Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Izrael - 11. září 2018   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
13' Davis  • 41' Dallas  • 67' Whyte
3:0
(2:0)
Izrael
Izrael
Sev. Irsko
Carson (46. McGovern) – McNair, J. Evans, Cathcart, Lewis – S. Davis (C), C. Evans (46. Norwood), Saville (71. Smith) – Dallas (77. Ferguson), Grigg (65. Washington), Jones (65. Whyte).
Windsor Park, Belfast (NIR)
Izrael
Haimov – Dasa (65. Bitton), Twatha (40. Scheimann), Habashi (46. Kapiloto), Yeini – Tibi, Natcho (C), D. Peretz, Micha (58. Turgeman) – Hemed (58. Seba), Dabbur (74. Glazer).

Fotbalisté Severního Irska v přípravném zápase porazili Izrael, když diváky ve Windsor Parku postupně potěšili Steven Davis, Stuart Dallas a po přestávce střídající Gavin Whyte. V bráně domácího výběru došlo o přestávce ke změně na postu brankáře, Carson ani McGovern ale neinkasoval. Severní Irsko 3 Izrael 0.
90+1'
88'
A další velká šance a potřetí branková konstrukce za zády brankáře Haimova, kterou tentokrát orazítkoval Steven Davis! Tak nakonec se o tyč nejednalo a Washington byl hráčem, který pálil těsně mimo.
86'
Severní Irové nemají dost a ještě se snaží prosadit, střela střídajícího Washingtona ze slibné pozice ale byla zablokována!
86'
Severní Irsko a vůbec britský fotbal je znám svou tvrdostí a fyzickou náročností, přesto ani jeden z jeho hráčů neviděl žlutou kartu. Rozhodčí Bas Nijhuis zatím udělil pouze jednu, když ji viděl Habashi.
85'
Do konce utkání zbývá pět minut a je pochopitelné, že Severní Irsko už se snaží zápas dohrát bez zranění, zatímco Izrael už nemá síly na to, aby dokázal zápas v závěru zdramatizovat.
84'
Střídající Turgeman se snažil se zápasem ještě něco udělat a dobře si nabíhal za obranu, jenže byl lapen do ofsajdové pasti.
82'
Peretz z nadějné pozice minul bránu Severního Irska a poté mu hodně zatrnulo, protože na opačné straně pálil do tyče obránce Carhcart! Severní Irsko podruhé v zápase orazítkovalo brankovou konstrukci, za tříbrankového vedení ho to ale mrzet nemusí.
82'
Izrael postupem času přešel z rozestavení 4-4-2 na ofenzivnější 3-5-2, jenže ani silnější středová řada mu zatím ke gólu nepomohla.
81'
Fotbalisté izraelské reprezentace se po dlouhé době dostali ke střele, kterou zablokoval dobře postavený obránce Cathcart.
80'
Jelikož Severního Irsko už oživilo hru na levém křídle i ve středu hřiště, k poslednímu střídání tudíž došlo na pravé straně, když ze hry odešel útočník Stuart Dallas a nahradil ho Shane Ferguson.
77'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Shane Ferguson, přichází Stuart Dallas.
77'
Levá strana Severního Irska tedy dostala nový kyslík, stejně jako střed formace. Pravá strana zatím funguje dokonale.
76'
Severní Irsko sáhlo během dosavadního průběhu zápasu k pěti střídáním, z nichž jedno bylo na postupu brankáře. Další dvě oživila levou stranu, když ze hry odešel levý záložník a útočník a také střed.
75'
Do konce zápasu zbývá odehrát patnáct minut a třetí gól střídajícího Gavina Whytea naděje Izraele na dobrý výsledek pohřbil.
74'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Omri Glazer.
71'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází George Saville, přichází Michael Smith.
69'
Steven Davis se pokusil podruhé v zápase skórovat, jenže jeho střela se stala snadnou kořistí brankáře Haimova.
67'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Fotbalisté Izraele utrpěli obrovskou facku, když střelu střídajícího Bittona zneškodnil brankář McGovern a po následném protiútoku udeřil střídající GAVIN WHYTE, který poslal Severní Irsko do tříbrankového trháku! Jeden z obránců Iztraele zahrál velice špatnou malou domů a domácí výběr se dostal na levé straně šestnáctky po dlouhém nákopu k přízemnímu centru, který brankář Haimov nedokázal zachytit, a Gavin Whyte z blízkosti zamířil po zemi do prázdné brány.
65'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Will Grigg, přichází Conor Washington.
65'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jordan Jones, přichází Gavin Whyte.
65'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Elazar Dasa, přichází Oren Bitton.
64'
Místo snížení málem přišel třetí gól Severního Irska. Velkou šanci měl na kopačce Saville, jenže bránu minul!
64'
Jako by se už utkání pouze dohrávalo. Hra se odehrává ve středu hřiště a Izrael ne a ne vstřelit kontaktní gól. Z pohledu nezaujatého fanouška by snížení hostů zápasu hodně pomohlo.
62'
Izrael v rychlém sledu sáhl ke dvěma střídáním, jenže ani dvojitá změna mu zatím k nějaké slibné brankové příležitosti zatím nepomohla. Jedinou velkou šanci měl na svědomí Yeini, jenže jeho příležitost přišla v závěru prvního poločasu. Od té doby nic.
58'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Tomer Hemed, přichází Diaa Seba.
58'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dor Micha, přichází Alon Turgeman.
58'
McGovern rozehrál od své brány a po jeho pasu se dostal do zakončení rychle Saville, jeho pokus byl ale nepřesný.
57'
Když už jsem zmínil střídání, tak Izrael musel pět minut před přestávkou provést jednu změnu, když zraněného Talba Twathu nahradil Samuel Scheimann. Střídání obránce za obránce.
56'
Ze druhého poločasu oběhlo deset minut a střídající brankář Michael McGovern je zatím v bráně Severního Irska bez práce.
55'
Izrael měl výhodu standardní situace v podobě rohového kopu, centr Natcha ovšem žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
54'
Izrael je Severnímu Irsku navzdory skóre velice vyrovnaným soupeřem a nyní to potvrdil zakončující obránce Dasa, jehož pokus zablokoval dobře postavený Lewis.
49'
Brankář Trevor Carson v závěru prvního poločasu vytáhl skvělý zákrok, do druhého poločasu místo něj ale nastoupil do brány Michael McGovern. Těžko říci, zda jde o střídání kvůli zranění.
48'
Hemed odvedl dobrou práci, když pomohl svému týmu v obraně a zablokoval střelu Severního Irska, které o přestávce sáhlo ke dvěma střídáním a jedno je hodně překvapivé.
46'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Trevor Carson, přichází Michael McGovern.
46'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Corry Evans, přichází Oliver Norwood.
46'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Ayad Habashi, přichází Nisso Kapiloto.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Severní Irsko orámovalo úvodní poločas dvěma góly, o které se postarali Steven Davis a Stuart Dallas. Těsně před přestávkou mohly přijít další branky, jenže Stuart Dallas druhý gól v zápase zásluhou brankové konstrukce nepřidal, zatímco na opačné straně Yeiniho fantasticky vychytal brankář Carson. Skóre po prvním poločase ve Windsor Parku. Severní Irsko 2 Izrael 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Yeini měl obrovskou šanci, když po centru Natcha ze standardní situace mířil velice dobře, jenže Carson vytáhl úžasný zákrok a podržel Severní Irsko v závěru prvního poločasu nad vodou!
44'
Hra v závěru prvního poločasu po druhém gólu Severního Irska ožila a stejně tak hlediště, které nyní bylo svědky toho, jak nádhernou střelu Stuarta Dallase zastavila branková konstrukce!
42'
Hemed mohl bleskově odpovědět, to by ovšem přihrávka na něj nesměla podruhé v zápase mířit do ofsajdového postavení.
41'
Peretz sice úspěšně zablokoval pokus Stevena Davise, jenže Saville rychle vrátil míč do ohně a STUART DALLAS toho po jeho přetaženém centru z levé strany využil, když krátce před koncem prvního poločasu na vzdálenější pravé tyči parádním volejem poslal míč pod tělem padajícího brankáře Haimova do sítě a zdvojnásobil vedení Severního Irska!
40'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Talb Twatha, přichází Samuel Scheimann.
40'
Abych ale Severnímu Irsku úplně nekřivdil, musím dodat, že úvodní gól Stevena Davise, domácího kapitána, padl po rohovém kopu.
39'
Ayad Habashi to přehnal šest minut před koncem prvního poločasu s důrazem a za ostrý faul viděl první žlutou kartu utkání.
39'
Jelikož se oba týmy marně snaží dostat k ohrožení brány, pomoci by jim mohly standardní situace, jenže zatím se tak vůbec neděje.
38'
Jen co Habashi rozehrál standardní situaci, jeden z jeho spoluhráčů fauloval. Jmenovitě Tibi, který nedovoleně zastavil Grigga.
37'
McNair oživil upadající tempo zápasu střelou zpoza šestnáctky, do které se obětavě postavil Peretz, a dokázal ji zablokovat.
36'
Steven Davis je třiatřicetiletým záložníkem, který celou svou kariéru strávil na ostrovech, když postupně prošel týmy Aston Villa, Fulham, Rangers a poté zakotvil v Southamptonu.
35'
Jelikož hra zatím příliš atraktivity nepobrala, pojďme si rychle něco říci o úvodním střelci dnešního zápasu Stevenu Davisovi.
34'
Severní Irsko mělo na mále, jenže Hemed se stejně jako Twatha v úvodu utkání ocitl v ofsajdu. Severní Irové jsou u míče.
33'
Věřme, že se hra s přibývajícím časem více rozhýbe, protože až na jeden gól toho oba týmy příliš mnoho nenabídly.
32'
Severní Irsko se snaží kombinovat ve středu hřiště, Izraelci jsou na to ale dobře připraveni a vyplňují na ose volné prostory.
30'
Rozeběhla se třicátá minuta utkání a oba týmy se zatím dostaly ke dvěma střelám, z nichž jedna mířila mimo a jedna na bránu. Rozdíl je ovšem v tom, že hned první střela Severních Irů skončila v síti.
27'
Habashi před pár okamžiky rozehrál standardní situaci, Izraelci se ale ke druhé střele na bránu zatím nedostali. Severní Irsko vede 1:0.
27'
Zápas bez větších prodlev pokračuje a nutno říci, že se zatím hraje z obou stran velice férový fotbal bez ostrých faulů a žlutých karet.
26'
Oba týmy spojuje fakt, že v Lize národů úvodní zápas prohrály. Dokáže jeden z celků vyhrát a zvednout si sebevědomí?
25'
Izrael hraje opravdu dobře a usilovně si jde za vyrovnáním. Pokud v tomto trendu bude pokračovat, určitě se prosadí. A i kdyby se náhodou neprosadili, za dosavadní výkon se nemusí vůbec stydět.
23'
Dabbur napřáhl k povedené střele, která konečně mířila mezi tři tyče. Carson byl ovšem připraven a připsal si první zákrok.
23'
Dlužím Vám ještě jeden velice zajímavý fakt, přestože Severní Irsko vede po brance Stevena Davise od třinácté minuty 1:0, lepší držení míče má Izrael. Držení míče: Severní Irsko 39% Izrael 61%.
22'
Natcho se ujal rozehrávky standardní situace, jenže ani tentokrát se Izraelci k ohrožení brány Severního Irska nedostali.
21'
Dabbur se snažil s nepříznivým vývojem utkání něco udělat, jenže jeho slibnou akci zastavil faulující Cathcart, který je základním stavebním kamenem obranné řady Severního Irska.
20'
Je za námi téměř polovina prvního poločasu a Izraeli nelze upřít snahu o vyrovnání, má to ale jeden háček, Carson je v bráně Severního Irska stále bez práce a nešla na něj ani jedna střela.
18'
Ze zápasu uběhlo více než patnáct minut a domácí fanoušci mají důvod k radosti. Severní Irsko udeřilo z první střely na bránu, když se ve třinácté minutě prosadil kapitán Steven Davis.
16'
Hemed se pokusil rychle odpovědět na vedení domácího výběru, jeho střela ale byla Cathcartem sražena na rohový kop. Rozehrávky se ujal Natcho, následný centr se mu ale nepovedl a Severní Irsko se ubránilo.
14'
Fotbalisté Severního Irska jsou po úvodním gólu hodně nahoře, jenže McNair to tentokrát při napadání soupeře přehnal s důrazem, když nedovoleně zastavil Peretze, který se ujal rozehrávky.
13'
Severní Irsko vybojovalo svůj první rohový kop v zápase a po jeho rozehrání dokázalo hned z první střely na bránu udeřit, když se prosadil STEVEN DAVIS a rozradostnil fanoušky ve Windsor Parku! Kapitán domácího výběru využil zpětné přihrávky přímo z rohového kopu a střelou bez přípravy z hranice šestnáctky vymetl bližší pravý horní roh brány. Severní Irsko vede nad Izraelem 1:0.
11'
Z jednoho konce hřiště rychle na druhý. V dresu izraelské reprezentace zaznamenal první střelecký pokus Dabbur, jehož střela byla nepřesná, a Carson mohl v klidu odkopávat od brány.
10'
Lewis se ocitl v první slibné příležitosti, jenže do jeho střely se obětavě postavil Tibi a dokázal ji v dresu Izraele zablokovat.
9'
Hra byla přerušena a rozehrávky po Twathově ofsajdu se v blízkosti vlastní brány ujal Carson. Zatím marně čekáme na šanci.
8'
Twatha, který před pár okamžiky fauloval, se nyní řítil do slibné útočné akce, jenže na jejím konci byl zdvižený praporek pomezního.
6'
Úvod utkání se odehrává především ve středu hřiště a oba brankáři jsou zatím bez práce. Uvidíme, jak dlouho tento fakt bude platit.
4'
McNair se postavil k míče a rychle rozehrál standardní situaci, po které se hráči Severního Irska do zakončení nedostali.
4'
Dallas se snažil vyvést míč, jenže rychle k němu přistoupil Twatha, kterému byl odpískán faul.
1'
Hlavní rozhodčí Bas Nijhuis z Nizozemska dal právě pokyn k zahájení zápasu a střetnutí mezi Severním Irskem a Izraelem začalo.
1'

Severní Irsko: Carson – McNair, J. Evans, Cathcart, Lewis – S. Davis (C), C. Evans, Saville – Dallas, Grigg, Jones.
Náhradníci: Peacock-Farrell, McGovern – C. McLaughlin, Smith, McGinn, Washington, K. Lafferty, Ferguson, Norwood, Boyce, Ward, Whyte. Trenér: Michael O'Neill.

Izrael: Haimov – Dasa, Twatha, Habashi, Yeini – Tibi, Natcho (C), D. Peretz, Micha – Hemed, Dabbur.
Náhradníci: Kannadli, Amos – Scheimann, Kapiloto, Plakuščenko, Einbinder, Turgeman, Seba, Glazer, Bitton. Trenér: Andreas Herzog.

Rozhodčí: Bas Nijhuis. Asistenti: Rob van de Ven, Joost van Zuilen. Čtvrtý rozhodčí: Dennis Higler (všichni NED).
Vzájemný zápas:

Poslední vzájemný zápas těchto dvou soupeřů se datuje na 15.10.2013 v kvalifikaci o MS v Brazílii a skončilo smírně 1:1 (0:0) – góly Ben Basat a Davis.
IZRAEL

Izraeli patří v žebříčku UEFA 34. místo s koeficientem 22791,42. Izrael hraje Ligu národů v Lize C – skupina 1 spolu s Albánií a Skotskem, a v první utkání nestačil na Albánii, které podlehl nejtěsnějším rozdílem 1:0.
SEVERNÍ IRSKO

Severním Irům patří v žebříčku UEFA 21. místo s koeficientem 27127,09 a v lize národů hrají Ligu B – skupinu C spolu s Bosnou a Hercegovinou a Rakouskem. Severní Irsko v prvním utkání Ligy národů podlehlo doma Bosně a Hercegovině po výsledku 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.