Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : Již. Korea - 17. listopadu 2018   09:50

Austrálie
Austrálie
90+4' Luongo
1:1
(0:1)
Již. Korea
Již. Korea
22' Ui-jo
Austrálie
Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan (C), Behich – Leckie (85. Jurić), Mooy, Luongo, Kruse (56. Mabil) – Rogić, Maclaren (71. Boyle).
Jumpei Iida (JPN)
Suncorp Stadium, Brisbane
Již. Korea
Kim Sung-kju – I Jong, Kim Min-jae (85. Jeong Seung-Hjon), Hong-čchol, Kim Jong-kwon (C) – Hwang In-beom (90+2. Kim Jung-min), Ku Ča-čchol (45. Jun Jong-sun), Nam Tae-Hee – Lee Čung-Jong (81. Lee Čin-hjon), Hvang Ui-jo (46. Sok Hjon-čun), Mun Son-min (69. Na Sang-ho).

Z tohoto remízového utkání už je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:12.
Je dobojováno! Korejci vytěžili z první půle z minima maximum a od 22. minuty vedli 1:0. Po změně stran byli dlouhou dobu aktivnější a hrozili hlavně ze standardních situací. Australský gólman Ryan však předvedl jen klíčový zákrok, od kterého se převaha přesunula na domácí stranu a vyeskalovala až ve vyrovnávající trefu Massima Luonga.
90+5'
90+4'
Austrálie právě vstřelila branku!
Z úplně poslední akce tohoto zápasu se domácí přece jenom dokázali prosadit! Mooy odcentroval na okraj pokutového území. Gólman Kim Sung-kju prudkou střelu z voleje neudržel a MASSIMO LUONGO ze snadné dorážky vyrovnal na konečných 1:1.
90+3'
Prakticky zničeho Australané vybojovali ještě jeden rohový kop. Aaron Mooy našel jen korejské hlavičkáře, avšak standardní situaci si ještě bude moci zopakovat.
90+2'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Hwang In-beom, přichází Kim Jung-min.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty.
90'
Mabilův nepovedený centr jeden z Korejců odvrátil na Luonga, který měl čas na přípravu střely, jenže ta mu absolutně nesedla.
90'
Jun Jong-sun z nařízené standardky centroval do zahuštěného malého vápna. Balón však proletěl do autu a Ryan rychle rozehrává..
89'
Přetažený centr z pravé strany žádný z Korejců nezachytil. Po domácím autu však skončil na zemi Na Sang-ho, kterého Martin Boyle udeřil loktem do obličeje.
88'
Teď byl navíc jednoznačně faulován Sok Hjon-čun, o což se uprostřed hřiště postaral Mark Milligan.
87'
Hra začíná být hodně kouskovaná a Australané tak nemají moc příležitostí, jak se dostat do nějakého souvislejšího tlaku.
85'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Tomi Jurič.
85'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Kim Min-jae, přichází Jeong Seung-Hjon.
84'
Martin Boyle si doběhl k přetaženému centru, ale hlavičku poslal jenom do místa, kam korejský brankář v pohodě dosáhl.
83'
Na druhé straně byla k vidění tečovaná střela Boylea, kterou Kim Sung-kju vyrazil na Behiche. Tomu už byl balón sražen na roh.
82'
Rohový kop se Asiatům podařilo zakončit. Hlavička z centru z pravé strany ale proletěla kousek nad břevnem.
81'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Lee Čung-Jong, přichází Lee Čin-hjon.
79'
Jeden z Korejců hodně nešikovně srazil Mooyův centr směrem k vlastní brance. Před tou ještě číhal Rogić, ale zaskočen ze své možnosti nezakončil vůbec přesně.
78'
Mabilova střela na konci přímočaré akce skončila rohovým kopem ve prospěch Australanů.
77'
Aziz Behich nečekaně práskl do balónu z hodně velké dálky. Pokus to nebyl špatný, neboť padal pod břevno, nicméně Kim Sung-kju se zaskočit nenechal.
76'
Awer Mabil poslal do ohně další centr. Ve vápně ale neměl skoro nikoho a balón tak doplachtil do rukavic korejského gólmana.
75'
Mooy roztáhl hru doleva na Behiche, který sice nacentroval na Leckieho, ale ten před srážkou s Rogićem hlavičkoval nepřesně.
74'
Korejci naopak hrají ve velkém klidu a bez větších starostí si hlídají svůj náskok. Teď zkoušeli prorazit dlouhým nákopem, ale ten skončil v moci Ryana.
73'
Další faul od Australanů, kteří začínají být hodně nedisciplinovaní a také nervózní, neboť jim pomalu ubývá čas na vyrovnání.
72'
Nově příchozí Na Sang-ho se obtáčel kolem Milligana, který jej kopl někam do oblasti pasu a byl mu odpískán jasný faul.
71'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Jamie Maclaren, přichází Martin Boyle.
70'
Jun Jong-sun po faulu jednoho z Australanů rozehrával přímý kop z osy hřiště a posílal balón ze svého pohledu do levého horního rohu. Ryan se tam fantasticky natáhl a podržel svůj tým!
69'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Mun Son-min, přichází Na Sang-ho.
69'
Domácí se na několik vteřin ocitli v pokutovém území, kde Mabil netradičními nůžkami vracel míč do druhé vlny na Luonga a jeho rána z první proletěla jen kousek vedle pravé tyče korejské brány.
68'
Kim Sung-kju nezaváhal a zkušeně stáhl ze vzduchu centr, o který se z levého křídla postaral záložník Huddersfieldu Aaron Mooy.
67'
Australané dvakrát vhazovali vedle soupeřovy šestnáctky. Dovnitř se ale nedostali a raději zvolili zpátečku k půlící čáře.
66'
Sice se hraje na australské půdě, ale domácí atmosféru mají v těchto okamžicích Korejci, kteří mají v ochozech několikatisícovou podporu.
65'
Aktivní napadání Australanů teď nadělalo rozehrávajícím hostům trochu starostí. Korejci se z toho ale vykombinovali a míří do útoku.
64'
Aaron Mooy vyslechl přání fanoušků a vypálil z nějakých pětadvaceti metrů. Utaženou ránu sice nasměroval mezi tyče, ale korejský gólman s ní neměl žádný problém.
62'
Kim Sung-kju výborně přečetl hru a vystartoval před své vápno proti nákopu, aby uklidil balón do zámezí.
61'
Hwang In-beom byl kousek před šestnáctkou podražen střídajícím Mabilem. Vznikla z toho standardní situace, kterou rozehrál sám faulovaný, ovšem ten minul ze svého pohledu pravou tyč.
60'
Držení míče: 45% – 55%.
59'
Jeho trvání ale netrvalo dlouho, po přesunu na pravou stranu byl odmáván ofsajd Jamimemu Maclarenovi.
58'
Sok Hjon-čun fauloval na půlící čáře ihned po odkopu od korejské branky, na kterou se povalí další útok.
57'
První náznak šance ve druhé půli! Rogić dostal od Risdona vynikající přihrávku do volného prostoru. Ve vápně ho ale potrápilo zpracování míče a těžká střela z otočky letěla mimo tři tyče.
56'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Robbie Kruse, přichází Awer Mabil.
55'
Australané dostali míč do branky, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné, neboť už před zakončením byl signalizován ofsajd jednoho z nich.
54'
Něco podobného i na druhé straně, Jun Jong-Sun byl po přebrání míče zfaulován Leckiem.
53'
Mark Milligan si malinko zavařil jako poslední hráč Australanů. Sok Hjon-čun se mu sápal po míči, nicméně přitom fauloval.
52'
Hostům se zkrátka nechce útočit do plných. Když se Australané stáhnou, tak jim de facto vůbec nic nehrozí.
51'
S důrazem to přehnal i Massimo Luongo, což na vlastní kůži pocítil právě před chvílí sám faulující Hwang In-beom.
50'
Hwang In-beom trochu neohrabaným zákrokem fauloval, jenže domácí fotbalisté rychlou rozehrávkou překvapili spíše sami sebe.
49'
Domácí se po změně stran s míčem zatím moc nepomazlili. Ani Korejci se ale nikam bezhlavě neženou a šetří čas daleko od obou branek.
47'
Jihokorejci vstoupili do druhé půle aktivně a už stihli rozehrát dva rohové kopy. Do šance se díky nim ale nedostali.
46'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Sok Hjon-čun.
46'
Australané měli v právě skončené první půli trochu více ze hry, tři pološance ale nevyužili a ve dvaadvacáté minutě zčistajasna sami inkasovali, když se z rychlého brejku prosadil Hwang Ui-jo. Korejskou spokojenost v posledních minutách trochu zastínily dvě zranění, ze hry musel odstoupit zmíněný střelec branky i středopolař Ku Ča-čchol.
45+2'
45+1'
Utekla sotva minuta a na hřišti zůstává ležet také Hwang Ui-jo, který špatně došlápl po hlavičkovém souboji s Trentem Sainsburym. S korejským útočníkem to nevypadá příliš dobře.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Ku Ča-čchol, přichází Jun Jong-sun.
44'
Ku Ča-čchol si sedl na trávník a držíc se za pravý stehenní sval dává jasně najevo, že pro něj tento duel skončil. Na korejské střídačce se už chystá Jun Jong-sun.
43'
Opět v akci Hong-čchol, který svým centrem z levého kraje hřiště nenašel nikoho v červeném. Mooy pak šel do riskantní kličky a o balón záhy přišel.
42'
Korejci útočili jen v minimálním počtu. Nam Tae-Hee se navíc nedostal k centru zprava a hostující akce se vrátila na obrannou půlku.
41'
Hong-čchol musel vhazovat z obranné poloviny. Domácí opět vysunuli napadání a po zisku míče jen propagačně ohrozili korejskou branku, o což se postaral Rogić.
39'
Australané vytvořili velký tlak na rozehrávající Korejce a sebrali jim míč v poměrně nebezpečném prostoru. Trest z toho ale nevzešel, Leckie trochu unáhlenou střelou z dálky trefil jen gólmana.
38'
Hong-čchol a Leckie běželi z opačných stran za balónem, u kterého byl jako první australský reprezentant. Ten hostující chtě nechtě fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
37'
I Jong učebnicově vypíchl míč jednomu z Australanů a znovu to jsou Korejci, kteří se snaží dobývat zatažený soupeřův blok.
36'
Hong-čchol nedostihl pas směřující k levému kraji pokutového území a na řadu přichází rozehrávka od Ryanovy brány.
35'
Nam Tae-Hee získal a sám rozehrál aut z pravého křídla. Jeho spoluhráči se pak znovu vrátili ke středovému kruhu.
34'
Sainsburyho vysoký centr sice letěl dovnitř pokutového území, ale tam už na něj čekal nikým neobtěžovaný Kim Sung-kju.
33'
Znovu hosté po zisku míče okamžitě hledali způsob, jak co nejrychleji prchnout do protiútoku. Nebezpečně vypadající únikový pas teď zastavil poslední hráč v australském dresu.
32'
Mun Son-min o pár decimetrů nedosáhl na další dlouhý pas z hloubi pole. Početná výprava jihokorejských fandů tak mohla jen smutně vydechnout.
31'
Hwang In-beom bránil území před vlastním gólmanem a přitom byl faulován Maclarenem. Míč pro Asiaty.
30'
Držení míče: 52% – 48%.
29'
Po Sainsburyho faulu se Korejci k ničemu neprokombinovali a naopak se museli velmi rychle vracet s faulovaným Rogićem.
28'
Jihokorejci se dobrovolně vrátili z prostoru u pokutového území až k vlastnímu brankáři, který zvolil dlouhý nákop vpřed.
27'
Kim Sung-kju se pověsil do vzduchu a efektním skokem k pravé tyči vyrazil střelu z delší vzdálenosti.
26'
Mathew Leckie se krásnou kličkou dostal do šestnáctky. Další finesa už ale byla navíc a Australané budou kopat jenom roh.
25'
Robbie Kruse si kryl míč před I Jongem a možná si přivodil menší svalové zranění. Zatím ale pokračuje ve hře podporuje útok svého týmu.
24'
A po útočném faulu od Leckie už mohou v poklidu zakládat nový útok Jihokorejci.
23'
Australané chtěli rychle zareagovat, jenže skákavý balón po dlouhém centru pro sebe uzmuli vysocí obránci soupeře.
22'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Hosté se z první šance dostávají do vedení! HWANG UI-JO dostal famózní balón z obranné poloviny a zničehonic běžel sám na Ryana, před kterým si trochu zpomalil a pravačkou zakončil i mimo dosah dobíhajícího obránce Sainsburyho, který neúspěšně křižoval dráhu střely.
20'
Korejské akce zatím mají velmi krátké životy, Australané se znovu rychle vrátili k míči a nenechali Ryana na holičkách.
19'
Kruse nepřesným roztažením trochu zpomalil přímočarou akci, která nakonec skončila Behichovou střelou z rohu vápna, nicméně Kim Sung-kju ji velmi snadno zastavil.
18'
Hwang Ui-jo se neprosadil před Sainsburyho, který odpravil míč do relativního bezpečí a Korejci poté zapojili do kombinace i vlastního brankáře.
17'
Pěkná akce domácích borců, kteří přenesli hru doleva na Behicha. Ten kvalitně odcentroval na Mooye, ale jeho rána z voleje letěla několik metrů nad břevno.
16'
Kim Sung-kju si dal hodně na čas s odkopem, který poslal k půlící čáře na poslední možnou chvíli. Australané opět útočí díky autu z pravé strany.
15'
Jeden z Korejců marně spěchal za vysokým nákopem, který doplachtil až do Ryanových rukavic. Hosté po jeho rozehrávce trochu vysunuli napadání a komplikují Australanům život.
14'
Slibně se rozvíjející akci Australanů uťal asistent rozhodčího, který si všiml ofsajdového postavení Jamieho Maclarena.
13'
V anglické lize působící Aaron Mooy svým centrem našel jen korejské obránce, kteří odvrátili míč na Luonga. Ten při střele zpoza šestnáctky podklouzl a branku neohrozil.
12'
Robbie Kruse potáhl míč po levé straně a sraženým centrem získal pro Austrálii další roh.
11'
Domácí se prokombinovali až do vápna, Leckie na koncové čáře ale nedokázal přihrát a je z toho jen další odkop.
10'
Socceroos začínají mít výraznou územní převahu. Jihokorejci musí už několik minut běhat pouze bez balonu.
9'
Aaron Mooy ani tentokrát nevymyslel nic nebezpečného a Kim Sung-kju se v poklidu chystá o dlouhému výkopu.
8'
Další roh pro Australany, tentokrát z levé strany.
7'
Mooyův centr z pravé strany ani pas jednoho z jeho parťáků ale nenadělal v defenzivě asijské země žádné starosti.
6'
Joshua Risdon přispěchal s další střelou, která byla ztečovaná do boční sítě. Pokračovat se bude rohovým kopem.
5'
Kruseho hodně nepovedený pokus zpoza pokutového území neohrozil ani rohový praporek. I Jong bude vhazovat z prostoru vedle korejské šestnáctky.
4'
Hong-čchol vystoupil z korejské obranné linie a odkopl míč do autu. Australané se pak vrátili až k brankáři Ryanovi.
3'
Dva centry z pravé strany domácí snadno ubránili a vyrazili do protiútoku. Rogić si dal míč na pravačku, jenže z dvaadvaceti metrů výrazně přestřelil.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červenočerných, zatímco domácí v kompletně žlutých dresech.
1'

Austrálie: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan (C), Behich – Leckie, Mooy, Luongo, Kruse – Rogić, Maclaren.
Náhradníci: Langerak, Vukovic – Amini, Boyle, Degenek, Gersbach, Irvine, Jeggo, Jurić, Jurman, Mabil, Nabbout.

Jižní Korea: Kim Sung-kju – I Jong, Kim Min-jae, Hong-čchol, Kim Jong-kwon (C) – Hwang In-beon, Ku Ča-čchol, Nam Tae-Hee – Lee Čung-Jong, Hvang Ui-jo, Mun Son-min.
Náhradníci: Čche Hjon-u, Kim Čin-hjon – Jun Jong-sun, Jong Sang-Hjon, Kim Jung-Min, Kwon Kjung-won, Lee Čin-hjon, Lee Jo-Hjon, Na Sang-ho, Park Ji-soo, Pak Ču-ho, Sok-Hjon-čun.

Rozhodčí: Jumpei Iida (JPN).
Socceroos odehráli od neúspěšného mistrovství světa jediné utkání, a to v polovině října proti Kuvajtu. Australané s tímto soupeřem neměli žádné větší problémy a s přehledem zvítězili 4:0. Naopak Asiaté měli mnohem nabitější program, po výhře nad Němci ze světového šampionátu odehráli už čtyři zápasy. Nad Kostarikou Jižní Korea vyhrála 2:0 a nad silnou Uruguayí 2:1. Zbylé duely s Chile a Panamou skončily remízami 0:0 a 2:2.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu mezinárodního přípravného utkání. Od devíti hodin a padesáti minut se můžeme těšit na střetnutí mezi Austrálií a Jižní Koreou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:50.