Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Bolívie - 9. června 2018   18:00

Srbsko
Srbsko
4' Mitrović  • 19' Ljajić  • 23' Mitrović  • 42' Ivanović  • 68' Mitrović
5:1
(4:0)
Bolívie
Bolívie
48' Campos
Srbsko
Stojković (80. Rajković) – Ivanović, Milenković, Tošić (68. Rukavina), Kolarov (C) – Matić (46. Milovojević), Milinković-Savić (63. Grujić)– Tadić (84. Radonjić), Ljajić, Kostić – Mitrović (70. Prijović).
Rajković, Dmitrović – Rukavina, Spajić, Živković, Prijović, Milovojević, Veljkovic, Rodić, Grujić, Radonjić, Jović.
Bolívie
Vizcarra – Áñez, Haquin, Raldes (C), Sagredo (57. Ribera) – Sánchez (63. Ali), Saavedra, Bejarano (80. L. Vargas), Justiniano (75. Rodríguez) – Arce (52. Vaca), Campos (69. R. Vargas).
Lampe – R. Vargas, Ali, Ribera, Rodríguez, L. Vargas, Olguín, Vaca

Fotbalisté Srbska si před odjezdem na světový šampionát do Ruska zvedli sebevědomí výhrou 5:1 nad Bolívií. Její základ postavili už v prvním poločase, který vyhráli 4:0. Po změně stran sice nejprve snížil Jhasmani Campos, poslední slovo si vzal v 68. minutě Aleksandar Mitrović, který završil hattrick i skóre zápasu.
90+3'
90+3'
Domácí mohli ještě přidat jeden gól! Adem Ljajić ale nastřelil obránce a odražený balón napálil těsně vedle tyče Filip Kostić.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty. Srbsko v závěru znovu ožívá a snaží se přidat další gól. Po pravé straně hezky prošel Radonjić, který ještě nastřeloval míč do malého vápna. Tam balón nepustil brankář Vizcarra.
90'
Její exekutor Kolarov nasadil míč na hlavu Markovi Grujićovi. Záložník Liverpoolu, který v této sezóně hostoval v Cardiffu, mířil nad!
89'
Filip Kostić byl faulován Riberou. Srbové mají k dispozici standardní situaci.
88'
Srbové se ještě osazují u šestnáctky soupeře a snaží se něco vymyslet.
86'
Hra už je hodně rozkouskována i střídáními. Zápas se již spíše jen dohrává.
84'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Nemanja Radonjić.
81'
Filip Kostić z levé strany odcentroval a připravil tak šanci pro Dušana Tadiće. Ten hlavičkoval nad bránu.
80'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Vladimir Stojković, přichází Predrag Rajković.
80'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Danny Bejarano, přichází Luis Vargas.
79'
Jeden z Bolivijců si pomohl při zpracování míče rukou. Rozehrávat budou Srbové.
77'
Navýšit vedení Srbska mohl Marko Grujić. Ten hlavičkoval z dobré pozice po centru Rukaviny, ale zamířil vedle tyče!
75'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Leonel Justiniano, přichází Rodrigo Rodríguez.
72'
Pokračuje se v poměrně klidném tempu, bez dalších příležitostí.
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Aleksandar Prijović.
69'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Campos, přichází Rodrigo Vargas.
68'
Srbsko právě vstřelilo branku!
ALEKSANDAR MITROVIĆ završuje hattrick nádhernou trefou! Srbský útočník se opřel do míče z 20 metrů a vymetl pravou šibenici brány soupeře. Vizcarra plachtil vzduchem marně. První hattrick Mitroviće v národním týmu.
68'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Duško Tošić, přichází Antonio Rukavina.
65'
Kvalita hry po přestávce uvadla. Srbové už tolik nedominují.
63'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Héctor Sánchez, přichází Luis Alberto Ali.
63'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Marko Grujić.
63'
Srbové zatím do sestavy sáhli jen v jednom případě. Zřejmě počítají s velmi podobnou základní jedenáctkou i pro úvod MS.
60'
Dušan Tadić mohl navýšit vedení Srbska. Jeho střelu zpoza šestnáctky vytáhl na roh brankář Vizcarra.
59'
Další útočnou snahu Bolívie musel hasit Duško Tošić. Byl z toho roh, který srbská obrana odvrací.
57'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází José Sagredo, přichází Juan Alexis Ribera.
57'
Hostující fotbalisté se opět snaží útočit, aby zkorigovali nepříznivý stav.
55'
Teď už domácí zahrozili. Rána Filipa Kostiće z 18 metrů prosvištěla vedle pravé tyče.
53'
Žlutou kartu dostává Áñez (Bolívie).
53'
Srbsko ve druhém poločase přeci jen ubralo z nastoleného tempa. Zatím toho po přestávce mnoho nepředvedlo.
52'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Juan Carlos Arce, přichází Leonardo Vaca.
48'
Bolívie právě vstřelila branku!
Bolívii se podařilo snížit! Výborně to udělal JHASMANI CAMPOS, který dostal míč do běhu, pohrál si se stopery a střelou vedle pravé nohy brankáře Stojkoviće koriguje na 4:1.
46'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Luka Milovojević.
46'
První poločas vyzněl naprosto jednoznačně pro srbskou reprezentaci. Ta vede nad mladým bolívijským výběrem 4:0 a kráčí si v generálce na mistrovství světa pro vysokou výhru. Skóre otevřel už ve 4. minutě Aleksandar Mitrović a v 19. minutě se pak prosadil Adem Ljajić. O čtyři minuty později se pak zapsal mezi střelce znovu Aleksandar Mitrović a v závěru poločasu skóroval také Branislav Ivanović.
45'
44'
Bolivijci se ještě s míčem dostávají na svou útočnou polovinu a snaží se zmírnit zatím velmi nepříznivé skóre.
42'
Tak tohle byla nádhera! Srbové zahrávali standardní situaci, po níž se v šestnáctce dotklo ve vzduchu míče několik jejich fotbalistů. Nakonec to byl Nikola Milenković, který vystřihl parádní nůžky, míč se po nich snesl přímo k nohám BRANISLAVA IVANOVIĆE a ten ranou pod břevno překonal bezmocného Vizcarru – 4:0.
41'
Bolivijci se teď trochu osmělili. Z velké dálky to zkusil Jhasmani Campos, který ale netrefil bránu.
39'
Ten byl rozehraný nakrátko. Bolívie nyní kombinuje.
39'
Bolívie zaútočila po pravé straně hřiště. Je z toho první roh Jihoameričanů.
38'
Málem další šance Srbů. Tentokrát ale bylo vzrušení zbytečné, jelikož byl jednomu z domácích fotbalistů odpískán faul.
37'
Mohlo to být už 4:0! Myslím, že to byl Nemanja Matić, který po přiťuknutí od Kostiće rozezvučel zblízka břevno!
36'
Kolarovův centr propadl až k Branislavovi Ivanovićovi, který situaci dobře zavřel na druhé tyči. Ránu pravého obránce Srbska srazil na roh obránce.
34'
Centr Ivanoviće na zadní tyč měl oči. Zakončit však nedokázal Kostić a následných zmatků v defenzivě Bolívie pak nevyužili ani další srbští fotbalisté.
33'
Aktivní Dušan Tadić se pokusil z pravé strany šestnáctky překvapit brankáře Vizcarru přímou střelou. Zamířil ale nad.
32'
José Sagredo si nabíhal dopředu po levé straně. Pas Justiniana však nezachytil a míč končí v zámezí.
31'
Půlhodina hry za námi. Bolívie zatím není pro Srbsko vážnějším soupeřem.
30'
Tentokrát byl při defenzivní práci faulován právě Ivanović.
29'
Tadić dal míč na levou stranu Filipu Kostićovi, který odcentroval. Mitrović se k hlavičce nedostal a balón tak doputoval až k Branislavovi Ivanovićovi. Bývalý obránce Chelsea se ale nedokázal uvolnit a nakonec ještě fauloval.
27'
Srbové už jasně ovládli hru a soupeři téměř nepůjčují míč.
25'
Domácí tentokrát zahrozili po rohovém kopu. Na bližší tyči se dostal k hlavičce Aleksandar Mitrović, jenž zamířil nad.
23'
Tohle vypadá na hru kočky s myší! Adem Ljajić poslal do úniku ALEKSANDARA MITROVIĆE, který nekompromisní ranou nad padajícím Vizcarrou zvyšuje na 3:0.
21'
A podobná akce Srbů, tentokrát z toho ale není gól. Tadić tentokrát našel zpětnou přihrávkou Filipa Kostiće, který vypálil vedle bližší tyče.
19'
To rychlý protiútok Srbska končí gólem! Branislav Ivanović vysunul Dušana Tadiće, který přihrál pod sebe ADEMOVI LJAJIĆOVI a ten přízemní ranou překonal brankáře Vizcarru – 2:0.
18'
Bolivijci se snaží o přihrávky za obranu. Ty ale obrana domácích zatím lehce zachytává.
17'
Zajímavá akce Bolívie. Justiniano doběhl s míčem až do šestnáctky a ještě roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl krajní obránce José Sagredo. Jeho centr zneškodnila obrana Srbska.
16'
Až na úroveň stoperů se zatáhl Nemanja Matić, který zachytil pokus o přihrávku za obranu.
15'
Na levé straně se nevedlo také domácímu Kostićovi. Toho neposlechl při kličce míč.
15'
Na pravém křídle se neprosadil Sánchez. Vychutnal si ho stoper Duško Tošić.
14'
Také Srbové se ale nedostali k ničemu nebezpečnému. Zkouší to zase jejich soupeř.
13'
O míč však rychle přišli a Nemanja Matić zakládá protiútok Srbska, které je dle zápisu domácím mužstvem.
12'
Fotbalisté Bolívie se snaží hrát a nyní kombinují na polovině soupeře.
11'
Kolmá přihrávka měla oslovit Aleksandara Mitroviće. Ten ale na míč nedosáhl a z pohledu Bolívie vše vyřešil brankář Vizcarra.
10'
Přihrávku za obranu dostával Sánchez Sánchez. Byl ale v ofsajdu, což pomeznímu neuniklo.
9'
Nikola Milenković to přehnal s důrazem. Za zákrok zezadu dostal žlutou kartu.
6'
Srbsko začalo utkání velmi dobře. V úvodu Balkánci ukazují, že by měli být na start MS dobře připraveni.
4'
Srbové se ujímají vedení! Skóre zápasu otevřel útočník ALEKSANDAR MITROVIĆ.
3'
Spolupráce pravého beka Srbska s pravým křídlem. Po narážečce s Ivanovićem už Dušan Tadić nedoběhl balón.
2'
Ten zahrával právě křídelník Southamptonu. Bolivijská obrana zapracovala dobře.
1'
První útok Srbska. Na pravém křídle měl dost prostoru Dušan Tadić, který levačkou odcentroval a hosté se ubránili za cenu rohového kopu.
1'
Utkání rozehráli v zeleném hrající Jihoameričané. Srbové nastoupili v bílém.
1'
Aktéři utkání již dorazili na trávník. Začít by se mělo za malou chvíli.

Srbsko: Stojković – Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov (C) – Matić, Milinković-Savić – Tadić, Ljajić, Kostić – Mitrović.
Náhradníci: Rajković, Dmitrović – Rukavina, Milivojević, Spajić, Živković, Prijović, Veljkovic, Rodić, Grujić, Radonjić, Jović.

Bolívie: Vizcarra – Áñez, Haquin, Raldes (C), Sagredo – Sánchez, Saavedra, Bejarano, Justiniano – Arce, Campos.
Náhradníci: Lampe – R. Vargas, Ali, Ribera, Rodríguez, L. Vargas, Olguín, Vaca.
Srbsko:
Srbové jsou následovníkem Jugoslávie, takže už mají i co se týče účasti na MS bohatou historii. Jako samostatné Srbsko se kvalifikovali už na turnaj v Jihoafrické republice před osmi lety a tentokrát vyhráli kvalifikační skupinu D, čímž si zajistili přímý postup. V letošním roce sehráli zatím tři přípravné zápasy. Nejprve prohráli na domácí půdě 1:2 s Marokem a poté na neutrální půdě v Londýně přehráli Nigérii 2:0. Závěrečnou přípravu před mistrovstvím, kterou absolvují v Rakousku, pak odstartovali porážkou 0:1 s Chile.

Nominace Srbska na MS:

Brankáři: Marko Dmitrovič (Eibar), Predrag Rajkovič (Maccabi Tel Aviv), Vladimir Stojkovič (Partizan Bělehrad).
Obránci: Branislav Ivanovič (Zenit Petrohrad), Aleksandar Kolarov (AS Řím), Nikola Milenkovič (Fiorentina), Milan Rodič (Crvena zvezda Bělehrad), Antonio Rukavina (Villarreal), Uroš Spajič (Anderlecht), Duško Tošič (Besiktas Istanbul), Miloš Veljkovič (Werder Brémy).
Záložníci: Marko Grujič (Cardiff), Filip Kostič (Hamburk), Adem Ljajič (FC Turín), Nemanja Matič (Manchester United), Sergej Milinkovič-Savič (Lazio Řím), Luka Milivojevič (Crystal Palace), Nemanja Radonjič (Crvena zvezda Bělehrad), Dušan Tadič (Southampton), Andrija Živkovič (Benfica Lisabon).
Útočníci: Luka Jovič (Eintracht Frankfurt), Aleksandar Mitrovič (Fulham), Aleksandar Prijovič (PAOK Soluň).
Bolívie:
Fotbalisté Bolívie se na MS v Rusku nekvalifikovali. V historii se jim to podařilo celkem třikrát, naposledy si na šampionátu zahráli v roce 1994. Tentokrát zůstali postupu na hony vzdáleni, v kvalifikaci zóny CONMEBOL (Jižní Amerika) obsadili až předposlední devátou příčku. V letošním roce sehráli čtyři přátelské zápasy s nepříliš valnými výsledky. Nejprve je čekal dvojzápas s Curacaem, v němž s karibským soupeřem remizovali 1:1 a poté padli 0:1. Poté prohráli 0:3 v USA a ve čtvrtek uhráli v Rakousku bezgólovou remízu s Jižní Koreou, která se zde chystá na mistrovství světa.

Většina hráčů z bolivijské nominace působí buďto v domácí soutěži a nebo v Jižní Americe. Angažmá v Evropě mají brankář Guillermo Vizcarra (Hapoel Ra'anana. Izrael), záložník Danny Bejarano (Panetolikos, Řecko) a útočník Rodrigo Vargas (Lvov, Ukrajina).
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Fotbalisté Srbska v sobotu absolvují generálku na blížící se MS v Rusku. Soupeřem jim bude výběr Bolívie, který se na rozdíl od nich na tento sportovní svátek nekvalifikoval. Duel se odehraje v Merkur Areně v rakouském Grazu.