Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Senegal - 8. června 2018   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
63' Perišić  • 78' Kramarić
2:1
(0:0)
Senegal
Senegal
48' Sarr
Chorvatsko
Subašić (67. L. Kalinić) – Vida, Lovren (46. Jedvaj), Ćorluka, Strinić – Rakitić (65. Kovačić), Badelj (46. Kramarić) – Rebić (62. Brozović), Modrić (C), Perišić – Mandžukić (46. N. Kalinić)
Adam Farkas – Balasz Buzas, Balasz Szert (všichni Maďarsko)
Stadion Gradski vrt, Osijek
15 998 diváků
Senegal
Diallo – Gassama, Sané, Koulibaly (82. Mbodji), Sabaly – A. N'Diaye (75. Ndiaye), Gueye (88. N'Doye) – Niang (64. Baldé Diao), Mané (C), Sarr (75. Diouf) – Sakho (86. Sow)
K. N'Diaye, Gomis – Mbodji, Ciss, Wagué, Kouyaté, N'Doye, Ndiaye, Sow, Diouf, Konaté, Baldé Diao

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se budu zase někdy příště těšit na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 11:17.
Je dobojováno, Chorvatsko nakonec poráží Senegal poměrem 2:1. První poločas příliš atraktivní podívanou nenabídl, domácí sice byli častěji na balonu, více příležitostí si ale vypracoval Senegal. Právě Lvi se po přestávce ujali vedení, když se prosadil Ismaïla Sarr. Inkasovaná branka ale Vatreni paradoxně nastartovala, o patnáct minut později z přímého kopu srovnal Ivan Perišić. Poté svěřenci Zlatka Daliće už naplno převzali zápasové otěže a v osmasedmdesáté minutě se zásluhou Andreje Kramariće poprvé ujali vedení. K tomu, aby utkání skončilo remízou, nakonec moc nescházelo, Maného přímý kop ale s vypětím všech sil zneškodnil střídající gólman Kalinić a Saného pumelici scházely decimetry.
90+5'
90+4'
Sabaly posunul míč k Baldému Diaovi, který spíše měl ihned centrovat, místo toho si ale dovolil ještě jednu kličku navíc, což byla přesně voda na mlýn pro Jedvaje. Domácí budou odkopávat od vlastní svatyně.
90+3'
Vedran Ćorluka si při bránění předchozí situace sám ublížil. Na trávník jsou proto přivolání domácí zdravotníci, kteří odvádí zkušeného chorvatského stopera za postranní čáru. Snad bude vše v pořádku.
90+2'
Nyní se to hostům málem podařilo. Sadio Mané pláchl Strinićovi, zvedl hlavu a nalezl z druhé vlny si sbíhajícího N'Doyeho, do jeho rány ale obětavě padl Vedran Ćorluka.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat pět minut. Povede se Senegalcům vyrovnat?
89'
Ivan Perišić opět zapnul své turbo, nechal za sebou Gassamu a odcentroval přesně do běhu Modrićovi. Ten měl spoustu času na zakončení, rozhodl se ovšem pálit z první, což nebyla ideální varianta.
88'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Gueye, přichází N'Doye.
87'
Málem bylo znovu srovnáno! Idrissa Gueye dlouhým balonem našel vytáhlého Mbodjiho, který vyhrál hlavičkový souboj a připravil střeleckou pozici pro Saného, tomu ale k zasažení horního růžku chorvatské branky chyběly decimetry.
86'
Žlutou kartu dostává Kovačić (Chorvatsko).
86'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Sakho, přichází Sow.
85'
Ivan Perišić si narazil s Modrićem a poté poslal balon ke Kramarićovi. Ten se pokoušel zamotat hlavu bránícímu Sabalymu, spíše se ale utopil ve vlastních kličkách.
84'
K nedovolenému zákroku nyní došlo na opačné straně, Kovačić fauloval Maného. Exekuce přímého kopu z velmi nadějné pozice se ujal právě senegalský kapitán, Lovre Kalinić ale předvedl dech beroucí zákrok a vytěsnil balon na břevno.
83'
Luka Modrić získal pro Chorvatsko další standardní situaci, kterou ihned bleskově rozehrál. Jeho skákavý pas za obranu soupeře směřoval ke Kalinićovi, včasným výběhem se ale stihl prezentovat Diallo.
82'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Koulibaly, přichází Mbodji.
81'
Na dnešní utkání si našlo cestu 15 998 diváků.
80'
Mame Biram Diouf ve snaze získat míč do své moci poněkud zbytečně dohrál rozehrávajícího brankáře Kaliniće. I když jde pouze o přátelské utkání, na hráčích Senegalu je vidět velká snaha a v posledních minutách také frustrace.
79'
Jedvaj nyní vyslal směrem ke Kalinićovi ne úplně povedenou zpětnou nahrávku, se kterou měl střídající brankář Chorvatska poměrně hodně práce, nakonec z této nezáviděníhodné situace ale s elegancí vybruslil.
78'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvatský tým v posledních minutách na hřišti dominoval a nyní se poprvé v utkání dostává do vedení! Druhá gólová akce domácích byla sóloakcí střídajícího ANDREJE KRAMARIĆE, jehož první střelu sice zablokoval jeden z bránících hráčů soupeře, útočník německého Hoffenheimu ale díky šťastnému odrazu dostal šanci na reparát a tentokráte už se nezmýlil.
76'
Mané ukázkově zabojoval a díky vyhranému hlavičkovému souboji získal míč pro Baldého. Ten mohl klidně pálit, místo toho ale ještě nahrával senegalskému kapitánovi, jehož pokus zablokoval Ćorluka.
75'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Sarr, přichází Diouf.
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází N'Diaye, přichází Ndiaye.
74'
Výtečně to nyní udělal Modrić, který se umně zbavil napadajícího Saného. Záložník Realu Madrid poté z úhlu postupoval vstříc brance, jeho nahrávku ke Kramarićovi ale dobře přečetl pozorně bránící Koulibaly.
73'
Hlavní sudí opět hráčům poskytuje krátkou přestávku na občerstvení.
72'
O chvíli později o sobě Ivan Perišić dal znovu vědět, když díky rychlému přistrčení připravil střeleckou pozici pro svého kolegu z Interu Brozoviće, ten ale míči dodal opačnou rotaci a poslal jej mimo tři tyče.
71'
Ivan Perišić hraje velmi dobré utkání. Tento rychlík z milánského Interu dnes už poněkolikáté hravě pláchl Gassamovi, na jeho centrovaný balon si ale tentokráte v pokutovém území nikdo nestačil seběhnout.
70'
Do konce základní hrací doby zbývá dvacet minut. V posledních okamžicích na hřišti dominují Chorvati, kteří podnikají jednu útočnou akci za druhou, naopak v případě Senegalců se zdá, jako by hostům začaly docházet síly.
68'
Po N'Diayeho faulu zahrávali domácí fotbalisté další standardní situaci, z této pozice to ale na přímé ohrožení branky určitě nebylo. Modrić proto zvolil jakýsi střílený centr, Jedvaj s Ćorlukou ale na jeho nabídku nedosáhli.
67'
Žlutou kartu dostává Mané (Senegal).
67'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Subašić, přichází L. Kalinić.
67'
Žlutou kartu dostává Sané (Senegal).
66'
Žlutou kartu dostává A. N'Diaye (Senegal).
65'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Rakitić, přichází Kovačić.
64'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Niang, přichází Baldé Diao.
63'
Vedení hostujícího celku ale zas tak dlouho netrvalo, Chorvati totiž nařízený přímý kop sehráli výborně a dokázali vyrovnat! K míči se tentokráte nepostavil Luka Modrić, místo něj standardní situaci zahrál IVAN PERIŠIĆ, jenž parádní technickou ranou přes zeď nedal brankáři Diallovi sebemenší šanci zasáhnout.
63'
Po Modrićově nahrávce se individuálně pokoušel prosadit Nikola Kalinić, Salif Sané si ale při jeho bránění počínal nedovoleně, a Chorvatsko tak bude zahrávat přímý kop.
62'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Rebić, přichází Brozović.
61'
Žlutou kartu dostává Sakho (Senegal).
60'
Modrić posunul kulatý nesmysl k na hranici ofsajdu čekajícímu Kramarićovi. Další kombinační akce Chorvatů nakonec vyústila ve střelu Anteho Rebiće, který ale situaci nevyřešil dobře a zakončil vysoko nad branku.
59'
Na druhé straně Ivan Perišić přenechal balon zatím výtečně hrajícímu Kramarićovi, který kroucenou ranou pod břevno pořádně prověřil Dialla, ten se ale natáhl a konečky prstů vytěsnil míč na rohový kop.
58'
Hra se teď hodně otevřela, akce střídá akci. Senegalští fotbalisté se hnali do přečíslení, které Niang zakončil pasem pro Maného. Ten byl sice úplně sám před Subašićem, doplatil ale nepovedený první kontakt s balonem.
57'
Chvíli se zdálo, že si zatím jediný střelec tohoto mače něco udělal, pár okamžiků se totiž nezvedal z trávníku, nakonec to ale vypadá, že by vše mělo být v tom nejlepším pořádku.
56'
Teď stálo při domácích hráčích štěstí. Mané totiž vyslal na zteč Sarra, který mohl nahrávat před brankou naprosto osamocenému Sakhovi, těsně před momentem přihrávky ale nešikovně zakopl.
55'
Po několikaminutové pauze o sobě směrem vpřed opět dali vědět svěřenci trenéra Cissého. Jejich ofenzivní snažení ale už poněkolikáté v tomto mači zhatilo ofsajdové postavení, ve kterém se ocitl Diafra Sakho.
54'
Střídající Jedvaj, který se posunul na pravý kraj obrany, si seběhl na pas od Luky Modriće a svým centrem zadělal obraně soupeře na problémy. K odraženému míči se nakonec se štěstím dostal Kramarić, trefila ale pouze Saného.
53'
Dle názoru hlavního sudího byla rána útočníka Hoffenheimu tečována, domácí proto zahrávali rohový kop. Na Modrićův centrovaný balon si v šestnáctce naskočil Vida, hlavičkoval ale nad branku.
52'
Parádní kombinační akce Chorvatska nakonec nekončí gólem! Kalinić sice trochu zahnal Ivana Perišiće, ten ale i tak připravil palebnou pozici pro střídajícího Kramariće, jehož dělovka skončila na horní tyči soupeřovy svatyně.
51'
Rakitić udělal pár rychlých kroků a poté se zbavil napadajícího Gassamy, načež se dobře zorientoval a přenesl hru na vpravo číhajícího Rebiće, tomu ale nevyšlo zpracování.
50'
No, to je pro Chorvaty rozhodně nepříjemnost. Domácí jsou sice daleko častěji na balonu, zatím se jim ale v kombinaci absolutně nedaří a nutno poznamenat, že Senegal se do vedení dostal zcela po právu.
48'
Senegal právě vstřelil branku!
Domácí si o to koledovali už na konci prvního poločasu, teď je to ale opravdu tu – hosté se krátce po návratu ze šaten zaslouženě ujímají vedení. Alfred N'Diaye zvedl hlavu a vymyslel parádní pas za obranu soupeře, kam si naběhl ISMAÏLA SARR a přesnou ranou prostřelil marně se natahujícího Subašiće.
48'
Jako první o sobě v druhém poločasu dali vědět domácí hráči. Luka Modrić vysunul vpřed Nikolu Kaliniće, ten si ale v souboji s balon si kryjícím Sabalym počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
47'
Druhý poločas právě odstartoval, rozehrávky se tentokráte ujali Chorvati, kteří do dnešního zápasu sice vstoupili dobře, postupem času se ale z jejich hry vytratila veškerá kreativita. Jak si svěřenci trenéra Daliće povedou po přestávce?
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Badelj, přichází Kramarić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mandžukić, přichází Kalinić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Lovren, přichází Jedvaj.
46'
První poločas je za námi, branku jsme zatím neviděli. Šance se sice vyskytovaly na obou stranách, příliš pohledné utkání ale nesledujeme. Zklamáním je především výkon mírně favorizovaných Chorvatů, kteří k dnešnímu duelu přistoupili poněkud profesorsky. I tak to ale byli oni, kdo si vypracoval první příležitost, Mandžukić ale po Perišićově krásném centru hlavičkoval mimo. Senegalští Lvi jsou sice daleké méně na balonu, svými protiútoky ale dělají domácím problémy. V osmnácté minutě Subašić vychytal Sakha, krátce před odchodem do šaten mohl skóre otevřít Sarr, z dobré pozice ale minul.
45+3'
45+2'
Luka Modrić nejprve nepřesně hledal Mandržukiće, poté ale dostal šanci na reparát, když se k němu balon se štěstím vrátil. Záložník Realu Madrid to vzal na sebe, branku soupeře ale přestřelil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Výtečný Subašić! Ismaïla Sarr opět ukázal velkou dávku talentu, která se v něm skrývá, když svůj dravý průnik zakončil povedenou kličku proti Lovrenovi. Poté senegalský mladík hledal před poloprázdnou brankou si sbíhajícího Maného, Danijel Subašić ale předvedl brilantní čtení hry a zasáhl.
44'
Tohle zavánělo gólem, Senegal se krátce před koncem první půle málem ujal vedení! Lovren se Strinićem si nešikovně dávali přednost, načež se mezi ně vřítil a míč do své moci uzmul Sarr, přízemní pokus ale poslal o kousek vedle vzdálenější tyče.
43'
Na útočný výlet se nyní vydal defenzivní záložník Badelj, který ale u postranní lajny prohrál souboj se Sabalym. Ten chtěl okamžitě vysunout kupředu Sakha, útočníka Senegalu ale znovu zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.
42'
Chorvati v posledních minutách úplně vypadli z tempa, na jejich kopačky se navíc vkradla nepřesnost a nejistota. Zatím se nedaří ani Rakitićovi s Modrićem, kteří jinak běžně zásobují své ofenzivní kolegy nápaditými pasy.
41'
Domagoj Vida vsadil vše na jednu kartu, skluz mu v souboji s Maném ale absolutně nevyšel. Před liverpoolským šikulou se na to konto otevřelo moře volného prostoru, Mané ale přes Lovrena míč do šestnáctky na Sakha neprocpal.
40'
Další ofsajd hostujících fotbalistů, tentokráte si svůj náběh za obranu soupeře nepohlídal Mané. Nic nevzešlo ani z okamžité protiakce Chorvatů, Rakitićův pas nemohl dostihnout ani takový rychlík, jakým je Ivan Perišić.
39'
Konečně o sobě směrem vpřed opět dali vědět Lvi. M'Baye Niang se díky šikovnému naznačení zbavil Vidy, na jeho načechraný centr si seběhl Diafra Sakho, mířidla měl ale vychýlená a hlavičkoval mimo tři tyče.
38'
Do konce prvního poločasu zbývá už jen zhruba sedm minut, možná se dočkáme nějakého nastavení. V Osijeku na vedoucí trefu tohoto mače stále čekáme a nutno poznamenat, že dění na hřišti tomu odpovídá, moc pohledný fotbal totiž nesledujeme.
37'
Ani ten ale chorvatskému mužstvu žádnou velkou šanci nepřinesl, kupředu se naopak mohli vydat fotbalisté Senegalu. Diafra Sakho ale doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů a byl odstaven Ćorlukou.
36'
Po faulu neapolského stopera zahrávala Dalićova družina další přímý kop. Na Modrićovu nabídku si tentokráte naskakoval Vedran Ćorluka, ve vzduchu byl ovšem předčen Saném, který odhlavičkoval míč na roh.
35'
Žlutou kartu dostává Koulibaly (Senegal).
35'
Teď měli hosté štěstí. Po dalším ze zajímavých centrů z levé strany, o který se postaral Strinić, se totiž Koulibaly věnoval Mandžukićovi, a nechal tak neobsazeného Rebiće, toho ale k zakončení nepustil na poslední chvíli zasahující Sabaly.
34'
Rebićovo počínání v souboji se Saném bylo posouzeno jako nedovolené, mladý záložník frankfurtského Eintrahctu poté vztekle zakopl balon. Sudí Farkas si jej na to konto pozval na kobereček, k udělení karty ale nedošlo.
33'
Domagoj Vida byl faulován Niangem, Vatreni tak dostali k dispozici další standardní situaci. Jenže Luka Modrić přímé či rohové kopy v dnešním utkání zatím nezahrává dobře a nyní to pouze potvrdil.
32'
Z lítého souboje, kterého se účastnili Gassama a Rebić, nakonec vítězně vyšel hostující zadák, jeho následná rozehrávka se ale opravdu nepovedla. Naštěstí pro Senegal zaváhání svého kolegy napravil N'Diaye, jenž skvělým skluzem odzbrojil Badelja.
31'
Niang prohrál další souboj s Vidou, tentokráte ale vše bylo v pořádku, a Chorvati tak mohli založit rychlou protiakci. Ta ale neměla dlouhého trvání, za záchrannou brzdu totiž zatáhl Gueye, který fauloval Modriće.
30'
Domácí ale zůstali ještě chvíli zabydleni v Diallově blízkosti. Nejprve zajímavě centroval Strinić, dobře ale zapracoval stoper Sané. O chvíli později se do šestnáctky prodral Rakitić, proti trojici protivníků toho ale moc nezmohl.
29'
Ivan Perišić zatlačil na Gassamu a vybojoval pro domácí další kop od rohového praporku. Luka Modrić ale tuto situaci rozehrál prachmizerně, s jeho nepovedeným centrem si na malém vápně poradil Kalidou Koulibaly.
28'
Přestávka, při níž se oba celky posilnily na zbytek prvního poločasu, je u konce, pojďme znovu na to. Chorvati kombinují na vlastní polovině, jejich rozehrávku opět řídí Modrić, který nikam nespěchá.
26'
M'Baye Niang je zatím hodně aktivní, nyní si v souboji s Vidou doslova vymodlil nedovolený zákrok. Exekuce přímého kopu se ujal Mané, jeho přetažený balon ale nikoho z kolegů neoslovil. Následovat bude krátká občerstvovací pauza.
25'
Diafra Sakho zvedl hlavu a poté si všiml na hranici pokutového území se pohybujícího Nianga. Senegalský křídelník po pasu od svého kolegy zkoušel zakončení z otočky, pouze ale rozvlnil boční síť Subašićovy pokladnice.
24'
Ivan Perišić tentokráte přenesl hru k Rebićovi, jenž ale pouze přenechal míč lépe postavenému Rakitićovi. Ten se pokusil prosadit okolo bránícího Sabalyho, ten jej ale dokázal zastavit, dost možná se ale jednalo o nedovolený zákrok.
23'
Podobná situace byla o pár okamžiků později k vidění na druhém konci travnaté plochy. Rakitić s přihrávkou na Perišiće až příliš dlouho otálel, rychlý křídelník Interu Milán proto balon zpracovával v těsném ofsajdu.
22'
Niang obdržel přihrávku od Maného, načež to vypadalo, že bude postupovat individuálně. Byl ale včas dostoupen Strinićem, proto se rozhodl pro přihrávku na Sakha, jenž byl přichycen v ofsajdovém postavení.
21'
Po Gueyeově zaváhání se Chorvati vydali do přečíslení čtyř proti třem. Táhl jej Ante Rebić, který přenechal míč Modrićovi, tomu ale riskantní přihrávka pro Maria Mandžukiće tentokráte nevyšla.
20'
Niang si pokryl balon tělem a poté jej přenesl ke Gassamovi. Ten na pravé straně zkoušel kombinovat se Sarrem, jeho zajímavě myšlená kolmice byla ale o poznání prudší, než by jeho ofenzivní kolega potřeboval.
19'
Domagoj Vida zvedl hlavu a chytrým obloučkem nalezl sbíhajícího si Rebiće. Ten měl spoustu času, volného prostoru se ale trochu lekl a vymyslel pouze zbrklou nahrávku, která místo k Mandžukićovi doputovala k Sanému.
18'
Zajímavá příležitost v podání Lvů! Výtečně to udělal Sadio Mané, který se díky rychlé kličce zbavil Vidy. Poté postupoval po levém křídle, odkud nakonec připravil palebnou pozici Sakhovi, jeho přízemní ránu ale Subašić nadvakrát zlikvidoval.
17'
Svěřenci trenéra Cissého se zatím k ničemu světobornému nedostali. Změnit se to pokusil Idrissa Gueye, jenž si nachystal balon na pravačku a zkusil štěstí z uctivé vzdálenosti, rána mu ale nevyšla.
16'
Poté se Chorvati navíc zapomněli vrátit do defenzivy, čehož hodlal využít Sadio Mané. Na přihrávku liverpoolského rychlíka si seběhl Sarr, balon ale přebíral v poměrně jasném ofsajdu.
15'
Důrazný Mario Mandžukić vybojoval pro své spoluhráče první rohový kop v tomto utkání. Jeho exekuce se podle očekávání ujal Modrić, balon ale zakroutil přesně do náruče vybíhajícího Dialla.
14'
Lamine Gassama nenaložil s autovým vhazováním úplně podle svých představ, nakonec ale dostal šanci na reparát a tentokráte hledal Sakha, ten ale ve vzdušném souboji s Lovrenem mnoho šancí nedostal.
13'
Luka Modrić je zatím platný na obou koncích hracího pole. Tentokráte si před vápnem Senegalu naběhl na Rebićův pas a pouze jej protečoval k Vidovi, ten si jej ale v klíčový okamžik ukopl do zámezí.
12'
Senegalští Lvi znovu hodně aktivně napadali rozehrávku svého soupeře, tu ale tentokráte řídil hodně stažený Modrić, který v takovýchto momentech nechybuje.
11'
Senegalci sportovně odevzdali míč svému soupeři, za což si vysloužili potlesk z ochozů stadionu v Osijeku. Domácí poté zcela zbytečně zmatkovali při rozehrávce, Subašić si proti Manému dovolil hodně drzý manévr, nakonec ale odkopl míč jen do zámezí.
10'
Své rychlé nohy nyní na pravém křídle rozpohyboval Ismaïla Sarr, ve snaze dostat se k centru byl ale tvrdě zastaven Strinićem. Senegalskému záložníkovi se zpět na nohy moc nechce, ošetření ale, zdá se, nebude nutné.
9'
Badelj nalezl zapomenutého Rebiće, jenž si počkal na ideální moment a pak posunul balon do běhu pro Modriće. Ten se sice v šestnáctce po kontaktu se Sabalym poroučel k zemi, o nedovolený zákrok se ale nejednalo.
8'
Mandžukić si v souboji s Koulibalym došel pro nedovolený zákrok, Chorvati tak měli k dispozici přímý kop, po jehož rozehrávce si vytvořili zajímavou šanci. Lovren roztáhl hru na Perišiće, který odcentroval přesně k Mandžukićovi, ten ale hlavičkoval těsně mimo.
7'
Hra zatím nepochytila bůhvíjaké tempo. Diallo nyní dlouhým výkopem hledal některého z ofenzivních hráčů svého celku, míč, který měl pod kontrolou Lovren, ale nakonec doskákal až k připravenému Subašićovi.
6'
Senegalský kapitán Mané se šikovně obtočil kolem Rakitiće, načež povedenou kolmicí uvolnil Sarra. Ten nabral podstatně vyšší rychlost než Vida, přes nějž odcentroval do šestnáctky, Sakho byl ale střežen Ćorlukou.
5'
Vše je v pořádku, M'Baye Niang se za postranní lajnou podrobil krátkému ošetření, nyní už je ale zpět na trávníku. Jeho spoluhráči se poprvé v utkání snaží propracovat na útočnou polovinu.
4'
Hra se musí přerušit, Niang totiž zůstává ležet na trávníku a jsou k němu přivolání senegalští zdravotníci. Doufejme, že se nejedná o nic vážného, protože přijít o světový šampionát takhle krátce před jeho začátkem by byla sportovní tragédie.
3'
Niang si dovolil drzou kličku v bezprostřední blízkosti vlastní šestnáctky, načež byl odzbrojen Modrićem. Ten sklepl na vpravo čekajícího Rebiće, který centroval pro Perišiće, tomu ale ve vzdušném souboji s Koulibalym scházely potřebné centimetry.
2'
Sabaly hodlal přenést hru na vpravo číhajícího Nianga, svému pasu ale dodal až příliš velkou razanci. Pod tlakem hrající křídelník Senegalu pouze namazal Perišićovi, na jehož nápaditý pas v šestnáctce jen těsně nedosáhl Mnadžukić.
1'
Hlavní sudí Farkas právě foukl do píšťalky, dnešní přípravné utkání před blížícím se světovým šampionátem mezi Chorvatskem a Senegalem tak může začít – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak Dalićova družina bude hrát v černém.
1'
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu. Hlavní aktéři už jsou připraveni v útrobách stadionu v Osijeku, přípravné utkání mezi Chorvatskem a Senegalem tak za pár okamžiků začne.

Chorvatsko: Subašić – Vida, Lovren, Ćorluka, Strinić – Rakitić, Badelj – Rebić, Modrić (C), Perišić – Mandžukić
Náhradníci: Livaković, Kalinić – Vrsaljko, Jedvaj, Ćaleta-Car, Pivarić, Kovačić, Brozović, Bradarić, Kramarić, Kalinić, Pjaca

Senegal: Diallo – Gassama, Sané, Koulibaly, Sabaly – Ndiaye, Gueye – Niang, Mané (C), Sarr – Sakho
Náhradníci: K. N'Diaye, Gomis – Mbodji, Ciss, Wagué, Kouyaté, N'Doye, A. N'Diaye, Sow, Diouf, Konaté, Baldé Diao.
Nominace Senegalu na mistrovství světa

Brankáři: Abdoulaye Diallo (Rennes), Khadim Ndiaye (Horoya), Alfred Gomis (Spal)

Obránci: Kalidou Koulibaly (Neapol), Lamine Gassama (Alanyaspor), Kara Mbodji (Anderlecht), Moussa Wagué (Eupen), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Saliou Ciss (Valenciennes), Salif Sané (Hannover)

Záložníci: Idrissa Gana Gueye (Everton), Cheikhou Kouyaté (West Ham), Cheikh Ndoye (Birmingham), Alfred Ndiaye (Wolverhampton), Badou Ndiaye (Stoke City)

Útočníci: Mame Biram Diouf (Stoke City), Sadio Mané (Liverpool), Keita Baldé Diao (AS Monaco), Diafra Sakho, Ismaila Sarr (oba Rennes), Moussa Konaté (Amiens), Mbaye Niang (FC Turín), Moussa Sow (Bursaspor).
Senegal

Poslední roky jim výsledkově nevycházely, nyní ale můžeme s klidem prohlásit, že fotbalisté Senegalu, které táhnou liverpoolský Sadio Mané a stoper Kalidou Koulibaly, patří mezi nejlepší africké týmy a do Ruska se kvalifikovali naprosto po právu. Atmosféru největšího fotbalového svátku okusí Lvi po dlouhé šestnáctileté pauze, tak se nechme překvapit, zda se jim povede navázat na čtvrtfinálový úspěch z roku 2002. Kvalitu na to svěřenci trenéra Cissého určitě mají, což ostatně potvrdili už na své cestě africkou kvalifikací. Tou prošli bez jediné porážky, když nejprve postoupili přes Madagaskar a poté ovládli skupinu D s bilancí čtyř vítězství a dvou remíz před Burkinou Faso, Kapverdami a Jihoafrickou republikou.

Do karet hraje jim hraje i rozlosování světového šampionátu, o účast ve vyřazovací fázi totiž fotbalisté Senegalu zabojují s Kolumbií, Polskem a Japonskem. Jedná se asi o jednu z nejatraktivnějších a nejvyrovnanějších základních skupin, z níž může postoupit v podstatě každý. Zdviženým prstem bylo pro Cissého družinu přátelské utkání proti Lucembursku, s fotbalovým trpaslíkem totiž Lvi pouze remizovali 0:0. Dokáže dnes čtvrtfinalista posledního mistrovství Afriky toto zaváhání napravit? A vyrukuje na Chorvaty se svou největší hvězdou?
Nominace Chorvatska na mistrovství světa

Brankáři: Lovre Kalinić (KAA Gent), Dominik Livaković (Dinamo Záhřeb), Danijel Subašić (AS Monaco)

Obránci: Duje Ćaleta-Car (Salzburg), Vedran Ćorluka (Lokomotiv Moskva), Tin Jedvaj (Leverkusen), Dejan Lovren (Liverpool), Josip Pivarić (Dynamo Kyjev), Ivan Strinić (UC Sampdoria), Domagoj Vida (Beşiktaş), Šime Vrsaljko (Atlético Madrid)

Záložníci: Milan Badelj (Fiorentina), Filip Bradarić (NK Rijeka), Marcelo Brozović (Inter Milán), Mateo Kovačić (Real Madrid), Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Perišić (Inter Milán), Marko Pjaca (Schalke 04), Ivan Rakitić (FC Barcelona)

Útočníci: Nikola Kalinić (AC Milán), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Mario Mandžukić (Juventus FC), Ante Rebić (Frankfurt)
Chorvatsko

Chorvati v posledních letech disponují velice silným týmem, který se opírá především o mimořádně kvalitní dvojici středních záložníků ve složení Luka Modrić a Ivan Rakitić. Od roku 1998, kdy na světovém šampionátu ve Francii obsadil třetí místo, ale celku z balkánského chybí výraznější úspěch. Na minulém mistrovství, které se konalo v Brazílii, skončili červeno-bílí už v základní skupině, když místo nich do vyřazovacích bojů postoupilo srdnatě hrající Mexiko. Na dva roky starém mistrovství Evropy sice svěřenci trenéra Čačiće, jehož místo později zaujal současný lodivod Dalić, opanovali skupinu D před Španělskem, hned v osmifinále ale nestačili na pozdější šampiony z Portugalska.

Postup na nadcházející fotbalový svátek si Chorvatsko určitě představovalo o poznání jednodušeji. Ve vyrovnané kvalifikační skupině, kde změřilo síly třeba s Islandem, Ukrajinou či Tureckem, obsadilo druhou příčku za hrdě bojující seveřany, a muselo tak do baráže. V ní parta okolo Luky Modriće o svém postupu rozhodla už v prvním duelu, když před vlastními fanoušky rozstřílela Řecko 4:1, odveta pak už byla pouhou formalitou. V Rusku nečeká Chorvaty nic jednoduchého. Předpokládá se, že skupinu D ovládne Argentina, Vatreni by se pak měli poprat o druhé místo se starým známým z Islandu a nebezpečnou Nigérií.
Příjemný páteční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Do začátku fotbalového mistrovství světa zbývá už jen šest dní, příprava všech účastníků se tedy blíží ke svému konci. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Chorvatska a Senegalu, tedy dvou celků, které na světovém šampionátu nepatří mezi favority, rozhodně by ale mohly překvapit. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.