Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  USA : Bolívie - 29. května 2018   00:55

USA
USA
37' Zimmerman  • 52' Sargent  • 59' Weah
3:0
(1:0)
Bolívie
Bolívie
USA
Bono – Lichaj (C), Zimmermann, Palmer-Brown, Robinson – Weah, Corona, McKennie, Pulisic, Rubin – Sargent
Bolívie

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:6.
Konec! Američané nakonec naprosto ovládli dnešní utkání a po zásluze vítězí 3-0. Bolívie toho moc směrem dopředu nepředvedla, Bono se většinu času v bráně nudil. Domácí si tak mohli vyzkoušet nové mladíky, kteří určitě nezklamali.
90+6'
90+4'
Další obrovskou šanci měl na kopačce Gooch. Domácí záložník si míč výborně zasekl, posléze ale nepropálil brankáře.
90+4'
Green našel svým centrem aktivního Novakoviche, který ale hlavičkoval pouze na horní síť.
90+3'
Na hrací ploše se toho neděje už moc zajímavého. Naopak je domácí trenér doslova šokován, kolik minut nastavil rozhodčí.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Pohotová rána z kopačky Greena nebyla vůbec špatná, míč ale doskákal pouze do rukavic Lampeho.
88'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Jorge Villafana.
88'
Nyní byl hodně nešťastně trefen do obličeje právě Pulisic, ke kterému se okamžitě seběhl lékařský personál.
87'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, naopak se do solidní šance mohl řítit Pulisic, ve finální fázi ho ale zastavil praporek pomezního.
86'
Na opačné straně jsme se rovněž dočkali zakončení. To obstaral střídající Vaca, který svojí střelou vybojoval rohový kop.
85'
Green se dokázal vymanit ze sevření dvojice protihráčů, posléze se ke střele z dobré pozice dostal Parks. Ani tentokráte míč nezamířil mezi tři tyče.
84'
Tady to zavánělo žlutou kartou. Novakovich totiž přišlápl Rodrigueze, hlavní sudí ale kartónek nevytáhl.
83'
Američané si přichystali rychlý protiútok, který ale nevyřešili dobře. Greenovi v posledním momentu uskočil míč od kopačky.
82'
Mirana to zkoušel z pořádné vzdálenosti, přičemž byla rána ještě tečována. Následně míč skončil kousek vedle tyče.
81'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. O vítězi se zdá být rozhodnuto, hosté by chtěli vstřelit alespoň čestnou branku.
80'
Novakovich dokázal zalepit těžkou přihrávku, posléze se mu ale nepodařilo předat míč vedle stojícímu Greenovi.
79'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Juan Alexis Ribera Castillo, přichází Rodrigo Rodriguez.
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Danny Bejarano, přichází Leandro Maygua.
79'
Bolívie zahrávala rohový kop, po kterém se do zakončení dostal Bejarano. Jeho rána ale nebyla povedená.
75'
Parks si parádním způsobem přichystal velkou příležitost, svojí navštívenku poslal slabě doprostřed brány.
74'
Green zabojoval v souboji proti Bejaranovi a poté posílal kolmici na Novakoviche. Tomu se ale balón připletl mezi nohama.
73'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Rubio Rubin, přichází Lynden Gooch.
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Eric Lichaj, přichází Matthew Olosunde.
72'
Máme před sebou něco málo přes dvacet minut hry. Sledujeme hodně jednostrannou záležitost, Bolívie je směrem dopředu neškodná.
71'
Netrvalo dlouho a současný hráč Furthu se postaral o další centr, který pro změnu skončil v náruči Lampeho.
70'
Green se staral o aktivitu kousek za velkým vápnem, jeho vzdušná nabídka ale skončila na zádech Haquina.
69'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Hector Sánchez, přichází Leonardo Vaca.
69'
Lichaj si splnil své obranné povinnosti, navíc vybojoval volný kop. Při oné rozehrávce si ale Pulisic neporozuměl s Rubinem.
68'
Novakovich ignoroval své spoluhráče a naopak se sám pokusil vypálit. Jeho rána se stočila daleko od brány.
67'
Avšak krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Parks, který se ještě gestem omluvil rozhodčímu.
66'
Palmer-Brown chyboval při přechodu za polovinu hřiště, následně jeho minelu stačil napravit kolega Zimmerman.
65'
Žlutou kartu dostává Weston McKennie (USA).
64'
Green se poprvé po svém příchodu na zelený pažit zapojil do útočného manévru, Sánchez ho ale daleko nepustil.
63'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Rodrigo Vargas, přichází Bruno Miranda.
63'
Varga si chtěl tělem udělat prostor, důraznější byl ale nováček na hrací ploše Parks, který ho odtlačil do zámezí.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Američané stále nepolevují, hosté mají s bráněním obrovské potíže.
61'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Julian Green.
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Joshua Sargent, přichází Keaton Parks.
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Joe Corona, přichází Andrija Novakovich.
60'
Tak s ambicemi hostujícího celku to nevypadá vůbec dobře. V tuto chvíli totiž Bolívie prohrává už o tři branky.
59'
Američané právě vstřelili branku!
Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat! Robinson si na levém křídle potáhl míč na levou nohu a poté poslal do vápna polovysoký centr. Na něj si seběhl TIMOTHY WEAH, jehož placírka skončila pod břevnem.
59'
Pulisic postrádal v souboji tělo na tělo větší důraz, posléze byl totiž lehce odzbrojen v podání Haquina.
58'
Zdálo se, že se Sánchez dostane do střelecké příležitosti, nakonec se ale hostující forvard nacházel v ofsajdu.
57'
Žlutou kartu dostává Joe Corona (USA).
56'
Vargas to zkusil nakrátko ve spolupráci s Bejaranem, načež si pro následný centr seběhl brankář Bono.
55'
Bolívie kombinovala na velmi těsném prostoru, nakonec se bude kopat rohový kop z levé strany.
54'
Ihned po rozehrávce se Sánchez pokusil najít naběhnuvšího Vargase, včas ale zakročil Zimmerman.
53'
Na úvodní branku druhého poločasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho, z pohledu hostů to ale bylo hodně zbytečné.
52'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Teprve osmnáctiletý JOSHUA SARGENT pečlivě napadal rozehrávku soupeře, načež Lampe chyboval při pokusu přenést hru na Aňeze. Domácí forvard si zpracoval míč a poté prostřelil brankáře.
52'
Sargent se řítil za zdánlivě ztraceným míčem, při pokusu o zasekávačku vyletěl nahoru praporek pomezního – ofsajd.
52'
Nedovolených zákroků přibývá. Tentokráte si taktickým faulem pomohl domácí Robinson.
51'
Aňez poslal hlavičku na Vegu, který ještě hledal lépe postaveného Castilla. Přihrávka ale byla o něco delší.
50'
Nakonec netrvalo dlouho a na pořadu dne byla další standardka. Pulisic ale nenašel nikoho v bílém.
49'
Žlutou kartu dostává Fernando Saucedo (Bolívie).
48'
Hned v samotném úvodu si domácí hráči přichystali standardní situaci. Bude to ale z vlastní obranné poloviny.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Guillermo Viscarra, přichází Carlos Lampe.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou přesnou trefu. O tu se po rohovém kopu postaral Zimmerman. Američané ale měli rozhodně více ze hry, jejich akce ale většinou končili na pozorné obraně soupeře. Bolívie nepodává špatný výkon, chybí tomu ale větší útočná aktivita.
45+2'
45+2'
Hodně nenápadný Castillo si chtěl obhodit bránícího Lichaje, což se ale vůbec nepovedlo. Naopak se na druhou stranu žene Sargent.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Robinson se rovněž prezentoval dobrou poziční hrou, neboť za svá záda nepustil rychlonohého Sauceda.
42'
Zimmerman musel být opět ve střehu, tentokráte hbitým zákrokem zastavil kolmici na Ali Vegu.
41'
Střelec úvodní branky se ihned po dalším kontaktu s míčem pokoušel najít Sargenta, u kterého byl včas Haquin.
40'
Sánchez se zkoušel rychlostně dostat přes Robinsona, domácí zadák ale zakročil zkušeně.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme čekali něco málo přes pětatřicet minut. Nyní jsou na tahu hráči Bolívie.
37'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Sedmý rohový kop Ameriky nakonec končí kýženou brankou! Corona našel adresným centrem hlavu WALKERA ZIMMERMANNA, jehož zakončení skončilo u pravé tyče.
35'
Aby toho nebylo málo, tak na hrací ploše skončil další z fotbalistů. Tentokráte se jedná o Sáncheze, který se chytl za ruku.
34'
Bono si dával s výkopem od své branky načas, nakonec se mu ale podařilo najít Sargenta, jehož sražená rána skončila vedle.
33'
Tak to přeci jenom nešlo. Baldomar musel hrací plochu opustit na nosítkách, okamžitě ho ve hře nahradil Sagredo.
32'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Oscar Baldomar, přichází Jose Sagredo.
31'
Na hrací plochu přispěchal také lékařský personál, který si vzal Baldomara okamžitě do péče. Uvidíme, zda se bude střídat.
30'
Aktivní Rubin našel za pokutovým územím volného Weaha, který tvrdě trefil jednoho z protihráčů. Ten se okamžitě skácel k zemi.
29'
Rubin se po svém zakončení dožadoval odpískání hry rukou, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
28'
Velká zbytečnost v podání Aňeze. Hostující obránce chtěl otočit hru na druhou stranu, přihrávku ale poslal mimo dosah Baldomara.
27'
Robinson měl na levé straně hodně prostoru na centr, ten ale pouze proskákal kolem hustiny protihráčů.
26'
Teď už to bylo o poznání lepší, v souboji o míč si ale domácí Zimmerman pomohl útočným faulem.
25'
K rozehrávce se postavil Corona, jehož nabídka nenašla nikoho v bílém kompletu. Rohový kop se ale bude opakovat.
24'
Rubin přihrál vedle stojícímu Pulisicovi, který ale nepropálil hustý blok protihráčů. Následovat bude rohový kop.
23'
Po delší době se dostal k míči také brankář Bono, jeho nákop nastartoval další akci domácích.
22'
Parádní akce USA! Sargent si nejprve na hranici šestnáctky narazil s Weahem a posléze trefil pouze nohu Haquina.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Američané stupňují svojí aktivitu, hosté ale velmi dobře střeží svojí šestnáctku.
20'
Mladičký talentovaný forvard se nakonec dostal zpět na hrací plochu, naopak Green se vrátil zpět na střídačku.
19'
Weah si po předchozím souboji o míč způsobil nějaké menší zranění. Za postranní čárou se začal rozcvičovat Green.
18'
To je velká škoda pro domácí. Sargent totiž mohl poslat kolmici na zcela volného Weaha, finální přihrávka ale neměla potřebné parametry.
17'
Sánchez napadal rozehrávku soupeře, což vedlo k zisku míče. Bylo to ale jen na krátký časový úsek.
16'
Američané se usídlili u pokutového území soupeře, Robinsonův centr ale nedokázal zakončit do branky Sargent.
15'
Weah ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou na Rubina, jehož pohotovou ránu musel Viscarra zkrotit do náruče.
14'
Obranné povinnosti si splnil domácí pravý bek Lichaj, který důrazným způsobem odstavil Sáncheze od balónu.
13'
Baldomar se ujal autového vhazování od levé autové čáry, po jeho hodu byl na hranici faulu zastaven Saucedo.
12'
McKennie chtěl po zisku míče oslovit Weaha, což se také podařilo. Následný centr ale skončil daleko v zámezí.
11'
Aňez postupoval neohroženě na druhou stranu hrací plochy, kde jeho kolega Saucedo vybojoval aut.
10'
Američané měli k dispozici rohový kop. Na něj si naskočil Palmer-Brown, jeho hlavička ale nebyla přesná.
9'
Bejarano byl ve středu hrací plochy důraznější, volný míč ale poslal pouze k Bonovi.
8'
Robinson si nakonec nevěřil na individuální průnik po levém křídle, naopak ještě spolupracoval s Bonem.
7'
Při jednom z předchozích zákroků si způsobil nějaké menší poranění hostující Vargas.
6'
Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Saucedo, jehož slabá rána sotvala doskákala za brankovou čáru.
5'
Dalekonosný nákop z kopačky Lichaje měl najít Sargenta, před ním ale zasáhl pozorný Haquin.
4'
Haquin byl zahnán do velmi těžké situace, ze které nedokázal oslovit na pravé straně volného Aňeze.
3'
Poprvé se k míči dostal také brankář Bono, který ho okamžitě poslal ke středovému kruhu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

USA: Bono – Lichaj (C), Zimmermann, Palmer-Brown, Robinson – Weah, Crespín, McKennie, Pulisic, Méndez – Sargent
Náhradníci: Hamid – Miazga, Olosunde, Parks, Gooch, Villafana, Green, Carter-Vickers, Novakovich

Bolívie: Viscarra – Aňez, Raldes (C), Bejarano, Baldomar – Saucedo, Haquin, Castillo – R. Vargas, Ali, Sánchez
Náhradníci: Lampe – Olguin, Maygua, Vaca, Miranda, Cornejo, Rodriguez, Perez, J. Vargas, Soleto, Quiroga, Sagredo, Borda, Moruno.
Bolívie

Ani fotbalisté Bolívie se nepodívají na letošní šampionát. Tento celek patřil k outsiderům kvalifikace Jižní Ameriky, což se také později naplnilo. Bolívie se nakonec v desetičlenné skupině umístila na předposlední pozici, přičemž na pátou barážovou příčku ztrácela propastných dvanáct bodů. Bolivíjci ale dokázali potrápit nejednoho favorita. Nejenom, že Bolívie dokázala porazit Chile nebo Argentinu, navíc v těchto zápasech neinkasovala ani branku. Paradoxně se ale Bolívie prezentovala nejhorší obrannou skupiny, na druhé straně byl na tom podobně také útok.
USA

Hodně velké zklamání prožívá tábor Ameriky. USA totiž celkem v poklidu dokráčelo až do poslední fáze kvalifikace Severní a Střední Ameriky o mistrovství světa 2018. Právě v této závěrečné skupině se Američané umístili až na páté pozici, což pochopitelně nepřineslo účast na MS. Paradoxně se ale v posledním zápase dostal přes Ameriky Honduras, což určitě překvapilo nejednoho fotbalového fanouška. Na druhou stranu se USA prezentovalo nejlepší ofenzívou soutěže, avšak špatná forma přišla v tu nejméně vhodnou dobu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa v Rusku se neúprosně blíží, nicméně ještě před ním si to v přátelském zápase rozdá USA a Bolívie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.