Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Brazílie - 10. června 2018   16:00

Rakousko
Rakousko
0:3
(0:1)
Brazílie
Brazílie
36' Jesus   • 63' Neymar   • 69' Coutinho
Rakousko
Lindner – Dragovič (70. Danso), Prödl, Hinteregger – Lainer, Grillitsch (66. Žulj), Baumgartlinger, Alaba – Schöpf (58. Hierlander), Arnautovič, Schlager (58. Burgstaller)
Kassai – Lémon, Varga (vš. Maďarsko)
Stadion Ernsta Happela, Vídeň
Brazílie
Alisson – Danilo, Thiago Silva (60. Marquinhos), Miranda, Marcelo (67. Filipe Luis) – Casemiro (61. Fernandinho) – Paulinho, Coutinho (76. Taison) – Willian, Gabriel Jesus (67. Firmino), Neymar (84. Douglas Costa).

Brazilci si před světovým šampionátem zvýšili sebevědomí hladkou výhrou 3:0 ve Vídni nad domácím Rakouskem, když střelecky se prosadily útočné hvězdy Gabriel Jesus, Neymar a Coutinho.
90+1'
90+1'
Rozhodčí Kassai oddaluje závěr zápasu o jedinou nastavenou minutu.
90'
Costův střílený centr se snášel pod břevno rakouské branky a Lindner musel zasahovat, aby míč vyrazil nad svoji svatyni.
89'
Douglas Costa se prokličkoval až k pokutovému území Rakušanů, poté ale nepřesně hledal rozběhnutého Roberta Firmina a míče se ujal brankář Lindner.
87'
Další dalekonosnou rakouskou střelu měl na svědomí Arnautović, jeho prudký pokus doletěl jen do boční sítě brazilské branky.
85'
Další brazilskou akci vedli Willian, Taison a Firmino, finální přihrávka Williana už ale byla zbytečně překombinovaná a žluto-modří o míč přišli.
84'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Neymar, přichází Douglas Costa.
81'
Při rychlém brazilském kontru se v obrovské šanci objevil Roberto Firmino, po vynikající souhře Taisona s Neymarem ale zblízka nedokázal brankáře Lindnera překonat!
80'
Až v osmdesáté minutě Rakušané pořádně prověřili Alissona a stálo to za to! Hierlander napřáhl z obrovské dálky a Alisson jeho projektil skvělým zákrokem vyrazil nad břevno!
78'
Zatímco v prvním poločase dokázali Rakušané několikrát nebezpečně zahrozit, tak po změně stran je obrázek hry takřka jednostranný a veškeré nebezpečné akce se dějí před brankou Heinze Lindnera.
77'
Brazilci disponovali hned dvojicí rohových kopů, v obou případech však rakouskou defenzivu nedokázali vážnějí ohrozit.
76'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Coutinho, přichází Taison.
75'
Willianův centr zablokoval Prödl, Brazilci ale budou moci ve své akci pokračovat od rohového praporku.
74'
A další fotbalovou parádu vystřihl Coutinho, jehož technická rána se odrazila od břevna Lindnerovy branky!
73'
Brazilci se baví fotbalem, Firmino tentokrát na levém křídle uvonil Paulinha, tomu ale ještě stačil znepříjemnit pozici Alaba a srazil jeho centr za branku.
71'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Dragovič, přichází Danso.
69'
Brazílie právě vstřelila branku!
Povedená souhra bývalých spoluhráčů z Liverpoolu vede k třetí brazilské brance! COUTINHO se uvolnil díky nádherné narážečce s Robertem Firminem, unikl rakouským zadákům a snadno překonal bezmocného brankáře Lindnera!
68'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Filipe Luis.
67'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Roberto Firmino.
66'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Grillitsch, přichází Žulj.
65'
Brazilci běželi do dalšího rychlého brejku, Willian krásnou patičkou uvolnil Paulinha, jenž ve stoprocentní příležitosti nepřekonal Lindnera!
63'
Neymar za přetažení dresu přes hlavu při oslavách vidí žlutou kartu.
63'
Podobně jako před týdnem proti Chorvatsku, tak i dnes NEYMAR předvedl fantastickou akci zakončenou gólovou střelou!

Hvězdný útočník si v pokutovém území stehnem zpracoval lobovanou přihrávku od Williana, posadil jednoho z bránících Rakušanů a elegantně prostřelil brankáře Lindnera mezi jeho nohy.
62'
Coutinho zpoza rakouského pokutového území napřáhl ke své již třetí střele, té však chyběla potřebná kvalita a míč doskákal k brankáři Lindnerovi.
61'
První třetina druhého poločasu moc fotbalových okamžiků vskutku nenabídla, zatím se hraje takřka výhradně ve středu hřiště.
60'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Marquinhos.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Fernandinho.
58'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Schöpf, přichází Hierländer.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Schlager, přichází Burgstaller.
58'
Arnautović při brazilské rozehrávce pořádně zavařil Mirandovi, dostal jej pod obrovský tlak, nakonec je ale Rakušanovi pískán nedovolený zákrok.
56'
Rakušané jsou nadále velmi důrazní, Schöpf tentokrát ostře dohrál souboj s Coutinhem a může být rád, že jej sudí Kassai ještě ponechal na hřišti, protože Schöpf už má z prvního poločasu nad sebou žluté napomenutí.

Brazilcům už se rakouská tvrdost před mistrovstvím světa nepozdává a na hřišti vznikla drobná rozmíška, rozhodčímu Kassaiovi se ale zvýšené emoce podařilo brzy uklidnit.
54'
Tentokrát Neymara tvrdě atakoval Sebastian Prödl a také stoper anglického Watfordu za své počínání vůči brazilské superhvězdě vidí žlutou kartu.
52'
Willian zasprintoval po pravém křídle, poté ale nepropasíroval svůj přízemní centr skrz dva klouzající Rakušany.
51'
Rakušané získali míč na útočné polovině, Schlager poté ale neuspěl v souboji s Casemirem a v držení balónu jsou znovu Jihoameričani.
49'
Neymar u postranní čáry přijímal pokyny od trenéra Titeho, už se ale vrací zpět do boje.
47'
Casemiro velmi ostře vletěl pod nohy Schlagerovi a po odpískání faulu se mu dostává důrazného napomenutí od zkušeného maďarského arbitra.
46'
Zdá se, že po přestávce oba týmy vyběhly zpět do boje beze změn v sestavách.
46'
Připomínám, že Rakušané před týdnem prohrávali v poločase 0:1 v Klagenfurtu proti dalšímu gigantovi, Německu. Ten zápas tehdy dvěma brankami dokázali otočit a vedení už udrželi až do závěrečného hvizdu sudího Královce.
Brazilští fotbalisté ve své generálce na blížící se světový šampionát vedou ve Vídni nad Rakouskem 1:0, když zřejmě neregulérní brankou je do vedení poslal Gabriel Jesus. Brazilci ale byli aktivnějším týmem a další dobré příležitosti měli Coutinho s Paulinhem, ovšem proměnit je nedokázali, podobně jako Marko Arnautović to svoji na druhé straně hřiště.
45+1'
44'
Neymar při pokusu o průnik útočnou polovinou skončil na zemi, tentokrát byl atakován v rámci fotbalových pravidel, Rakušané ale hrají velmi důrazně na brazilskou hvězdu.
42'
Marcelo kolmicí hledal v pokutovém území rozběhnutého Gabriela Jesuse, toho dokázal od míče odtlačit Sebastian Prödl.
40'
Po velmi přímočaré brazilské akci Gabriel Jesus sklepl Mirandův nákop do běhu Coutinhovi, ten ale střílel jen do středu branky a připraveného Lindnera.
38'
Schöpf dohrál souboj s Neymarem po Brazilcově odehrání míče a rozhodčí Kassai mu ukazuje žlutou kartu.
36'
Rohový kop rozehrál Willian, Rakušané míč odrazili k Marcelovi, jehož dalekonosný pokus byl odražen ke GABRIELU JESUSOVI, jehož technická střela zamířila přesně ke vzdálenější tyči!

Nutno podotknout, že postavení Gabriela Jesuse bylo velmi pravděpodobně ofsajdové.
35'
Gabriel Jesus dostal obrovské množství prostoru na pravé straně hřiště, místo individuálního průniku ale volil přihrávku na obsazeného Neymara, jenž mezi třemi protihráči padl k zemi, rozhodčí Kassai ale penaltu nepískal, přesto Neymar prostrčil míč na Paulinha, jenž tváří v tvář nepřekonal Lindnera!
34'
Po následném rohovém kopu Neymara se do vzduchu zavěsil Thiago Silva, v tísni ale hlavou namířil míč daleko vedle rakouské branky.
33'
Marcelo uspěl v osobním souboji s Dragovičem, z levého křídla vnikl do pokutového území, kde ale nepřesně přihrával spoluhráčům před branku.
32'
Dva Rakušané dostali Casemira pod výrazný tlak v brazilském pokutovém území, defenzivní štít Realu Madrid si ale poradil na výbornou, když dokázal míč o borce v červeném ohrát do zámezí a tím vybojovat odkop od branky Alissona.
30'
Tentokrát drobné zdravotní potíže trápí Thiaga Silvu, ten ale také bude moci pokračovat v zápase poté, co mu nohu nešťastně přišlápl rozběhnutý Schlager.
29'
Alissona zřejmě trápí lehce podvrtnutý kotník, bude ale moci v zápase pokračovat, když už se postavil na nohy a chystá se k rozehrávce.
28'
Zdravotní potíže s kotníkem má římský brankář Alisson a momentálně je v péči brazilských lékařů.
27'
Alaba kroutil další zajímavý centr před brazilskou branku, defenziva "kanárků" si ale zatím vede velmi dobře a nejinak tomu bylo při této situaci.
26'
Arnautović vybojoval Casemirův faul v hloubi brazilské poloviny, Rakušané mohou zahrozit z další standardní situace.
25'
Countiho potáhl míč od postranní čáry ke středu hřiště a zpoza pokutového území nebezpečně střílel ke vzdálenější tyči, brankář Lindner ale konečky prstů vytěsnil míč mimo branku.
24'
Tribunami obíhá mexická vlna, na vyprodaném stadiónu Ernsta Happela panuje skvělá atmosféra.
22'
O pár chvil později už Marko Arnautović měl první skutečně výraznou šanci Rakušanů! Alabův centr Brazilci odvrátili pouze k Leinerovi, ten vnikl do pokutového území narážečkou se Schöpfem a následně připravil výbornou pozici pro Arnautoviće, jenž přestřelil branku.
20'
Další zajímavý útočný výpad Rakušanů, Alaba perfektním pasem vysunul před brazilskou branku Arnautoviće, leč ten si nedokázal míč zpracovat a u vzdálenější tyče nabíhající Schöpf měl k balónu daleko.
19'
Po Alabově centru vyboxovaném brankářem Alissonem se z velké dálky opřel do míče Schöpf, velmi těžká rána z voleje mu ale nevyšla a míč proskákal vedle brazilské branky.
18'
Baumgartlinger na pravém křídle dokázal vybojovat druhý rohový kop pro Rakousko, ze standardních situací by se Rakušané mohli prosadit podobně jako to dokázali proti Německu.
16'
Rakušané výrazně zintenzivnili napadání brazilské rozehrávky a k soupeřovu pokutovému území dokonce vysunuli pětici svých hráčů, přesto se Brazilci dokázali uvolnit a už přesunuli hru zpět na rakouskou polovinu.
14'
Brazilci už jsou znovu usazeni na útočné polovině a hledají dvířka do rakouské defenzivy.
12'
Na nadýchaný oblouček Gabriela Jesuse si ke vzdálenější tyči nabíhal Neymar, v záklonu ale hlavou nedokázal zakončit na rakouskou branku.
11'
Arnautović potáhl míč po útočné polovině, poté si ale neporozuměl se Schlagerem a poslal svému spoluhráči velmi nepřesnou přihrávku, která se dokutálela za brankovou čáru do zámezí.
9'
Arnautović se po vynikajícím pasu za brazilskou obranu mohl rozběhnout vstříc brankáři Alissonovi, maďarští rozhodčí ale viděli velmi sporný ofsajd nejdražší posily londýnského West Hamu v klubové historii.
8'
První brazilskou střelu do statistik zapisuje Casemiro, když zakončoval po Willianově průniku zpoza pokutového území těsně vedle rakouské branky.
6'
Úvodní minuty se nesou zejména ve znamení boje ve středu hřiště, Brazilci už ale získávají menší územní převahu a snaží se proniknout do zatím kompaktní defenzivy Rakušanů.
4'
Neymara poprvé tvrději atakoval Baumartlinger a nejdražší fotbalista světa se těžce zvedal z trávníku, nijak tento zákrok ale neohrozí jeho pokračování v zápase.
2'
Úvodní standardní situace od rohového praporku brazilskou defenzivu výrazněji neohrozila a hra se přesunula do středu pole.
2'
První útočná akce Rakušanů rezultuje v rohový kop, dění se přesune před brazilskou branku.
1'
Byť v brazilské základní jedenáctce původně figuroval Fernandinho, tak přeci jen se na padesát tisíc diváků ve vídeňském Prateru dočká Neymara už od úvodní minuty.

Rakousko: Lindner – Dragovič, Prödl, Hinteregger – Lainer, Grillitsch, Baumgartlinger, Alaba – Schöpf, Arnautovič, Schlager
Náhradníci: Lindner – Alar, Bauer, Burgstaller, Danso, Hierlander, Ilsanker, Kainz, Potzmann, Schaub, Schlager, Wimmer

Brazílie: Alisson – Danilo, Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro – Paulinho, Coutinho – Willian, Gabriel Jesus, Neymar
Náhradníci: Ederson, Cassio – Marquinhos, Taison, Fagner, Douglas Costa, Fernandinho, Firmino, Geromel, Filipe Luis, Fred

Rozhodčí: Kassai – Lémon, Varga (vš. Maďarsko).
Brazilci se vyjma pořádajícího Ruska kvalifikovali na světový šampionát nejdříve ze všech účastníků a tradičně budou největšími favority na zlato.

V přípravě Brazilci hrají dva zápasy, před týdnem v Liverpoolu zdolali Chorvatsko 2:0, především díky skvělé akci Neymara a nejdražší fotbalista světa svůj návrat po dlouhém zranění ozdobil krásným vítězným gólem.

Do mistrovství "kanárci" vstoupí přesně za týden utkáním se Švýcarskem v Rostově. Dalšími účastníky té skupiny jsou Srbové a Kostaričané.
Rakousko bude na mistrovství v Rusku chybět, neboť nezvládlo kvalifikační skupinu s Irském, Srbskem či Walesem a připravuje se tak na podzimní Ligu národů, kde se utká s Bosnou a Severním Irskem.

A připravuje se velmi dobře, neboť v tomto reprezentačním období už dokázalo zvítězit nad Ruskem a zejména historickými rivaly z Německa. Celkově Rakousko táhne sérii sedmi vítězství v řadě.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu atraktivniho přípravného utkání před nadcházejícím světovým šampionátem, na vyprodaném padesátitisícovem stadiónu Ernsta Happela ve Vídni Rakušané přivítají Brazilii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.