Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Island - 15. listopadu 2018   20:45

Belgie
Belgie
65' Batshuayi (Meunier) • 81' Batshuayi
2:0
(0:0)
Island
Island
Belgie
Courtois – Alderweireld, Kompany (84. Denayer), Boyata – Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard – D. Mertens (75. Januzaj), Batshuayi, E. Hazard (C) (75. Vanaken).
Casteels, Mignolet – Castagne, Denayer, Dendoncker, Chadli, Vanaken, Praet, Kabasele, Mechele, Januzaj.
Grinfield – Shimon, Hassan (všichni Israel)
King Baudouin Stadium - Brussels
Island
Halldórsson – Ingason, Fjóluson, Árnason, Magnússon – Sigurdsson (64. Sigthórsson), Pálsson, Gunnarsson (C), A. Skúlason – A. Gudmundsson (87. Thorsteinsson) – Traustason.
Kristinsson, Rúnarsson – Sävarsson, Hermannsson, Thorarinsson, Sigthórsson, Fridjónsson, E. Jónsson, Gíslason, Thorsteinsson, A. Bjarnason.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Aktuální tabulka Ligy A – skupiny 2:

1. Belgie – 3 zápasy – 9 bodů.

2. Švýcarsko – 3 zápasy – 6 bodů.
3. Island – 4 zápasy – 0 bodů.

O postupujícím z této skupiny rozhodne poslední utkání, které sehraje Belgie ve Švýcarsku 18.11.2018!

Fauly: 11:6.
Belgie bere z dnešního utkání proti Islandu zasloužené tři body za vítězství 2:0 a i po jedenácté v řadě poráží tohoto soupeře. Favorit zápasu však dobýval obranu Islandu do 65. minuty, když se konečně prosadil Michy Batshuayi. Stejný hráč navýšil také vedení v 81. minutě, stal se tak dvou gólovým střelcem a plně dnes zastoupil zraněného Romera Lukaka.
90+3'
90+3'
Ještě jednu akci nechal sudí zakončit Island, ale pokus Arnora Traustasona skončil vysoko nad brankou.
90+2'
Sverrir Ingason si pohlídal akci Belgie na pravé straně a hosté budou vhazovat.
90+1'
V první minutě nastavení zahrávala Belgie rohový kop, pro který si vyběhl Hannes Halldórsson a vyboxoval jej z vápna Islandu.
90+1'
Hlavní sudí dnešního utkání Grinfield nastavuje utkání o 3 minuty.
90'
Arnor Traustason zakončoval za šestnáctkou odražený rohový kop,nicméně mířil vysoko nad branku.
87'
Sverrir Ingason teď obdržel úder loktem, píská se faul a hostující hráč je vykázán za postranní lajnu na ošetření.
87'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Jón Dagur Thorsteinsson.
86'
Pohodová kombinace Belgie na útočné polovině, už to nebude ze strany Belgie žádný kvapík, to tedy ne.
84'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Vincent Kompany, přichází Jason Denayer.
83'
Nepovedený centr z pravé strany poslal Thomas Meunier a míč skončil v zámezí. Vhazovat bude Island.
81'
Belgie právě vstřelila branku!
Podruhé se míč třepe v síti Islandu! Tato branka jde na vrub brankáře Halldórsona, který neudržel střelu Hanse Vanakena a míč dorazil pohodlně do sítě, dnes dvou gólový střelec MICHY BATSHUAYI – 2:0!
79'
Útočným faulem se provinil Kolbeinn Sigthórsson proti Toby Alderweireldovi.
78'
Island byl blízko vyrovnání! Z čistého nebe přišel hodně nebezpečný brejk, který po přistrčení Arnora Traustasona zakončoval sám před Courtoisem Albert Gudmundsson, mezeru v postoji belgického brankáře však nenašel
77'
Asistent na lajně signalizoval ofsajd Islandu a hlavní sudí jej odpískal.
75'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Hans Vanaken.
75'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Adnan Januzaj.
74'
Ostrovanům dochází viditelně síly a je jen otázkou času, kdy se belgické království prosadí podruhé.
73'
Po rohovém kopu střílel Thomas Meunier pouze do obránce Islandu.
73'
Sražený centr Driese Mertense znamená další rohový kop pro Belgii.
71'
Eden Hazard našel pěkným obloučkem na opačné straně velkého vápna Thomase Meuniera, který svou ranou protáhl Hannese Halldórssona. Obrana Islandu už nepůsobí tak neprostupně, jako tomu bylo v prvních zhruba šedesáti minutách.
70'
Aron Gunnarsson na poslední chvíli vložil kopačku do kombinace bratří Hazardů.
67'
Toby Alderweireld není rozený střelec a to se teď potvrdilo. Jeho tvrdá rána z velké dálky skončila vysoko nad brankou Islandu.
67'
Následný volný přímý kop z kopačky Ari Skúlasona odvracel hlavou Thomas Meunier.
66'
Dedryck Boyata (Belgie) se provinil nějakých 25 metrů od branky a hlavní sudí mu to sečetl a výsledkem je žlutá karta.
65'
Belgie konečně prorazila obranný val Islandu a jde do vedení! Eden Hazard poslal zásadní přihrávku za obranu na Thomase Meuniera, jenž poté vybídl přihrávkou do prázdné branky MICHY BATSHUAYIE, který nemohl minout – 1:0! Asistence: Thomas Meunier.
64'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnór Sigurdsson, přichází Kolbeinn Sigthórsson.
63'
Asi největší šance Belgie! Dries Mertens zakroutil volný přímý kop po zemi do levé tyče Islandské branky!
62'
Na druhé straně jsme viděli také nedovolený zákrok. Faulován byl Dries Mertens, a to přesně na rohu velkého vápna, tudíž slušná možnost pro Belgii ohrozit branku Islandu.
61'
Hördur Magnússon zkusil přímou střelu, ta však doputovala až na tribunu místního stadionu, a to je nutno říct, že obsahem stadionu je i atletická dráha.
61'
Na opačné straně hrací plochy fauloval skluzem Dedryck Boyata, když se provinil proti Albertu Gudmundssona. Island bude rozehrávat volný přímý kop z nějakých třiceti metrů.
60'
Tentokrát z pravé strany, Dries Mertens hledal Michy Batshuayie, ten však míč pouze přizvedl a míč se nakonec odrazil od Thorgana Hazarda do zámezí.
59'
Jón Fjóluson posílá další míč z vápna Islandu. Centroval Eden Hazard, kdo jiný.
58'
Hannes Halldórsson vyboxoval centr Driese Mertense pouze na Edena Hazarda, ten si však nedokázal míč připravit ke koncovce.
56'
Michy Batshuayi si míč předkopl až příliš od své kopačky a míč skončil za brankovou lajnou. Vykopávat od své branky bude Hannes Halldórsson. Příliš se toho oproti prvnímu poločasu nezměnilo a my stále čekáme, nejen na branky, ale také na vyložené šance.
55'
Pravačkou míč kroutil před branku Belgie Albert Gudmundsson, nicméně ve vzduchu kraloval brankář Realu Madrid Thibaut Courtois.
55'
Dries Mertens fauloval Arnóra Sigurdssona a Island bude rozehrávat z levé strany volný přímý kop.
54'
A Vincent Kompany teď musel předvést i své obranné schopnosti a právě on byl ta poslední instance při akci Alberta Gudmundssona, který hledal před brankou Arnora Traustasona.
53'
Vincent Kompany (Belgie) zahrál loktem v souboji s Arnórem Sigurdssonem a vidí žlutou kartu.
53'
Nějaké zdravotní potíže teď řešil kapitán Islandu Aron Gunnarsson. To by byla velká ztráta pro hosty, nicméně zatím se kapitán hostů vrací na trávník.
52'
Na druhé straně se prezentoval zhruba stejně nepřesnou ranou Youri Tielemans. Odkopávat od své branky bude Hannes Halldórsson.
50'
A Ostrované se dokonce dostali ke střelecké pokusu. Ari Skúlason napřáhl z nějakých 25 ti metrů, ale branku Belgie vysoko přestřelil.
49'
Island eliminuje tlak Belgie dlouhou kombinací s míčem na kopačkách.
48'
Eden Hazard cvičil s obranou Islandu, nicméně jeho bomba skončila pouze na obránci Victoru Pálssonovi. Belgie však vstoupila do druhé poločasu s velkou aktivitou.
47'
Aron Gunnarsson si tělem odstavil ve vápně Edena Hazarda a domácí publikum si přálo pokutový kop. Zůstalo však pouze u přání, tady se rozhodně penalta kopat nemohla.
46'
Arnor Traustason zahájili rozehrávkou druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50 .
Hlavní sudí Grinfield nenastavil první poločas ani o vteřinu. Je pravda že nebylo proč. Obrázek hry byl po celý poločas stejný. Belgie dobývala branku Islandu, ale na větší šanci a případně branku si musíme počkat do poločasu druhého. Stav po 1. poločase je 0:0.
45'
45'
Nakonec se z ničeho nic dostával do brejku Albert Gudmundsson, ale byl mu odmáván ofsajd, a tak ani Island nezměnil bezbrankové skóre.
43'
Dobývaní islandské branky pokračuje, Thomas Meunier se neprosadil mezi trojicí obránců.
41'
Nakonec to byl záložník Chelsea Eden Hazard, ale ten svou střelu poslal pouze do islandské zdi.
41'
Eden Hazard nebo Dries Mertens? To je otáka, kdo si vezme na starost exekuci volného přímého kopu.
40'
Aron Gunnarsson si podržel na hranici šestnáctky Edena Hazarda a tohle je více než slibný přímý volný kop pro Belgii!
40'
Island podržel delší dobu míč na svých kopačkách, vše poté zakončil nepřesnou přihrávkou Victor Pálsson a hrát budou znovu Belgičané.
38'
Rohový kop si sám rozehrál záložník Neapole Dries Mertens, obrana Islandu si poradila a odhlavičkovala míč do bezpečí.
37'
Tlak Belgie začíná být silnější a silnější. Dries Mertens poslal centr do obránce a Belgie bude zahrávat další rohový kop.
36'
Opět si chtěl Eden Hazard narazit s Michy Batshuayiem, ale obrana Isladnu tentokrát reagovala dobře a nebezpečí odklidila.
35'
Teď jsme viděl konečně náznak belgické šance. Eden Hazard si narazil s Michy Batshuayiem, ale pravačkou zamířil pouze do náruče připraveného Hannese Halldórssona, který se položil na trávník a s klidem lehkou střelu kryl.
33'
Thomas Meunier poslal další centr do vápna Isladnu, tam si však poradil Arnor Traustason, který míč prsy posunul do rukavic Halldórsona.
32'
Následný volný přímý kop rozehrával Dries Mertens, jehož centr skončil až za brankovou lajnu. Hannes Halldórsson bude vykopávat od své branky.
31'
Albert Gudmundsson (Island) přišlápl v souboji Youri Tielemanse a vidí první žlutou kartu v utkání.
31'
I s dalším centrem si obrana Islandu poradila. Kári Árnason byl první u míče a poslal jej zpět na belgické kopačky.
30'
Přenesení Arona Gunnarssona na levou stranu nebylo vůbec dobré a míč skončil v zámezí. Vhazovat budou Červení Ďáblové.
28'
Michy Batshuayi se sice dostal do zakončení, ale byl mu nakonec odpískán útočný faul proti Kári Árnasonovi.
28'
Centr Edena Hazarda poslal z vápna Ostrovanů Victor Pálsson.
27'
Nedorozumění bratří Hazardových u levé postranní lajny a míč končí v zámezí. Zatím stále čekáme, kdy to Belgie rozbalí, nicméně Island braní s kompletní jedenáctkou za míčem.
25'
Thomas Meunier si dělal prostor loktem před Arnorem Traustasonem a toho si všiml hlavní sudí, jenž hru přerušil.
24'
Aron Gunnarsson našel krásným a dlouhým centrem na levé straně Arnora Traustasona, prohodil míč housličkami obránci, ale střela mu vůbec nesedla a Thibaut Courtois si dokonce pro míč musel vyběhnout ze své branky.
23'
Eden Hazard si klasicky naváděl míč z levé strany na svou pravou nohu, do střely mu však vložil kopačku Victor Pálsson a zablokoval jeho pokus.
22'
Nepřesná kombinace Belgie na pravé straně přisoudila míč Islandu, který bude vhazovat.
20'
Albert Gudmundsson chtěl kombinovat s Arnorem Traustasonem, ale do jejich kombinace se vložil Vincent Kompany.
17'
První šance Belgie v utkání! Dries Mertens našel na první tyči Michy Batshuayie, ten si míč zpracoval a jeho pokus se lehce otřel o levou tyč Halldórssonovi branky!
16'
Dedryck Boyata se provinil „šlapákem“ proti Alberte Gudmundssonovi a hlavní sudí tento souboj posoudil jako nepovolený. Hrát bude Island.
15'
Eden Hazard hledal za obranou svého bratra Thorgana Hazarda, opět opět vstoupil do kombinace obránce Sverrir Ingason.
14'
Thorgan Hazard poslal do vápna vysoký centr, a tak si sním bez větších problémů poradil Sverrir Ingason, který jej odhlavičkoval z vápna Islandu.
13'
Pověstný dlouhý aut z rukou Arona Gunnarssona prodloužil Jón Fjóluson pouze do rukavic Thibauta Courtoise.
12'
Dries Mertens poslal přízemní centr na první tyč, kde byl Michy Batshuayi, z těžké pozice míč poslal daleko od branky Islandu.
11'
Dries Mertens stihl míč na hrací ploše za pět dvanáct a ve skluzu poslal velmi jednoduchý míč do vápna Islandu.
10'
Michy Batshuayi přistrčil míč ve vápně Edenu Hazardovi, tomu však odskočil od kopačky až za brankovou lajnu. Odkopávat od své branky bude Hannes Halldórsson.
8'
Snad poprvé v dnešním utkání podržel míč chvilku na kopačkách také Island, ale na hrotu si poradil s Alberrtem Gudmundssonem Vincent Kompany.
7'
Centr od rohového praporku poslal před branku Dries Mertens a odražený míč za velkým vápnem se snažil poslat na branku Thomas Meunier, míč byl však zastaven kopačkou kapitána Islandu Arona Gunnarssona.
6'
Kári Árnason odvracel nebezpečný centr Edena Hazarda před Michy Batshuayiem na druhý rohový kop Belgie.
5'
Vincent Kompany ukončil čekání na to co se udá, ale jeho dlouhý míč skončil až u brankáře Hannese Halldórssona.
5'
Belgičané zatím nepůjčují vůbec Islanďanům míč a opět míč putuje v obranných řadách domácího celku.
3'
Červení Ďáblové rozehráli rohový kop zásluhou Edena Hazarda na krátko, ale pokus o střelu z kopačky Thorgane Hazarda skončila na obraně ostrovního celku.
2'
První rohový kop pro Belgii. Centr Thorgane Hazarda odvrátil Kári Árnason.
1'
Belgie začala poklidnou rozehrávkou a míč si osahala de facto celá obranná řada.
1'
Michy Batshuayi zahájil dnešní utkání rozehrávku ze středového kruhu.
1'
Teď již hymny obou zúčastněných zemí.
Axel Witsel je před hymnami ještě oceněn, jelikož dnes hraje sté utkání v národním dresu Belgie!
Oba týmy vstoupily na dobře připravený trávník stadionu King Baudouin v Brusselu.
Belgii dnes chybí očekávaný hrot Romelu Lukaku, a to díky svalovému zranění.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Boyata – Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard – D. Mertens, Batshuayi, E. Hazard (C).
Náhradníci: Casteels, Mignolet – Castagne, Denayer, Dendoncker, Chadli, Vanaken, Praet, Kabasele, Mechele.

Island: Halldórsson – Ingason, Fjóluson, Árnason, Magnússon – Sigurdsson, Pálsson, Gunnarsson (C), A. Skúlason – A. Gudmundsson – Traustason.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Sävarsson, Hermannsson, Thorarinsson, Sigthórsson, Fridjónsson, E. Jónsson, Gíslason.

Rozhodčí: Grinfield – Shimon, Hassan (všichni Israel).
První vzájemný zápas ze září 2018:

Island – Belgie 0:3 (0:2).
Branky: 29. Hazard, 31. a 81 Lukaku.
Střely na branku: 1 – 4, Střely celkem: 4 – 21, Držení míče: 30% – 70%.
Island

Ostrované mají za sebou v Lize národů již zápasy tři a k jejich nespokojenosti všechny tři prohráli (Švýcarsko 0:6 a 1:2, Belgie 0:3). Islanďané jsou tak odsouzeni k sestupu do Ligy B.
Jediným střelcem Islandu v dosavadních třech zápasech je kanonýr Augsburgu Alfred Finnbogason. Na rozdíl od Ligy národu se v německé Bundeslize tento kanonýr trefil již sedm krát!
Belgie

Belgie vyhrála obě prozatímní utkání Ligy národů skupiny A. V úvodním duelu vyhrála na Islandu 3:0, ve druhém utkání porazila Švýcarsko 2:1. Země z Belexu se může spolehnout na střelce Manchestru Unidted Romeru Lukaka, v Lize národů se trefil již čtyřikrát, za Manchester vstřelil letos také čtyři branky. Ve prospěch domácí Belgie hraje i fakt, že všech posledních deset domácích utkání proti Islandu opanovala právě Belgie. Významné bude utkání pro záložníka Axela Witsela, jenž si může zapsat 100. zápas za národní tým.