Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Mexiko - 9. června 2018   20:00

Dánsko
Dánsko
71' Poulsen  • 74' Eriksen
2:0
(0:0)
Mexiko
Mexiko
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger-Larsen – Kvist (62. Lerager), Delaney (62. Schöne) – Poulsen (82. Fischer), Eriksen (90. Krohn-Dehli), Sisto (46. Braithwaite) – N. Jörgensen (46. Dolberg)
Kai Erik Steen
Bröndby Stadion, Bröndby
Mexiko
Ochoa – Gallardo, Ayala, Moreno (46. Álvarez), Salcedo – J. dos Santos (60. Layún), Guardado (C) (46. Fabián), Herrera (46. Márquez) – G. dos Santos (57. Lozano), Peralta (60. Hernández), Jesús Corona
José Corona, Talavera – Álvarez, Aquino, Fabián, Gutiérrez, Hernández, Jiménez, Layún, Lozano, Márquez, Vela

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:11.
Je dobojováno a z vítězství se nakonec radují hráči Dánska. Ti byli po většinu času lepším celkem a vyhráli zcela zaslouženě. Červení srazili svého soupeře v rozmezí čtyř minut, když se nejprve prosadil Poulsen, na kterého o chvilku později navázal Eriksen. V největší šanci Mexika trefil Hernández pouze tyč, a tak zápas skončil poměrem 2:0.
90+4'
90+3'
Fabián si navedl míč od postranní čáry do středu hřiště a poté vypálil levou nohou. Jeho střela ale zamířila doprostřed brány a Schmeichel si připsal rutinní zákrok.
90+2'
V generačním souboji srazil Dolberg k zemi Márqueze, Mexiko bude moci v klidu rozehrát.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Eriksen, přichází Krohn-Dehli.
89'
Fabián dostal až příliš mnoho prostoru a málem toho dokázal využít, neboť jeho tvrdá pumelice zamířila jen těsně nad bránu.
88'
Eriksen vybojoval balon ve středu hřiště a mohl postupovat do dobré šance, ale raději zpomalil akci a podržel míč.
87'
Fischer si už už naváděl míč na střelu, ovšem dánského křídelníka nakonec z výhodné pozice vytlačil Ayala.
86'
Layún se dostal přes Dalsgaarda, avšak poté si příliš předkopl míč a na hrací ploše už jej zastihnout nedokázal.
85'
Velká šance Mexičanů na snížení! Corona naservíroval parádní pas na volného Javiera Hernándeze, jehož zakončení orazítkovalo levou tyč Schmeichelovy svatyně.
84'
Fischer si sice obehrál Salceda, jenže poté nepřesně přihrál a Mexiko může jít do rychlého brejku.
83'
Márquez si všiml sbíhajícího si Hernándeze a hned mu také posílal svůj pas. Ten ale byl příliš prudký a nakonec skončil u Schmeichela.
82'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Poulsen, přichází Fischer.
81'
Schöne chtěl rozjet další útočnou akci Dánska, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl volný, a tak raději přihrál dozadu na Kjaera.
80'
Salcedo nepříjemně zajel do Poulsena a dánský fotbalista zůstává ležet na hrací ploše. Rozhodčí navíc přivolává lékařský tým.
79'
Dalsgaardův střílený centr skončil u Poulsena, jenže ten dostal míč lehce za tělo, a jeho zakončení tak nebylo vůbec přesné.
78'
Ten si opět vzal na starosti Christian Eriksen, jenž však načechral balon přímo do rukavic mexického brankáře.
77'
Eriksen se odhodlal k další ráně zpoza vápna, tentokrát ale jeho ránu zblokoval Ayala na roh.
76'
Layún nabízel balon na zadní tyč, kam si sbíhal Hernández. Před ním ale balon odvrátil dnes všudypřítomný Kjaer.
75'
To už vypadá s nadějemi Mexičanů na výhru hodně špatně a pokud chtějí s tímto zápasem něco udělat, budou se muset hodně zlepšit.
74'
Dánsko právě vstřelilo branku!
A během krátké doby je to o dvě branky! Dánové rychle rozehráli autové vhazování a do samostatného úniku se dostal CHRISTIAN ERIKSEN, jenž prostřelil brankáře Mexika.
73'
Eriksenův centr z pravé strany zblokoval Salcedo a pro míč si poté došel Ochoa, jenž rychle rozehrál na Gallarda.
71'
Tak to byla fotbalová nádhera v podání YUSSUFA POULSENA! Eriksen na něj posunul balon, záložník Lipska si navedl míč na levačku a poté nádhernou střelou do šibenice překonal Ochou.
70'
Žlutou kartu dostává Layún (Mexiko).
69'
Po rohu Layúna se k hlavičce dostal Márquez, avšak jeho zakončení zamířila těsně vedle Schmeichelovy brány.
68'
Nyní jsme mohli sledovat pasáž s velikým množstvím nepřesností, nakonec jsou u balonu hráči Dánska.
67'
O individuální akci se pokoušel na druhé straně i Corona, jenže ten si na obranu Dánska nepřišel.
66'
Braithwaite na levé straně umotal hned dva obránce, jenže poté se mu příliš nepovedl centr a Ochoa v pohodě chytil balon do svých rukavic.
65'
Layúnův centr mířil do dobrého prostoru, ale Kjaer je dnes ve vzduchu naprosto bezchybný a i nyní odvrátil hrozící nebezpečí.
64'
Lozano byl u postranní čáry stažen k zemi a bude z toho standardní situace pro Los Tricolores.
63'
Dolberg nyní dobře napadal rozehrávku Mexika a nakonec donutil Ayalu zapojit do kombinace gólmana Ochou.
62'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Delaney, přichází Schöne.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kvist, přichází Lerager.
61'
Kjaer chtěl přenést hru na volného Poulsena, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla a míč skončil až na tribuně.
60'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází J. dos Santos, přichází Layún.
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Peralta, přichází Hernández.
59'
Delaney vyslal do útoku Braithwaita, ale ten před Ochoou malinko zazmatkoval a jeho zakončení zamířila mimo tři tyče.
58'
Braithwaite se chtěl protáhnout po levé straně, jenže Gallardo jej dokázal odstavit od míče tělem a Ochoa bude vykopávat od své brány.
57'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází G. dos Santos, přichází Lozano.
56'
Coronova přihrávka prošla až k Peraltovi, který se chtěl obtočit okolo Kjaera, avšak dánský kapitán byl při bránění pozorný a nedovolil mu zakončit.
55'
Salcedo se dostal pod tlak napadajícího Dolberga, ale nakonec si s touto situací dokázal poradit ve spolupráci s Ayalou.
54'
Mexičané se nyní snaží malinko uklidnit hru a momentálně si přihrávají na vlastní obranné polovině.
53'
Dánsko mělo výborný vstupu do druhého poločasu. Dokáží zužitkovat svou převahu a vstřelit první gól zápasu?
52'
Christian Eriksen rozehrával rohový kop, ale místo svých spoluhráčů našel pouze Ayalu, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
51'
Eriksen nacentroval z levé strany a do zakončení se tlačil Poulsen, před nímž ale uklidil balon do zámezí Salcedo.
50'
Nyní už se Dolberg k míči dostal a byla z toho dobrá šance, jenže dánský mladík neseřídil svá mířidla a jeho zakončení zamířilo mimo bránu.
49'
Eriksen chtěl prostrčit míč na volného Dolberga, ale přihrávku hráče patřícího Tottenhamu na poslední chvíli zastavil Ayala.
48'
Stryger Larsen se chtěl vydat do útoku, jenže k němu přistoupil Fabián společně s Giovannim dos Santosem a dánský obránce nakonec musel otočit hru zpět na Kjaera.
47'
Fabián se dostal pod tlak Dalsgaarda, ale s celou situací si dokázal poradit a ještě vybojoval faul na svoji osobu.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jörgensen, přichází Dolberg.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Sisto, přichází Braithwaite.
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Guardado, přichází Fabián.
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Herrera, přichází Márquez.
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Moreno, přichází Álvarez.
46'
V té už se nic důležitého nestalo, a hráči tak odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Rozhodně ale nemůžeme říct, že bychom sledovali nudný zápas. K vidění bylo hned několik dobrých šancí, jenže brankáři obou celků jsou zatím bezchybní. Zřejmě největší šanci měl ve 43. minutě Christian Eriksen, jehož přízemní střela jen o malý kousek minula bránu.
45+2'
45+1'
Nad rámec úvodní pětačtyřicetiminutovky bal nastavena jedna minuta.
45'
A další tvrdá pumelice zpoza vápna. Tentokrát se o ní postaral Delaney, avšak Ochoa jeho střelu celou dobu viděl a nedovolil Dánům těsně před koncem první půle skórovat.
44'
Kjaer odhlavičkoval balon pouze k Peraltovi, který se s ničím nepáral a napálil míč z voleje. Jeho rána však mířila doprostřed brány a Schmeichel si s ní poradil.
43'
Volný přímý kop se příliš nepovedl, jenže červení zůstali u balonu a málem z toho byla branka! Eriksen se zbavil svého strážce a poté vypálil na Ochou. Ten měl v tomto případě štěstí, neboť na střelu největší hvězdy Dánska, která nakonec zamířila vedle, by určitě nedosáhl.
42'
Poulsen byl na pravé straně stažen k zemi a standardní situaci si vyzkouší také Dánové.
41'
Z toho ale nic nevzniklo, jelikož pro balon si v pohodě došel gólman Schmeichel.
40'
Gurdadův centr z levé strany mířil na zadní tyč, kam si sbíhal Peralta, před nímž ale ještě balon tečoval Kjaer a Mexičané budou mít další roh.
39'
Corona se opět před vápnem Dánska poroučel k zemi, avšak v tomto případě zůstal norský sudí Steen v klidu a hra plyne dál.
38'
Po dlouhé době si sáhl na míč také brankář Ochoa, jenž si připsal rutinní zákrok proti hlavičce Simona Kjaera.
37'
Jonathan dos Santos si všiml na pravé straně volného Salcedo a hned mu chtěl poslat dlouhý pas, ale jeho záměr vystihl Kjaer, jenž mexického obránce do šance nepustil.
36'
Volný přímý kop si vzal starosti Guardado, jehož střela ale nebyla přesná a Schmeichel balon pouze kontroloval.
35'
A další parádní akce Corony. Ten se nyní prosmýkl mezi třemi protihráči a následně byl před pokutovým územím faulován.
34'
Poulsen nyní zajel do Gallarda a dánský záložník může být rád, že za svůj zákrok nevidí žlutou kartu.
33'
Mexiko mělo další roh. Z něho samotného nic nevzniklo, ale následně se ke střele dostal Herrera, jenž zaměstnal brankáře Schmeichela, jenž si však dokázal poradit.
32'
Kjaer hraje velmi dobře pozičně. Nyní opět zblokoval centr Gallardo a nedovolil Peraltovi zakončit.
31'
Corona je dnes opravdu při chuti. Nyní si opět pohrál s Dalsgaardem a poté chtěl předložit balon Peraltovi, ale jeho pas na poslední chvíli zachytil Kjaer.
29'
Poulsen se ocitl sám před Ochoou, avšak tento talentovaný fotbalista se nacházel v době přihrávky Kvista v ofsajdu, a případný gól by tak nemohl platit.
28'
Na druhé straně zpoza vápna napřáhl ke střele Herrera, jenže jeho pokus neprošel blokem dánských obránců.
27'
Delaney ve středu hřiště obral o balon Ayalu a ze strany se hnal sám na Ochou! Nová akvizice Borussie Dortmund chtěl brankáře Mexika přelobovat, jenže to se mu vůbec nepovedlo, a stav tak dál zůstává neměnný.
26'
Dánové se po dobrém vstupu do zápasu malinko stáhli a nyní to jsou Mexičané, kdo mají v posledních minutách více ze hry.
25'
Na Christensena velmi nepříjemně dotíral Peralta a obránci působícímu v londýnské Chelsea nakonec nezbylo nic jiného, než poslat zpětnou nahrávku na Schmeichela.
24'
Corona se dobře uvolnil ve středu hřiště a poté chtěl přenést hru na Giovanniho dos Santose, jenže přihrávka mu příliš nesedla a balon skončil za postranní čárou.
23'
Jenže ještě než balon doputoval do vápna Dánska, Salcedo stáhl k zemi Delaneyho, což neuniklo pozornosti sudího Steena.
22'
Jesús Corona se parádně prosmýkl po levé straně a následně byl nedovoleně atakován Dalsgaardem. Bude z toho volný přímý kop z poměrně zajímavé pozice.
21'
Los Tricolores se teď snaží malinko uklidnit hru a Moreno si již poněkolikáté vyměňuje balon s Ayalou.
20'
Corona táhl slibně vypadající akci svého celku, ale jeho snažení ukončil nedovoleným zákrokem Poulsen.
19'
Sisto si krásným způsobem obhodil Salceda a mohl postupovat dál, avšak obránce Mexika zatáhl za záchrannou brzdu a poslal dánského záložníka k zemi.
18'
Guardadův centr hledal Morena, jenže ten byl dobře pokryt Kjaerem, který následně poslal míč daleko od brány Kaspera Schmeichela.
17'
Poprvé se do dobré pozice dostali také Mexičané, ale střelu Peralty zblokoval Dalsgaard na roh.
16'
Nakonec se ale nejednalo o vážnější zdravotní problém a starší z bratří dos Santosových bude moci pokračovat.
15'
Po souboji s Poulsenem se na hrací ploše ocitl Giovanni dos Santos a hra je přerušena. Mexickému hráči se na nohy příliš nechce.
14'
Kvistův dlouhý aut do pokutového území v pohodě odvrátil Moreno, ovšem červení dál drží balon na svých kopačkách.
13'
Další dobrá možnost Dánska! Eriksen se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a jeho pumelice na zadní tyč jen o kousek minula horní polovinu Ochoovy svatyně.
12'
Peralta se zjevil zcela sám za obranou červených, jenže praporek asistenta rozhodčího vyletěl vzhůru, a akce Mexika tak skončila dřív, než se stačila pořádně rozvinout.
11'
Kvist chtěl přenést hru doprava na Poulsena, ale jeho pas byl nepřesný a balon skončil v zámezí.
10'
Z následného rohového kopu sice nic nevzniklo, avšak Dánové dál kombinují a snaží se svého soupeře dostat pod tlak.
9'
První šance zápasu! Moreno chyboval před vlastním vápnem a míče se zmocnil Jörgensen, který jej zatáhl do šestnáctky. Následně chtěl vybídnout ke skórování Eriksena, ale tomu na poslední chvíli skočil pod nohy Ayala, který svým obranným zákrokem zabránil jistému gólu.
8'
Guardadova nabídka letěla do dobrého prostoru na hranici malého vápna, jenže tam si nejvýše naskočil Kjaer, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
7'
Gallardův centr z levé strany byl zblokován obranou Dánska, bude z toho roh pro Los Tricolores.
6'
Do zajímavé situace se hnal Nicolai Jörgensen, avšak v době přihrávky Kvista se tento útočník nacházel v ofsajdu, což neuniklo pomeznímu sudímu
5'
Schmeichel si nyní příliš neporozuměl s Dalsgaardem a přihrávka brankáře, který momentálně hájí barvy anglického Leicesteru, zamířila do zámezí.
4'
Volný přímý kop si vzal na starosti Eriksen, jenž poslal svůj centr na přední tyč, kde jej lehce lízl Kjaer. Zakončení dánského kapitána ale zamířilo vedle a Ochoa bude vykopávat od své svatyně.
3'
Giovanni dos Santos na levé straně stáhl k zemi Sista a bude z toho první standardní situace Dánů.
2'
O první dlouhý nákop se postaral Christensen, který hledal nabíhajícího si Poulsena. Ten se ale díky dobrému obrannému zákroku Salceda nedostal.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali reprezentanti Dánska, kteří dnes nastupují v červených dresech. Mexičané naopak zvolili zelenou sadu.
1'

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger-Larsen – Kvist, Delaney – Poulsen, Eriksen, Sisto – N. Jörgensen
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Braithwaite, Cornelius, Dolberg, Fischer, M. Jörgensen, Knudsen, Krohn-Dehli, Lerager, Schöne, Vestergaard

Mexiko: Ochoa – Gallardo, Ayala, Moreno, Salcedo – J. dos Santos, Guardado (C), Herrera – G. dos Santos, Peralta, Jesús Corona
Náhradníci: José Corona, Talavera – Alvarez, Aquino, Fabián, Gutierrez, Hernández, Jiménez, Layún, Lozano, Márquez, Vela.
Nominace Mexika

Brankáři: Guillermo Ochoa (Standard Lutych), Alfredo Talavera (Toluca), José Corona (Cruz Azul)

Obránci: Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt), Diego Reyes (Porto), Héctor Moreno (Real Sociedad), Hugo Ayala (Tigres), Edson Álvarez (América), Jesús Gallardo (UNAM), Miguel Layún (Sevilla)

Záložníci: Rafael Márquez (Atlas), Héctor Herrera, Jesús Manuel Corona (oba Porto), Jonathan dos Santos, Giovani dos Santos (oba LA Galaxy), Andrés Guardado (Real Betis), Marco Fabián (Eintracht Frankfurt), Javier Aquino (Tigres), Hirving Lozano (PSV Eindhoven)

Útočníci: Javier Hernández (West Ham), Raúl Jiménez (Benfica), Oribe Peralta (América), Carlos Vela (Los Angeles FC)
Mexiko

Mexičané jsou na rozdíl od svého soupeře tradičním účastníkem mistrovství světa. Naposledy na tomto turnaji chyběli v roce 1990, kdy byli vyloučeni z kvalifikace. Přestože Los Tricolores na posledních šesti šampionátech vždy postoupili ze skupiny, na výraznější úspěch stále čekají, jelikož jejich poslední účast ve čtvrtfinále je datována do roku 1986. V posledním kvalifikačním cyklu byla parta vedená trenérem Herrerou naprosto dominantní a ze šestnácti zápasu prohráli pouze jednou, což je opravdu skvělá vizitka.
Nominace Dánska

Brankáři: Kasper Schmeichel (Leicester), Frederik Rönnow (Bröndby), Jonas Lössl (Huddersfield)

Obránci: Simon Kjaer (Sevilla), Matthias Jörgensen (Huddersfield), Andreas Christiansen (Chelsea), Jens Stryger Larsen (Udinese), Jannik Vestergaard (Borussia Möngengladbach), Henrik Dalsgaard (Brenford), Jonas Knudsen (Ipswich Town)

Záložníci: Christian Eriksen (Tottenham), Thomas Delaney (Borussia Dortmund), William Kvist (Kodaň), Lasse Schöne (Ajax), Lukas Lerager (Bordeaux), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruňa)

Útočníci: Nicolai Jörgensen (Feyenoord), Andreas Cornelius (Atalanta), Pione Sisto (Celta de Vigo), Viktor Fischer (Kodaň), Yussuf Poulsen (RB Lipsko), Martin Braithwaite (Bordeaux), Kasper Dolberg (Ajax)
Dánsko

Dánové zažívají v posledních letech poměrně solidní období, neboť z hráčů jako Christian Eriksen nebo Yussuf Poulsen vyrostli hráči, kteří mohou táhnout národní mužstvo. V kvalifikaci se svěřenci trenéra Mortena Olsena umístili na druhém místě za Polskem a čekala je baráž, v níž na ně čekal houževnatý soupeř z Irska. Po prvním mači, jenž skončil bezbrankovou remízou, ukázali Seveřané svou sílu. V Dublinu byl naprosto neudržitelný Eriksen, který hattrickem výraznou měrou přispěl k postupu Dánska na světový šampionát.
Hezký sobotní večer přeji všem fanynkám a fanoušků kvalitní kopané! Mistrovství světa už se kvapem blíží a v těchto dnech jsou na programu poslední přípravná utkání. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas, ve kterém Dánsko vyzve Mexiko. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.