Slovinsko) se po rohovém kopu soupeře poroučí na trávník, po jednom ze soubojů, kde ho zřejmě Ezgjan Alioski udeřil loktem do břicha.
26'
Rohový kop Makedonie, hosté budou rozehrávat z levé strany.
25'
Slovinci ale místo dopředu kombinují na svou polovinu...
24'
Dlouhý výkop Stole Dimitrievskiho (Makedonie), míč ale končí na kopačkách domácích.
22'
Hraje se ve středu hřiště, tak, jako zatím většinu času prvního poločasu.
20'
Tak emoce nám trochu na hřišti planou, důsledkem toho je i větší množství karetních trestů poté, co se hráči do sebe několikrát pustili doslova jako kohouti.
19'
Žlutou kartu dostává Josip Iličić (Slovinsko).
19'
Žlutou kartu dostává Boban Nikolov (Makedonie).
18'
Žlutou kartu dostává Visar Musliu (Makedonie).
17'
Makedonci na polovině soupeře, vidíme neúspěšný centr z levé strany, míč končí v autu.
16'
Enis Bardhi (Makedonie) neuspěl na levém křídle, míč skončil v autu, domácí mohou vhazovat.
15'
Centr z levé strany míří do vápna Makedonie, Stole Dimitrievski sbírá míč a bude rozehrávat.
14'
Žlutou kartu dostává Egzon Bejtullai (Makedonie).
14'
Žlutou kartu dostává Ilja Nestorovski (Makedonie).
14'
Petar Stojanović (Slovinsko) neuspěl v souboji ve vápně Makedonie.
13'
Slovinci kombinují u půlící čáry, vypadá to, že domácí převzali aktivitu.
12'
Stole Dimitrievski (Makedonie) má míč ve své moci, to znamená jediné – Slovinci se nedokázali z rohového kopu prosadit.
11'
Druhý roh pro domácí, tentokrát budou Slovinci rozehrávat z pravé strany.
10'
První desetiminutovka nabídla vyrovnanou hru, ani jeden z týmů nemá převahu, přesto si již Slovinci dokázali vytvořit zajímavou šanci.
9'
Josip Iličić (Slovinsko) rozehrál z levé strany, ale domácí rychle míč ztrácejí.
8'
Jan Oblak (Slovinsko) rozehrává od své branky a pozor, hned je z toho první gólová šance zápasu, kdy se Andraž Šporar dostal ke střele z levé strany, ale Stole Dimitrievski (Makedonie) ho parádně vychytal.
7'
Enis Bardhi (Makedonie) rozehrál, jeho centr míří do vápna, kde si míč stahuje ze vzduchu Jan Oblak.
6'
Volný kop pro Makedonii, na polovině soupeře, je to na centr do vápna.
5'
Slovinci se drží u půlící čáry, zatím se nedostali do blízkosti šestnáctky soupeře.
3'
Ezgjan Alioski (Makedonie) rozehrál, tentýž hráč je ale následně v ofsajdu, takže míč získávají domácí.
2'
Hned v úvodu zápasu vybojovali hosté roh, který Ezgjan Alioski rozehraje z levé strany.
1'

Slovinsko: Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Jokić (C) – Zajc, Krhin, Kurtić – Iličić, Šporar, Verbič.
Náhradníci: Belec, Sorčan – Andraž Struna, Balkovec, Blažič, Zahovič, Bohar, Črnigoj, Bijol, Berić, Stankovič, Mitrović.

Makedonie: Dimitrievski – Bejtullai, Velkovski, Musliu, Alioski – Ristovski, E. Bardhi, Nikolov, Elmaz – Panděv (C), Nestorovski.
Náhradníci: Iliev, Šiškovski – Toševski, Ristevski, Zajkov, Trajkovski, Čurlinov, Markoski, Velkoski.

Rozhodčí: Estrada Fernandez – J. Rodriguez, Sobrino (vš. ESP).
Půjde o souboj skupiny G, v němž se oba týmy představí již podruhé v tomto kvalifikačním cyklu. Lepší vstup do kvalifikace má Makedonie, která na úvod porazila Lotyšsko jasně 3:1. Naproti tomu Slovinci uhráli cennou remízu 1:1 na hřišti nevyzpytatelného Izraelu.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání kvalifikace na EURO 2020, v němž SLOVINSKO přivítá na svém stadionu MAKEDONII.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.